Blogit
Horoskooppi
Viihde
Vaihtoautot
Reseptit
Sanakirja
Tietovisat
TV-ohjelmat tänään
20
Ti 20.11.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.55
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
05.55
MOT: Poliisi vastaan poliisi
06.25
Ylen Aamu-tv
09.30
Puoli seitsemän
10.00
Sydänlääkärin syöksykierre
10.50
Näin Norjassa
11.00
Yle Uutiset Uusimaa
11.07
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.14
Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.21
Yle Uutiset Häme
11.28
Yle Uutiset Pirkanmaa
11.35
Yle Uutiset Keski-Suomi
11.42
Yle Uutiset Itä-Suomi
11.49
Yle Uutiset Pohjanmaa
11.56
Yle Uutiset Pohjois-Suomi
12.03
Yle Uutiset Lappi
12.10
Yle Oddasat
12.14
Oddasat
12.30
Murhia ja kantrimusiikkia
13.20
Fennada-klassikot: ...ja Helena soittaa
IMDb
5.3
15.00
Yle Uutiset
15.05
Yle Uutiset selkosuomeksi
15.10
Ylen aamu-tv: Tänään otsikoissa
15.45
A-studio
16.15
Metsien kätkemä
16.45
Yle Oddasat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.06
Yle Uutiset alueeltasi
17.10
Sydänlääkärin syöksykierre
18.00
Yle Uutiset
18.23
Yle Uutiset alueeltasi
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Kiehtova maailma: Siperian rautateillä
20.00
Docstop: Sairaan kaunis koira
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.00
A-studio
21.30
Turhuuden turuilla
22.20
Yle Uutiset Uutis-Suomi
22.30
Yle Uutiset
22.35
Oddasat
22.50
Perjantai
23.45
Prisma: Koirien salainen elämä
00.35
Puoli seitsemän
01.05
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
23.55
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 20.11.
06.52
Viljami
06.58
Kuminakuja 19
07.05
Tilda ja hänen ystävänsä
07.18
Tiedonjyvä
07.27
Pusse
07.39
Askarrellaan
07.46
Mimosa ja Lennu
07.57
Vekarat!
08.22
Galaxi
08.23
Urheiluhullut
08.25
Peter Pan
08.50
Näin Norjassa
09.00
Casualty
10.00
Matkapassi: Brittiläinen Intia
11.00
Petra saa vauvan
11.30
Rachel Khoo: Ruokatuliaisia Australiasta
12.00
Perhe, joka riskeerasi kaiken
12.45
Viki, Köpi & Henkka - tieteen armoilla
13.00
Tobias leipoo maailmalla
13.05
Tobias leipoo maailmalla
13.35
Team Bachstad idänreitillä
14.15
Kerrostaloprinsessa Siri - älä luovuta!
14.45
Away - Bali: Arki
15.15
Härölä
15.40
Sohvaperunat
16.30
Uusi päivä
17.00
Pikku Kakkonen
18.10
Casualty
19.00
Sekasin2
19.14
Sekasin2
19.28
Sekasin2
19.41
Sekasin2
20.00
Uusi päivä
20.30
Kerran viikossa
21.00
FOMO LIVE: Onko sulla plan B?
21.45
Yle Uutiset
21.50
FIFAn jalkapallon U17 tyttöjen MM: FIN-URU
00.10
Kimmo
00.35
Nuoret ja lupaavat
01.04
Nuoret ja lupaavat
01.35
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.25
Ensimmäisen asteen murha
06.00
Aamusää
06.25
Huomenta Suomi
09.05
Mitä tänään syötäisiin?
09.10
Kauniit ja rohkeat
09.35
Emmerdale
10.05
Supernanny kiertueella
11.00
Erilaiset perheet
12.00
Ostoskanava Tvins.com
13.00
Tuija tähtien kanssa
13.30
Tanssii Tähtien Kanssa
15.15
Pilanpäiten
15.25
Koko Suomi leipoo
16.25
Suomen kaunein koti
17.25
Salatut elämät
17.55
Kauniit ja rohkeat
18.25
Emmerdale
18.55
Mitä tänään syötäisiin?
19.00
Seitsemän Uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Salatut elämät
20.00
Villien jäljillä
21.00
Ota rahat ja juokse
22.00
Kymmenen Uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Peter Nyman
23.05
C.S.I.
00.00
Heikelä syndrooma
00.55
Villien jäljillä
01.50
Americans
02.55
60 päivää kiven sisässä
03.50
-04.49
60 päivää kiven sisässä
LIVE
4
03.30
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LEGO Friends
06.25
Disneyn esikoulu: Leijonakaarti
06.55
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
07.20
Disney esittää: Star Wars Rebels
07.45
Ritariprinsessa Nella
08.10
Kung Fu Panda
08.35
LEGO Ninjago
09.05
Leijonan luola
10.00
Kotikaupunki vaihtoon
10.30
Kotikaupunki vaihtoon
11.00
LIVE: Tiedä ja Voita
13.55
Kotikaupunki vaihtoon
14.25
Kotikaupunki vaihtoon
14.55
Selviytyjät
15.55
Leijonan luola USA
16.55
MasterChef Australia
19.00
Neljät häät Suomi
20.00
Et sä tiedä kuka mä oon?
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Suomen huutokauppakeisari
22.00
Gaala
23.30
Haluatko miljonääriksi?
00.30
Suomen Tulli
01.00
Suomen Tulli
01.30
Rajavalvojat
02.00
Rajavalvojat
02.30
Selviytyjät
03.30
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
09.00
Efter Nio
10.00
Taivaallista menoa: Satanisti marraskuussa, kristitty toukokuussa
10.27
Norjaa ristiin rastiin
10.30
Toinen kierros
11.00
Närbild
11.30
Maantieteilijän testamentti: Eurooppa
12.00
Kino Tulio: Olet mennyt minun vereeni
IMDb
7.1
13.40
Ryhmäteatteri
15.10
Mikä oli Pete Q?
15.25
60-luvun kuvakirja
16.00
Isä Matteon tutkimuksia
17.05
Bluesia Pieksämäen asemalla
17.25
Ruokamakasiini
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Toivomus: Nicke Lignell
19.00
Spotlight : Vapaaehtoisjärjestöt ahdingossa
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
20.00
Egenland
20.30
Brian-sedän rocktarinat
21.00
Rakkauden kesä
22.00
Timanttinen keikka
23.00
-00.00
Puolikuun alla
LIVE
6
03.10
Rikoksista pahin
04.00
Rikoksista pahin
06.35
Chuggington
06.45
Chuggington
06.55
Muumilaakson tarinoita
07.20
Muumilaakson tarinoita
07.45
Paavo Pesusieni
08.10
Nuori Robin Hood
08.20
Alvin ja pikkuoravat
08.35
Supernelikko
08.45
Viidakon veijarit
09.00
Tyhjätaskut
09.30
Tyhjätaskut
10.00
Lemmen viemää
11.00
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Emmerdale
12.30
Salatut elämät
13.00
Treffaa mun vanhemmat
14.00
Mutsi
14.30
Mutsi
15.00
Ihmemies MacGyver
16.00
Middle
16.30
Simpsonit
17.00
Villien jäljillä
18.00
Paavo Pesusieni
18.30
Jääkiekkostudio
18.55
Champions Hockey League: Kärpät - Zürich
21.30
Rillit huurussa
22.00
Love Island Suomi finaali
23.00
Diili
00.00
Simpsonit
00.30
Simpsonit
00.55
Sub.doc: Brändätyt
02.05
NCIS: New Orleans
03.00
Twin Peaks
03.55
-04.45
Vampyyrien sukua
LIVE
7
03.40
Asunnon metsästäjät
04.05
Asunnon metsästäjät
04.30
Remonttipainajainen
05.20
Sofian enkelit
06.45
Sofian enkelit
07.40
Remonttipainajainen
08.30
Suloiset eläinvauvat
09.25
TV Shop
10.25
Asunnon metsästäjät
10.55
Asunnon metsästäjät
11.25
Kokkaushaaste
12.15
TV Shop
13.15
Remonttipari
14.10
Terapian tarpeessa
14.35
70's show
15.05
Kadonneet
16.05
Remonttipari
17.00
Asunnon metsästäjät
17.30
Asunnon metsästäjät
18.00
Terapian tarpeessa
18.30
70's show
19.00
Kadonneet
20.00
Arktiset vedet
21.00
Hot Fuzz
IMDb
7.8
23.35
Kova laki: Erikoisyksikkö
00.30
Big Daddy
IMDb
6.4
02.10
70's show
02.40
Remonttipari
03.35
Asunnon metsästäjät
04.00
-04.25
Asunnon metsästäjät
LIVE
8
03.20
Ruotsin miljonääriäidit
04.20
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Sinkkuillallinen
10.00
Liv D: Ökyt lapsikullat
11.00
Supernanny Euroopassa
12.00
Tähän aikaan ensi vuonna
13.00
Sinkkuillallinen
14.00
Vihollinen kodissani
15.00
Remppa vai muutto
16.00
Tanssin superäidit
17.00
Sinkkuillallinen
18.00
Häät sulhasen tapaan
19.00
Remppa vai muutto
20.00
Huvila & Huussi
21.00
Oikeanlaista kemiaa
IMDb
6.2
23.10
MasterChef Australia
01.05
Remppa vai muutto
02.05
Häät sulhasen tapaan
03.05
-04.05
Sinkkuillallinen
LIVE
9
03.40
Poliisit 10 vuotta
04.40
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Uusi elämä etelässä
10.00
Tehoneliöt haussa
10.30
Tehoneliöt haussa
11.00
Heikoin lenkki
12.00
Suorat sanat sapuskasta
13.00
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
14.00
Uusi elämä etelässä
15.00
Leijonan luola Kanada
16.00
Suorat sanat sapuskasta
17.00
Heikoin lenkki
18.00
Suomen huutokauppakeisari
19.00
Leijonan luola Kanada
20.00
Arman ja viimeinen ristiretki
21.00
Hyvät ja huonot uutiset
22.00
Stand Up!
23.00
Poliisit 10 vuotta
23.55
Arman ja viimeinen ristiretki
00.55
Madventures III
01.40
Ride with Norman Reedus
02.40
Matkalla kiven sisään
03.40
-04.40
Poliisit 10 vuotta
LIVE
10
03.50
Isojalan jäljillä
04.35
Ihmiskoe
05.00
Huutokaupan aarteet
06.50
Alaska: Viimeinen rintama
07.40
Isojalan jäljillä
08.35
Katujen kaaharit
09.30
Kultakuume
10.25
TV Shop
11.25
Ihmiskoe
11.55
Huutokaupan aarteet
12.20
Löytöretki tuntemattomaan
13.15
TV Shop
14.15
Ihmiskoe
14.40
Huutokaupan aarteet
15.05
Kultakuume
16.00
Alaska: Viimeinen rintama
17.00
Wheeler Dealers
18.00
Kultakuume
19.00
Alaska: Viimeinen rintama
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Wheeler Dealers
22.00
Romuraudan valtiaat
23.00
Kultakuume
00.00
Wheeler Dealers
01.00
Alaska: Viimeinen rintama
02.00
Kultakuume
02.55
Katujen kaaharit
03.50
-04.35
Isojalan jäljillä
LIVE
11
03.50
Kalliovuorten eläinlääkäri
04.40
Asunnon metsästäjät
08.00
Asunnon metsästäjät
08.25
Pomo keittiössä
08.55
Pienten perhe
09.20
Kakkukuningas
10.15
Kalliovuorten eläinlääkäri
11.05
Breaking Amish
12.00
Pomo keittiössä
12.25
Jotain lainattua, jotain uutta
12.55
Tahdon morsiuspuvun Britannia
13.25
Kakkukuningas
13.55
Tahdon morsiuspuvun: XXL
14.20
Jon ja Kate +8
14.50
Voittoa asuntokaupoilla
15.15
Kolme vaimoa, yksi aviomies
16.10
Tahdon morsiuspuvun: XXL
16.40
Jon ja Kate +8
17.05
Pienten perhe
17.35
Kakkukuningas
18.05
90 päivää morsiamena
20.00
Tahdon morsiuspuvun!
20.30
Tahdon morsiuspuvun Britannia
21.00
Kolme vaimoa, yksi aviomies
22.00
Sisarvaimot
23.00
Tuhatkiloinen perhe
00.00
Jodie Marsh ja hedelmällisyys
01.00
Kilot pois!
01.55
Tahdon morsiuspuvun Britannia
02.25
Katie Pricen hullu elämä
02.55
Return to Amish
03.50
-04.40
Kalliovuorten eläinlääkäri
12
03.45
Australian rajalla
04.10
Sky News
06.00
Sky News
06.20
FOX Kids: Teletapit
06.45
FOX Kids: Bing
07.05
FOX Kids: Pyjamasankarit
07.30
FOX Kids: Superlentokoneet
07.55
FOX Kids: My Little Pony
08.20
FOX Kids: Smurffit
08.45
FOX Kids: Dinosaur King
09.05
FOX Kids: Bella and the Bulldogs
09.30
Lystikkäät eläinveikkoset
10.00
Simpsonit
10.30
Simpsonit
11.00
Family Guy
11.30
Family Guy
12.00
Huutokaupan metsästäjät
12.30
Varastojen metsästäjät
13.00
Alanyan sankarit
14.00
Lapin poliisit
14.30
Australian rajalla
15.00
Australian rajalla
15.30
Varastojen metsästäjät
16.00
Huutokaupan metsästäjät
16.30
Simpsonit
17.00
Simpsonit
17.30
Family Guy
18.00
Family Guy
18.30
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
ToosaTV
20.30
ToosaTV
21.00
9-1-1
22.00
Speed 2 - vaara iskee vesillä
IMDb
3.9
00.15
Simpsonit
00.40
Simpsonit
01.05
Family Guy
01.30
RoboCop 2
IMDb
5.7
03.30
-04.20
Bones
LIVE
13
03.10
Jane the Virgin
04.00
Supernanny kiertueella
04.56
Sinkkuelämää
05.25
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
07.05
Lemmen viemää
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
Tinan tunturikeittiö
11.00
Grand Designs - unelma-asunnot
12.00
The Chefs' Line
12.30
Täydellinen kesä
13.00
Rob & Chyna
14.00
Lapsivanhemmat
14.30
Lapsivanhemmat
15.00
Lemmen viemää
16.00
Unelmarempat
17.00
Illallinen äidille
18.00
Solsidan
18.30
Moderni perhe
19.00
Grand Designs - unelma-asunnot
20.00
Suomen kaunein koti
21.00
Koko Suomi leipoo
22.00
C.S.I.
23.00
Sinkkuelämää
23.35
Love Island Suomi finaali
00.35
I Am Cait
01.30
Jane the Virgin
02.20
Supernanny kiertueella
03.15
Alastomat treffit USA
03.45
-04.15
Sinkkuelämää
LIVE
14
03.20
Yöbussi
08.05
Henkka & Niki vs. Amerikka
08.10
Henkka & Niki vs. Amerikka
08.15
Henkka & Niki vs. Amerikka
08.40
Suorat sanat sapuskasta
09.25
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
10.15
Ou Nou!
10.40
Ou Nou!
11.05
Kauppaneuvos Jethro
11.50
Kielletty rakkaus
12.35
Eläinpotilaiden pelastaja
13.25
Olgan kotona
13.50
Haapasalo ja kaverit
14.35
Nieminen & Lahtinen Show
15.20
Isänmaan toivot
15.45
Amerikan rajavartijat
16.10
Amerikan rajavartijat
16.35
Wedding Town
17.00
Rikkaiden deittipalvelu
18.00
Resident
19.00
Mad Cook Show
20.00
Kyttäputki: Holmes NYC
21.00
Rendition poikkeuksellinen luovutus
IMDb
6.8
23.15
Napakymppi
00.05
Paratiisihotelli Ruotsi
01.00
Ihon alla
01.45
Ex on the Beach Ruotsi
02.30
Valheen vangit
03.15
-04.05
Yöbussi
LIVE
15
03.50
Brittiläinen bordelli
04.40
24 tuntia putkassa
07.40
Grillimestari maailmalla
08.10
Caribbean Life
08.35
Lakefront Bargain Hunt
09.05
Chopped
09.55
Apua, mikä tauti!
10.45
Tv Shop
11.45
Restored
12.40
Himohamstraajat pulassa
13.40
Tv Shop
14.40
Grillimestari maailmalla
15.10
Houstonin eläinpoliisit
16.05
Kissakuiskaaja
17.00
Rantatalot remontissa
18.00
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
19.00
Maailman oudoimmat ruuat
20.00
Houstonin eläinpoliisit
21.00
People Magazine Investigates
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.00
Murha menneisyydestä
00.00
Murha pikkukaupungissa
01.00
Murder Calls
01.55
Täydellinen murha
02.50
Uhkaava hiljaisuus
03.50
-04.35
Mystery ER
17
20
03.30
Autonraadot rahaksi
04.20
Turvatarkastus: Kolumbia
05.10
Laivanrakentajat
06.00
Aivopelit
06.25
Vankilassa ulkomailla
07.15
Huumebisnes Oy
08.05
Hurjat tonnikalat
08.55
Pohjoisen valtatien pelastajat
09.45
Autojen ensiapu
10.40
Kultasedät
11.35
Elä vapaana tai kuole
12.30
Uskomaton eläinlääkäri Pol
13.25
Eläinten teho-osasto
14.20
Autojen ensiapu
15.15
Science of Stupid
15.40
Science of Stupid
16.05
Maailmanlopun odottajat
17.00
Lentoturmatutkinta
18.00
Dubain lentokenttä
19.00
Vaarallisen valtatien pelastajat
20.00
Lentoturmatutkinta
21.00
Latinalaisen Amerikan kuumat rajat
21.30
Latinalaisen Amerikan kuumat rajat
22.00
Äärimmäinen selviytyjä
23.00
Huumebisnes Oy
00.00
Science of Stupid
00.25
Science of Stupid
00.50
Latinalaisen Amerikan kuumat rajat
01.15
Latinalaisen Amerikan kuumat rajat
01.40
Äärimmäinen selviytyjä
02.35
Lentoturmatutkinta
03.30
-04.20
Autonraadot rahaksi
SPONSOROITU
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen nopein TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Chelsean etsivä
,
Rikoksen Anatomia
,
Taivaan tulet
,
Rillit huurussa
,
Suuri seikkailu
,
Kova laki: Erikoisyksikkö
,
Unelma-asunto auringon alta
,
Miehen puolikkaat
,
Muodin huipulle
,
Lähiöbotox: African Metal Tour
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti