Tietovisat
Vaihtoautot
Viihde
Reseptit
Blogit
Sanakirja
Horoskooppi
TV-ohjelmat tänään
24
Sunnuntai
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
07.00
Huutokauppakesä
08.00
Avara luonto: Amerikan biisoni
08.54
Exploring Earth
09.00
Papisto
09.30
Studio 65
10.00
Jumalanpalvelus
11.00
Mikaela&Thomas
11.15
Villieläinten jäljillä
12.15
Selma Lagerlöfin elämä ja työ
13.15
Hurjia suomalaisia
13.45
Äänisen vettä
14.35
Rajatarkastelija: raja Alakalkujärvi
14.40
Viimeinen sana
15.10
Perjantai
15.50
Hullu vuosi 1991: Suomen talous romahtaa
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset 17.00
17.10
Alexa ratkaisee
17.56
Kovan viikon ilta: Kaikki muut uutiset
18.00
Yle Uutiset 18.00
18.10
Urheiluruutu
18.15
Kovan viikon ilta
18.45
Arto Nyberg
19.30
Syyttäjä
20.30
Yle Uutiset 20.30
20.45
Urheiluruutu
21.05
Alavilla mailla hallanvaara
21.55
Kuoleman kolmio
22.40
Ulkolinja: Pako Pohjois-Koreasta
00.31
-01.11
Ykkösaamu
LIVE
2
06.50
Pikku Kakkonen
06.53
Nimipäiväonnittelu: 24.3.
06.54
Nappulat
07.08
Fantti ja työkoneet
07.16
Possuli
07.18
Pikku Kakkonen
07.21
Killen kimppakyyti
07.33
Vilja hoitaa
07.45
Rikke
07.50
Pikku Kakkonen
07.53
Oktonautit
08.04
Rairuoho kasvaa
08.06
Ryhmä Hau
08.28
Pikku Kakkosen iso peli
08.56
Nimipäiväonnittelu: 24.3.
08.58
Pikku Kakkonen
09.00
Galaxi
09.01
Näin meillä
09.12
Ellun kamut
09.24
Supersisarukset
09.35
Ninjalinja
09.46
Tipu Touhukas
09.47
Studiopäiväkirjat
09.53
Seuraajat päättää biisin
09.56
Haju-uutiset
10.00
Taitoluistelun MM, miesten vapaaohjelma
12.00
Urheilustudio
12.10
Alppihiihdon MC, M syöksylasku, Saalbach
13.15
Urheilustudio
13.25
Hiihdon SM, N viesti 3 x 5 km
14.30
Urheilustudio
14.40
Hiihdon SM, M viesti 4 x 10 km
16.45
Urheilustudio
17.15
Majavien valtakunta
18.10
Maailman kauneimmat junareitit
18.55
Pohjoisen eläinlääkärit
19.16
Pohjoisen eläinlääkärit
19.40
Stacey Dooley: Stalkkerin vainoamat
20.30
Josephine Skriver, influensserin elämä
21.00
Taitoluistelun MM, loppunäytös
22.36
Rikollispomot
23.25
-00.15
YleX Esittää: Lauri Haav
LIVE
3
02.50
Suurmestari Ruotsi
04.00
Kyllä nolottaa
04.30
Kyllä nolottaa
06.15
Lemmen viemää
07.10
Lemmen viemää
08.05
Ikku-Pikku Ritari
08.15
Ikku-Pikku Ritari
08.30
Muumilaakson tarinoita
08.55
Huomenta Suomi
12.00
MasterChef Suomi
13.00
Muodin huipulle
14.00
Kolmiodraama
15.00
Luksuslukaalit: Josh & Josh
16.00
Sanansaattajat
17.00
Suurmestari
18.00
Race Across The World Suomi
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Tulosruutu
19.20
Urheiluextra
19.30
Love
21.00
Sanansaattajat
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Viikon sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Teknavi
23.05
Yökylässä Maria Veitola
00.05
Kolmiodraama
01.00
Selviytyjät
02.00
Selviytyjät
02.55
-04.10
Billions
LIVE
4
03.40
Arman ja Suomen rikosmysteerit
06.00
Bing
06.05
Sunny Bunnies
06.10
Pyjamasankarit
06.35
Miraculous: Ladybugin ja Cat Noirin seikkailut
07.00
Tashi
07.10
K3
07.25
K3
07.35
S.M.A.S.H!
07.50
LEGO Legends of Chima
08.15
LEGO City Adventures
08.25
Arthur ja minimoit
08.50
HS Lasten uutiset
09.00
Koti koiralle
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Huvila & Huussi
11.30
Poliisikoira Rex
12.30
Poliisikoira Rex
13.30
Selviytyjät Suomi
15.30
Smurffit: kadonnut kylä
IMDb
5.9
17.20
Tulevaisuuden työelämä
17.25
IS esittää: Sain sen videolle
17.30
Burgerimiehet Aasiassa
18.30
Top Gear Suomi
20.00
The Voice of Finland
21.35
Keno ja Synttärit
21.40
Suuri seikkailu
23.10
Tulossa elokuvateattereihin: Kyllä isä osaa -elokuva
23.15
Vaaleanpunainen pantteri 2
IMDb
5.6
01.05
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
02.05
-03.05
Arman ja Suomen rikosmysteerit
LIVE
5
07.40
Tom Sawyer
08.04
Sunnuntai Sofian seurassa
08.15
Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
08.45
Rakennetaan maja!
09.05
Lapsi numero 182
10.00
Jätesokki
10.30
Kaikkea kaupan
10.59
Tuntematon perillinen
12.00
Kulttuuricocktail Live
12.30
Kulttuuricocktail Kirjat
13.00
Maa vuorten takana
IMDb
7.3
14.30
Saman sateen alla
14.41
Metropolitan: Philip Glassin Akhnaten
17.10
Egenlandin matkakohteet
17.25
Strömsö
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
Vesta-Linnea
18.15
Possuli (svensk version)
18.17
Robottijunat
18.30
Puutarhakausi
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.48
Sportliv
20.00
Karin ja Carl Larsson
21.00
Valta
22.00
After Work
23.20
Onko elämä vitsi?
23.33
-23.50
Onko elämä vitsi?
LIVE
6
03.35
Poliisit UK: Ajojahti
04.30
Baywatch
07.00
Muumilaakson tarinoita
07.25
Muumilaakson tarinoita
07.50
Kaisu Kuu
08.05
Simpsonit
08.30
Valtateiden sankarit
09.30
Poliisit UK: Ajojahti
10.30
Ostoskanava Myori.fi
11.00
The Horne Section Television Programme
11.30
Alone - yksin erämaassa
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Simpsonit
14.30
Simpsonit
15.00
Suurmestari UK
16.00
Simpsonit
16.30
Sunnuntailounas
17.00
Penn & Teller: Naruta meitä
18.00
Elämää äärirajoilla: Alaska
19.00
Elämää äärirajoilla: Alaska
20.00
NHL: Colorado - Pittsburgh
22.45
Race Across The World Suomi
23.45
Life on the Line
IMDb
5.2
01.40
Laittomien autojen takavarikoijat
02.35
Alone - yksin erämaassa
03.30
-04.22
Baywatch
LIVE
7
03.30
Pelastajat Helsinki
04.00
Lainvalvojat
04.30
Lainvalvojat
05.05
Asunnon metsästäjät
06.05
Asunnon metsästäjät
06.30
Rantatalon metsästäjät
06.50
Rantatalon metsästäjät
07.15
Remonttipari
08.00
Supertähtien yllätysremontit
08.45
Törkykodit puhtaaksi
09.50
Unelmahäät
10.50
Rakastaa, ei rakasta
11.50
Poliisikoirat
12.55
Maanteiden sankarit
13.55
Kiviset ja Soraset: Viva Rock Vegas
IMDb
3.7
15.55
Babe - urhea possu
IMDb
6.9
18.00
Unelmahäät
18.55
Pelastajat Helsinki
19.20
Pelastajat Helsinki
19.55
Latelan Laurin hurja remontti
20.25
Latelan Laurin hurja remontti
21.00
Austin Powers ja kultamuna
IMDb
6.2
23.05
Apollo 13
IMDb
7.7
02.00
10 suomalaista huijaria
03.05
-04.05
Rikoksen Anatomia
LIVE
8
09.00
Remppa vai muutto
10.00
Remppa vai muutto
11.00
Eläinvelho: lemmikit jaloilleen
11.35
Eläinvelho: lemmikit jaloilleen
12.10
Eläinvelho: lemmikit jaloilleen
12.45
100 Places to Be
12.50
100 Places to Be
12.55
Sinkkuillallinen
13.55
Tulossa elokuvateattereihin: Kyllä isä osaa -elokuva
14.00
Nyrkki
15.00
Nyrkki
16.00
Nyrkki
17.00
Nyrkki
18.00
Nyrkki
19.00
Nyrkki
20.00
Nyrkki
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Nyrkki
22.00
Nyrkki
23.00
Nyrkki
00.00
Remppa vai muutto
01.00
Remppa vai muutto
02.00
-03.10
MasterChef Australia Dessert Masters
LIVE
9
03.00
Massiiviset muutot
09.00
Massiiviset muutot
10.00
Massiiviset muutot
11.00
Massiiviset muutot
12.00
Amerikan rajavartijat
12.30
Amerikan rajavartijat
13.00
Amerikan rajavartijat
13.30
Amerikan rajavartijat
14.00
Amerikan rajavartijat
14.30
Australian rajalla
15.00
Australian rajalla
15.30
Los Angelesin kuningas
16.00
Los Angelesin kuningas
16.30
Suomen huutokauppakeisari
17.30
Suomen huutokauppakeisari
18.30
Likaista lunta: Lahti 2001
19.30
Diili
21.00
Beck: Hirviö
IMDb
6.0
23.00
Rekkakuskit Suomi
00.00
Daniel Ahola: Poliisia ja rosvoa
00.30
NCIS Los Angeles
01.30
Massiiviset muutot
02.30
-03.30
Massiiviset muutot
LIVE
10
03.45
Ruotsin rajavartijat
04.45
Pontikankeittäjät: Mestari tislaaja
06.05
Arvokaman metsästäjät USA
06.25
Arvokaman metsästäjät USA
06.50
Pelastajat Helsinki
07.25
Pelastajat Helsinki
08.00
Snooker: World Open Final 1/2
11.05
NASAn salaiset kansiot
12.10
Arktiset Vedet
12.50
Arktiset Vedet
13.30
Snooker: World Openin finaalin 2. sessio
16.35
Löytöretki tuntemattomaan
17.45
Tsernobylin kuolettava salaisuus
18.50
Menneisyyden mysteerit
19.50
Monster Garage
21.00
The Bag Man
IMDb
5.2
23.05
Last Knights
IMDb
6.1
01.20
Top Gear
02.50
Kevin Hart ja muskeliautot
03.55
-04.55
Tunnelbanan
LIVE
11
03.05
Hengenvaarallisesti lihava
04.10
Hengenvaarallisesti lihava
05.20
Kakkukuningas
06.10
Kakkukuningas
06.35
Say Yes to the Dress
07.25
Say Yes to the Dress
08.10
Say yes to the Dress Britannia
08.35
Say yes to the Dress Britannia
09.00
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
10.05
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
11.10
1+5 tytärtä
12.15
Pienten perhe
13.20
Tohtori Paise: Poksautustarinat
14.25
Love & Translation
15.30
Morsiamen tyyliopas
16.10
Tarjousten metsästäjät
16.45
90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa
17.50
90 päivää morsiamena
20.00
90 päivää morsiamena: Sinkkuelämää
21.05
90 päivää morsiamena: Sinkkuelämää: Jälkipyykki
22.05
Tohtori Paise
23.05
Tohtori Paise
00.00
Apua, mikä tauti!
01.05
Hengenvaarallisesti lihava
03.10
-04.20
Hengenvaarallisesti lihava
12
03.45
Tuho-osasto
04.05
Tuho-osasto
04.30
Tuho-osasto
04.50
Tuho-osasto
05.10
Lapin poliisit
05.35
Lapin poliisit
06.00
Ennätystehdas
06.40
Ennätystehdas
07.25
Ensisilmäyksellä
07.45
Ensisilmäyksellä
08.05
Ensisilmäyksellä
08.30
Ensisilmäyksellä
08.50
Ensisilmäyksellä
09.15
Ensisilmäyksellä
09.40
Moderni perhe
10.05
Moderni perhe
10.30
Moderni perhe
11.00
Moderni perhe
11.30
Moderni perhe
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Simpsonit
14.30
Simpsonit
15.00
Miehen puolikkaat
15.30
Miehen puolikkaat
16.00
Miehen puolikkaat
16.30
Miehen puolikkaat
17.00
Miehen puolikkaat
17.30
Miehen puolikkaat
18.00
Rillit huurussa
18.30
Rillit huurussa
19.00
Rillit huurussa
19.30
Rillit huurussa
20.00
Rillit huurussa
20.30
Rillit huurussa
21.00
Painajainen perheessä
IMDb
6.3
23.15
9-1-1: Lone Star
00.15
9-1-1: Lone Star
01.10
9-1-1: Lone Star
02.05
Castle
03.00
Castle
03.40
-05.35
Kyttäyskeikka
IMDb
6.7
LIVE
13
03.40
Unelma-asunto auringon alta
04.35
Unelma-asunto auringon alta
05.30
MTV Uutiset Live
06.00
MTV Uutiset Live
06.30
Grand Designs - unelma-asunnot
07.30
Grand Designs Uusi-Seelanti
08.30
Luksuslukaalit: Josh & Josh
09.30
Salatut elämät
10.00
Salatut elämät
10.30
Salatut elämät
11.00
Salatut elämät
11.30
Men of West Hollywood
12.30
Suomen kaunein koti: Kesämökit
13.30
Jussi-gaala 2024
16.00
Charles: Uusi kuningas
17.00
Muodin huipulle
18.00
Yökylässä Maria Veitola
19.00
Samalla rahalla
20.00
Murha paratiisissa
21.00
The Sentinel - Salaliitto
IMDb
6.1
23.15
Open House: The Great Sex Experiment
00.20
Kova laki
01.15
Kova laki
02.15
Ghislaine, prinssi Andrew ja pedofiili
03.10
-04.05
Ghislaine, prinssi Andrew ja pedofiili
LIVE
14
13.05
Uusi elämä etelässä
13.55
Toisenlaiset äidit
14.40
Petolliset
15.50
Petolliset
17.00
Miljonäärien luksuslomakodit vaihtoon
18.05
Miljonäärien luksuslomakodit vaihtoon
19.05
Koti koiralle UK
20.05
Koti koiralle UK
21.05
Blue Bloods
22.00
Blue Bloods
23.00
4D: Irlannin OnlyFans-tähdet
00.00
-00.50
Paratiisihotelli Ruotsi
LIVE
15
03.20
Kova laki: Erikoisyksikkö
04.20
Kova laki: Erikoisyksikkö
05.20
Tosielämän hätäpuhelut
06.05
Kiinteistökaupoilla rahoiksi
06.25
Kiinteistökaupoilla rahoiksi
06.45
SOS Ruotsi
07.35
San Diegon eläintarha
08.20
San Diegon eläintarha
09.10
Ihanat kamalat lemmikit
10.20
Hollywoodin uusi asuntokauppias
10.55
Hollywoodin uusi asuntokauppias
11.25
Lottovoittajan unelmakoti
12.00
Lottovoittajan unelmakoti
12.30
Asunnon metsästäjät maailmalla
13.05
Asunnon metsästäjät maailmalla
13.30
Valheellinen nettimaailma
14.35
Valheellinen nettimaailma
15.50
Kova laki: Erikoisyksikkö
16.50
Kova laki: Erikoisyksikkö
17.55
The Boss
IMDb
5.4
19.50
Kenet ihmeessä nain?
21.00
FBI:n sisäpiirissä
22.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.55
Naked Attraction Norja
00.50
1980: Murhaava vuosikymmen
02.00
Tamron Hallin rikostutkimukset
03.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
04.00
-05.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
17
08.30
LIVE: Astrologian tähdet
15.30
Merimaili
16.00
Moottorimaailma
16.30
Moottorimaailma
17.00
Riding with Uskali
17.30
Hetki Saaristossa
18.00
Hellapoliisi
18.30
Hellapoliisi
19.00
LIVE: Voittovisa
19.30
LIVE: Voittovisa
20.00
LIVE: Voittovisa
20.30
KaaraTV
21.00
KaaraTV
21.30
Moottorimaailma
22.00
Moottorimaailma
22.30
Merimaili
23.00
Astrologian tähdet
23.30
-00.00
Astrologian tähdet
20
03.45
Katastrofin todistajat
04.30
Jättimäiset Koneet
05.15
Vankilassa ulkomailla
06.00
Lentoturmatutkinta - erikoisraportti
06.45
Hylkyjen salaisuudet
07.30
NG Wild: Eläinmaailman kuningattaret
08.15
Eurooppa ylhäältä päin
09.00
Rooman kadonneet aarteet
10.00
Rewind the '90s
11.00
Pohjoisen valtatien pelastajat: kaaosta valtateillä!
12.00
Lentoturmatutkinnan erikoisraportti
13.00
Inkojen vallankumouksen luurangot
14.00
Kadonnet kaupungit: Tikal
15.00
Maya-kulttuurin nousu ja tuho
16.00
Maya-kulttuurin nousu ja tuho
17.00
Maya-kulttuurin nousu ja tuho
18.00
Maya-kulttuurin nousu ja tuho
19.00
Yukonin eläinlääkäri
20.00
Lentoturmatutkinta
21.00
Meret ilman vettä
22.00
Anne Frankin viimeiset vaiheet
23.00
Amerikan salaiset tehtävät
00.00
Salakuljettajat satimeen
01.00
Meret ilman vettä
02.00
Hitlerin viimeinen taistelu
03.00
Lentoturmatutkinta
03.45
-04.30
Autonraadot rahaksi
SPONSOROITU
Liiga playoffs 2024
Keskiviikkona käynnistyy ensimmäiset puolivälieräottelut.
Hautalehto: Rakennus 31
Katsojaennätyksiä rikkonut alkuperäissarja Hautalehto jatkuu 2. kaudella
Hightown
Jerry Bruckheimerin tuottama Massachussettsiin sijoittuva rikosdraama.
Mainosmiesmurhaaja
Dokumenttisarja pureutuu vuonna 1994 kadonneen turkulaismiehen katoamiseen.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen näppärin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Kauniit ja rohkeat
,
Salatut elämät
,
Erikoisjoukot
,
Unelmahäät
,
Miehen puolikkaat
,
Gran Hotel
,
La Promesa - Salaisuuksien kartano
,
Alavilla mailla hallanvaara
,
90 päivää morsiamena
,
Murha paratiisissa
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti