Blogit
Sanakirja
Tietovisat
Viihde
Horoskooppi
Vaihtoautot
Reseptit
TV-ohjelmat tänään
27
Su 27.09.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.40
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
07.00
Huutokauppakesä
08.00
Yle Uutiset
08.05
Avara luonto: Trooppisten saarten lumo
09.00
Yle Uutiset
09.05
Flinkkilä & Kellomäki
09.55
Yle Uutiset
10.00
Jumalanpalvelus
11.00
Mikaela & Thomas
11.15
Rajankäyntiä
11.45
Itse asiassa kuultuna: Heikki A. Reenpää
12.40
Elämäni Biisi
13.55
Marja Sannikka
14.25
Perjantai
15.05
Hercule Poirot: Stylesin tapaus
IMDb
7.9
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.07
Kuolema maalaa taulun
18.00
Yle Uutiset
18.10
Urheiluruutu
18.15
Mesipistiäiset katoavat
18.45
Arto Nyberg
19.30
Syyttäjä
20.30
Yle Uutiset
20.45
Urheiluruutu
21.00
Rauhantekijä
21.45
Ministeri
22.35
Ulkolinja: Pohjois-Korean rahapaja
23.35
Ykkösaamu
00.20
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
00.45
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 27.9.
06.53
Tik Tak
06.58
Jääkarhu Otto
07.08
Mimmi Lehmä ja Varis
07.16
Petran poppoo
07.30
Herra Mäyränen ja rouva Repolainen
07.46
Stella ja Sami
07.58
Oktonautit
08.10
Ryhmä Hau
08.34
Salasaaren seikkailijat
09.00
Galaxi
09.01
Näin meillä
09.12
Aliisa ja yksisarvinen
09.23
Athleticus
09.26
Robomestarit
10.00
Karjalan kunnailla
10.45
Karjalan kunnailla
11.30
Eräelämää
12.00
Tenniksen Ranskan avoin turnaus
14.00
Sportliv
14.10
Noin Viikon Studio
14.41
Karjalan kunnailla
15.30
Ylen yleisurheilukesä: Maastojuoksun SM
17.10
Ampumahiihto: kaupunkikisa
18.15
Tenniksen Ranskan avoin turnaus
19.15
Hairy Bikers Route 66
20.15
Take Us Home: Leeds United
21.00
Kello 15:10 lähtö Yumaan
IMDb
7.7
23.00
Silicon Valley
23.25
Silicon Valley
23.55
Doctor Who
00.45
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.45
Modus
04.45
Myytinmurtajat
07.00
Ostoskanava Tvins.com
08.00
Puuha-Pete
08.10
Palomies Sami
08.20
Muumilaakson tarinoita
08.45
Muumilaakson tarinoita
09.10
Karhuherra Paddingtonin seikkailut
09.35
Winx-klubi
10.00
Ensitreffit alttarilla
11.00
Maajussille morsian
12.00
MasterChef 2020
13.00
Formula 1 Ennakkotunnelmat
13.30
Strongman Champions League
14.30
Rakettitiedettä?
15.00
Yökylässä Maria Veitola
16.00
Tanssii Tähtien Kanssa
18.00
Penkinlämmittäjät
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Tulosruutu
19.20
F1 Extra
19.30
Tanssii Tähtien Kanssa
21.30
Jarkko Tamminen Show - Livenä lavalla
22.00
Kymmenen uutiset
22.15
Viikon sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Teknavi
23.05
Formula 1 kooste: Venäjän osakilpailu
00.05
Hotel Swan Helsinki
01.00
Aallonmurtaja
01.55
Billions
03.00
-04.11
Billions
LIVE
4
03.35
Panttilainaamo
04.05
Pelastushelikopteri
04.35
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Vili Vilperin seikkailut
06.15
Vili Vilperin seikkailut
06.25
Disneyn esikoulu: Fancy Nancy Clancy
06.50
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
07.15
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07.30
LEGO Ninjago
07.40
LEGO City Adventures
07.55
LEGO Jurassic World: Isla Nublarin legenda
08.20
Angry Birds Blues
08.25
Teini-ikäisten mutanttininjakilpikonnien nousu
08.50
HS Lasten uutiset
09.00
Rikkaat ja rahattomat
09.55
Tulossa: Toisenlaiset teiniäidit
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Eläinsairaala
11.00
Neljät häät Britanniassa
12.00
Remppa vai muutto UK
13.05
Remppa vai muutto UK
14.10
I Feel Pretty
IMDb
5.6
16.25
Tulossa: Toisenlaiset teiniäidit
16.30
Suurin pudottaja Suomi
17.30
Hauskat kotivideot by Roni Back
18.30
Haluatko miljonääriksi?
19.30
Tähdet, tähdet 2020
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Big Brother Suomi
22.30
Tulossa: Temptation Island Suomi
22.35
Beck: Omaa vertasi
IMDb
5.9
00.40
Panttilainaamo
01.10
Panttilainaamo
01.40
Panttilainaamo
02.10
Pelastushelikopteri
02.40
Pelastushelikopteri
03.10
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
08.25
Jennifer Erica
08.30
BUU-klubben
09.00
Pakko huutaa
09.50
Strömsöstä poimittua
10.00
Bathinan erilaiset maailmat
10.30
Ranen museo
11.00
Paras treeni
12.00
Lähikuvassa Isabelle Huppert
12.55
Yöperhosten salattu maailma
13.20
Mozart: Lucio Silla
16.25
Taiteilijoiden mielimaisemat
17.25
Strömsö
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Unelmakoti
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.48
Sportliv
20.00
Toivomus
20.30
Pummin päiväkirja
21.00
Tordenskjold & Kold
IMDb
5.2
22.35
-00.02
Fat Front
LIVE
6
03.40
Rantabaari
04.05
Posse
06.30
Simpsonit
06.35
Simpsonit
07.00
Simpsonit
07.30
Simpsonit
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Neljän tähden illallinen
09.30
Neljän tähden illallinen
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Simpsonit
11.30
Simpsonit
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Baywatch
14.30
Baywatch
15.30
Baywatch
16.30
Baywatch
17.30
Rantabaari
18.00
Rantabaari
18.30
Rantabaari
19.00
Frendit
19.30
Frendit
20.00
Frendit
20.30
Frendit
21.00
King Arthur: Legend of the Sword
IMDb
6.7
23.30
Eloonjääneet
00.35
Penn & Teller: Naruta meitä!
01.30
Tilt Esports
01.35
Top Gear
02.45
Pitääkö olla huolissaan?
03.45
-04.40
Supernatural
LIVE
7
03.05
Maailman oudoimmat ruoat
04.00
Ruokakaupparalli
04.55
Pernilla Wahlgrenin maailma
06.10
Irwinin perheen eläintarha
07.10
Asunnon metsästäjät
07.35
Rantataloa etsimässä
08.05
Kiinteistöveljekset
09.00
TV Shop
10.00
Ruokakaupparalli
10.55
Asunnon metsästäjät
11.20
Rantataloa etsimässä
11.50
Kadonneet
12.45
Sinkkuisät rakkautta etsimässä
14.30
Hurja remontti
15.20
Irwinin perheen eläintarha
16.20
Madagascarin pingviinit
IMDb
6.7
17.55
Jethro ja lihava Suomi
18.55
Tohtori Paise
19.50
Top Gear
21.00
American Made
IMDb
7.1
23.15
Medusan verkko
IMDb
7.9
01.20
Kova laki: Erikoisyksikkö
01.30
Kova laki: Erikoisyksikkö
02.25
Harvey Weinstein: Hyytävä totuus
03.20
-04.20
Animal 911: LA
LIVE
8
03.15
Lätkävaimot
04.10
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Remppa vai muutto Australia
10.05
Remppa vai muutto Australia
11.10
Sinkkuillallinen
12.10
Sinkkuillallinen
13.10
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
14.10
Häät sulhasen tapaan
15.10
Häät sulhasen tapaan
16.15
Tulossa: Toisenlaiset teiniäidit
16.20
MasterChef Australia
17.35
MasterChef Australia
20.00
Syke
20.30
Syke
21.00
Tulossa: Temptation Island Suomi
21.05
She's Funny That Way
IMDb
6.1
23.10
Liv D: Miljardöörin luksuskoti
00.10
Remppa vai muutto Australia
01.15
Remppa vai muutto Australia
02.20
Lätkävaimot
03.20
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.30
48 tuntia rikoksesta
04.25
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Australian rajalla
09.30
Australian rajalla
10.00
Australian rajalla
10.30
Suomen huutokauppakeisari
11.30
Suomen huutokauppakeisari
12.30
Suomen huutokauppakeisari
13.30
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
14.30
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
15.25
Tulossa: Kuppilat kuntoon, Hans Välimäki!
15.30
Panttilainaamon parhaat
16.00
Panttilainaamon parhaat
16.30
Panttilainaamo
17.00
Panttilainaamo
17.30
Panttilainaamo
17.55
Tulossa: Suomen huutokauppakeisari
18.00
Burgerimies Euroopassa
19.00
Madventures Suomi
20.00
Keihäsmatkat
21.00
Rillit huurussa
21.30
Rillit huurussa
22.00
Rillit huurussa
22.25
Tulossa: Temptation Island Suomi
22.30
Madventures Suomi
23.30
Stand Up!
00.30
Muinaiset avaruusoliot
01.30
Muinaiset avaruusoliot
02.30
48 tuntia rikoksesta
03.20
-04.10
48 tuntia rikoksesta
LIVE
10
03.40
Monsterien metsästäjät
04.35
Maailman herkullisimmat ruoat
05.00
Maailman herkullisimmat ruoat
05.30
Maailman herkullisimmat ruoat
06.00
Mahtavat miesluolat
06.05
Mahtavat miesluolat
06.30
Mahtavat miesluolat
06.55
Mahtavat miesluolat
07.00
Mahtavat miesluolat
07.25
Valmistuksen salat
07.55
Valmistuksen salat
08.25
Gold Rush: White Water katanteenissa
09.25
Gold Rush
11.05
Myytinmurtajat
12.00
Gold Rush: Parkerin kultareitti
12.55
TV Shop
13.55
NASAn salaiset kansiot
14.50
Valmistuksen salat
14.55
Valmistuksen salat
15.25
Jalkapalloa: Malmö FF - BK Häcken
17.30
Miten kaikki tehdään?
18.00
Vedenalaiset arvoitukset
19.00
Menneisyyden mysteerit
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Snooker: European Masters
23.30
Miten kaikki tehdään?
00.00
Miten kaikki tehdään?
00.05
Miten kaikki tehdään?
00.30
Bitchin' Rides
01.25
Ghost Adventures
02.20
Monsterien metsästäjät
04.00
-04.30
Maailman herkullisimmat ruoat
LIVE
11
03.20
Upea lihava elämäni
04.20
Say Yes To The Dress
04.45
Say Yes To The Dress
05.15
Kakkukuningas
06.05
Hääpukuja kurvikkaille
06.30
Say Yes To The Dress
07.00
Kalliovuorten eläinlääkäri
08.00
Kalliovuorten eläinlääkäri
08.55
Kakkukuningas: Paras leipuri
09.50
Kakkukuningas
10.20
Kakkukuningas
10.50
Pienten perhe
11.45
Pienten perhe
12.40
Kate +8
13.35
Kate +8
14.30
Lyhytkasvuinen äiti
15.25
90 päivää morsiamena: Maailmalla
16.20
90 päivää morsiamena: Maailmalla: Jälkipyykki
17.10
90 päivää morsiamena
19.00
Sinkkuisät rakkautta etsimässä
20.00
90 päivää morsiamena: Maailmalla
21.00
90 päivää morsiamena: Maailmalla: Jälkipyykki
21.55
Prameat kiertolaishäät
23.45
90 päivää morsiamena
01.30
Apua, mikä tauti!
02.25
Apua! Tyttäreni on raskaana
03.20
-04.15
Upea lihava elämäni
12
03.50
Legion
04.50
Legion
05.35
Lapin poliisit
06.00
Simpsonit
06.20
Simpsonit
06.40
Simpsonit
07.00
Lapin poliisit
07.25
Lapin poliisit
07.50
Lapin poliisit
08.10
Lapin poliisit
08.30
Lapin poliisit
08.55
Melkein MENSA
09.40
Single Parents
10.05
Moderni perhe
10.30
Moderni perhe
10.55
Moderni perhe
11.20
Moderni perhe
11.45
Simpsonit
12.10
Simpsonit
12.35
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.25
Simpsonit
13.50
Simpsonit
14.15
Simpsonit
14.40
Simpsonit
15.05
Simpsonit
15.30
Ihmemies MacGyver
16.25
Ihmemies MacGyver
17.20
Ihmemies MacGyver
18.15
Miehen puolikkaat
18.40
Miehen puolikkaat
19.05
Miehen puolikkaat
19.30
Miehen puolikkaat
20.00
Miehen puolikkaat
20.30
Miehen puolikkaat
21.00
Vihollinen vuoteessani
IMDb
6.3
22.55
CSI: Miami
23.50
CSI: Miami
00.40
CSI: Miami
01.30
CSI: Miami
02.20
Cold Courage
03.10
The X-Files - Salaiset kansiot
03.50
-04.30
The X-Files - Salaiset kansiot
LIVE
13
02.30
Terminator 3: Koneiden kapina
IMDb
6.4
04.30
Pelastavat enkelit
05.40
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
Jamie Oliverin helpot herkut
10.05
Olet mitä syöt
11.00
Los Angelesin luksuslukaalit
12.00
Grand Designs - unelma-asunnot
13.00
Grand Designs Australia
14.00
Grand Designs Australia
15.00
Kenen kotona?
16.00
The Real Housewives of Orange County
17.00
Kardashianit
18.00
New Yorkin luksuslukaalit
19.00
AVA doc: Huippurikkaat bilettäjät
20.00
Yökylässä Maria Veitola
21.00
Camilla Läckberg: Perillinen
IMDb
6.0
23.00
Tanssii Tähtien Kanssa
01.05
Roba
01.55
Life of Kylie
02.25
Life of Kylie
02.55
Kardashianit
03.50
-06.00
Yön AVA
LIVE
14
10.15
Magic in the Moonlight
IMDb
6.5
11.50
Suuri puhallus
IMDb
7.2
13.45
Skiptrace
IMDb
5.7
15.30
Lions for Lambs
IMDb
6.2
17.00
Perhe on painajainen
IMDb
7.0
19.05
Max
IMDb
6.7
21.15
Rocky IV
IMDb
6.7
23.10
Everly
IMDb
5.1
01.00
Roast - Jeff Ross Amerikan rajalla
01.55
-02.45
Roast - Jeff Ross ja poliisit
LIVE
15
03.25
People Magazine Investigates
04.20
Redrum
04.45
Lottovoittajan unelmakoti
05.15
Kiinteistöhuutokauppa
06.30
Maailman herkullisimmat ruoat
07.20
Vintage-kodit kuntoon
08.10
Dodo Heroes
09.05
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
10.05
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
11.00
Eläinlääkärin elämää
11.55
The Confirmation
IMDb
6.4
13.45
TV Shop
14.45
Lottovoittajan unelmakoti
15.15
Lottovoittajan unelmakoti
15.45
Haluan täydellisen kehon
16.40
Vanhempani lihottivat minut
17.40
Rakastunut Shakespeare
IMDb
7.1
20.00
Poliisikoirat
21.00
Murhanauhat
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
22.55
Pahin painajaisesi
23.55
Ikuinen painajainen
00.50
Kirottu kylä
01.45
Petetty
02.40
Kova laki: Erikoisyksikkö
03.35
-04.30
People Magazine Investigates
17
20
03.45
Hetki ennen tuhoa
04.30
Sensuroimaton Michael Ware
05.15
Yliluonnollista
06.00
Komentoketju
06.45
Äärimmäinen selviytyjä
07.30
Uskomaton eläinlääkäri Pol
08.15
Vuosikymmenet uudestaan
08.40
Vuosikymmenet uudestaan
09.00
Made In A Day
09.25
Made In A Day
09.50
Muumioiden valtakunta
10.45
Gordon Ramsayn makuseikkailut
11.40
Lentoturmatutkinta
12.35
Lentoturmatutkinta
13.30
Ihmeelliset superautot
14.25
Ihmeelliset superautot
15.20
Ihmeelliset superautot
16.15
Ihmeelliset superautot
17.10
Ihmeelliset superautot
18.05
Ihmeelliset superautot
19.00
Latinalaisen Amerikan kuumat rajat
19.30
Latinalaisen Amerikan kuumat rajat
20.00
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
21.00
Gordon Ramsayn makuseikkailut
22.00
Tarini: Kuuden naisen maailmanympäripurjehdus
23.00
Alamaailma Oy
23.55
Rajasota
00.50
Gordon Ramsayn makuseikkailut
01.45
Kiven sisällä
02.35
Australian rajalla
03.00
Lentoturmatutkinta
03.45
-04.30
Alaskan poliisit
SPONSOROITU
Hautalehto: Rakennus 31
Katsojaennätyksiä rikkonut alkuperäissarja Hautalehto jatkuu 2. kaudella
Hightown
Jerry Bruckheimerin tuottama Massachussettsiin sijoittuva rikosdraama.
Liiga playoffs 2024
Keskiviikkona käynnistyy ensimmäiset puolivälieräottelut.
Mainosmiesmurhaaja
Dokumenttisarja pureutuu vuonna 1994 kadonneen turkulaismiehen katoamiseen.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Miehen puolikkaat
,
SuomiLOVE
,
Unelmahäät
,
Poliisikoira Rex
,
Syyttäjä Imma Tataranni
,
Murha paratiisissa
,
Erikoisjoukot
,
Ivalo
,
The Voice of Finland
,
Latelan Laurin hurja remontti
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti