Sanakirja
Blogit
Horoskooppi
Reseptit
Viihde
Vaihtoautot
Tietovisat
TV-ohjelmat tänään
20
Su 20.09.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.40
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
07.00
Huutokauppakesä
08.00
Yle Uutiset
08.05
Avara luonto: Villi Välimeri
09.00
Yle Uutiset
09.05
Flinkkilä & Kellomäki
09.55
Yle Uutiset
10.00
Jumalanpalvelus
10.55
Mikaela & Thomas
11.10
Hyvän karman sairaala
11.55
Elämäni Biisi
13.10
Marja Sannikka
13.40
Perjantai
14.20
Maaseudulta maailmalle
15.20
Hercule Poirot: Esirippu laskee
IMDb
8.7
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.08
Kuolema maalaa taulun
18.00
Yle Uutiset
18.10
Urheiluruutu
18.15
Luontohetki: Bretagne, hyljeparatiisi
18.45
Arto Nyberg
19.30
Syyttäjä
20.30
Yle Uutiset
20.45
Urheiluruutu
21.00
Rauhantekijä
21.45
Arne Dahl
22.44
Arne Dahl
23.45
Ulkolinja: Kenen asialla on WHO?
00.40
Ykkösaamu
01.20
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
00.50
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 20.9.
06.53
Jääkarhu Otto
07.03
Mimmi Lehmä ja Varis
07.11
Petran poppoo
07.24
Herra Mäyränen ja rouva Repolainen
07.38
Stella ja Sami
07.50
Oktonautit
08.03
Ryhmä Hau
08.27
Salasaaren seikkailijat
08.59
Galaxi
09.00
Galaxi
09.01
Näin meillä
09.12
Aliisa ja yksisarvinen
09.23
Athleticus
09.26
Robomestarit
10.00
Rallin MM: Turkki, EK 10
11.00
Uusi päivä
11.25
Karjalan kunnailla
12.10
Karjalan kunnailla
13.00
Rallin MM: Turkki, Power Stage live
14.30
Jopet-show
15.00
Rallicrossin MM: Latvia
17.00
Hirmumyrskyn jäljillä
17.45
Sam Neillin Tyyni valtameri
18.30
Beach volleyn EM: Miesten loppuottelu
19.45
Rallin MM: Turkki, kisakooste
20.15
Take Us Home: Leeds United
21.00
Hurmaava petturi
IMDb
6.2
22.45
Silicon Valley
23.12
Silicon Valley
23.40
Hillo
00.05
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.55
Teknavi
04.20
Myytinmurtajat
07.00
Ostoskanava Tvins.com
08.00
Puuha-Pete
08.10
Palomies Sami
08.20
Muumilaakson tarinoita
08.45
Muumilaakson tarinoita
09.10
Karhuherra Paddingtonin seikkailut
09.35
Winx-klubi
10.00
Ensitreffit alttarilla
11.00
Maajussille morsian
12.00
MasterChef 2020
13.00
Strongman Champions League
14.00
Yökylässä Maria Veitola
15.00
Kuutamolla
16.00
Tanssii Tähtien Kanssa
18.00
Olet mitä syöt
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Tulosruutu
19.20
Urheiluextra
19.30
Tanssii Tähtien Kanssa
21.30
Jarkko Tamminen Show - Livenä lavalla
22.00
Kymmenen uutiset
22.15
Viikon sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Varakkaat vuokraajat
23.35
Hotel Swan Helsinki
00.30
Aallonmurtaja
01.25
Billions
02.30
Billions
03.35
-04.37
Myytinmurtajat
LIVE
4
03.30
Panttilainaamo
04.00
Panttilainaamo
04.30
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Vili Vilperin seikkailut
06.15
Vili Vilperin seikkailut
06.25
Disneyn esikoulu: Fancy Nancy Clancy
06.50
My Little Pony:Ystävyyden taikaa
07.15
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07.30
LEGO Ninjago
07.40
LEGO City Adventures
07.55
LEGO Jurassic World: Isla Nublarin legenda
08.20
Angry Birds Blues
08.25
Teini-ikäisten mutanttininjakilpikonnien nousu
08.50
HS Lasten uutiset
09.00
Rikkaat ja rahattomat
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Tulossa: Toisenlaiset teiniäidit
10.35
Tulossa: Vain elämää
10.40
Remppa vai muutto UK
11.45
Remppa vai muutto UK
12.50
Remppa vai muutto UK
13.55
Tulossa: Vain elämää
14.00
Tulossa: Toisenlaiset teiniäidit
14.05
Just Go With It
IMDb
6.4
16.20
Tulossa: Toisenlaiset teiniäidit
16.25
Tulossa: Vain elämää
16.30
Suurin pudottaja Suomi
17.30
Hauskat kotivideot by Roni Back
18.30
Haluatko miljonääriksi?
19.30
Tähdet, tähdet 2020
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Big Brother Suomi
22.30
Tulossa: Temptation Island Suomi
22.35
Beck: Viimeinen päivä
IMDb
6.4
00.30
Tulossa: Suomen huutokauppakeisari
00.35
Panttilainaamo
01.05
Panttilainaamo
01.35
Panttilainaamo
02.00
Panttilainaamo
02.30
Madventures III
03.30
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
08.25
Jennifer Erica
08.30
BUU-klubben
09.00
Gullan - lastenmusiikin edelläkävijä
10.00
Bathinan erilaiset maailmat
10.30
Ranen museo
11.00
Paras treeni
12.00
Jumalanpalvelus: Vieraanvarainen yhteenkuuluvuus
12.45
Miljardin dollarin aivot
IMDb
6.0
14.28
Carlo Di Palma ja elämän värit
16.00
Pianisti Lucas Debargue
17.25
Strömsö
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Unelmakoti
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.50
Sportliv
20.00
Toivomus
20.30
Tanskalainen maajussi rakentaa
21.00
Pummin päiväkirja
IMDb
6.7
22.35
-23.58
Another Paradise
LIVE
6
03.30
Rantabaari
04.00
Posse
06.30
Simpsonit
06.35
Simpsonit
07.00
Simpsonit
07.30
Simpsonit
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Neljän tähden illallinen
09.30
Neljän tähden illallinen
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Paavo Pesusieni
11.30
Simpsonit
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.35
Baywatch
14.30
Baywatch
15.30
Baywatch
16.30
Baywatch
17.30
Rantabaari
18.00
Rantabaari
18.30
Rantabaari
19.00
Frendit
19.30
Frendit
20.00
Frendit
20.30
Frendit
21.00
The Big Short
IMDb
7.8
23.40
Eloonjääneet
00.40
Penn & Teller: Naruta meitä!
01.30
Tilt Esports
01.35
Top Gear
02.40
Pitääkö olla huolissaan?
03.35
-04.30
Kuutamolla
LIVE
7
03.10
Ruokakaupparalli
04.05
Pernilla Wahlgrenin maailma
06.05
Irwinin perheen eläintarha
06.15
Asunnon metsästäjät
06.50
Rantataloa etsimässä
07.20
Kiinteistöveljekset
08.20
Ruokakaupparalli
09.15
TV Shop
10.15
Asunnon metsästäjät
10.45
Rantataloa etsimässä
11.20
Kadonneet
12.20
Irwinin perheen eläintarha
13.20
Sinkkuisät rakkautta etsimässä
14.15
Hurja remontti
15.10
Kreisit kotivideot
16.10
Rock Dog
IMDb
5.9
17.55
Sukulaiskesä
18.25
Sukulaiskesä
18.55
Tohtori Paise
19.55
Top Gear
21.00
Lady Bird
IMDb
7.4
22.55
Bastille Day
IMDb
6.3
00.40
Kova laki: Erikoisyksikkö
00.45
Kova laki: Erikoisyksikkö
01.40
Kadonneet
02.40
Maailman oudoimmat ruoat
03.35
-04.35
Ruokakaupparalli
LIVE
8
03.15
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Remppa vai muutto Australia
10.05
Remppa vai muutto Australia
11.10
Sinkkuillallinen
12.10
Häät sulhasen tapaan
13.15
Häät sulhasen tapaan
14.15
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
15.15
Tanssin superäidit
16.15
Tanssin superäidit
17.15
MasterChef Australia
18.30
MasterChef Australia
20.00
Syke
20.30
Syke
21.00
I Feel Pretty
IMDb
5.6
23.15
Tulossa: Toisenlaiset teiniäidit
23.20
Liv D: Brittikuninkaallisten suosikkikaupat
00.20
Liv D: Brittikuninkaallisten suhdesäpinät
01.20
Remppa vai muutto Australia
02.25
Remppa vai muutto Australia
03.25
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.30
48 tuntia rikoksesta
04.25
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Australian rajalla
09.30
Australian rajalla
10.00
Australian rajalla
10.30
Australian rajalla
11.00
Tulossa: Vain elämää
11.05
Suomen huutokauppakeisari
12.05
Tankkaustarinat
12.35
Tankkaustarinat
13.05
Tankkaustarinat
13.35
Tankkaustarinat
14.05
Tankkaustarinat
14.35
Tulossa: Toisenlaiset teiniäidit
14.40
Tulossa: Vain elämää
14.45
Superpesis LIVE: Kirittäret - Manse PP, Naisten 3. Finaali
18.00
Burgerimies Euroopassa
19.00
Madventures Suomi
20.00
Keihäsmatkat
21.00
Rillit huurussa
21.30
Rillit huurussa
22.00
Rillit huurussa
22.30
Tulossa: Vain elämää
22.35
Madventures Suomi
23.35
Stand Up!
00.35
Muinaiset avaruusoliot
01.35
Muinaiset avaruusoliot
02.30
48 tuntia rikoksesta
03.20
-04.10
48 tuntia rikoksesta
LIVE
10
03.05
Ghost Adventures
04.00
Monsterien metsästäjät
04.55
Maailman herkullisimmat ruoat
05.20
Maailman herkullisimmat ruoat
06.00
Mahtavat miesluolat
06.30
Mahtavat miesluolat
08.50
Gold Rush: Unohdetut kaivokset: Spesiaali
09.45
Gold Rush: Unohdetut kaivokset: Spesiaali
10.40
Gold Rush: Unohdetut kaivokset: Spesiaali
11.35
Myytinmurtajat
12.30
Gold Rush: Parkerin kultareitti
13.25
TV Shop
14.25
Museoiden mysteerit
15.20
Vieraita avaruudesta
16.15
Uljas universumi
18.00
Vedenalaiset arvoitukset
19.00
Muumioiden salaisuudet
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Warcraft: The Beginning
IMDb
6.7
23.20
Hard Target 2
IMDb
5.2
01.15
Beyond Bitchin' Rides
02.10
Ghost Adventures
03.05
Ghost Adventures
03.50
-05.05
Monsterien metsästäjät
LIVE
11
03.20
Upea lihava elämäni
04.15
Say Yes To The Dress
04.45
Say Yes To The Dress
05.10
Kakkukuningas
06.05
Suurenmoiset morsiamet
06.30
Say Yes To The Dress
07.00
Kalliovuorten eläinlääkäri
07.55
Kalliovuorten eläinlääkäri
08.55
Kakkukuningas: Paras leipuri
09.50
Kakkukuningas: Paras leipuri
10.45
Pienten perhe
11.40
Pienten perhe
12.35
Kate Plus 8
13.30
Kate Plus 8
14.25
Naimisiin ystävän kanssa?
15.20
90 päivää morsiamena: Maailmalla
16.20
90 päivää morsiamena: Maailmalla: Jälkipyykki
17.10
90 päivää morsiamena
19.00
Sinkkuisät rakkautta etsimässä
20.00
90 päivää morsiamena: Maailmalla
21.00
90 päivää morsiamena: Maailmalla: Jälkipyykki
21.55
Prameat kiertolaishäät
22.50
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
00.40
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
01.35
Apua, mikä tauti!
02.30
Apua! Tyttäreni on raskaana
03.25
-04.20
Upea lihava elämäni
12
03.55
Wayward Pines
04.35
Wayward Pines
05.15
Lapin poliisit
05.40
Lapin poliisit
06.00
Simpsonit
06.25
Simpsonit
06.45
Simpsonit
07.05
Lapin poliisit
07.30
Lapin poliisit
07.50
Lapin poliisit
08.15
Lapin poliisit
08.35
Lapin poliisit
09.00
Melkein MENSA
09.40
Single Parents
10.05
Moderni perhe
10.30
Moderni perhe
10.55
Moderni perhe
11.20
Moderni perhe
11.45
Simpsonit
12.10
Simpsonit
12.35
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.25
Simpsonit
13.50
Simpsonit
14.15
Simpsonit
14.40
Simpsonit
15.05
Simpsonit
15.30
Ihmemies MacGyver
16.25
Ihmemies MacGyver
17.20
Ihmemies MacGyver
18.20
Miehen puolikkaat
18.40
Miehen puolikkaat
19.05
Miehen puolikkaat
19.30
Miehen puolikkaat
20.00
Miehen puolikkaat
20.30
Miehen puolikkaat
21.00
Suljettu saari
IMDb
8.2
23.40
CSI: Miami
00.35
CSI: Miami
01.25
CSI: Miami
02.15
Cold Courage
03.05
The X-Files - Salaiset kansiot
03.45
-04.30
The X-Files - Salaiset kansiot
LIVE
13
02.10
Stranger in You
IMDb
6.7
04.35
Pelastavat enkelit
06.00
Aamun AVAus
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
Jamie Oliverin helpot herkut
10.00
Olet mitä syöt
10.55
Esittelyssä: Singletown
11.00
Los Angelesin luksuslukaalit
11.55
Esittelyssä: AVAn syksy 2020
12.00
Grand Designs - unelma-asunnot
13.00
Kenen kotona Ruotsi
14.15
Kenen kotona Ruotsi
15.30
Nigellan keittiössä
16.00
The Real Housewives of Orange County
17.00
Kardashianit
17.55
Esittelyssä: Singletown
18.00
New Yorkin luksuslukaalit
19.00
Grand Designs - unelma-asunnot
20.00
Maailman karmeimmat lennot
21.00
Camilla Läckberg : Meri antaa, meri ottaa
IMDb
5.9
22.55
Esittelyssä: AVAn syksy 2020
23.00
Tanssii Tähtien Kanssa
00.55
Roba
01.55
Kenen kotona Ruotsi
03.05
-04.15
Kenen kotona Ruotsi
LIVE
14
10.00
2 yötä aamuun
IMDb
6.1
11.30
Liekeissä
IMDb
6.6
13.10
Suuri puhallus
IMDb
7.2
15.05
Point Break
IMDb
5.3
17.00
Pientä pilaa
17.05
The Cold Light of Day
IMDb
4.9
18.55
Skiptrace
IMDb
5.7
21.00
Rocky II - Uusintaottelu
IMDb
7.1
23.20
Huikopeli
IMDb
3.2
01.00
Roast - Jeff Ross Amerikan kiertueella
01.45
-02.30
Roast - Jeff Ross vankilassa
LIVE
15
03.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
03.55
People Magazine Investigates
04.45
Natalee Holloway: Paratiisissa kadonnut
06.00
Maailman herkullisimmat ruoat
07.25
Vintage-kodit kuntoon
08.20
Dodo Heroes
09.15
Uskomaton koira
10.10
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
11.05
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
12.05
Wimbledon
IMDb
6.3
13.50
TV Shop
14.50
Ambulanssin matkassa
15.20
Ambulanssin matkassa
15.50
Ambulanssin matkassa
16.20
Haluan olla barbie
17.15
Vanhempani lihottivat minut
18.10
Kreikkalainen naimakauppa 2
IMDb
6.0
20.00
Poliisikoirat
21.00
Murhanauhat
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
22.55
Pahin painajaisesi
23.55
Ikuinen painajainen
00.50
Kirottu kylä
01.45
Petetty
02.40
Kova laki: Erikoisyksikkö
03.35
-04.40
People Magazine Investigates
17
20
03.40
Inside: Kokaiinisodat
04.25
Meret ilman lakeja
05.15
Yliluonnollista
06.00
Huumebisnes Oy
06.25
Äärimmäinen selviytyjä
07.10
Uskomaton eläinlääkäri Pol
07.55
Vuosikymmenet uudestaan
08.15
Made In A Day
08.35
Made In A Day
09.00
Muumioiden valtakunta
10.00
Gordon Ramsayn makuseikkailut
11.00
Lentoturmatutkinta
12.00
Lentoturmatutkinta
13.00
Muumioiden valtakunta
14.00
Muumioiden valtakunta
15.00
Muumioiden valtakunta
16.00
Muumioiden valtakunta
17.00
Egyptin kadonneet aarteet - parhaat palat
18.00
Egyptin kadonneet aarteet - parhaat palat
19.00
Latinalaisen Amerikan kuumat rajat
19.30
Latinalaisen Amerikan kuumat rajat
20.00
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
21.00
Gordon Ramsayn makuseikkailut
22.00
Maanpäällinen helvetti: Meksiko
23.35
Kokeile tai kuole
00.00
Rajasota
01.00
Gordon Ramsayn makuseikkailut
02.00
Kiven sisällä
03.00
Lentoturmatutkinta
03.45
-04.30
Alaskan poliisit
SPONSOROITU
Mainosmiesmurhaaja
Dokumenttisarja pureutuu vuonna 1994 kadonneen turkulaismiehen katoamiseen.
Liiga
Tänään pelataan Lukko - TPS ja voittaja jatkaa kannujahtia puolivälieriin.
Hightown
Jerry Bruckheimerin tuottama Massachussettsiin sijoittuva rikosdraama.
Hautalehto: Rakennus 31
Katsojaennätyksiä rikkonut alkuperäissarja Hautalehto jatkuu 2. kaudella
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen näppärin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Emmerdale
,
Naked Attraction Norja
,
Gran Hotel
,
Murdochin murhamysteerit
,
Erikoisjoukot
,
Hudson & Rex
,
Suuri seikkailu
,
Farmi Suomi
,
Salatut elämät
,
Houkutus naapurissa
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti