Viihde
Blogit
Vaihtoautot
Horoskooppi
Reseptit
Tietovisat
Sanakirja
TV-ohjelmat tänään
26
Perjantai
Kanavat
Vain tulevat
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
16.50
Yle Uutiset viittomakielellä
16.55
Yle Uutiset alueeltasi
17.00
Yle Uutiset 17.00
17.07
Murha paratiisissa
18.00
Yle Uutiset 18.00
18.21
Puoli7 tänään
18.23
Yle Uutiset alueeltasi
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Hakekaa kätilö!
19.55
Kovan viikon ilta: Kaikki muut uutiset
20.00
Viimeinen sana
20.30
Yle Uutiset 20.30
20.55
Urheiluruutu
21.05
Perjantai
21.45
Yle Uutiset
21.49
Urheiluruutu
21.53
Yle Uutiset Uutis-Suomi
22.01
Hiljainen todistaja
22.55
Oddasat
23.10
Flatshare - Kimppakämppä
23.55
-00.25
Puoli seitsemän
LIVE
2
16.30
Yliopistollinen eläinsairaala: Kiukkuinen kameleontti päivystyksessä
17.00
Pikku Kakkonen
18.00
SuomiLOVE
19.16
Taivaan tulet
20.03
Simon Reeve villissä luonnossa
21.02
Vikin ja Köpin matkailuohjelma
21.50
Telinevoimistelun EM, M telinefinaaleita
23.20
-00.11
Alma YleXPopissa
LIVE
3
16.30
Salatut elämät
17.00
Kauniit ja rohkeat
17.25
Emmerdale
18.00
Hockey Night Live
18.25
Liiga Finaali: Pelicans - Tappara
19.10
Seitsemän uutiset ja sää
19.20
Liiga Finaali: Pelicans - Tappara
20.00
Tulosruutu
20.10
Liiga Finaali: Pelicans - Tappara
21.00
Hockey Night Live
21.25
Mr. Bean
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.40
Escape Plan 2: Hades
IMDb
3.8
00.40
Rikospaikka
01.30
Teknavi
02.00
Kova laki: Rikollinen mieli
02.50
Remonttipiiskuri
03.45
-04.35
Kotoisa 48h
LIVE
4
16.40
Syke
17.10
Haluatko miljonääriksi?
18.10
IS esittää: Sain sen videolle
18.20
Veikkausliiga - Futiksen nälkään
18.25
Farmi Suomi
20.00
The Voice of Finland
22.00
Keno ja Synttärit
22.05
Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
23.05
Tulossa: Elisa Viihde -alkuperäissarja Toinen tuleminen
23.10
The Real Housewives Suomi
00.10
Huvila & Huussi
01.10
Suomen huutokauppakeisari
02.10
-04.00
Koskinen: Siimamies
IMDb
7.0
LIVE
5
16.16
Gran Hotel
17.02
Agnete käyttää ääntään
17.25
Veljesten keittiössä
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.40
Koiraperheet käytöskoulussa
19.20
Yksi kaupunki - yksi tarina
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.54
Norja ilmasta nähtynä
20.00
Syyttäjä Imma Tataranni
21.00
MC Helper beKINGs
IMDb
5.0
22.36
Pahanhautoja
IMDb
6.2
00.03
-00.23
Lasse kaatuu, voi ei!
LIVE
6
16.30
Frendit
17.00
Frendit
17.30
Frendit
18.00
Ulosottomiehet
19.00
Huutokaupan metsästäjät
19.30
Huutokaupan metsästäjät
20.00
Kotka 10
21.00
Harjunpää ja ahdistelija
22.35
Mechanic: Resurrection
IMDb
5.7
00.30
Sanansaattajat
01.25
Rekkakuskit jäällä
02.20
Ulosottomiehet
03.20
-04.15
Poliisit UK: Ajojahti
LIVE
7
15.15
Jääkiekon 18-vuotiaiden MM: Latvia-Suomi (u)
17.30
Leijonastudio: Leijonastudio
18.00
Jääkiekon 18-vuotiaiden MM: Suomi-Norja
20.30
Leijonastudio: Leijonastudio
20.45
Jääkiekon 18-vuotiaiden MM: Kanada-Tsekki
21.30
Interstellar
IMDb
8.6
01.20
-04.10
American Sniper
IMDb
7.3
LIVE
8
16.30
Jaksa paremmin
17.00
Rikkaat ja rahattomat UK
18.00
Rikkaat ja rahattomat UK
19.00
Huvila & Huussi
20.00
Koti koiralle
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Farmi Suomi
22.30
Rocketman
IMDb
7.3
00.55
Rikkaat ja rahattomat UK
01.55
Rikkaat ja rahattomat UK
02.55
Syke
03.25
-03.55
Syke
LIVE
9
16.30
Duudsonit tuli taloon
17.30
Leijonan luola Suomi
18.30
Suomen huutokauppakeisari
19.30
Suuri seikkailu
21.00
Beck: Poika lasipallossa
IMDb
6.0
22.55
Tulossa: Elisa Viihde -alkuperäissarja Toinen tuleminen
23.00
Duudsonit tuli taloon
00.00
Amerikan kovimmat keräilijät
01.00
Muinaiset avaruusoliot
02.00
Suomen huutokauppakeisari
03.00
Suomen Tulli rikosten jäljillä
04.00
-04.30
Australian rajalla
LIVE
10
16.10
Top Gear
17.30
Holdenin autoveljekset
18.40
Elämää Tsernobylin jälkeen
19.50
Amerikan rajavartijat: Meksiko
21.00
Snooker: MM-kisojen 2. kierros
00.05
Kirottu 3: Paholaisen vallassa
IMDb
6.3
02.20
Top Gear
03.35
-04.45
Destination Fear
LIVE
11
16.50
90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa: Jälkipyykki
17.55
Kauneusoperaatio helvetistä
18.50
Outo riippuvuus
19.20
Saitureiden säästövinkit
19.50
Rakas ulkomailta
21.00
Love & Translation
22.05
Sisarvaimoa etsimässä
23.05
Tohtori jalkapaise
00.00
Hengenvaarallisesti lihava: Mitä heille kuuluu?
02.10
90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa
03.15
-04.20
90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa: Jälkipyykki
12
16.40
Rillit huurussa
17.10
Family Guy
17.35
Family Guy
18.05
Simpsonit
18.30
Simpsonit
19.00
Miehen puolikkaat
19.30
Miehen puolikkaat
20.00
Rillit huurussa
20.30
Rillit huurussa
21.00
Moderni perhe
21.30
Moderni perhe
22.00
Blondit luokkakokouksessa
IMDb
6.3
23.40
Gone Baby Gone
IMDb
7.6
01.45
Family Guy
02.15
Family Guy
02.40
Simpsonit
03.00
Simpsonit
03.20
Family Guy
03.45
-04.05
Family Guy
LIVE
13
16.00
Huippuhotellien pyörteissä
17.00
Pöllötöllö
18.00
Grand Designs Uusi-Seelanti
19.00
Unelma-asunto auringon alta
20.00
Olet mitä syöt
21.00
Frendit
21.30
Frendit
22.00
Frendit
22.30
Frendit
23.00
Frendit
23.30
Frendit
00.00
Frendit
00.30
Frendit
01.00
Metsästäjät
01.55
Love in the Flesh
02.50
Sukuni salat
03.45
-04.40
Unelma-asunto auringon alta
LIVE
14
15.50
Farmi Suomi
17.00
Rikkaat ja rahattomat
18.00
Rikkaat ja rahattomat
19.00
Paratiisihotelli Ruotsi
20.05
NCIS Los Angeles
21.05
Häät ennen hautajaisia
IMDb
6.4
23.00
Suomen Tulli
23.30
Suomen Tulli
00.00
Paratiisihotelli Ruotsi
00.45
-01.30
Paratiisihotelli Ruotsi
LIVE
15
16.00
Bronxin eläintarha spesiaali
17.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
18.05
Vintage-kodit kuntoon
19.00
Miksi ihmeessä ostin tämän talon?
19.55
Kenet ihmeessä nain?
21.00
10 suomalaista huijaria
22.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
00.00
Murhaaja kotonani: Syyllisen versio
01.10
Nettisaalistajat satimeen
02.15
Piinaava pakkomielle
03.25
-04.20
Kova laki: Erikoisyksikkö
17
16.30
Terveyssummit
17.00
Terveyssummit
17.30
Pieni Eläinklinikka
18.00
KaaraTV
18.30
KaaraTV
19.00
Harrikat minttiin
19.30
Hellapoliisi
20.00
Hellapoliisi
20.30
Jahtikuksa
21.00
Jahtikuksa
21.30
Fillaripäiväkirja
22.00
Fillaripäiväkirja
22.30
KaaraTV
23.00
-00.00
KaaraTV
20
16.05
Jättimäiset Koneet
17.00
Hostile Planet
18.00
Egyptin kadonneet aarteet
19.00
Lentoturmatutkinta
20.00
Rewind the '90s
21.00
Toinen maailmansota: Hyökkäys Italiaan
21.55
Huumeparonien kannoilla
22.50
Meret ilman vettä
23.50
Egyptin kadonneet aarteet
00.50
Toinen maailmansota: Hyökkäys Italiaan
01.45
Huumeparonien kannoilla
02.35
Food Factory USA
03.00
Kiven sisällä
03.45
-04.30
Gathering Storm
SPONSOROITU
Kolmiodraama
Sinkut valitsevat ulkonäön sijaan kumppaninsa pelkkien viestien perusteella.
Unelmia Italiassa
Ellen ja Jari elävät todeksi pitkäaikaista unelmaansa kakkoskodista Italiassa.
Mun maailma
Arman Alizad käsittelee kysymyksiä nuorten maailmasta ja antaa nuorten vastata itse.
Race Across the World - Suomi
Kuusi kilpailijaa kokee elämänsä seikkailun läpi maan ja meren.
MTV Katsomo sisältöjä missä ja milloin vain.
Katso maksutta
Näytä kaikki kanavat
Suomen näppärin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Kauniit ja rohkeat
,
Haluatko miljonääriksi?
,
Emmerdale
,
Murha paratiisissa
,
Hakekaa kätilö!
,
La Promesa - Salaisuuksien kartano
,
Farmi Suomi
,
Miehen puolikkaat
,
Rillit huurussa
,
Salatut elämät
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Käyttöehdot
Tietosuoja
Evästeasetukset