Vaihtoautot
Reseptit
Blogit
Sanakirja
Tietovisat
Horoskooppi
Viihde
TV-ohjelmat tänään
20
Pe 20.11.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.30
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
05.55
Akuutti: Varaslähtö vaihdevuosiin
06.25
Ylen aamu
09.30
Puoli seitsemän
10.00
Kyläsairaala
10.50
Yle Uutiset Uusimaa
10.58
Pääkaupunkiseudun ja Uudenmaan koronarajoitukset
11.45
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
12.15
Yle Uutiset Lounais-Suomi
12.30
Toivon orpokoti
13.15
1918 - mies ja hänen omatuntonsa
IMDb
7.0
15.00
Ylen aamun parhaat
16.00
A-Talk
16.40
Yle Uutiset selkosuomeksi
16.45
Yle Oddasat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.06
Yle Uutiset alueeltasi
17.10
Toivon orpokoti
18.00
Yle Uutiset
18.21
Yle Uutiset alueeltasi
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Poika joka katosi musiikkiin
20.00
Marja Sannikka
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.05
Perjantai
21.45
Yle Uutiset
21.49
Urheiluruutu
21.53
Yle Uutiset Uutis-Suomi
22.00
Babylon Berlin
22.50
Oddasat
23.05
Komisario Montalbano
01.05
Puoli seitsemän
01.35
Uutisikkuna
04.00
-07.00
Uutisikkuna
LIVE
2
00.25
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 20.11.
06.53
Hyrräpäät
07.04
Ruskea pikkukarhu
07.13
Oiva
07.21
Kallen keittiö
07.32
Pikku Kakkosen posti
07.38
Tilda ja hänen ystävänsä
07.51
Enni ja Roi
08.03
Tarinoita puumajasta
08.13
Galaxi
08.14
Ville ja Lousku vauhdissa
08.25
Merten syvyyksissä
08.50
Jumppahetki: Venyttely ja rentoutus
09.00
Casualty
09.50
Uusi päivä
10.18
Uusi päivä
10.46
Uusi päivä
11.14
Uusi päivä
11.40
Naissotilaat 3
12.10
Kekseliäs nikkari
12.50
Jumppahetki: Venyttely ja rentoutus
13.00
Tanskalainen maajussi
13.30
Jens erämaaseikkailulla
14.10
Some deep story
14.24
Some deep story
14.47
Some deep story
15.00
Some deep story
15.15
Hymy Pyllyyn
15.45
Taivaan tulet
16.30
Meille tulee koiranpentu
17.00
Pikku Kakkonen
18.05
Casualty
18.55
Mäkihypyn MC: Wisla
20.00
Harvoin tarjolla
21.00
Sohvaperunat
21.50
Noin Viikon Studio
22.20
Pummin päiväkirja
22.50
The Graham Norton Show
23.40
YleXPop 2020: Sanni
00.35
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.50
Paimelan autoparoni
04.45
First Dates UK
06.15
Aamusää
06.25
Uutisaamu
07.00
Uutisaamu
08.00
Uutisaamu
09.05
Emmerdale
09.35
Yökylässä Maria Veitola
10.35
Ex-Onnelliset
11.30
Ostoskanava Tvins.com
12.30
Jahti
13.30
Masked Singer Suomi
14.30
MTV Uutiset Live
15.00
Mitä tänään syötäisiin? Perjantai
15.30
Salatut elämät
16.00
Kauniit ja rohkeat
16.30
Emmerdale
16.58
Uutiset
17.04
Päivän sää
17.05
Viiden jälkeen
17.25
Uutiset
17.30
Viiden jälkeen
17.55
Uutiset
18.00
Päivän sää
18.05
Viiden jälkeen
18.30
Mitä tänään syötäisiin? Perjantai
19.00
Seitsemän uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Salatut elämät
20.00
Kuutamolla
21.00
Tuttu Juttu Show
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
X-Men: First Class
IMDb
7.7
01.15
Rouva Ministeri
02.15
Myytinmurtajat
03.20
-04.30
Twin Peaks
LIVE
4
03.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Vili Vilperin seikkailut
06.15
Vili Vilperin seikkailut
06.30
Rusty Rivets
06.55
LEGO City Adventures
07.10
LEGO Ninjago
07.25
Arthur ja minimoit
07.50
Teini-ikäisten mutanttininjakilpikonnien nousu
08.15
Disney esittää: Avalorin Elena
08.40
Bakugan: Battle Planet
09.05
Remppa vai muutto
10.00
Asuntokaupat sokkona
11.00
LIVE: Onnenarpa
12.00
LIVE: Tiedä ja Voita
13.55
Neljät häät Britanniassa
14.55
Remppa vai muutto
15.55
Eläinsairaala
16.25
Onnenarpa
16.30
The Wall Suomi
17.30
Leijonan luola USA
18.30
All Together Now Suomi
20.00
Vain elämää
22.10
Keno ja Synttärit
22.15
Big Brother Suomi
23.45
No Escape - Ei pakotietä
IMDb
6.8
01.55
Leijonan luola USA
02.55
48 tuntia rikoksesta
03.55
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
08.00
Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
08.05
Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
09.05
Närbild
09.34
Antiikkikaksintaistelu
10.02
Mannerheim Jörn Donnerin kertomana
11.00
Efter Nio 2017
12.00
Orkesterin edessä
13.20
Elävä arkisto esittää
13.21
Konsertissa: Tuomari Nurmio
13.35
Kansansankari: Tuomari Nurmio
14.30
Arkistojen salat: Tapaus Lindbergh
15.00
Isä Matteon tutkimuksia
16.00
Pieni talo preerialla
16.50
Islanti saagojen valossa
17.25
Arkkitehdin kotona
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Aika on meidän
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
20.00
Zarah
21.00
The Big Sick
IMDb
7.6
22.55
Yle Live: Glastonbury 2019
23.55
-01.41
Yön kuumuudessa
IMDb
7.9
LIVE
6
03.45
Myytinmurtajat
04.45
Top Gear
06.30
Chuggington
06.40
Chuggington
06.50
Muumilaakson tarinoita
07.15
Muumilaakson tarinoita
07.40
Paavo Pesusieni
08.05
Alvin ja pikkuoravat
08.20
Alvin ja pikkuoravat
08.30
Pikku Prinssi
08.55
Tilt Esports
09.00
Faija hoitaa
09.30
Fresh Off the Boat
10.00
Lemmen viemää
11.00
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Emmerdale
12.30
Salatut elämät
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Myytinmurtajat
15.00
Penn & Teller: Naruta meitä!
16.00
Simpsonit
16.30
Simpsonit
17.00
Stadi vs. Lande
18.00
Hockey Night Live
18.25
Liiga: Lukko - HPK
21.00
Training Day
IMDb
7.7
23.40
Johan Falk 5 - operaatio Satakieli
IMDb
5.9
01.40
Deadpool
IMDb
8.1
03.55
-04.25
Simpsonit
LIVE
7
03.45
Kantti koetuksella
04.15
Kantti koetuksella
04.45
Pernilla Wahlgrenin maailma
06.10
Asunnon metsästäjät maailmalla
06.45
Rantataloa etsimässä
07.15
Kiinteistöveljekset
08.10
Kantti koetuksella
08.40
Kantti koetuksella
09.05
TV Shop
10.05
Asunnon metsästäjät maailmalla
10.35
Rantataloa etsimässä
11.05
Kiinteistöveljekset
12.00
Dragnificent!
13.00
Rehevien rakastajat
14.00
Kadonneet
15.00
Huippukokki haussa
16.00
Tennis: ATP-finaaliturnaus
18.00
Maailman herkullisimmat ruoat
18.30
Jurassic World: Kaatunut valtakunta
IMDb
6.2
21.00
Fifty Shades Of Grey
IMDb
4.1
23.30
Jurassic World
IMDb
6.9
01.50
Kova laki: Erikoisyksikkö
02.45
Kööpenhaminan lentokentällä
03.40
-04.35
Huippukokki haussa
LIVE
8
03.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
10.00
Remppa vai muutto Vancouver
11.00
Lapsi tuntemattoman kanssa
12.00
Häät sulhasen tapaan
13.00
Tuttu Tyylitaiturina by Metti Forssell
13.30
Jaksa paremmin
14.00
Sinkkuillallinen
15.00
Kadonneen jäljillä
16.00
Remppa vai muutto Vancouver
17.00
Häät sulhasen tapaan
18.00
Sinkkuillallinen
19.00
Rikkaat ja rahattomat
20.00
Kuppilat kuntoon, Hans Välimäki!
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Temptation Island Suomi 8
22.00
Toisenlaiset teiniäidit
23.00
Paratiisihotelli Ruotsi
00.00
Sinkkuillallinen
01.00
Häät sulhasen tapaan
02.00
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.30
Poliisit
04.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
MM 95: Takaisin Leijonaksi
10.00
Hyvät ja huonot uutiset
11.00
Paasosen polttaritoimisto
12.00
Wahlburgers
12.30
Wahlburgers
13.00
Burgerimies Euroopassa
14.00
Australian rajalla
14.30
Panttilainaamo
15.00
Panttilainaamo
15.30
Panttilainaamo
16.00
Wahlburgers
16.30
Wahlburgers
17.00
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
18.00
Madventures Suomi
19.00
Keihäsmatkat
20.00
Keihäsmatkat
21.00
Rillit huurussa
21.30
Rillit huurussa
22.00
Poliisit 2020
23.00
Panttilainaamo
23.30
Panttilainaamo
00.00
Panttilainaamo
00.30
Stand Up! - SPESIAALI: Ali Jahangiri
01.30
Muinaiset avaruusoliot
02.30
Panttilainaamon autospesialistit
03.00
Poliisit
03.30
Poliisit
04.00
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.25
Ghost Adventures
04.20
Maistissa maailmalla
05.20
Ruokamatkalla USA:ssa
06.10
Mahtavat miesluolat
06.35
Mahtavat miesluolat
07.10
Valmistuksen salat
07.40
Valmistuksen salat
08.10
Miten kaikki tehdään?
08.40
Miten kaikki tehdään?
08.45
Miten kaikki tehdään?
09.15
Uljas universumi
10.10
Arvokaman etsijät
11.05
Huippusalaiset uimapaikat
11.10
Huippusalaiset uimapaikat
12.05
Huippusalaiset uimapaikat
12.55
TV Shop
13.55
Wheeler Dealers
14.55
Gold Rush
15.55
Gold Rush
16.55
Vegas Rat Rods
17.55
Arktiset vedet
18.25
Arktiset vedet
19.00
Alaskan erakot
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Snooker: Northern Ireland Open, puolivälierä
00.00
Valmistuksen salat
00.30
Miten kaikki tehdään?
01.00
Bitchin' Rides
02.00
Ghost Adventures
02.55
Ghost Adventures
03.50
-04.45
Maistissa maailmalla
LIVE
11
03.50
Upea lihava elämäni
04.45
Kate Plus 8
06.20
Say Yes To The Dress
06.50
Say Yes To The Dress
07.25
Say Yes To The Dress
07.50
Say Yes To The Dress
08.25
Tarjousten metsästäjät
08.50
Tarjousten metsästäjät
09.25
Viestejä tuonpuoleisesta
09.55
Viestejä tuonpuoleisesta
10.25
Jill & Jessa: Elämä jatkuu
11.25
Pienten perhe
12.20
Pienten perhe
13.20
Hengenvaarallisesti lihava: Mitä heille kuuluu?
15.15
90 Päivää morsiamena: Häiden jälkeen
17.05
Say Yes to the Dress Amerikka
18.00
Say Yes to the Dress Lancashire
19.00
Say Yes to the Dress
20.00
Say Yes to the Dress
21.00
Say Yes to the Dress Lancashire
22.00
Äiti bestiksenä
23.00
Hääpukuja kurvikkaille
00.00
Hengenvaarallisesti lihava
01.50
Tohtori jalkapaise
02.50
Apua! Tyttäreni on raskaana
03.50
-04.45
Upea lihava elämäni
12
03.25
CSI: Miami
04.10
CSI: Miami
04.50
Rig 45
05.35
Pelastajat Lappi
06.00
Moderni perhe
06.05
Lapin poliisit
06.20
Moderni perhe
06.40
Simpsonit
07.00
Simpsonit
07.25
Simpsonit
07.45
Moderni perhe
08.05
Pelastajat Lappi
08.30
Huutokaupan metsästäjät
08.50
Single Parents
09.15
Miehen puolikkaat
09.40
Simpsonit
10.05
Simpsonit
10.30
Family Guy
10.55
Family Guy
11.20
Moderni perhe
11.45
Single Parents
12.10
Bless the Harts
12.35
Miehen puolikkaat
13.00
Miehen puolikkaat
13.30
Miehen puolikkaat
14.00
Miehen puolikkaat
14.30
Miehen puolikkaat
15.00
Miehen puolikkaat
15.30
Miehen puolikkaat
16.00
Miehen puolikkaat
16.30
Simpsonit
17.00
Simpsonit
17.30
Family Guy
18.00
Family Guy
18.30
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Miehen puolikkaat
20.30
Miehen puolikkaat
21.00
CSI: Miami
22.00
CSI: Miami
23.00
Ihmemies MacGyver
00.00
Shaft
IMDb
5.9
01.50
Family Guy
02.15
Family Guy
02.40
Simpsonit
03.05
Simpsonit
03.25
Bless the Harts
03.45
-04.30
V#tun puhelinmyyjät!
LIVE
13
03.25
Lemmen viemää
04.20
Valheen jäljillä
05.15
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
07.00
Lemmen viemää
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
Täydelliset naiset
11.00
Tanssii Tähtien Kanssa
13.00
Younger
13.30
Younger
14.00
Younger
14.30
Younger
15.00
Kauniit ja rohkeat
15.30
Emmerdale
16.00
Lemmen viemää
17.00
Koko Britannia leipoo
18.00
Remontilla rahoiksi
19.30
Koko Suomi leipoo
20.30
Frendit
21.05
Frendit
21.35
Frendit
22.05
Frendit
22.35
Frendit
23.10
Frendit
23.40
Frendit
00.10
Frendit
00.45
Baywatch
01.45
Baywatch
02.40
Baywatch
03.35
-04.30
Baywatch
LIVE
14
10.45
Neljän tähden talkoot
11.10
Neljän tähden talkoot
11.35
Neljän tähden talkoot
12.00
Neljän tähden talkoot
12.25
Toisenlaiset teiniäidit
13.10
Maailman ökyimmät lahjat
14.00
Lätkävaimot
14.45
Lätkävaimot
15.30
Hansin matkassa
16.15
Hansin matkassa
17.00
Amerikan rajavartijat
17.30
Amerikan rajavartijat
18.00
Amerikan rajavartijat
18.30
Amerikan rajavartijat
19.00
Yes Man
IMDb
6.8
21.05
Rocky IV
IMDb
6.7
23.00
Hyvät ja huonot uutiset
00.00
Hyvät ja huonot uutiset
01.00
Paratiisihotelli Ruotsi
01.45
-02.30
Paratiisihotelli Ruotsi
LIVE
15
03.50
Täydellinen murha
04.45
Rantataloa etsimässä
05.15
Rantataloa etsimässä
06.10
Kiinteistöhuutokauppa
06.40
Kiinteistöhuutokauppa
07.10
Asunnon metsästäjät maailmalla
07.40
Asunnon metsästäjät maailmalla
08.10
Asunnon metsästäjät
08.45
Asunnon metsästäjät
09.15
Bahama Life
09.45
Bahama Life
10.10
Caribbean Life
10.45
Caribbean Life
11.15
Lottovoittajan unelmakoti
11.45
Lottovoittajan unelmakoti
12.15
Supertähtien yllätysremontit
13.05
Supertähtien yllätysremontit
14.00
TV Shop
15.05
Vintage-kodit kuntoon
16.00
Kiinteistöhuutokauppa
16.30
Kiinteistöhuutokauppa
17.00
Kotieläinten pelastaja
18.00
Petolliset perheenjäsenet
19.00
Unelmahäät
20.00
Täydellinen murha
21.00
Pahan äärellä
22.00
Highway To Hell
23.00
Pullopostia
IMDb
7.0
01.10
Tappavat synnit
02.15
Intohimon uhrit
03.10
-04.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
17
20
03.45
Vaarahetkiä videolla
04.05
Vaarahetkiä videolla
04.30
Elä vapaana tai kuole
05.15
Saari ilman lakeja
06.00
Hain hampaissa
06.45
Hirviökala
07.30
Vaarallisen valtatien pelastajat
08.15
Cosmos: Mahdolliset maailmat
09.00
Autojen ensiapu
09.50
Amazonin kadonneet kaupungit: legendat ovat totta
10.45
Australian rajalla
11.10
Australian rajalla
11.40
Uskomaton eläinlääkäri Pol
12.35
Yukonin eläinlääkäri
13.30
Hurjat tonnikalat: parhaat palat
14.20
Suuri vaellus
15.15
Lentoturmatutkinta
16.10
Kultasedät
17.05
Australian rajalla
17.30
Australian rajalla
18.00
Autojen ensiapu
19.00
Lentoturmatutkinta
20.00
Australian rajalla
20.30
Australian rajalla
21.00
Uskomaton eläinlääkäri Pol
22.00
Yukonin eläinlääkäri
23.00
Huumebisnes Oy
23.55
Alaskan poliisit
00.55
Uskomaton eläinlääkäri Pol
01.45
Yukonin eläinlääkäri
02.35
Australian rajalla
03.00
Turvatarkastus: Peru & Brasilia
03.45
-04.30
Huumebisnes Oy
SPONSOROITU
Unelmia Italiassa
Ellen ja Jari elävät todeksi pitkäaikaista unelmaansa kakkoskodista Italiassa.
Race Across the World - Suomi
Kuusi kilpailijaa kokee elämänsä seikkailun läpi maan ja meren.
Kolmiodraama
Sinkut valitsevat ulkonäön sijaan kumppaninsa pelkkien viestien perusteella.
Mun maailma
Arman Alizad käsittelee kysymyksiä nuorten maailmasta ja antaa nuorten vastata itse.
MTV Katsomo sisältöjä missä ja milloin vain.
Katso maksutta
Näytä kaikki kanavat
Suomen näppärin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Flatshare - Kimppakämppä
,
The Voice of Finland
,
Syke
,
Rikkaat ja rahattomat UK
,
Muumilaakson tarinoita
,
Unelma-asunto auringon alta
,
Huone 301
,
Haluatko miljonääriksi?
,
Suomen huutokauppakeisari
,
Danny
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Käyttöehdot
Tietosuoja
Evästeasetukset