Viihde
Vaihtoautot
Blogit
Tietovisat
Reseptit
Horoskooppi
Sanakirja
TV-ohjelmat tänään
17
Su 17.03.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Jääkiekon MM
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
07.00
Huutokauppakesä
08.00
Avara luonto: Saarten taikaa
08.51
Norjan eläimiä
09.00
Papisto
09.30
Studio 65
10.00
Jumalanpalvelus
11.00
Mikaela&Thomas
11.15
Villieläinten jäljillä
12.15
Selma Lagerlöfin elämä ja työ
13.15
Hurjia suomalaisia
13.45
Tverin kyynel ei kuivu
14.40
Viimeinen sana
15.10
Perjantai
15.50
Hullu vuosi 1991: Minne menet, Venäjä
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset 17.00
17.10
Alexa ratkaisee
17.55
Tarinoita järviltä
18.00
Yle Uutiset 18.00
18.10
Urheiluruutu
18.15
Kovan viikon ilta
18.45
Arto Nyberg
19.30
Syyttäjä
20.30
Yle Uutiset 20.30
20.45
Urheiluruutu
21.05
Alavilla mailla hallanvaara
21.55
Kuoleman kolmio
22.40
Ulkolinja: Putin, Ukraina ja länsi
23.40
-00.20
Ykkösaamu
LIVE
2
06.50
Pikku Kakkonen
06.52
Nimipäiväonnittelu: 17.3.
06.53
Nappulat
07.05
Fantti ja työkoneet
07.13
Possuli
07.15
Pikku Kakkonen
07.18
Killen kimppakyyti
07.29
Vilja hoitaa
07.41
Rikke
07.46
Pikku Kakkonen
07.49
Oktonautit
08.00
HYRRÄ: Uusi laji
08.05
Ryhmä Hau
08.27
Pikku Kakkosen iso peli
08.55
Pikku Kakkonen
08.56
Nimipäiväonnittelu: 17.3.
08.57
Pikku Kakkonen
09.00
Näin meillä
09.12
Ellun kamut
09.24
Supersisarukset
09.35
Ninjalinja
09.46
Tipu Touhukas
09.47
Studiopäiväkirjat
09.53
Seuraajat päättää biisin
09.57
Haju-uutiset
10.00
Alppihiihdon MC, N suurpujottelu, 1. kierros, Saalbach
10.35
Urheilustudio
10.55
Mäkihypyn MC, N HS 240, 1. kierros
11.20
Urheilustudio
11.40
Mäkihypyn MC, N HS 240, 2. kierros
12.00
Hiihdon MC, N 20 km (v) yhteislähtö, Falun
13.05
Alppihiihdon MC, N suurpujottelu, 2. kierros, Saalbach
13.40
Urheilustudio
14.05
Alppihiihdon MC, M pujottelu, 1. kierros, Saalbach
14.25
Alppihiihdon MC, M pujottelu, 2. kierros, Saalbach
15.10
Hiihdon MC, M 20 km (v) yhteislähtö, Falun
16.17
Urheilustudio
16.30
Siskonpeti
16.54
Siskonpeti
17.18
Siskonpeti: Rakastan sinut ehjäksi
17.25
Kummeli
17.50
Kummeli
18.15
Taivaan tulet
19.05
Ampumahiihdon MC, N yhteislähtö, Canmore
19.56
Modernit miehet
20.17
Maailman kauneimmat junareitit
21.01
Alice Levine: Seksistä suoraan
21.50
Tervo & Halme tosisuomalaisuutta etsimässä
22.20
Trauma - henkirikoksen jäljet
22.48
Ketonen & Myllyrinne
23.15
-00.05
Ampumahiihdon MC, M yhteislähtö, Canmore
LIVE
3
03.05
Suurmestari Ruotsi
04.05
Kyllä nolottaa
04.35
Kyllä nolottaa
05.05
Täydellinen kesä
06.15
Lemmen viemää
07.10
Lemmen viemää
08.05
Ikku-Pikku Ritari
08.15
Ikku-Pikku Ritari
08.30
Muumilaakson tarinoita
08.55
Huomenta Suomi
12.00
MasterChef Suomi
13.00
Muodin huipulle
14.00
Kolmiodraama
15.00
Luksuslukaalit: Josh & Josh
16.00
Sanansaattajat
17.00
Suurmestari
18.00
Race Across The World Suomi
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Tulosruutu
19.20
Urheiluextra
19.30
Love
21.00
Sanansaattajat
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Viikon sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Yökylässä Maria Veitola
23.35
Kolmiodraama
00.35
Myytinmurtajat: Siinäpä pulma!
01.25
Selviytyjät
02.15
Selviytyjät
03.05
-04.10
Billions
LIVE
4
01.05
Molly's Game
IMDb
7.4
04.00
Panttilainaamon autospesialistit
06.00
Bing
06.05
Sunny Bunnies
06.10
Pyjamasankarit
06.35
Miraculous: Ladybugin ja Cat Noirin seikkailut
07.00
Tashi
07.10
K3
07.25
K3
07.35
S.M.A.S.H!
07.50
LEGO Legends of Chima
08.15
LEGO City Adventures
08.25
Arthur ja minimoit
08.50
HS Lasten uutiset
09.00
Koti koiralle
09.55
Tulossa elokuvateattereihin: Kyllä isä osaa -elokuva
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Huvila & Huussi
11.30
Annan herkulliset leivonnaiset
12.00
Poliisikoira Rex
13.00
Poliisikoira Rex
14.00
Selviytyjät Suomi
15.30
IS esittää: Sain sen videolle
15.40
Lomasankarit
IMDb
5.1
17.25
Tulossa elokuvateattereihin: Kyllä isä osaa -elokuva
17.30
Burgerimiehet Aasiassa
18.30
Top Gear Suomi
20.00
The Voice of Finland
21.30
Tulossa: Tähdet, tähdet
21.35
Keno ja Synttärit
21.40
Hitman's Wife's Bodyguard
IMDb
6.1
23.40
Vain elämää
01.45
Arman ja Suomen rikosmysteerit
02.45
-03.45
Arman ja Suomen rikosmysteerit
LIVE
5
07.37
Tom Sawyer
08.00
Sunnuntai Sofian seurassa
08.11
Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
08.40
Rakennetaan maja!
09.00
Humanity on trial
10.00
Jätesokki
10.30
Kaikkea kaupan
11.00
Tuntematon perillinen
12.00
Jumalanpalvelus: Marian ilmestyspäivä Paraisten kirkossa
12.55
Strömsöstä poimittua
13.00
Kulttuuricocktail Live
13.30
Kulttuuricocktail Kirjat
14.00
Paholaisen enkelit
IMDb
7.1
15.30
Flower Show
15.40
Weinbergiä ja Elgaria Lontoon Promseissa
17.25
Strömsö
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
Vesta-Linnea
18.12
Fia ja keijut
18.17
Robottijunat
18.30
Puutarhakausi
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.48
Sportliv
20.00
Karin ja Carl Larsson
21.00
Valta
22.00
Breaking Social
23.35
-00.06
Vierastaistelijana Ukrainassa
LIVE
6
03.30
Rekkakuskit jäällä
04.25
Schitt's Creek
07.00
Muumilaakson tarinoita
07.25
Muumilaakson tarinoita
07.50
Kaisu Kuu
08.05
Simpsonit
08.30
Valtateiden sankarit
09.30
Poliisit UK: Ajojahti
10.30
Ostoskanava Myori.fi
11.00
The Horne Section Television Programme
11.30
Alone - yksin erämaassa
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Simpsonit
14.30
Simpsonit
15.00
Suurmestari UK
16.00
UEFA Champions League: Viikkomakasiini
16.30
Sunnuntailounas
17.00
Penn & Teller: Naruta meitä
18.00
Elämää äärirajoilla: Alaska
19.00
Elämää äärirajoilla: Alaska
20.00
Race Across The World Suomi
21.00
American Siege
IMDb
3.4
22.45
Fifty Shades of Black
IMDb
3.5
00.40
Laittomien autojen takavarikoijat
01.40
Alone - yksin erämaassa
02.30
Rekkakuskit jäällä
03.25
-03.50
Schitt's Creek
LIVE
7
03.20
Poliisikamera
04.25
Poliisikoirat
06.40
Asunnon metsästäjät
07.05
Rantatalon metsästäjät
07.25
Rantatalon metsästäjät
07.50
Mökkiunelmia
08.35
Ski Classics: Birkebeinerennet
08.35
Ski Classics: Birkebeinerennet
12.00
Lainvalvojat
12.15
Lainvalvojat
13.05
Maanteiden sankarit
14.05
Poliisikamera
15.10
Kiviset ja Soraset
IMDb
4.9
17.15
Lemmikkien salainen elämä 2
IMDb
6.4
18.55
Unelmahäät
19.55
Latelan Laurin hurja remontti
20.25
Latelan Laurin hurja remontti
21.00
Austin Powers - agentti joka tuuppasi minua
23.05
Luce
IMDb
6.6
01.15
10 suomalaista huijaria
02.25
Rikoksen Anatomia
03.35
-05.40
Alastomat selviytyjät
LIVE
8
09.00
Remppa vai muutto
10.00
Remppa vai muutto
11.00
Eläinvelho: lemmikit jaloilleen
11.35
Eläinvelho: lemmikit jaloilleen
12.10
Eläinvelho: lemmikit jaloilleen
12.45
Eläinvelho: lemmikit jaloilleen
13.20
Eläinvelho: lemmikit jaloilleen
13.55
Tulossa elokuvateattereihin: Kyllä isä osaa -elokuva
14.00
Annan herkulliset leivonnaiset
14.30
Puutarhan pelastajat
15.30
Puutarhan pelastajat
16.30
Sinkkuillallinen
17.30
Sinkkuillallinen
18.30
My King Charles
19.45
Tulossa: Suuri seikkailu
19.50
Sijainen
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Sijainen
22.10
Sijainen
23.20
Remppa vai muutto
00.20
Remppa vai muutto
01.20
-03.20
Tähdet, tähdet 2020
LIVE
9
09.00
Alaskan jäälentokenttä
10.00
Alaskan jäälentokenttä
11.00
Alaskan jäälentokenttä
12.00
Amerikan rajavartijat
12.30
Amerikan rajavartijat
13.00
Amerikan rajavartijat
13.30
Massiiviset muutot
14.30
Massiiviset muutot
15.30
Los Angelesin kuningas
16.00
Los Angelesin kuningas
16.30
Suomen huutokauppakeisari
17.30
Suomen huutokauppakeisari
18.30
Likaista lunta: Lahti 2001
19.30
Diili
21.00
Beck: Silmä silmästä
IMDb
6.1
23.00
Rekkakuskit Suomi
00.00
Daniel Ahola: Poliisia ja rosvoa
00.35
Alaskan jäälentokenttä
01.35
-02.35
Alaskan jäälentokenttä
LIVE
10
03.30
Ruotsin rajavartijat
04.35
Pontikankeittäjät: Mestari tislaaja
06.20
Kiihdytyskisa: Kaksintaistelu
06.45
Tunnelbanan
07.30
Ruotsin rajavartijat
08.10
Arvokaman etsijät: Klassikkoautot
09.05
Top Gear
10.10
Holdenin autoveljekset
11.15
Hurja kilpa-ajo
12.20
NASAn salaiset kansiot
13.25
Houdinin salaisuudet
14.30
Pontikankeittäjät: Mestari tislaaja
15.45
Menneisyyden salaisuudet
17.45
Ufojen arvoitus
18.50
Menneisyyden mysteerit
19.50
Hurja kilpa-ajo
21.00
Schindlerin lista
IMDb
9.0
00.50
The Darkness
IMDb
4.5
02.55
-04.05
Top Gear
LIVE
11
03.20
Hengenvaarallisesti lihava
04.25
Hengenvaarallisesti lihava
05.25
Amerikan kamalimmat tatuoinnit
06.15
Kakkukuningas
06.40
Say Yes to the Dress
07.30
Say Yes to the Dress
08.15
Say yes to the Dress Britannia
08.40
Say yes to the Dress Britannia
09.05
90 Päivää morsiamena: Häiden jälkeen
10.10
90 Päivää morsiamena: Häiden jälkeen
11.15
1+5 tytärtä
12.20
Pienten perhe
13.25
Paiseklinikka
14.30
Love & Translation
15.35
Morsiamen tyyliopas
16.10
Tarjousten metsästäjät
16.50
90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa
17.55
90 päivää morsiamena
20.00
90 päivää morsiamena: Sinkkuelämää
21.05
90 päivää morsiamena: Sinkkuelämää: Jälkipyykki
22.05
Tohtori Paise
23.05
Tohtori Paise
00.00
Apua, mikä tauti!
01.10
Hengenvaarallisesti lihava
03.10
-04.20
Hengenvaarallisesti lihava
12
03.40
Huutokaupan metsästäjät
04.05
Huutokaupan metsästäjät
04.25
Huutokaupan metsästäjät
04.50
Huutokaupan metsästäjät
05.10
Lapin poliisit
05.35
Lapin poliisit
06.00
Ennätystehdas
06.40
Robin - täydellinen ilta
07.25
Ensisilmäyksellä
07.50
Ensisilmäyksellä
08.10
Ensisilmäyksellä
08.30
Ensisilmäyksellä
08.55
Moderni perhe
09.30
Moderni perhe
10.00
Folklore: The Long Pond Studio Sessions
IMDb
8.4
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Simpsonit
14.30
Simpsonit
15.00
Miehen puolikkaat
15.30
Miehen puolikkaat
16.00
Miehen puolikkaat
16.30
Miehen puolikkaat
17.00
Miehen puolikkaat
17.30
Miehen puolikkaat
18.00
Rillit huurussa
18.30
Rillit huurussa
19.00
Rillit huurussa
19.30
Rillit huurussa
20.00
Rillit huurussa
20.30
Rillit huurussa
21.00
Perhe on painajainen
IMDb
7.0
23.00
9-1-1: Lone Star
00.00
9-1-1: Lone Star
00.55
9-1-1: Lone Star
01.45
Castle
02.35
Castle
03.20
-05.15
Me kaksi ja Irene
IMDb
6.6
LIVE
13
03.10
Kova laki
04.00
Unelma-asunto auringon alta
05.00
MTV Uutiset Live
06.00
MTV Uutiset Live
06.30
Grand Designs - unelma-asunnot
07.30
Grand Designs - unelma-asunnot
08.30
Luksuslukaalit: Josh & Josh
09.30
Salatut elämät
10.00
Salatut elämät
10.30
Salatut elämät
11.00
Salatut elämät
11.30
Men of West Hollywood
12.30
Suomen kaunein koti: Kesämökit
13.30
Leilan superruokaa
14.00
Brian Cox: Made Of Money
15.00
Brian Cox: Made Of Money
16.00
Charles: Uusi kuningas
17.00
Muodin huipulle
18.00
Yökylässä Maria Veitola
19.00
Samalla rahalla
20.00
Murha paratiisissa
21.00
Armageddon
IMDb
6.7
00.00
Agatha Christie: Ikiyö
IMDb
6.8
01.55
Ghislaine, prinssi Andrew ja pedofiili
03.00
Ghislaine, prinssi Andrew ja pedofiili
04.00
-05.00
Unelma-asunto auringon alta
LIVE
14
13.50
Uusi elämä etelässä
14.40
Petolliset
15.50
Petolliset
17.00
New York 24/7
18.00
New York 24/7
19.00
Rikkaat ja rahattomat UK
20.00
Rikkaat ja rahattomat UK
21.00
NCIS Los Angeles
22.00
Blue Bloods
23.00
Arman Pohjantähden alla
00.00
-00.50
Paratiisihotelli Ruotsi
LIVE
15
03.20
Kova laki: Erikoisyksikkö
04.20
Kova laki: Erikoisyksikkö
05.25
Tosielämän hätäpuhelut
06.10
Kiinteistökaupoilla rahoiksi
06.30
Kiinteistökaupoilla rahoiksi
06.55
SOS Ruotsi
07.35
Bronxin eläintarha
08.25
Bronxin eläintarha spesiaali
09.10
Ihanat kamalat lemmikit
10.20
Hollywoodin uusi asuntokauppias
10.50
Hollywoodin uusi asuntokauppias
11.25
Lottovoittajan unelmakoti
11.55
Lottovoittajan unelmakoti
12.30
Asunnon metsästäjät maailmalla
13.00
Asunnon metsästäjät maailmalla
13.30
Valheellinen nettimaailma
14.35
Valheellinen nettimaailma
15.40
Kova laki: Erikoisyksikkö
16.50
Kova laki: Erikoisyksikkö
17.55
Focus
IMDb
6.6
19.55
Kenet ihmeessä nain?
21.00
FBI:n sisäpiirissä
22.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
00.00
Naked Attraction Norja
01.00
Särkyneet sydämet
02.05
Tamron Hallin rikostutkimukset
03.10
-04.10
Kova laki: Erikoisyksikkö
17
08.30
LIVE: Astrologian tähdet
15.30
Merimaili
16.00
Moottorimaailma
16.30
Moottorimaailma
17.00
Riding with Uskali
17.30
Hetki Saaristossa
18.00
Hellapoliisi
18.30
Hellapoliisi
19.00
LIVE: Voittovisa
19.30
LIVE: Voittovisa
20.00
LIVE: Voittovisa
20.30
KaaraTV
21.00
KaaraTV
21.30
Moottorimaailma
22.00
Moottorimaailma
22.30
Merimaili
23.00
Astrologian tähdet
23.30
-00.00
Astrologian tähdet
20
03.45
Katastrofin todistajat
04.30
Jättimäiset Koneet
05.15
Vankilassa ulkomailla
06.00
Lentoturmatutkinta - erikoisraportti
06.40
Hylkyjen salaisuudet
07.30
NG Wild: Eläinmaailman kuningattaret
08.15
Eurooppa ylhäältä päin
09.00
Rooman kadonneet aarteet
10.00
Rewind the '90s
11.00
Äärimmäinen selviytyjä: Afrikan safari
12.00
Lentoturmatutkinnan erikoisraportti
13.00
Äärimmäinen selviytyjä: Afrikan safari
14.00
Äärimmäinen selviytyjä: Afrikan safari
15.00
Äärimmäinen selviytyjä: Afrikan safari
16.00
Äärimmäinen selviytyjä: Afrikan safari
17.00
Äärimmäinen selviytyjä: Afrikan safari
18.00
Äärimmäinen selviytyjä: Afrikan safari
19.00
Yukonin eläinlääkäri
20.00
Lentoturmatutkinta
21.00
Meret ilman vettä
22.00
Egyptin kadonneet aarteet: Neljä kuningatarta
23.00
Turvatarkastus: Ensimmäinen luokka
00.00
Salakuljettajat satimeen
01.00
Meret ilman vettä
02.00
Hitlerin viimeinen taistelu
03.00
Lentoturmatutkinta
03.45
-04.30
Autonraadot rahaksi
SPONSOROITU
Golden Boy
Korhanin mahtisuvun elämää seurataan turkkilaisen draamasarjassa.
Unelmia Italiassa
Ellen ja Jari elävät todeksi pitkäaikaista unelmaansa kakkoskodista Italiassa.
Tabu
Tabu on sarja, jossa nauretaan yhdessä asioille, joille ei saisi nauraa.
Kolmiodraama
Sinkut valitsevat ulkonäön sijaan kumppaninsa pelkkien viestien perusteella.
MTV Katsomo sisältöjä missä ja milloin vain.
Katso maksutta
Näytä kaikki kanavat
Jääkiekon MM-kisojen TV-opas >
Suomen nopein TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Kesäillan valssi
,
Unelma-asunto auringon alta
,
Poliisikoira Rex
,
Latela 2023
,
Milanon naisten paratiisi
,
Miehen puolikkaat
,
Belgravia
,
Simpsonit
,
Syyttäjä Imma Tataranni
,
Lemmen viemää
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Käyttöehdot
Tietosuoja
Evästeasetukset