Blogit
Vaihtoautot
Horoskooppi
Reseptit
Sanakirja
Viihde
Tietovisat
TV-ohjelmat tänään
17
Ma 17.09.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
23.25
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.25
Ylen aamu-tv
09.30
Unelmien puutarhat
10.00
Sydämen asialla
10.50
Puhelimen historiaa
11.00
Yle Uutiset
11.05
Yle News
11.10
Puoli seitsemän
11.40
Taikayö
12.00
Puutarhaunelmia
12.30
Tohtorit
13.00
Mitäs me taiteilijat
IMDb
4.1
14.35
Uutisvuosi
14.40
Jos kaadun
14.55
Pisara
15.00
Yle Uutiset
15.05
Ylen aamu-tv: Tänään otsikoissa
15.55
Tekijänä: Aamu Song
16.25
Kuningaskuluttaja
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.08
Sydämen asialla
18.00
Yle Uutiset
18.30
Uutisvuoto
19.00
Prisma: Minä ja sukupuoleni
20.00
Mot
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.00
A-studio
21.30
Dokumenttiprojekti: Komissaari
22.25
Umur
00.05
YleLeaks
00.20
Oddasat
00.35
Uutisikkuna
04.00
-06.25
Uutisikkuna
LIVE
2
23.20
-00.03
Raja - the Border
LIVE
3
00.55
MTV3 Chat Space Programme
05.20
Aamusää
05.50
Studio55.fi
06.25
Huomenta Suomi
09.25
Studio55.fi
10.00
Mitä tänään syötäisiin?
10.05
Tunteita ja tuoksuja
11.00
Emmerdale
11.30
Emmerdale
12.00
Ostoskanava
13.15
Nikon Grilli
13.50
MTV3.doc: Mark Zuckerberg - Facebookin todelliset kasvot
14.50
Mitä tänään syötäisiin?
14.55
Better Off Ted
15.25
Tanssii Tähtien Kanssa
16.25
Onnenpeli hyväntekeväisyysarpa
16.50
Uutiset
16.55
Suomen ja maailman sää
17.00
Kauniit ja rohkeat
17.25
Kauniit ja rohkeat
17.55
Mitä tänään syötäisiin?
18.00
Emmerdale
18.30
Emmerdale
19.00
Seitsemän Uutiset
19.20
Päivän sää
19.30
Salatut elämät
20.05
Mentalist
21.00
Todistettavasti syyllinen
22.00
Kymmenen Uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Ratkaisija
23.35
Vihjeet hukassa
00.35
Rillit huurussa
01.05
Jokakoti.fi
01.35
-05.20
MTV3 Chat
LIVE
4
01.25
Älypää-TV
06.20
Ostosruutu
06.40
Ostosruutu
07.00
Disneyn esikoulu: Jake ja Mikä-Mikä-Maan merirosvot
07.25
Disney esittää: Kim Possible
07.50
Disney esittää: Aku ja kumppanit
07.55
Waverly Placen velhot
08.25
Sinkkuisä Gary
08.55
Nigellan uudet herkut
09.30
Vauvan tarina
10.00
Luksusmammat
10.30
Pikakurssi kodinostoon
11.00
Ostosruutu
11.40
Ostosruutu
12.20
Ostosruutu
13.00
Vauvan tarina
13.30
Luksusmammat
14.00
Pikakurssi kodinostoon
14.35
Nigellan uudet herkut
15.10
Saran ja Meri-Tuulin metropolit
16.05
Tanssi peppu pieneksi
17.05
Nelosen sää
17.10
Konttori
17.45
Tuuri
18.45
Nelosen uutiset
18.55
Nelosen sää
19.00
Neljän tähden illallinen
19.30
Poliisit
20.00
Suomen Huippumalli haussa
20.57
Keno
21.00
Good Wife
22.00
Sinkkuelämää
22.35
Sinkkuelämää
23.10
Nelosen uutiset
23.20
Nelosen sää
23.25
Frasier
23.55
Poliisit
00.25
Neljän tähden illallinen
00.55
Samurai Girl
01.55
-06.20
Älypää-TV
LIVE
5
03.00
SVT: Moraeus med mera
07.00
Min Morgon
08.30
SVT: Gomorron Sverige
11.00
SVT: Landet runt
11.45
SVT: Sverige!
12.15
SVT: Babel
13.15
SVT: Sportspegeln
13.45
SVT: Programtablå
13.55
SVT: Vem vet mest?
14.25
SVT: Moraeus med mera
15.55
5 minuuttia
16.00
Mikä meitä lihottaa?
16.30
Pixel
17.00
Levykaupan suuret tähdet
17.25
Politiikasta olisi puhuttava
17.55
TV-nytt
18.00
BUU-klubben: Saattepa nähdä!
18.30
Löytöretkiä luontoon
19.00
Aamusta iltaan
19.30
TV-nytt
20.00
Onnen kauppaa
20.55
5 minuuttia
21.00
Elisabeth kohtaa: Margot Wallströmin
21.30
Provokaattori: Maria Sveland
21.58
TV-nytt
22.00
The Spiral
23.00
SVT: Sportnytt
23.15
SVT: Fritt fall
23.45
SVT: En bok, en författare: Ett kort uppehåll
00.15
SVT: Aktuellt
00.55
SVT: Kulturnyheter
01.00
SVT: ABC
01.10
SVT: Nyhetssammanfattning
01.15
SVT: Kulturnyheterna
01.30
SVT: Tinga Tinga sagor
01.45
SVT: Olivia
01.55
SVT: Dip Dap
02.00
SVT: Lilla Sportspegeln
02.30
SVT: Vem vet mest?
03.00
-04.00
SVT: Vem tror du att du är
LIVE
6
01.35
SubChat
06.00
SubChat
08.00
Lemmen viemää
08.55
Eastenders
09.30
Onnenpeli hyväntekeväisyysarpa
09.35
SubChat
11.00
Ostos-tv
14.00
INK - Ihmenappuloiden kerho
14.25
Mask
14.55
Myyntitykit
15.55
Will & Grace
16.25
Eastenders
17.00
Lemmen viemää
18.00
Frendit
18.30
Iholla
19.00
Big Brother Extra
19.30
Kolme miestä ja tyttö
20.00
Gossip Girl
21.00
Boogie Nights
IMDb
7.9
00.05
Big Brother
00.35
C.S.I.
01.30
House
02.25
-07.05
SubChat
LIVE
7
03.35
Ihmemies MacGyver
06.10
Taikatemput paljastuvat
07.00
Lentokenttä UK
07.35
Lentokenttä UK
08.10
SOS Länsirannikko
09.00
Tvins winter 2012
09.30
Tvins winter 2012
10.00
Tvins winter 2012
10.30
Tvins winter 2012
11.00
best direct
12.00
Jon ja Kate +8
12.25
Lentokenttä UK
13.00
Musta Kyy
13.30
Muukalaisen sydän
IMDb
5.3
15.15
Aarteenmetsästäjä
16.05
Tarzan
16.35
Amerikan hauskimmat kotivideot
17.05
Meidän faija
17.30
Pulmuset
18.00
70's show
18.30
70's show
19.00
Ihmemies MacGyver
20.00
NCIS Rikostutkijat
21.00
Zorron naamio
IMDb
6.7
23.40
5D: Elämäni lautana
00.50
Voittajan paluu
IMDb
7.5
03.15
Tarkka-ampujat
04.00
-04.25
72 tuntia: rikos
LIVE
8
00.30
Älypää-TV
06.00
Ostosruutu
07.30
Ostosruutu
09.00
Neulontakerho
09.25
Huippukokki lähtee maalle
09.55
Vanessa ja pikkuväki
10.25
Budjettiviikonloppu Euroopassa
10.55
Häät sulhasen tapaan
12.00
Liv D Sarja: Sapattivuosi lasten kanssa
13.00
Sisustus uusiksi miehen tapaan
14.05
Ruotsin miljonääriäiti Suomessa
14.35
Vanessa ja pikkuväki
15.05
Kotiruokaa Rachael Rayn tapaan
15.35
Pienten perhe
16.05
Neljät häät
17.00
Koirakuiskaaja
18.00
Supernanny
18.55
Nigellan uudet herkut
19.30
Olet mitä syöt
20.00
Arvostele mun illallinen Suomessa
20.30
Arvostele mun illallinen Suomessa
21.00
Täydelliset naiset
22.00
Suomen Huippumalli haussa
23.00
Sinkkuelämää
23.40
Sinkkuelämää
00.15
Paris Hiltonin maailma
01.15
-06.00
Älypää-TV
LIVE
9
03.00
Älypää kuvavisa
06.00
Älypää kuvavisa
09.50
Ostosruutu
10.50
Ostosruutu
11.50
Ostosruutu
12.50
Ilmailun maailma
13.20
Navigare
13.50
Team Ahma
14.20
Kutsu kylään Ian Wright
15.15
MasterChef Australia
16.10
Apua avajaisiin
17.05
Anthony Bourdain maailmalla
18.00
Tomin keittiö
18.30
MasterChef Australia
19.00
Leijonan luola USA
20.00
Krokotiilimies
20.30
Laiva
21.00
Muuttajat
21.30
Taksi
22.00
JIM D Rikos: Rikostarinoita maailmalta
23.00
Kuuluisat kuppilat
23.30
South Park
00.00
Pelkokerroin
01.00
JIM D Henkilökuva: Pippa Middleton
02.00
Taksi
02.30
Pelastushelikopteri
03.00
Navigare
03.30
-06.00
Älypää kuvavisa
LIVE
10
03.55
Me Rakastamme Musiikkia
05.00
Me Rakastamme Musiikkia
06.00
Heräämö Best of
07.00
Heräämö Live
09.00
Me Rakastamme Musiikkia
09.30
Best Direct
10.00
Me Rakastamme Musiikkia
10.30
Best Direct
11.00
Tvins
11.30
Tvins
12.00
Tvins
12.30
Tvins
13.00
Parasta Suomesta
14.00
Me Rakastamme Musiikkia
15.00
Voicen uutuudet
16.00
Retro
16.55
Latauslista
17.45
Seinfeld
18.15
Veikkausliiga: Inter-TPS
20.35
Paparazzi vasten tahtoaan
21.00
Paparazzi vasten tahtoaan
21.30
Nanny
22.00
Viekkaat veijarit
22.55
Dr. Steve-O
23.25
Veikkausliiga: Inter-TPS
01.40
Seinfeld
02.10
Paparazzi vasten tahtoaan
02.35
Paparazzi vasten tahtoaan
03.00
Nanny
03.30
-04.30
Me Rakastamme Musiikkia
LIVE
11
12
06.35
Näin alkaa Tanssi peppu pieneksi Suomi
07.00
FOX Kids: Ni Hao Kai Lan
07.25
FOX Kids: Monsuno
07.50
FOX Kids: Transformers
08.15
FOX Kids: Avatar
08.40
24 Kitchen: Portugalin makuja
09.05
24Kitchen: Nopeaa ja herkullista
09.30
24Kitchen: Makujen lähteillä
10.00
Ruutukauppa
10.30
Ruutukauppa
11.00
Ruutukauppa
11.30
Ruutukauppa
12.00
Ally McBeal
12.45
Näin alkaa Tanssi peppu pieneksi Suomi
13.10
Hain saalistajat
14.00
Rajasota
14.50
Hetki ennen tuhoa: Tuhoisa romahdus
15.40
Tappajaeläimet
16.30
Supertehtaat: John Deere
17.20
STT Uutiset
17.24
Kierroksilla: Salamavihjeet
17.30
Juhli kuin rikkaat ja kuuluisat
18.30
Näin alkaa Tanssi peppu pieneksi Suomi
19.00
Lentoturmatutkinta: Valmis katastrofi
20.00
Huutokaupan metsästäjät
20.30
Huutokaupan metsästäjät
20.58
Kierroksilla: Illan Salama
21.00
Criminal Minds
21.55
Serkkuni Vinny
IMDb
7.4
23.55
Criminal Minds
00.45
Amerikan kovimmat vankilat
01.35
Venäjän kovin vankila
02.25
-03.15
Bin Ladenin viimeiset päivät
LIVE
13
01.00
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.10
Ostoskanava
09.10
Namaste jooga
09.40
Rachael Ray Show
10.30
Lääkärit
11.15
Suurin pudottaja
12.05
Pomo piilossa
12.55
Market Kitchen
13.45
Muoto2012
14.15
Emmerdale
14.40
Emmerdale
15.10
Huomenta Suomen parhaat
15.55
Lääkärit
16.40
Rachael Ray Show
17.30
Eastenders
18.05
NYC:n täydelliset naiset
19.00
Salatut elämät
19.30
Koiran elämää
20.00
Grand Designs - unelma-asunnot
21.00
Pientä pintaremonttia
22.00
AVA Dokumentti: Muodin päiväperhot
23.05
Beverly Hillsin täydelliset naiset
23.55
Rikos
01.00
-06.00
Yön AVA
LIVE
14
LIVE
15
17
20
33
OnniTV lähettää ohjelmaa arkipäivisin klo 10-13.
02.00
Purjehdusta: 49er Grand Prix: Osakilpailu 8
13.40
Valioliiga: Aston Villa - Swansea
15.30
La Liga: Getafe - Barcelona
17.20
Valioliiga: Stoke - Manchester City (satelliittijakelussa eri sisältö)
19.10
Valioliiga: Reading - Tottenham
21.00
Premier League Highlights
21.55
Valioliiga: Everton - Newcastle
00.00
-01.50
Valioliiga: Fulham - West Bromwich
01.40
ATP Tennis Weekly
15.50
FUTIS+
16.15
Serie A: Torino - Inter
18.05
La Liga: Sevilla - Real Madrid
19.55
Allsvenskan: Gefle - Häcken
22.00
Serie A: Genoa - Juventus
23.50
-00.15
Purjehdusta: 49er Grand Prix: Osakilpailu 8
01.20
UFC
09.00
MAX.doc: Maailma sodassa
10.00
Metsämiesten matkassa
11.00
Kalastus ja metsästys
11.45
Perhosta
12.00
Late Show With David Letterman
12.50
Les Goldin panttilainaamo
13.20
Uusi historia: Egypti
14.10
Pit Boss
15.00
Rikos ratkaistu
15.45
Traktorivartti
16.00
Legendojen taistelut: Ralli
17.00
Lentomakasiini
17.30
Lentäjä-ässät
18.00
Voittajajoukkue
18.50
Formula 1: viikonloppu Paddockilla
19.00
World of Freesports 2011
19.30
Hirvijahti
20.00
MM-ralli: Iso-Britannia
21.00
Top Gear USA
21.40
Elämää Philadelphiassa
22.00
Boxing night
02.00
-02.42
Late Show With David Letterman
06.00
Antti piirtää
06.30
Tuomas Veturi
06.45
Piirun piirustukset
07.00
Peppi Pitkätossu
07.30
Mokon suuri maailma
07.45
Eveliina Koo, eikös joo
08.00
Onnenpäivä: Hyvää huomenta!
08.02
Kaislan komero
08.15
Kaislan komero
08.30
Juniorijumppa
08.31
Noitatyttö Bibi
09.00
Onnenpäivä: Hyvää huomenta!
09.02
Wotwotit
09.15
Wotwotit
09.30
Kolmosten maailma
09.40
Manon
09.50
Manon
10.00
Onnenpäivä: Hyvää huomenta!
10.02
Pororo
10.12
Ti-Ti Nalle: Karaoke
10.15
Pixi ja taikaseinä
10.30
Puuha-Pete
10.45
Puuha-Pete
11.00
Richard Scarryn touhukas maailma
11.30
Teletapit
12.00
Juniorijumppa
12.01
Jummi Jammi
12.30
Kaislan komero
12.45
Kotitilan konkkaronkka
13.00
Päkäpäät
13.30
Palomies Sami
13.45
Palomies Sami
14.00
Winx-klubi
14.30
Samu
14.45
Samu
15.00
Onnenpäivä: Iloinen iltapäivä
15.02
Taitokoulu
15.07
Tarkastaja Gadget
15.35
Smurffit
16.00
Madagascarin pingviinit
16.30
Bibi ja Tiina
17.00
Mona Vampyyri
17.25
Taitokoulu
17.30
Onnenpäivä: Päivän puuha
17.32
Diego ja tölkinhenki
17.45
Takkutarha
18.00
Onnenpäivä: Hei hei!
18.02
Sakarin satuveturi
18.15
Taskuvaari
18.30
Tarkastaja Gadget
19.00
Pikku Prinssi
19.30
Dragon Hunters
03.30
World's Greatest Dad
05.05
Sarah's Key
06.55
The Eclipse
08.20
Welcome to the Rileys
10.10
Vuosi elämästä
12.15
Nokas
13.45
Kiltti poika Johnny
15.15
Mr. Nobody
17.30
Manolete
19.00
Irene Huss
20.30
Last Night - kohtalokas ilta
22.00
Apinatytöt
23.30
Kauhea kankkunen 2
01.15
Hollywood Buzz
02.00
Blood Out
03.30
-05.10
Sound of Noise
01.35
Svenska tjejers sexfantasier
04.20
Naughty Girls
06.00
Game of Thrones
07.00
The Borgias
08.00
Parks and Recreation
08.30
Parks and Recreation
09.00
Person of Interest
10.00
Angry Boys
10.30
Angry Boys
11.00
30 Rock
11.30
30 Rock
12.00
Shameless
13.00
Parks and Recreation
13.30
Parks and Recreation
14.00
Person of Interest
15.00
Angry Boys
15.30
Angry Boys
16.00
Mad Men
17.00
30 Rock
17.30
30 Rock
18.00
Shameless
19.00
Mad Men
20.00
Girls
20.30
Girls
21.00
Boardwalk Empire
22.00
The Newsroom
23.00
Strike Back
00.00
Mad Men
01.00
Parks and Recreation
01.25
The Perfect Secretary: Training Day
03.10
-05.00
The Perverted Socialite 6
03.40
Genvägen
05.00
Kapinalliset
07.00
Ritsakauppias
08.40
Vaahteramäen Eemeli
10.15
Hillitön huijaus
12.00
Kohtalokas syrjähyppy
13.40
Ormens väg på hälleberget
15.30
Detektor
17.10
Kongekabale
19.00
Populäärimusiikkia Vittulajänkältä
21.00
Göta Kanal 2
22.35
Persona - naisen naamio
00.00
Pillertrillaren
02.00
Syyssonaatti
03.30
-05.40
Sellaista on elämä
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Poliisikoira Rex
,
Latelan Laurin hurja remontti
,
SuomiLOVE
,
Simpsonit
,
Kolmiodraama
,
Haluatko miljonääriksi?
,
Kova laki: Erikoisyksikkö
,
Emmerdale
,
Roy Grace
,
Unelma-asunto auringon alta
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Käyttöehdot
Tietosuoja
Evästeasetukset