Sanakirja
Viihde
Vaihtoautot
Reseptit
Tietovisat
Horoskooppi
Blogit
TV-ohjelmat tänään
3
Ke 03.10.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Jääkiekon MM
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
23.35
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.25
Ylen aamu-tv
09.30
Jaakko ja maailmanvalloittajat
10.00
Sydämen asialla
11.00
Yle Uutiset
11.05
Yle News
11.10
Puoli seitsemän
11.40
Aamusydämellä
12.15
Tohtorit
12.45
Minäkö isä!
IMDb
5.4
14.00
Välikysymys kuntauudistuksesta
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.08
Sydämen asialla
18.00
Yle Uutiset
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Historiaa: Keskitysleirin vauvat
19.45
Nykyajan ihmeet
19.55
Tohtori Kiminkinen
20.25
Viking Lotto
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.05
Kuntavaalit 2012: Carl Haglund, RKP
21.35
Vastavirtaan
22.30
Ulkolinja: Yhden sanan tähden
23.30
Yle Uutiset
23.35
Oddasat
23.50
Uutisikkuna
04.00
-06.25
Uutisikkuna
LIVE
2
23.35
-00.05
Miranda
LIVE
3
01.05
MTV3 Chat Space Programme
05.20
Aamusää
05.50
Studio55.fi
06.25
Huomenta Suomi
09.25
Studio55.fi
10.00
Mitä tänään syötäisiin?
10.05
Tunteita ja tuoksuja
11.00
Emmerdale
11.30
Emmerdale
12.00
Ostoskanava
13.15
Nikon Grilli
13.50
Samaa sukua
14.50
Mitä tänään syötäisiin?
14.55
Täydelliset parit
15.25
Hansin matkassa
16.25
Onnenpeli hyväntekeväisyysarpa
16.50
Uutiset
16.55
Suomen ja maailman sää
17.00
Kauniit ja rohkeat
17.25
Kauniit ja rohkeat
17.55
Mitä tänään syötäisiin?
18.00
Emmerdale
18.30
Emmerdale
19.00
Seitsemän Uutiset
19.20
Päivän sää
19.30
Salatut elämät
20.05
45 minuuttia
21.00
C.S.I.
21.55
Viking Lotto ja Keskiviikko-Jokeri
22.00
Kymmenen Uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Teknari
23.05
Myytinmurtajat
00.10
Viidenkympin villitys
01.10
UEFA Champions League -huippuhetket
01.45
30 Rock
02.15
-05.20
MTV3 Deitti
LIVE
4
03.50
Älypää-TV
06.20
Ostosruutu
06.40
Ostosruutu
07.00
Disneyn esikoulu: Viidakon vauhtiviikarit
07.25
Disney esittää: Kim Possible
07.50
Disney esittää: Aku ja kumppanit
08.00
Waverly Placen velhot
08.30
Suhdekoukerot
09.00
Heikin lähiruokaa
09.30
Vauvan tarina
10.00
Budjettiviikonloppu Euroopassa
10.30
Pikakurssi kodinostoon
11.00
Ostosruutu
11.40
Ostosruutu
12.20
Ostosruutu
13.00
Vauvan tarina
13.30
Budjettiviikonloppu Euroopassa
14.00
Pikakurssi kodinostoon
14.35
Heikin lähiruokaa
15.05
Uusi elämä maalla
16.05
Himohamstraajat
17.05
Nelosen sää
17.10
Sokkokokki
18.10
Matkaoppaat
18.45
Nelosen uutiset
18.55
Nelosen sää
19.00
Neljän tähden illallinen
19.30
Poliisit
20.00
Tuuri
20.57
Keno
21.00
NCIS Rikostutkijat
22.00
Hyvät ja huonot uutiset
23.00
Nelosen uutiset
23.10
Nelosen sää
23.15
Frasier
23.45
Poliisit
00.15
Neljän tähden illallinen
00.45
Castle
01.45
NCIS Rikostutkijat
02.45
Usko tai älä
03.45
-06.20
Älypää-TV
LIVE
5
03.00
SVT: Ung & bortskämd
07.00
Min Morgon
08.30
SVT: Gomorron Sverige
11.00
SVT: Mittnytt
11.10
SVT: Nordnytt
11.20
SVT: ABC
11.30
SVT: Kulturnyheterna
11.45
SVT: Uutiset
12.00
SVT: Programtablå
12.05
SVT: Bland kungar och kejsare
13.00
SVT: Hur bor djur?
13.15
SVT: Go'kväll
14.00
SVT: Vem vet mest?
14.30
SVT: En bok, en författare Jakten på den försvunna samiska dansen
15.00
SVT: Par i terapi
16.25
Arkisto: Jumalanpalvelus, Sulva, 1984
16.55
Erämaahaaste
17.18
Herra W
17.25
Sportmagasinet
17.55
TV-nytt
18.00
BUU-klubben: Bärtil
18.30
Kapteeni Sapelihammas - merten kuningas
18.44
Kaksoiselämää
18.56
Toki Doki
19.00
Aamusta iltaan
19.30
TV-nytt
20.00
Magnus, Petski ja totuus
20.30
Puutarhaperjantai
21.00
Lopun alku
21.35
5 minuuttia
21.40
Popkalaset Special
21.57
TV-nytt
22.00
Politiikasta olisi puhuttava
22.30
SVT: Säsongstart: Kobra
23.00
SVT: Sportnytt
23.15
SVT: Min sanning: Jan Myrdal
00.15
SVT: Aktuellt
00.55
SVT: Kulturnyheter
01.00
SVT: Västnytt
01.10
SVT: Nyhetssammanfattning
01.15
SVT: Kulturnyheterna
01.30
SVT: Rampljuset
02.00
SVT: Gabba gabba
02.30
SVT: Vem vet mest?
03.00
-04.00
SVT: Uppdrag granskning
LIVE
6
01.45
SubChat
06.00
SubChat
08.00
Lemmen viemää
08.55
Eastenders
09.30
Onnenpeli hyväntekeväisyysarpa
09.50
SubChat
11.00
Ostos-tv
14.00
Daltonit
14.25
Mask
14.55
Kiinteistöjen kuningas
15.55
Will & Grace
16.25
Eastenders
17.00
Lemmen viemää
18.00
Frendit
18.30
Iholla
19.00
Big Brother Extra
19.30
Miehen puolikkaat
20.00
Simpsonit
20.30
Simpsonit
21.00
Top Chef
22.00
Big Brother
23.00
Smallville
23.50
Muse: Madness
00.00
Num3rot
00.55
Vampyyripäiväkirjat
01.50
-05.59
SubChat
LIVE
7
03.25
Tarkka-ampujat
04.10
NCIS Rikostutkijat
06.05
Jon ja Kate +8
06.30
Lentokenttä UK
07.05
Aarteenmetsästäjä
08.00
Pulmuset
08.25
70's show
08.50
70's show
09.20
Tvins winter 2012
09.50
Tvins winter 2012
10.20
Tvins winter 2012
10.50
Tvins winter 2012
11.20
best direct
12.20
Jon ja Kate +8
12.50
Lentokenttä UK
13.25
Dinotopia: Virus
IMDb
6.3
15.05
Aarteenmetsästäjä
16.00
Hale ja Pace - hauskat pojat
16.30
Amerikan hauskimmat kotivideot
17.00
Meidän faija
17.30
Pulmuset
18.00
Kellarin kunkku
18.30
Kellarin kunkku
19.00
Ihmemies MacGyver
20.00
NCIS Rikostutkijat
21.00
Hurjapäät 4
IMDb
6.6
23.05
NCIS: Los Angeles
00.00
Rookie Blue
00.50
Franklin & Bash
01.40
Ruuvit löysällä
02.15
Kysy seksistä
03.05
-04.45
Vaarallinen välilasku
IMDb
4.9
LIVE
8
00.10
Älypää-TV
05.45
Ostosruutu
07.15
Ostosruutu
08.45
Neulontakerho
09.15
Pienten perhe
09.45
Vanessa ja pikkuväki
10.15
Huippukokki lähtee maalle
10.45
Koiran temppukoulu
11.15
Isännän ja koiran käytöskoulu
11.50
Huikea kakkukisa
12.50
Makumatka Kreikkaan
13.20
Lapsiperheen taloprojekti
13.50
Reissussa lasten kanssa
14.30
Vanessa ja pikkuväki
15.00
Kotiruokaa Rachael Rayn tapaan
15.30
Pienten perhe
16.00
Liv D Sarja: Kauneusihanteet testissä
17.00
Luksusmammat
17.30
Dance
19.00
Tuhluriprinsessat
19.30
Siipan suku on pahin
20.00
Sinkkuillallinen
21.00
Kaisa ja puoli valtakuntaa
22.00
Paris Hiltonin maailma
23.00
Hulluna häämekkoihin Atlantassa
23.30
Arvostele mun illallinen Suomessa
00.00
-05.45
Älypää-TV
LIVE
9
02.55
Älypää kuvavisa
06.00
Älypää kuvavisa
08.45
Ostosruutu
09.45
Ostosruutu
10.45
Ostosruutu
11.45
Laiva
12.15
Muuttajat
12.45
Krokotiilimies
13.15
Likaisen työn sankarit
13.45
Kokin vapaapäivä
14.15
Maailman parhaat kalapaikat
15.10
MasterChef Australia
16.05
Leijonan luola USA
17.00
Nelonen Pro esittää: MotoGP-makasiini
17.30
Hurja remontti
18.30
MasterChef Australia
19.00
Leijonan luola USA
20.00
Joukkopilat
20.30
Laiva
21.00
Muuttajat
21.30
Taksi
22.00
JIM D: Superalukset
23.00
Villit nettivideot
23.30
South Park
00.00
Pelkokerroin
00.55
JIM D: Massiivinen tuho
01.55
Taksi
02.25
Pelastushelikopteri
02.55
-06.00
Älypää kuvavisa
LIVE
10
03.20
Me Rakastamme Musiikkia
06.00
Heräämö Best of
07.00
Heräämö Live
09.00
Me Rakastamme Musiikkia
09.30
Best Direct
10.00
Me Rakastamme Musiikkia
10.30
Best Direct
11.00
Tvins
11.30
Tvins
12.00
Tvins
12.30
Tvins
13.00
Parasta Suomesta
14.00
Me Rakastamme Musiikkia
15.00
Voicen uutuudet
16.00
Retro
17.00
Pop Hop
18.00
Star Trek: The Next Generation
19.00
Inked
19.30
Operation Repo
20.00
Seinfeld
20.30
Huonosti käyttäytyvät miehet
21.00
Paparazzi vasten tahtoaan
21.30
Nanny
22.00
Num3rot
22.55
Coyote Ugly
23.25
Inked
23.55
Operation Repo
00.20
Star Trek: The Next Generation
01.15
Seinfeld
01.45
Huonosti käyttäytyvät miehet
02.15
Paparazzi vasten tahtoaan
02.40
Nanny
03.10
-06.00
Me Rakastamme Musiikkia
LIVE
11
12
06.30
Mr & Miss ShowHau
06.55
FOX Kids: Sannin taikamatka
07.07
FOX Kids: Ni Hao Kai Lan
07.30
FOX Kids: Avatar
07.53
FOX Kids: Prätkähiiret
08.16
FOX Kids: Monsuno
08.40
24 Kitchen: Portugalin makuja
09.05
24Kitchen: Nopeaa ja herkullista
09.30
VO2: Suomenmestarit
10.00
Ruutukauppa
10.30
Ruutukauppa
11.00
Ruutukauppa
11.30
Ruutukauppa
12.00
Ally McBeal
12.45
Mr & Miss ShowHau
13.10
Hain saalistajat
14.00
Rajasota
14.50
Hetki ennen tuhoa: Aasian tsunami
15.40
Luonnon salaiset kansiot
16.30
FOXdoc: Juhli kuin rikkaat ja kuuluisat
17.20
STT Uutiset
17.24
Kierroksilla: Salamavihjeet
17.30
Tanssi peppu pieneksi Suomi
18.30
VO2: Suomenmestarit
19.00
Kierroksilla: Vermon Suora
21.00
Criminal Minds
21.55
Super Troopers
IMDb
6.9
23.40
Criminal Minds
00.30
Vankilassa ulkomailla: Teini-ikäinen huumekuriiri
01.20
Rajasota
02.10
-03.00
Hetki ennen tuhoa: Tavaratalon romahdus
LIVE
13
02.00
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.10
Ostoskanava
09.10
Namaste jooga
09.40
Rachael Ray Show
10.30
Lääkärit
11.20
Suurin pudottaja
12.15
Nuoret, laiskat ja tyhmät
13.10
Market Kitchen
14.00
Emmerdale
14.30
Emmerdale
15.00
Huomenta Suomen parhaat
15.50
Lääkärit
16.40
Rachael Ray Show
17.30
Eastenders
18.05
Stylisti Rachel Zoe
19.00
Salatut elämät
19.30
Pohjoiset herkut
20.05
Hansin matkassa
21.00
Smash
21.55
Erilaiset äidit - ajatuksia kulissien takaa
22.00
Roba
22.55
Mercyn sairaala
23.45
Pushing Daisies
00.35
-01.10
Yön AVA
LIVE
14
LIVE
15
17
20
33
OnniTV lähettää ohjelmaa arkipäivisin klo 10-13.
01.00
Allsvenskan: IFK Göteborg - Häcken
13.40
Serie A Show
14.10
Valioliiga: Stoke - Swansea
16.00
UEFA Champions League: CFR Cluj - Manchester United
17.50
ATP Tennis Weekly
18.20
UEFA Champions League -huippuhetket: Tiistai 2.10.
18.50
UEFA Champions League: Zenit - Milan
21.00
UEFA Champions League Studio
21.40
UEFA Champions League: Ajax - Real Madrid
23.40
UEFA Champions League Studio
00.00
UEFA Champions League -huippuhetket: Tiistai 2.10.
00.30
UEFA Champions League -huippuhetket: Keskiviikko 3.10.
01.00
-02.50
Valioliiga: Everton - Southampton
23.45
Real Madrid-TV
15.30
UEFA Champions League: Spartak Moskova - Celtic
17.20
UEFA Champions League: Nordsjälland - Chelsea
19.10
Valioliiga: Norwich - Liverpool
21.00
Serie A Show
21.30
UEFA Champions League: Manchester City - Dortmund
23.45
-00.15
UEFA Champions League -huippuhetket: Tiistai 2.10.
09.00
MAX.doc: Maailma sodassa
10.00
Kanadan noloin nikkari
10.50
Metsästäjät
11.45
Traktorivartti
12.00
Late Show With David Letterman
13.00
Rinnepartio
13.20
Tosimiehen oma luola
13.45
Miehen maailma
14.15
Pit Boss
15.00
Rikos ratkaistu
15.45
Traktorivartti
16.00
Legendojen taistelut: Ralli
17.00
Outlaw Bikers
17.50
Jenkkiautot
18.00
Suomen surkein kuski
18.50
Sohvajooga
19.00
Kalastus ja metsästys
19.45
Formula 1: viikonloppu Paddockilla
20.00
Lainvalvojat
20.30
Pelastusjoukot
21.00
Grip
21.50
Jenkkiautot
22.00
Bob's Burgers
22.30
Ruokarekkaralli
23.20
Late Show With David Letterman
00.05
Lain nimessä
00.30
-01.13
Rikos ratkaistu
06.00
Antti piirtää
06.30
Tuomas Veturi
06.45
Piirun piirustukset
07.00
Peppi Pitkätossu
07.30
Auto B Good - Autokaupunki
07.45
Auto B Good - Autokaupunki
08.00
Onnenpäivä: Hyvää huomenta!
08.02
Vipo
08.15
Vipo
08.30
Juniorijumppa
08.32
Noitatyttö Bibi
09.00
Onnenpäivä: Hyvää huomenta!
09.02
Wotwotit
09.15
Wotwotit
09.30
Kolmosten maailma
09.40
Manon
09.50
Manon
10.00
Onnenpäivä: Hyvää huomenta!
10.02
Pororo
10.12
Ti-Ti Nalle: Karaoke
10.15
Pikku ja Jätti
10.30
Katti kaiken tietää!
11.00
Richard Scarryn touhukas maailma
11.30
Teletapit
12.00
Juniorijumppa
12.01
Jummi Jammi
12.30
Kaislan komero
12.45
Kotitilan konkkaronkka
13.00
Päkäpäät
13.30
Palomies Sami
13.45
Palomies Sami
14.00
Winx-klubi
14.30
Samu
14.45
Samu
15.00
Onnenpäivä: Iloinen iltapäivä
15.02
Taitokoulu
15.07
iCarly
15.35
iCarly
16.00
Pokémon
16.30
Code Lyoko
17.00
Mona Vampyyri
17.25
Taitokoulu
17.30
Onnenpäivä: Päivän puuha
17.32
Diego ja tölkinhenki
17.45
Takkutarha
17.58
Onnenpäivä: Hei hei!
18.00
Laputa - Linna Taivaalla
03.30
Beck - houkutuslintu
05.05
The Stepfather
06.45
Larry Crowne - Uusi mahdollisuus
08.20
Africa United - matkalla kohti unelmaa
09.45
The Extra Man
11.30
Curlingkungen
12.45
Aftershock
15.00
Hemingway & Gellhorn
17.30
Min søsters børn vælter Nordjylland
18.50
Le Havre
20.25
Herra Popper ja pingviinit
22.00
Vettä elefanteille
00.00
Paranormal Activity 3
01.25
Hollywood Buzz
02.00
Riivattu
03.40
-05.20
Potiche - aivovaimo
03.00
Who's That Girl 4
05.00
Boardwalk Empire
06.00
The Newsroom
07.00
XIII - The Series
08.00
Parks and Recreation
08.30
Parks and Recreation
09.00
Person of Interest
10.00
Mad Men
11.00
Veep
11.30
Veep
12.00
Luck
13.00
Parks and Recreation
13.30
Parks and Recreation
14.00
Person of Interest
15.00
Mad Men
16.00
XIII - The Series
17.00
Veep
17.30
Veep
18.00
Luck
19.00
XIII - The Series
20.00
Falling Skies
21.00
Falling Skies
22.00
Treme
23.00
Boardwalk Empire
00.00
XIII - The Series
01.00
Jesse Jane: Playful
02.55
-04.20
Brazilian Assfest
02.00
Kapinalliset
04.00
Gaven
05.35
Long flat balls
07.15
Håkan Bråkan & Josef
08.40
Peppi Pitkätossu
09.55
Pekka Peukaloinen
11.10
Minä olen soturisi
12.50
Darling
14.25
Välkommen till festen
15.55
Unelma Riitasta
17.40
Näkymätön Elina
19.00
Lasinpuhaltajan lapset
21.00
Uusi maa
23.15
Dark Horse
02.00
Suden hetki
03.30
-06.40
1939
Jääkiekon MM-kisojen TV-opas >
Suomen nopein TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Tähdet, tähdet
,
Suuri seikkailu
,
Yleisurheilun GP
,
Jääkiekon MM: Puolivälierä Ruotsi - Suomi
,
Kauniit ja rohkeat
,
Pienten perhe erikoisjakso
,
The Spanish Princess
,
Tehtaantyttöjen murhat
,
Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
,
Frendit
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Käyttöehdot
Tietosuoja
Evästeasetukset