Sanakirja
Reseptit
Horoskooppi
Viihde
Vaihtoautot
Blogit
Tietovisat
TV-ohjelmat tänään
15
La 15.05.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.35
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
07.00
Japanin puutarhoissa
08.00
Yle Uutiset
08.05
Prisma: Luonnon aikakausi
09.00
Yle Uutiset
09.05
Historia: Kuuban lasten exodus
10.00
Yle Uutiset
10.05
Ykkösaamu
10.45
Viimeinen sana
11.00
Yle Uutiset Uusimaa
11.08
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.16
Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.24
Yle Uutiset Häme
11.32
Yle Uutiset Pirkanmaa
11.40
Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
11.48
Yle Uutiset Itä-Suomi
11.56
Yle Uutiset Pohjanmaa
12.04
Yle Uutiset Pohjois-Suomi
12.12
Yle Uutiset Lappi
12.20
Yle Oddasat
12.24
Oddasat
12.40
Pisara
12.45
RSO Musiikkitalossa
13.35
Kulttuuricocktail Live
14.05
Luontohetki: Intian ihmeelliset eläimet
14.30
Itse asiassa kuultuna
15.20
Nuori Morse
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Flinkkilä & Kellomäki
18.00
Yle Uutiset
18.10
Urheiluruutu
18.15
Strömsö
18.45
Avara luonto: Pohjois-Atlantin armoilla
19.40
Pembrokeshiren murhat
20.30
Yle Uutiset
20.50
Urheiluruutu
21.10
Viisukupla - Eurovisionbubblan
22.40
Entä jos?
23.20
Yle Live: Laura Moisio
00.15
Uutisikkuna
04.00
-07.00
Uutisikkuna
LIVE
2
00.00
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 15.5.
06.52
Utelias Vili
07.15
Lasten Suomi: Lapset!
07.16
Pipsa Possu
07.21
Paperitarinoita
07.27
Popi Kissa
07.39
Q Putti 5
07.50
Pikku Kakkonen: Seikkailukone
08.13
Kari Kiituri
08.25
Jönneli
08.34
Ässäluokka
08.59
Galaxi
09.00
Minä, Elvis Riboldi
09.12
Romppu, Rasse ja Sikuriina
09.23
Otso ja sopulit
09.30
Peter Pan
09.53
Hullabalooba
10.00
Hittimittari
10.52
Hittimittari
11.45
Iskelmä-Suomi: Sininen ja valkoinen
12.43
Iskelmä-Suomi: Show must go on
13.40
Iskelmä-Suomi: Mä joka päivä töitä teen
14.40
Metsästysjuttuja
14.47
Metsästysjuttuja
15.00
Riistametsällä
16.00
Suunnistuksen EM
18.00
Skeittauksen SM
19.05
Karvat kiharaan - koirien stailauskisa
20.00
Au pairit Irlannissa
20.28
Au pairit Irlannissa
21.00
Hillo
21.25
Lentopallon naisten EM-karsinta FIN -SVK
23.30
Ketonen & Myllyrinne
23.55
Pää pystyssä
00.25
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.25
Remontilla rahoiksi
07.00
Ostoskanava Tvins.com
08.00
Muumilaakson tarinoita
08.25
Muumilaakson tarinoita
08.50
Mansikka Marja
09.10
Palomies Sami
09.20
Alvin ja pikkuoravat
09.35
Paavo Pesusieni
10.00
Ostoskanava Tvins.com
10.30
Mitä tänään syötäisiin? Perjantai
11.00
Suomen kaunein koti: Kesämökit
12.00
Kenen kotona?
13.00
Yksin kotona 3
IMDb
4.5
15.05
Penn & Teller: Naruta meitä!
16.00
Super-Jahti
17.00
Penkinlämmittäjät
18.00
Joonas Nordman Show
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Uutisextra
19.20
Tulosruutu
19.30
Kaiken maailman ennätykset
20.00
Suurmestari
21.00
Joonas Nordman Show
22.00
Kymmenen uutiset
22.10
Lotto, Jokeri ja Lomatonni
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Wallander: Tuhopolttaja
IMDb
6.0
00.30
NCIS: New Orleans
01.25
C.S.I.
02.20
C.S.I.
03.15
-04.10
C.S.I.
LIVE
4
03.50
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Ritariprinsessa Nella
06.25
Bing
06.35
Halinallet: Tervetuloa Halimaahan
07.00
Pyjamasankarit
07.25
My Little Pony: Pony Life
07.40
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07.55
Sonic Boom
08.10
LEGO Ninjago
08.25
Angry Birds Stella
08.30
Angry Birds Stella
08.35
Pac-Manin aavemaiset seikkailut
09.00
Farmi Suomi
10.30
Huvila & Huussi
11.30
Pientä pilaa
11.35
Pientä pilaa
11.45
Rempalla tuloja
12.15
Tulossa: Syke
12.20
Tanssin superäidit
13.20
Tanssin superäidit
14.20
Autot
IMDb
7.1
16.45
Suomen huutokauppakeisari
17.45
Tulossa: Syke
17.50
Emma Gaala 2021
19.55
Tulossa: Kummeli esittää: Kontio & Parmas
20.00
Selviytyjät Suomi
21.30
Selviytyjät Suomi Extra
22.00
Keno ja Synttärit
22.05
Big Brother Suomi
00.05
The Expendables 2
IMDb
6.6
02.10
Narcos: Mexico
03.20
-04.20
Keisari Aarnio
LIVE
5
08.20
BUU-klubben
08.50
Adam & Eva
09.20
Huutokauppakesä
10.20
Keskiyön aurinko
11.00
Timjamia, kukkoa ja torttuja
12.00
Taken by Storm: Hipgnosis ja levynkansien taide
13.30
Mies joka kuvasi New Yorkin
14.30
Simon Reeve Pohjois-Amerikassa
15.30
Halston - 70-luvun muodin supertähti
17.25
Antiikkikaksintaistelu
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Ministeri
19.25
Yle Nyheter TV-nytt
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.48
Sportliv
20.00
A Song Called Hate
21.30
Teemalauantai esittää
21.31
Hannibal Hopkins ja Sir Anthony
22.23
Uhrilampaat
IMDb
8.6
00.20
-00.45
To Teach a Bird to Fly
LIVE
6
02.55
Hot Tub Time Machine - Kasarikankkunen
IMDb
6.4
04.55
Simpsonit
06.30
Simpsonit
07.00
Simpsonit
07.30
Simpsonit
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Last Man on Earth
09.30
Last Man on Earth
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Mutsi
11.25
Simpsonit
11.55
Simpsonit
12.25
Simpsonit
12.55
Simpsonit
13.25
Simpsonit
13.55
Tilt Esports
14.00
Pitääkö olla huolissaan?
15.00
Vintiöiden kosto
15.30
Pöllötöllö
16.25
Schitt's Creek
17.00
Schitt's Creek
17.30
Schitt's Creek
18.00
Masked Singer USA
19.00
Frendit
19.30
Frendit
20.00
Frendit
20.30
Frendit
21.00
Ready Player One
IMDb
7.4
23.50
SmackDown
00.50
Rankka päivä
IMDb
7.6
03.10
Elämää Philadelphiassa
03.40
-04.05
Elämää Philadelphiassa
LIVE
7
03.55
Mikä ihmeen asunto?
04.50
Pernilla Wahlgrenin maailma
06.10
Asunnon metsästäjät maailmalla
06.45
Rantatalot remontissa
07.40
Arktiset vedet
08.15
Arktiset vedet
08.45
Arktiset vedet
09.20
TV Shop
10.20
Tshekin EHT: Venäjä-Suomi -kooste
11.40
Leijonastudio
11.55
Tshekin EHT: Ruotsi - Suomi
14.20
Leijonastudio
14.45
Supertähtien yllätysremontit Suomi
15.55
Tshekin EHT: Tshekki - Venäjä
18.35
Will & Grace
19.10
Bean - äärimmäinen katastrofielokuva
IMDb
6.5
21.00
Lumikki ja metsästäjä
IMDb
6.1
23.30
Ex On The Beach Suomi Afterski
00.30
Ex On The Beach Suomi Afterski
01.30
Onnenpyörä
02.30
Arktiset vedet
03.05
Ruokakaupparalli
04.00
-04.30
Farmikeittiön makupalat
LIVE
8
03.20
Lätkävaimot
04.15
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Remppa vai muutto
10.00
Remppa vai muutto
11.00
Huvila & Huussi Asuntomessuilla
11.30
Huvila & Huussi Asuntomessuilla
12.00
Rempalla tuloja
12.30
Sinkkuillallinen
13.30
Sinkkuillallinen
14.30
Häät sulhasen tapaan
15.30
Remppa vai muutto: Lomakodit
16.30
Liv D: Vaativat ökyvanhemmat
17.30
Toisenlaiset teiniäidit
18.25
Tulossa: Syke
18.30
Farmi Suomi
20.00
Syke
20.30
Syke
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Liv D: Aasialaiset ökyhäät
22.00
Liv D: Vaativat ökyvanhemmat
23.00
Tulossa: Paratiisihotelli Suomi
23.05
Paratiisihotelli USA
00.05
Paratiisihotelli USA
01.00
Remppa vai muutto
02.00
Remppa vai muutto
03.00
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.30
Poliisit
04.00
Poliisit
04.30
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Kanadan rajalla
09.30
Kanadan rajalla
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Kanadan rajalla
11.00
Kanadan rajalla
11.30
Kanadan rajalla
12.00
Suomen huutokauppakeisari
13.00
Leijonan luola USA
14.00
Leijonan luola USA
15.00
Superkauppiaat
16.00
Hyvät ja huonot uutiset
17.00
Hyvät ja huonot uutiset
18.00
Amerikan kovimmat keräilijät
19.00
Amerikan kovimmat keräilijät
19.55
Tulossa: Kummeli esittää: Kontio & Parmas
20.00
Mestareiden mestari
21.00
Rillit huurussa
21.30
The Voice of USA
23.20
Tulossa: Kummeli esittää: Kontio & Parmas
23.25
Stand Up!
00.25
4D: Lesbojen seksivinkit heteroille
01.25
Roast - Jeff Ross Amerikan kiertueella
02.20
Australian rajalla
02.50
Australian rajalla
03.20
Australian rajalla
03.50
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.35
Ghost Adventures
04.30
Ruokamatkalla USA:ssa
04.55
Ruokamatkalla USA:ssa
05.25
Ruokamatkalla USA:ssa
06.15
Ruokamatkalla USA:ssa
06.45
Ruokamatkalla USA:ssa
07.15
Huippusalaiset uimapaikat
08.10
Wheeler Dealers
09.05
Diesel Brothers
10.00
Diesel Brothers
11.00
Löytöretki tuntemattomaan
11.55
Top Gear: Huteja ja hittejä
12.55
TV Shop
13.55
Top Gear: Huteja ja hittejä
14.55
Top Gear: Huteja ja hittejä
15.55
Top Gear: Huteja ja hittejä
17.00
Top Gear: Huteja ja hittejä
18.00
Dinosaurusten jäljillä
19.00
Viikingit Amerikassa
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Ouija: Origin Of Evil
IMDb
6.1
22.50
Macbeth
IMDb
6.6
01.00
Yllätystuunaajat
01.55
American Chopper
02.50
Ghost Adventures
03.45
-04.35
Ghost Adventures
LIVE
11
02.40
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
04.20
Jill & Jessa: Elämä jatkuu
05.20
Kakkukuningas
06.00
Say Yes To The Dress
06.50
Tahdon morsiuspuvun Britannia
07.45
Pieni suuri perhe
08.40
Pieni suuri perhe
09.35
Pieni suuri perhe
10.35
1+5 tytärtä
11.30
1+5 tytärtä
12.25
1+5 tytärtä
13.25
Satakiloiset siskot
14.20
Hääpukuja kurvikkaille
15.15
Apua! Tyttäreni on raskaana
16.15
90 päivää morsiamena: Häiden jälkeen
18.00
Return to Amish
19.00
1+5 tytärtä
20.00
Hengenvaarallisesti lihava
22.00
Tohtori jalkapaise
22.55
Paiseklinikka
23.55
Upea lihava elämäni
00.55
Hengenvaarallisesti lihava
02.40
1+5 tytärtä
03.35
-04.35
Say Yes To The Dress
12
03.45
Family Guy
04.05
The Orville
04.55
Bless the Harts
05.15
Family Guy
05.40
Family Guy
06.00
Simpsonit
06.20
Simpsonit
06.45
Simpsonit
07.10
Simpsonit
07.30
Simpsonit
07.50
Simpsonit
08.15
Simpsonit
08.35
Simpsonit
08.55
Simpsonit
09.20
Kymppitonni
10.10
Single Parents
10.35
Single Parents
11.00
Bless This Mess
11.25
Miehen puolikkaat
11.50
Miehen puolikkaat
12.15
Miehen puolikkaat
12.40
Miehen puolikkaat
13.05
Miehen puolikkaat
13.30
Miehen puolikkaat
13.55
Family Guy
14.20
Family Guy
14.45
Family Guy
15.10
Family Guy
15.35
Family Guy
16.00
Family Guy
16.30
Bless the Harts
17.00
Moderni perhe
17.30
Moderni perhe
18.00
Moderni perhe
18.30
Moderni perhe
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Ennätystehdas
21.00
CSI: Miami
22.00
Nuori MacGyver
23.00
Nuori MacGyver
23.55
Simpsonit
00.20
Simpsonit
00.45
Simpsonit
01.10
CSI: Miami
02.00
Family Guy
02.25
Family Guy
02.50
Family Guy
03.10
Family Guy
03.30
-04.10
Criminal Minds
LIVE
13
03.50
Baywatch
04.45
Emmerdale
05.15
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
Jamie Oliver: Kaikki kokkaamaan
10.00
Grand Designs - parhaat unelma-asunnot
11.00
Kotoisa
12.00
Ex-Onnelliset
13.00
Ensitreffit alttarilla Australia
14.00
Jamie Oliver Italiassa
14.30
Home and Away
15.00
Home and Away
15.30
Home and Away
16.00
Home and Away
16.30
Home and Away
17.00
Kardashianit
18.00
Kardashianit
19.00
The Real Housewives of New York City
20.00
The Real Housewives of New York City
21.00
Rough Night
IMDb
5.2
23.10
AVA Rikosputki: Murha Helsingörissä
00.10
Gåsmamman
01.10
C.S.I. Cyber
02.05
Maajussille morsian maailmalla
03.00
Baywatch
03.55
-06.00
Yön AVA
LIVE
14
10.30
Toisenlaiset teiniäidit
11.15
Toisenlaiset teiniäidit
12.00
Grillit huurussa
12.45
Grillit huurussa
13.30
Hansin matkassa
14.15
Hansin matkassa
15.00
Ökyvaimojen salaisuudet
15.50
Farmi Suomi
17.00
Amerikan rajavartijat
17.30
Amerikan rajavartijat
18.00
Amerikan rajavartijat
18.30
Amerikan rajavartijat
19.00
Herkullinen elämä
IMDb
7.3
21.30
Nälkäpeli - Matkijanärhi, osa 2
IMDb
6.5
00.05
Blue Bloods
01.00
Blue Bloods
01.45
Paratiisihotelli Ruotsi
02.30
-03.15
Paratiisihotelli Ruotsi
LIVE
15
03.55
Verisukulaisia
04.50
Hawaii Life
05.20
Hawaii Life
06.00
Asunnon metsästäjät maailmalla
06.30
Asunnon metsästäjät maailmalla
07.00
Lottovoittajan unelmakoti
07.25
Lottovoittajan unelmakoti
07.55
Bahama Life
08.25
Bahama Life
08.55
Kiinteistöhuutokauppa
09.25
Kiinteistöhuutokauppa
09.55
Vintage-kodit kuntoon
10.50
Say Yes To The Dress
11.45
Eläinlääkärin elämää
12.45
Eläinlääkärin elämää
13.45
TV Shop
14.45
Maailman herkullisimmat ruoat
15.15
Eläinten auttaja
16.10
Poliisikoirat
17.05
Maailman herkullisimmat ruoat
17.35
Lottovoittajan unelmakoti
18.00
Baby Mama
IMDb
6.0
20.00
Täydellinen murha
21.00
Uhkaava hiljaisuus
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.00
Kaukainen maa
IMDb
6.6
01.40
Poliisien matkassa
02.40
Kova laki: Erikoisyksikkö
03.30
-04.30
Murhanauhat
17
20
03.45
Vankilassa ulkomailla
04.30
Yliluonnollista
05.15
Pohjoisen valtatien pelastajat
06.00
Narco Wars
06.45
Pohjoisen valtatien pelastajat: kaaosta valtateillä!
07.30
Pohjoisen valtatien pelastajat: kaaosta valtateillä!
08.10
Uskomaton eläinlääkäri Pol
08.55
Uskomaton eläinlääkäri Pol
09.50
Eläintarhan salaisuudet
10.40
Elämää äärirajoilla: Alaska
11.30
Lentoturmatutkinta
12.25
Lentoturmatutkinta
13.20
Food Factory
13.45
Food Factory
14.15
Food Factory
14.40
Food Factory
15.10
Food Factory
15.35
Food Factory
16.05
Australian rajalla
16.30
Australian rajalla
17.00
Australian rajalla
17.30
Australian rajalla
18.00
Australian rajalla
18.30
Australian rajalla
19.00
Pohjolan villi luonto
20.00
Gathering Storm
21.00
Albert Lin ja kadonneet kaupungit
22.00
Vankilassa ulkomailla
23.00
Salakaupan julmat kasvot
00.00
Narco Wars
00.50
Albert Lin ja kadonneet kaupungit
01.40
Natsien jättimäiset rakennusurakat: Amerikan sota
02.35
Australian rajalla
03.00
Vankilassa ulkomailla
03.45
-04.30
Katastrofin todistajat
SPONSOROITU
Mainosmiesmurhaaja
Dokumenttisarja pureutuu vuonna 1994 kadonneen turkulaismiehen katoamiseen.
Hightown
Jerry Bruckheimerin tuottama Massachussettsiin sijoittuva rikosdraama.
Liiga
Tänään pelataan Lukko - TPS ja voittaja jatkaa kannujahtia puolivälieriin.
Hautalehto: Rakennus 31
Katsojaennätyksiä rikkonut alkuperäissarja Hautalehto jatkuu 2. kaudella
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen nopein TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
SuomiLOVE
,
Rekkakuskit jäällä
,
Unelma-asunto auringon alta
,
Alavilla mailla hallanvaara
,
Syyttäjä Imma Tataranni
,
Kauniit ja rohkeat
,
Vera Stanhope tutkii
,
Hudson & Rex
,
Salatut elämät
,
Taivaan tulet
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti