Horoskooppi
Vaihtoautot
Viihde
Tietovisat
Reseptit
Blogit
Sanakirja
TV-ohjelmat tänään
16
Ti 16.10.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
23.50
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.25
Ylen aamu-tv
09.30
Kuningaskuluttaja
10.00
Sydämen asialla
10.50
Eläinten elämää maalla ja merellä
11.00
Yle Uutiset
11.05
Yle News
11.10
Jumalanpalvelus Kokkolan baptistiseurakunnasta
12.15
Supermiehen poika
12.30
Tohtorit
13.00
Herrat täysihoidossa
14.00
Uutisvuosi
14.05
Norjan kuningasparin matkassa
14.30
A-studio
15.00
Yle Uutiset
15.05
Ylen aamu-tv: Tänään otsikoissa
15.55
Muisti: Terrorismin pelko
16.25
Jaakko ja maailmanvalloittajat
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.08
Sydämen asialla
18.00
Yle Uutiset
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Kiehtova maailma: Loistohotellin lumo
19.50
Nykyajan ihmeet
20.00
Prisma Studio
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.00
Veripunainen, lumivalkoinen
22.00
Kymmenen uutta käskyä
22.30
Prisma: Kukistuuko syöpä?
23.20
Yle Uutiset
23.25
Oddasat
23.40
Uutisikkuna
04.00
-06.25
Uutisikkuna
LIVE
2
22.05
-23.50
Merten urhot
LIVE
3
01.10
MTV3 Chat
05.20
Aamusää
05.50
Studio55.fi
06.25
Huomenta Suomi
09.25
Studio55.fi
10.00
Mitä tänään syötäisiin?
10.05
Tunteita ja tuoksuja
11.00
Emmerdale
11.30
Emmerdale
12.00
Ostoskanava
13.15
Nikon Grilli
13.45
Grand Designs - unelma-asunnot
14.50
Mitä tänään syötäisiin?
14.55
Piilokamera
15.25
Maajussille morsian
16.25
Onnenpeli hyväntekeväisyysarpa
16.50
Uutiset
16.55
Suomen ja maailman sää
17.00
Kauniit ja rohkeat
17.25
Kauniit ja rohkeat
17.55
Mitä tänään syötäisiin?
18.00
Emmerdale
18.30
Emmerdale
19.00
Seitsemän Uutiset
19.20
Päivän sää
19.30
Salatut elämät
20.05
Hansin matkassa
21.00
Kosketus
22.00
Kymmenen Uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
C.S.I. Miami
23.35
Paljastavat valheet
00.35
30 Rock
01.05
-05.19
MTV3 Chat Space Programme
LIVE
4
03.25
Älypää-TV
06.20
Ostosruutu
06.40
Ostosruutu
07.00
Disneyn esikoulu: Viidakon vauhtiviikarit
07.25
Disney esittää: Timon ja Pumba
07.50
Disney esittää: Aku ja kumppanit
08.00
Lazy Town
08.30
Sinkkuisä Gary
09.00
Heikin lähiruokaa
09.30
Vauvan tarina
10.00
Vanessa ja pikkuväki
10.30
Kodikkaasti vuokralla
11.00
Ostosruutu
11.40
Ostosruutu
12.20
Ostosruutu
13.00
Vauvan tarina
13.30
Budjettiviikonloppu Euroopassa
14.00
Kodikkaasti vuokralla
14.30
Heikin lähiruokaa
15.00
Uusi elämä maalla
16.05
Himohamstraajat
17.05
Nelosen sää
17.10
Suomen Huippumalli haussa
18.10
Matkaoppaat
18.45
Nelosen uutiset
18.55
Nelosen sää
19.00
Neljän tähden illallinen
19.30
Poliisit
20.00
Sokkokokki
20.57
Keno
21.00
NCIS Rikostutkijat
22.00
Maailman vaarallisimmat tiet
23.00
Nelosen uutiset
23.10
Nelosen sää
23.15
SM-liigan huippuhetket
23.20
Frasier
23.50
Poliisit
00.20
Neljän tähden illallinen
00.50
Nelonen Pro esittää: MotoGP-makasiini
01.20
Start!
01.50
NCIS Rikostutkijat
02.50
-06.20
Älypää-TV
LIVE
5
03.00
SVT: Seriestart: Sommarpratarna
07.00
Min Morgon
08.30
SVT: Gomorron Sverige
11.00
SVT: Västerbottensnytt
11.10
SVT: Sydnytt
11.20
SVT: Värmlandsnytt
11.30
SVT: Kulturnyheterna
11.45
SVT: Uutiset
12.00
SVT: Programtablå
12.05
SVT: Rocksommar på Göta kanal
13.05
SVT: Duellen: Pirater
13.15
SVT: Fråga doktorn
14.00
SVT: Vem vet mest?
14.30
SVT: Heliga veckan
15.00
SVT: Seriestart: Sommarpratarna
16.15
5 minuuttia
16.20
Haaste
16.50
Taivaallista menoa
17.20
Sotamuistoja
17.25
Närbild
17.55
TV-nytt
18.00
BUU-klubben: Pahvipää
18.30
Erämaahaaste
18.53
Uusi koti Ruotsissa
19.00
Aamusta iltaan
19.30
TV-nytt
20.00
Dok: Elämän on jatkuttava
20.50
Näin Norjassa
21.00
Sportmagasinet
21.30
Solsidan - Onnea onkimassa
21.52
5 minuuttia
21.57
TV-nytt
22.00
Rikos
23.00
SVT: Sportnytt
23.15
SVT: Korrespondenterna
23.45
SVT: Seriestart: Hübinette
00.15
SVT: Aktuellt
00.55
SVT: Kulturnyheter
01.00
SVT: Mittnytt
01.10
SVT: Nyhetssammanfattning
01.15
SVT: Kulturnyheterna
01.30
SVT: Charlie och Lola
01.45
SVT: Adrian
01.55
SVT: Överraskningen
02.10
SVT: Lilla Aktuellt
02.15
SVT: Vattenmannen och Speed
02.30
SVT: Vem vet mest?
03.00
-04.00
SVT: Ung & bortskämd
LIVE
6
02.45
SubChat
06.00
SubChat
08.00
Lemmen viemää
08.55
Eastenders
09.30
Onnenpeli hyväntekeväisyysarpa
09.50
SubChat
11.05
Ostos-tv
14.05
Daltonit
14.30
Mask
15.00
Leikkuulaudalla
15.55
Will & Grace
16.25
Eastenders
17.00
Lemmen viemää
18.00
Frendit
18.30
Iholla
19.00
Big Brother Extra
19.30
Moderni perhe
20.00
Simpsonit
20.30
Simpsonit
21.00
X Factor USA
22.00
Big Brother
23.00
Num3rot
23.55
Afganistan
00.25
Vampyyripäiväkirjat
01.20
House
02.15
-06.00
SubChat
LIVE
7
06.15
Jon ja Kate +8
06.40
Lentokenttä UK
07.15
Tarzan
07.40
Tarzan
08.05
Pulmuset
08.35
Kellarin kunkku
09.00
Kellarin kunkku
09.30
Tvins winter 2012
10.00
Tvins winter 2012
10.30
Tvins winter 2012
11.00
Tvins winter 2012
11.30
best direct
12.30
Jon ja Kate +8
13.00
Lentokenttä UK
13.30
Delta vs. Kappa
15.10
Tarzan
15.35
Tarzan
16.00
Hale ja Pace - hauskat pojat
16.30
Amerikan hauskimmat kotivideot
17.00
Meidän faija
17.30
Pulmuset
18.00
Kellarin kunkku
18.30
Kellarin kunkku
19.00
Ihmemies MacGyver
20.00
Tallinna
20.30
Justimus
21.00
Zombieland
22.40
Kysy seksistä
23.45
Salaiset laihdutusvinkit
01.25
Seksin oppitunnit
01.50
Rakkauden painovoima
02.40
-03.26
Tarkka-ampujat
LIVE
8
01.50
Älypää-TV
06.00
Ostosruutu
07.30
Ostosruutu
09.00
Neulontakerho
09.30
Pienten perhe
10.00
Hulluna häämekkoihin
10.30
Pikakurssi kodinostoon
11.00
Arvostele mun illallinen tunnissa
12.00
Isännän ja koiran käytöskoulu
12.30
Isännän ja koiran käytöskoulu
13.00
Illallissota
14.00
Isännän ja koiran käytöskoulu
14.30
Vanessa ja pikkuväki
15.00
Kotiruokaa Rachael Rayn tapaan
15.30
Pienten perhe
16.00
Ruotsin miljonääriäidit
17.00
Yhteinen taloprojekti
17.30
Sarahin sisustusvinkit
18.00
Supernanny
19.00
Sisustuskaksoset
19.30
Yllätyskokki Niki
20.00
Arvostele mun illallinen Suomessa
20.30
Arvostele mun illallinen Suomessa
21.00
Marley ja minä
IMDb
7.0
23.20
Luksusmammat
23.50
Arvostele mun illallinen Suomessa
00.25
-05.55
Älypää-TV
LIVE
9
03.30
Älypää kuvavisa
06.00
Älypää kuvavisa
08.40
Ostosruutu
09.40
Ostosruutu
10.40
Ostosruutu
11.40
Laiva
12.10
Muuttajat
12.40
Krokotiilimies
13.10
Likaisen työn sankarit
13.40
Bullrun - kaasu pohjassa
14.10
Brady Barrin vaarallinen luonto
15.10
MasterChef Australia
15.40
Leijonan luola Ruotsi
16.35
Kodin rakennusurakka
17.35
MasterChef Australia
19.00
Leijonan luola Ruotsi
20.00
Suomen Tulli
20.30
Laiva
21.00
Muuttajat
21.30
Taksi
22.00
JIM D: Massiivinen tuho
23.00
Australian rajalla
23.30
South Park
00.00
Pelkokerroin
01.00
JIM D Rikos: Rikostarinoita maailmalta
02.00
Taksi
02.30
Pelastushelikopteri
03.00
-06.00
Älypää kuvavisa
LIVE
10
02.50
Me Rakastamme Musiikkia
06.00
Me Rakastamme Musiikkia
07.00
Heräämö Best of
08.00
Heräämö Best of
09.00
Me Rakastamme Musiikkia
09.30
Best Direct
10.00
Me Rakastamme Musiikkia
10.30
Best Direct
11.00
Tvins
11.30
Tvins
12.00
Tvins
12.30
Tvins
13.00
Parasta Suomesta
14.00
Me Rakastamme Musiikkia
15.00
Voicen uutuudet
16.00
Me Rakastamme Musiikkia
17.00
100% Rock
18.00
Star Trek: The Next Generation
19.00
Inked
19.30
Pakkolunastajat
20.00
Seinfeld
20.30
Huonosti käyttäytyvät miehet
21.05
Paparazzi vasten tahtoaan
21.35
Nanny
22.05
Num3rot
23.00
Kalgoorlie Cops
23.30
Inked
00.00
Pakkolunastajat
00.30
Star Trek: The Next Generation
01.25
Seinfeld
01.55
Huonosti käyttäytyvät miehet
02.30
Paparazzi vasten tahtoaan
02.55
Nanny
03.25
-06.00
Me Rakastamme Musiikkia
LIVE
11
12
06.30
Ari ja Kirsi: Kotirempat
06.55
FOX Kids: Sannin taikamatka
07.07
FOX Kids: Ni Hao Kai Lan
07.30
FOX Kids: Monsuno
07.53
FOX Kids: Transformers
08.16
FOX Kids: Monsuno
08.40
24 Kitchen: Portugalin makuja
09.05
24Kitchen: Nopeaa ja herkullista
09.30
Mr & Miss ShowHau
10.00
Ruutukauppa
10.30
Ruutukauppa
11.00
Ruutukauppa
11.30
Ruutukauppa
12.00
Ally McBeal
12.45
Ari ja Kirsi: Kotirempat
13.10
Hain saalistajat
14.00
Rajasota
14.50
Hetki ennen tuhoa: Pearl Harbor
15.40
Tappajaeläimet
16.30
Supertehtaat: Guiness
17.20
STT Uutiset
17.24
Kierroksilla: Salamavihjeet
17.30
Tanssi peppu pieneksi Extra
18.00
Huutokaupan metsästäjät
18.30
Mr & Miss ShowHau
19.00
Lentoturmatutkinta: Kohde tuhottu
20.00
Nolot vartalot
20.58
Kierroksilla: Illan Salama
21.00
Tanssi peppu pieneksi Suomi
21.55
Crash
IMDb
7.8
23.55
Criminal Minds
00.45
Amerikan kovimmat vankilat
01.35
Rajasota
02.25
-03.15
Hetki ennen tuhoa: 9/11
LIVE
13
01.00
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.10
Ostoskanava
09.10
Namaste jooga
09.40
Rachael Ray Show
10.30
Lääkärit
11.20
Suurin pudottaja
12.10
Nuoret, laiskat ja tyhmät
13.05
Market Kitchen
14.00
Emmerdale
14.30
Emmerdale
15.00
Huomenta Suomen parhaat
15.50
Lääkärit
16.40
Rachael Ray Show
17.30
Eastenders
18.05
Grand Designs - unelma-asunnot
19.00
Salatut elämät
19.30
Kirjapiiri
20.00
Asustemuodin huipulle
20.55
Esittelyssä Muotitietoinen
21.00
11 tapaa jättää nainen
21.30
Erilaiset äidit
22.30
Miljonäärit kodittomina
23.40
11 tapaa jättää nainen
00.10
NYC:n täydelliset naiset
01.00
Täydelliset parit
01.25
Asustemuodin huipulle
02.15
-06.00
Yön AVA
LIVE
14
LIVE
15
17
20
33
OnniTV lähettää ohjelmaa arkipäivisin klo 10-13.
01.00
Valioliiga: QPR - West Ham
13.45
FUTIS+
14.15
ATP Tennis: Shanghai / puolivälierä 1
16.15
ATP Tennis: Shanghai / puolivälierä 2
18.15
La Liga Highlights
19.15
UEFA Champions League viikkomakasiini
19.45
Elitserien studio
19.55
Elitserien: Linköping - Timrå
22.25
Elitserien studio
22.50
Valioliiga: Fulham - Manchester City
00.30
-02.20
Valioliiga: Aston Villa - West Bromwich
00.25
Barca-TV
15.10
Elitserien: Luulaja - Växjö
17.10
Premier League World
17.40
Premier League Highlights
18.35
UEFA Champions League: Manchester City - Dortmund
20.25
UEFA Champions League: Spartak Moskova - Celtic
22.15
-00.05
UEFA Champions League: CFR Cluj - Manchester United
09.00
MAXsport.tv
09.30
MAX.doc: Maailma sodassa
10.00
Rikolliset keittiössä
10.50
World of Freesports 2011
11.20
Erämiehet
11.45
Perhosta
12.00
Late Show With David Letterman
12.50
The Car Show
13.40
Lentäjä-ässät
14.05
Formula 1: Vuosikatsaus 1970-1980
15.00
Rikos ratkaistu
15.45
Traktorivartti
16.00
Lentomakasiini
16.30
Traktorivartti
16.45
Traktorivartti
17.00
Top Gear USA
17.45
Formula 1: viikonloppu Paddockilla
18.00
Kurjat kuppilat USA
18.50
Sohvajooga
19.00
Metsästäjät
20.00
Lainvalvojat
20.30
Moottoripyöräpäiväkirjat
21.00
Suomen surkein kuski
21.45
Jenkkiautot
21.50
Jenkkiautot
22.00
Sons of Anarchy
22.45
Formula 1: viikonloppu Paddockilla
23.00
Outlaw Bikers
23.50
Late Show With David Letterman
00.35
Lain nimessä
01.00
-01.42
Rikos ratkaistu
06.00
Antti piirtää
06.30
Tuomas Veturi
06.45
Piirun piirustukset
07.00
Keltaisen Kirahvin eläintarinoita
07.10
Pikku ja Jätti
07.20
Pikku ja Jätti
07.35
Sakarin satuveturi
07.50
Masha ja karhu
08.00
Onnenpäivä: Hyvää huomenta!
08.02
Vipo
08.15
Vipo
08.30
Juniorijumppa
08.31
Noitatyttö Bibi
09.00
Onnenpäivä: Hyvää huomenta!
09.02
Wotwotit
09.15
Wotwotit
09.30
Kolmosten maailma
09.40
Manon
09.50
Manon
10.00
Onnenpäivä: Hyvää huomenta!
10.02
Pororo
10.12
Ti-Ti Nalle: Karaoke
10.15
Pikku ja Jätti
10.30
Puuha-Pete
10.45
Puuha-Pete
11.00
Richard Scarryn touhukas maailma
11.30
Teletapit
12.00
Juniorijumppa
12.01
Jummi Jammi
12.30
Kaislan komero
12.45
Kotitilan konkkaronkka
13.00
Päkäpäät
13.30
Smurffit
14.00
Winx-klubi
14.30
Kuningas Arthurin katastrofit
15.00
Onnenpäivä: Iloinen iltapäivä
15.02
Taitokoulu
15.07
iCarly
15.35
iCarly
16.00
Lorumaan herrat
16.15
VJ DJ
16.30
Bibi ja Tiina
17.00
Mona Vampyyri
17.25
Taitokoulu
17.30
Onnenpäivä: Päivän puuha
17.32
Lola
18.00
Onnenpäivä: Hei hei!
18.02
Teletapit
18.30
Peppi Pitkätossu
19.00
Superpahisten liiga
19.30
Dragon Hunters
03.35
The Winning Season
05.20
Kaboom
06.45
The Eclipse
08.10
Footloose
10.05
Hemingway & Gellhorn
12.40
Beck - houkutuslintu
14.15
Our Family Wedding
16.00
Spy Kids 4
17.30
Macheads
18.30
Cowboys & Aliens
20.25
Waste Land
22.00
Sleep Dealer
23.30
Irene Huss - hiljaisuuden piiri
01.05
Hubble
02.00
Roskisprinssi
03.40
-05.40
Gränsen
02.35
Playing
04.00
Boardwalk Empire
05.00
The Newsroom
06.00
Strike Back
07.00
Luck
08.00
30 Rock
08.30
30 Rock
09.00
Person of Interest
10.00
Mad Men
11.00
Shameless
12.00
Parks and Recreation
12.30
Parks and Recreation
13.00
30 Rock
13.30
30 Rock
14.00
Person of Interest
15.00
Mad Men
16.00
Luck
17.00
Shameless
18.00
Parks and Recreation
18.30
Parks and Recreation
19.00
Luck
20.00
Treme
21.00
Treme
22.00
Boardwalk Empire
23.00
The Newsroom
00.00
Luck
01.00
O - The Power of Submission
03.00
-05.00
Foreplay
03.40
Jäätävä ansa
05.20
Pieniä ihmeitä
07.00
Kaikkea sinä keksitkin, Marikki!
08.45
Saariston lapset merirosvoina
10.20
Sixten
11.40
Två killar och en tjej
13.30
Agnes Cecilia
15.40
Kissanviiksiä ja herneitä
17.20
Ritsakauppias
19.00
Villienkeli
21.00
Elvira Madigan
22.30
Kertausharjoitukset
00.00
Metsästäjät
02.00
Naisen elämää
03.30
-05.05
Darling
Suomen näppärin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Ivalo
,
Miehen puolikkaat
,
Murdochin murhamysteerit
,
Taivaan tulet
,
Gran Hotel
,
Rillit huurussa
,
SuomiLOVE
,
Utö
,
Kauniit ja rohkeat
,
Lemmen viemää
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Käyttöehdot
Tietosuoja
Evästeasetukset