Horoskooppi
Viihde
Vaihtoautot
Reseptit
Blogit
Tietovisat
Sanakirja
TV-ohjelmat tänään
19
Ma 19.11.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
01.10
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
05.55
Metsien kätkemä
06.25
Ylen Aamu-tv
09.30
Puoli seitsemän
10.00
Piikkejä paratiisissa
10.50
Näin Norjassa
11.00
Pisara
11.05
Hiljaisuutta etsimässä
12.05
Antiikkikaksintaistelu
12.35
Murhia ja kantrimusiikkia
13.20
Soita minulle Helena
IMDb
4.7
15.00
Yle Uutiset
15.05
Yle Uutiset selkosuomeksi
15.10
Ylen aamu-tv: Tänään otsikoissa
16.00
Arto Nyberg
16.45
Yle Oddasat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.06
Yle Uutiset alueeltasi
17.10
Sydänlääkärin syöksykierre
18.00
Yle Uutiset
18.23
Yle Uutiset alueeltasi
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Historia: Euroopan uudet tuulet 1918 - 1939
20.00
MOT: Poliisi vastaan poliisi
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.00
A-studio
21.30
Pomminpurkaja
22.55
Yle Uutiset Uutis-Suomi
23.05
Yle Uutiset
23.10
Oddasat
23.25
Sorjonen
00.25
Puoli seitsemän
00.55
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
00.55
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 19.11.
06.53
Metkat Mesiläiset
07.00
Titta Pikkanen
07.07
Neljä nenää
07.15
Tinga Tinga -tarinat
07.27
Astroset
07.40
Ryhmä Hau
08.06
Galaxi
08.07
Lassie
08.30
Unna Junná
08.44
Kujeilevat eläimet
08.50
Näin Norjassa
09.00
Casualty
10.00
Matkapassi: Afrikan kierros
11.00
Petra saa vauvan
11.30
Rachel Khoo: Ruokatuliaisia Australiasta
12.00
Tuntematon perillinen: Sota jätti hänet yksin
13.00
Merimiehet
13.30
Jätämme jäähyväiset: Turkana-heimo
14.00
Ginan maailma
14.30
Älä kokeile tätä kotona
15.00
Noin viikon studio
15.28
Uusi päivä
15.30
Uusi päivä
15.58
Uusi päivä
16.26
Uusi päivä
17.00
Pikku Kakkonen
18.10
Casualty
19.00
Sekasin2
19.12
Sekasin2: Viimeinen samurai
19.18
Sekasin2
19.34
Sekasin2
19.45
Sekasin2
20.00
Uusi päivä
20.30
Yliopistollinen eläinsairaala: Tullikoirien työterveystarkastus
21.00
Härölä
21.25
Jenny+ : Raha ei tule kiltin tytön luo
21.55
Yle Uutiset
22.00
Urheiluruutu
22.05
Marja Hintikka Live
22.55
Away - Bali: Arki
23.25
Rouva varapresidentti
23.55
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.05
Bull
04.00
Paimelan autoparoni
06.00
Aamusää
06.25
Huomenta Suomi
09.05
Mitä tänään syötäisiin?
09.10
Kauniit ja rohkeat
09.35
Emmerdale
10.05
Supernanny kiertueella
11.00
Erilaiset perheet
12.00
Ostoskanava Tvins.com
13.00
The Chefs' Line
13.30
Pitääkö olla huolissaan?
14.30
Diili
15.25
Posse
17.25
Salatut elämät
17.55
Kauniit ja rohkeat
18.25
Emmerdale
18.55
Mitä tänään syötäisiin?
19.00
Seitsemän Uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Salatut elämät
20.00
Koko Suomi leipoo
21.00
Ex-Onnelliset
22.00
Kymmenen Uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
C.S.I.
23.30
Diili
00.30
Posse
02.30
Ensimmäisen asteen murha
03.25
-04.17
Ensimmäisen asteen murha
LIVE
4
02.50
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LEGO Friends
06.25
Disneyn esikoulu: Leijonakaarti
06.55
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
07.20
Disney esittää: Star Wars Rebels
07.45
Ritariprinsessa Nella
08.10
Disney esittää: Kaksin karkuteillä: TV-sarja
08.35
LEGO Ninjago
09.05
Leijonan luola
10.00
Remppa vai muutto
11.00
LIVE: Tiedä ja Voita
13.55
Kotikaupunki vaihtoon
14.25
Kotikaupunki vaihtoon
14.55
Pientä pilaa
15.05
Pientä pilaa
15.15
Remppa vai muutto
16.15
Pikakurssi kodinostoon
16.45
Leijonan luola USA
17.45
MasterChef Australia
19.00
Neljät häät Suomi
20.00
Grillit huurussa
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Hyvät ja huonot uutiset
22.00
Stand Up!
23.00
Keisari Aarnio
00.00
Keisari Aarnio Talk Show
00.30
Suomen Tulli
01.00
Suomen Tulli
01.30
Rajavalvojat
02.00
Rajavalvojat
02.30
Selviytyjät
03.30
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
08.45
Tämä tästä
09.00
Muuttoapua uusperheelle
10.00
Operaatio Storuman
11.00
Skavlan
12.01
Vicky Rosti 60 vuotta: Vickyn Euroviisut 1987
12.12
Yöperhosia: Vickyn nostalgiset tunnot
13.05
Historia: Vietnamin sota
14.00
G. J. Ramstedtin maailma
15.30
Saranakoira
IMDb
4.6
16.00
Isä Matteon tutkimuksia
17.00
Uudista minut
17.10
Vem vet mest?
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Taivaallista menoa: Satanisti marraskuussa, kristitty toukokuussa
19.00
Dok: Lapsisotilaan tarina
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
20.00
Närbild
20.30
Toinen kierros
21.00
Efter Nio
22.00
Loukussa
22.51
Loukussa
23.45
Cherrie - ulos pimeydestä
00.04
Cherrie - ulos pimeydestä
00.24
-00.44
Cherrie - ulos pimeydestä
LIVE
6
03.50
Supernatural
04.40
Supernatural
06.35
Chuggington
06.45
Chuggington
06.55
Muumilaakson tarinoita
07.20
Muumilaakson tarinoita
07.45
Paavo Pesusieni
08.10
Nuori Robin Hood
08.20
Alvin ja pikkuoravat
08.35
Supernelikko
08.45
Viidakon veijarit
09.00
Tyhjätaskut
09.30
Tyhjätaskut
10.00
Lemmen viemää
11.00
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Emmerdale
12.30
Salatut elämät
13.00
Treffaa mun vanhemmat
14.00
Mutsi
14.30
Mutsi
15.00
Ihmemies MacGyver
16.00
Middle
16.30
Simpsonit
17.00
Jahti
18.00
Paavo Pesusieni
18.30
Simpsonit
19.00
Myytinmurtajat
20.00
Simpsonit
20.30
Simpsonit
21.00
Love Island Suomi
22.00
Kingsman: Salainen palvelu
IMDb
7.7
00.40
The Day After Tomorrow
IMDb
6.5
03.10
Rikoksista pahin
04.00
-04.53
Rikoksista pahin
LIVE
7
03.00
Kreisit kotivideot
04.00
Remonttipainajainen
04.45
Sofian enkelit
06.40
Sofian enkelit
07.35
Remonttipainajainen
08.25
Suloiset eläinvauvat
09.25
TV Shop
10.25
Asunnon metsästäjät
10.55
Asunnon metsästäjät
11.20
Kokkaushaaste
12.10
TV Shop
13.10
Kreisit kotivideot
14.05
Terapian tarpeessa
14.30
70's show
15.00
Kadonneet
16.00
Remonttipari
16.55
Asunnon metsästäjät
17.25
Jääkiekkoa: Liigaviikko
18.00
Terapian tarpeessa
18.30
70's show
19.00
Kadonneet
20.00
Mertaranta ja legendat
21.00
Big Daddy
IMDb
6.4
23.00
Tosielämän gigolot
00.05
Naapurit
IMDb
6.3
01.55
Hengenvaarallisesti lihava
03.40
-04.05
Asunnon metsästäjät
LIVE
8
03.15
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Sinkkuillallinen
10.00
Liv D: Ökyt lapsikullat
11.00
Liv D: Lapsuus ilman rajoja
12.05
Los Angelesin luksuslukaalit
13.05
Pikakurssi kodinostoon
13.35
Pientä pilaa
13.45
Häät sulhasen tapaan
15.00
Remppa vai muutto
16.00
Tanssin superäidit
17.00
Sinkkuillallinen
18.00
Häät sulhasen tapaan
19.00
Remppa vai muutto
20.00
Huvila & Huussi
21.00
Bachelorette Suomi
22.00
MasterChef Australia
23.15
Greyn anatomia
00.15
Remppa vai muutto
01.15
Häät sulhasen tapaan
02.20
Sinkkuillallinen
03.20
-04.20
Ruotsin miljonääriäidit
LIVE
9
03.00
48 tuntia rikoksesta
04.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Myytinräjäyttäjät
10.00
Myytinräjäyttäjät
11.00
Rikkaiden panttilainaamo
12.00
Suorat sanat sapuskasta
13.00
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
14.00
Planet's Got Talent
14.30
Planet's Got Talent
15.00
Yöbussi
16.00
Suorat sanat sapuskasta
17.00
Heikoin lenkki
18.00
Suomen huutokauppakeisari
19.00
Leijonan luola Kanada
20.00
Arman ja viimeinen ristiretki
21.00
Stand Up!
22.00
Stand Up!
23.00
Poliisit 10 vuotta
23.55
Arman ja viimeinen ristiretki
00.55
Madventures III
01.40
Ride with Norman Reedus
02.40
Matkalla kiven sisään
03.40
-04.40
Poliisit 10 vuotta
LIVE
10
03.50
Alaska: Viimeinen rintama
04.35
Mielenhallinnan mestarit
05.00
Huutokaupan aarteet
06.40
Alaska: Viimeinen rintama
07.35
Isojalan jäljillä
08.35
Katujen kaaharit
09.25
Arktiset vedet
10.25
TV Shop
11.25
Ihmiskoe
11.55
Huutokaupan aarteet
12.20
Löytöretki tuntemattomaan
13.10
TV Shop
14.10
Ihmiskoe
14.40
Huutokaupan aarteet
15.10
Kultakuume: White Water
16.05
Alaska: Viimeinen rintama
17.00
Wheeler Dealers
18.00
Kultakuume
19.00
Alaska: Viimeinen rintama
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Fast N' Loud erikoisjakso
22.00
Kultakuume: Parkerin kultareitti
23.05
Kultakuume
00.05
Wheeler Dealers
01.05
Alaska: Viimeinen rintama
01.55
Kultakuume
02.55
Katujen kaaharit
03.50
-04.35
Isojalan jäljillä
LIVE
11
03.40
Kalliovuorten eläinlääkäri
04.30
Asunnon metsästäjät
07.40
Asunnon metsästäjät
08.10
Pomo keittiössä
08.35
Pienten perhe
09.05
Kakkukuningas
09.30
Jotain lainattua, jotain uutta
10.00
Kalliovuorten eläinlääkäri
10.55
Breaking Amish
11.45
Pomo keittiössä
12.15
Jotain lainattua, jotain uutta
12.40
Tahdon morsiuspuvun!
13.10
Kakkukuningas
13.40
Tahdon morsiuspuvun: XXL
14.05
Jon ja Kate +8
14.35
Voittoa asuntokaupoilla
15.05
Tahdon morsiuspuvun
15.55
Tahdon morsiuspuvun: XXL
16.25
Jon ja Kate +8
16.55
Pienten perhe
17.25
Kakkukuningas
17.55
Tahdon morsiuspuvun: XXL
18.25
Tahdon morsiuspuvun: XXL
19.00
Jättiläisnaiset
20.00
Tahdon morsiuspuvun!
20.30
Tahdon morsiuspuvun Britannia
21.00
90 päivää morsiamena
22.55
Iso & pieni
00.00
Tahdon morsiuspuvun: XXL
00.30
Tahdon morsiuspuvun: XXL
01.00
Kaikki seksistä
01.30
Katie Pricen hullu elämä
02.00
Tahdon morsiuspuvun!
02.25
Pienten perhe
02.55
Return to Amish
03.50
-04.40
Kalliovuorten eläinlääkäri
12
03.35
The Walking Dead
04.35
Sky News
06.00
Sky News
06.20
FOX Kids: Teletapit
06.45
FOX Kids: Bing
07.05
FOX Kids: Pyjamasankarit
07.30
FOX Kids: Superlentokoneet
07.55
FOX Kids: My Little Pony
08.20
FOX Kids: Smurffit
08.45
FOX Kids: Dinosaur King
09.05
FOX Kids: Bella and the Bulldogs
09.30
Lystikkäät eläinveikkoset
10.00
Simpsonit
10.30
Simpsonit
11.00
Family Guy
11.30
Family Guy
12.00
Huutokaupan metsästäjät
12.30
Varastojen metsästäjät
13.00
Alanyan sankarit
14.00
Lapin poliisit
14.30
Ari ja Kirsi: Kotirempat
15.00
Australian rajalla
15.30
Varastojen metsästäjät
16.00
Huutokaupan metsästäjät
16.30
Simpsonit
17.00
Simpsonit
17.30
Family Guy
18.00
Family Guy
18.30
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Moderni perhe
20.30
Moderni perhe
21.00
Criminal Minds
22.00
The Walking Dead
23.00
Simpsonit
23.30
Simpsonit
00.00
Family Guy
00.25
The Gifted
01.15
Numb3rs
02.05
9-1-1
02.55
Criminal Minds
03.45
-04.10
Australian rajalla
LIVE
13
03.35
Supernanny kiertueella
04.30
Sinkkuelämää
05.05
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
07.05
Lemmen viemää
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
Kardashianit
11.00
Grand Designs Australia
12.00
Jamie Oliverin kotona
12.30
Täydellinen kesä
13.00
Kaunis elämä
14.00
Joe Wicks: kroppakoutsi
15.00
Lemmen viemää
16.00
Unelmarempat
17.00
Jamie Oliver: Super Food Family Classics
18.00
Solsidan
18.30
Moderni perhe
19.00
Grand Designs - unelma-asunnot
20.00
999: Mikä hätänä?
21.00
Rikas koti, köyhä koti
22.00
Pihlajakadun tuhmat tädit 2 - vaatteet pois
22.30
Pihlajakadun tuhmat tädit 2 - vaatteet pois
23.00
Sinkkuelämää
23.35
Love Island Suomi
00.35
I Am Cait
01.30
Ensitreffit alttarilla
02.25
Miten susta tuli noin rikas? UK
03.10
Jane the Virgin
04.00
-04.56
Supernanny kiertueella
LIVE
14
08.05
Henkka & Niki vs. Amerikka
08.10
Henkka & Niki vs. Amerikka
08.35
Suorat sanat sapuskasta
09.20
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
10.10
Ou Nou!
10.35
Ou Nou!
11.00
Kauppaneuvos Jethro
11.45
Kielletty rakkaus
12.30
Eläinpotilaiden pelastaja
13.20
Olgan kotona
13.45
Haapasalo ja kaverit
14.30
Nieminen & Lahtinen Show
15.15
Isänmaan toivot
15.45
Amerikan rajavartijat
16.10
Amerikan rajavartijat
16.35
Wedding Town
17.00
Rikkaiden deittipalvelu
18.00
Resident
19.00
Mad Cook Show
20.00
Kyttäputki: Holmes NYC
21.00
Transcendence
IMDb
6.3
23.15
Napakymppi
00.05
Paratiisihotelli Ruotsi
01.00
Ihon alla
01.45
Ex on the Beach Ruotsi
02.35
Valheen vangit
03.20
-04.10
Yöbussi
LIVE
15
03.50
Murhaaja kotonani
04.35
Virtuaalivainoojat
07.55
Grillimestari maailmalla
08.20
Caribbean Life
08.50
Lakefront Bargain Hunt
09.15
Craft Wars
10.05
Koirat vastaan kissat
11.00
Tv Shop
12.00
Restored
12.50
Himohamstraajat pulassa
13.45
Tv Shop
14.45
Grillimestari maailmalla
15.15
Alaskan eläinlääkäri
16.10
Kissakuiskaaja
17.05
Restored
18.00
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
19.00
Apua, mikä tauti!
20.00
Houstonin eläinpoliisit
21.00
Epäilyksen varjo
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.00
Murhaaja kotonani
00.00
Home Alone
00.55
Kadonneet
01.55
Killer Closer
02.50
Pako painajaisesta
03.50
-04.40
Brittiläinen bordelli
17
20
03.30
Autonraadot rahaksi
04.20
Turvatarkastus: Kolumbia
05.10
Laivanrakentajat
06.00
Aivopelit
06.25
Vankilassa ulkomailla
07.15
Huumebisnes Oy
08.05
Hurjat tonnikalat
08.55
Pohjoisen valtatien pelastajat
09.45
Autojen ensiapu
10.40
Kultasedät
11.35
Elä vapaana tai kuole
12.30
Uskomaton eläinlääkäri Pol
13.25
Eläinten teho-osasto
14.20
Uskomaton eläinlääkäri Pol 5
15.15
Science of Stupid
15.40
Science of Stupid
16.05
Maailmanlopun odottajat
17.00
Lentoturmatutkinta
18.00
Dubain lentokenttä
19.00
Vaarallisen valtatien pelastajat
20.00
Lentoturmatutkinta
21.00
Autojen ensiapu
22.00
Yukonin kultamaat
23.00
Huumebisnes Oy
00.00
Science of Stupid
00.25
Science of Stupid
00.50
Autojen ensiapu
01.45
Yukonin kultamaat
02.40
Lentoturmatutkinta
03.30
-04.20
Autonraadot rahaksi
SPONSOROITU
Hightown
Jerry Bruckheimerin tuottama Massachussettsiin sijoittuva rikosdraama.
Hautalehto: Rakennus 31
Katsojaennätyksiä rikkonut alkuperäissarja Hautalehto jatkuu 2. kaudella
Mainosmiesmurhaaja
Dokumenttisarja pureutuu vuonna 1994 kadonneen turkulaismiehen katoamiseen.
Liiga playoffs 2024
Keskiviikkona käynnistyy ensimmäiset puolivälieräottelut.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen monipuolisin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Unelmahäät
,
Yökylässä Maria Veitola
,
Alavilla mailla hallanvaara
,
Miehen puolikkaat
,
Rillit huurussa
,
Hudson & Rex
,
La Promesa - Salaisuuksien kartano
,
Syyttäjä Imma Tataranni
,
Houkutus naapurissa
,
Salatut elämät
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti