Tietovisat
Sanakirja
Reseptit
Viihde
Blogit
Horoskooppi
Vaihtoautot
TV-ohjelmat tänään
7
La 07.12.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
01.10
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
07.00
Luontomatkalla
08.00
Yle Uutiset
08.05
Historia: Franco - unohdettu diktaattori
09.00
Yle Uutiset
09.05
Ylen aamu
10.00
Yle Uutiset
10.05
Ykkösaamu
10.45
Perjantai-dokkari: Sean ja valkoisen Suomen vaalijat
11.00
Yle Uutiset
11.05
Oddasat
11.20
Pisara
11.25
RSO Musiikkitalossa
12.25
Itse asiassa kuultuna : Esko Valtaoja
13.15
Linnan jatkot
15.00
Yle Uutiset
15.05
Noutajaa odotellessa
15.25
Yhdistetyn MC: Lillehammer
16.15
Talvisodan veteraanit kertovat
16.20
Viki, Köpi & Henkka tieteen armoilla 2
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Flinkkilä & Tastula
18.00
Yle Uutiset
18.10
Urheiluruutu
18.15
Strömsö
18.43
Avara luonto: Eläinmaailman dynastiat
19.30
Shetlandsaarten murhat
20.30
Yle Uutiset
20.50
Urheiluruutu
21.15
Hyvät katsojat
22.00
Komisario Maigret
23.30
Yle Live: M1-studiossa Anssi Kela
00.25
Uutisikkuna
04.00
-07.00
Uutisikkuna
LIVE
2
00.30
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 7.12.
06.52
Viiru ja Pesonen
07.07
Martta puhuu
07.30
Arvaa kuinka paljon sinua rakastan
07.43
Siiri ja Krokotiili
07.48
Pikku Kakkonen: Seikkailukone
08.12
Kaarle
08.24
Ässäluokka
08.48
Joulukalenteri: Tonttuakatemia
08.59
Galaxi
09.00
Patu-koira
09.08
Jenni
09.33
Merten syvyyksissä
09.54
Joraavat juurikkaat
09.58
Kohteessa: Kypros
10.45
Urheilustudio
10.55
Yhdistetyn MC: Lillehammer
11.55
Hiihdon MC: Naisten yhdistelmäkilpailu
12.55
Urheilustudio
13.00
Uinnin EM
13.25
Hiihdon MC: Miesten yhdistelmäkilpailu
15.00
Salibandyn naisten MM: FIN - POL
15.50
Urheilustudio
15.55
Freestylen MC: Kumparelasku
17.20
Urheilustudio
17.30
Mäkihypyn MC: Nizhni Tagil
18.15
Joulukalenteri: Tonttuakatemia
18.25
Ampumahiihdon MC: Miesten viesti
19.45
Uinnin EM
20.55
Alppihiihdon MC: Beaver Creek
22.10
Aviciin muistokonsertti
00.28
Villi kortti
01.15
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.10
Billions
07.00
Ostoskanava Tvins.com
08.00
Taikapuutarhan pikkuötökät
08.10
Puuha-Pete
08.25
Muumilaakson tarinoita
08.50
Muumilaakson tarinoita
09.15
Nuori Robin Hood
09.30
Winx-klubi
10.00
Ostoskanava Tvins.com
10.30
Suomen kaunein koti
11.30
Kotoisa
12.30
Mitä tänään syötäisiin? Perjantai
13.00
Arthur ja Minimoit
IMDb
6.0
15.05
Auto- ja Liikennegaala 2019
16.00
Rakettitiedettä?
16.30
Liigalive 360
17.00
Leilan ihana joulu
17.30
Luokkajuhlat
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Uutisextra
19.25
Tulosruutu
19.30
Luokkajuhlat
21.00
Tuttu Juttu Show
22.00
Kymmenen uutiset
22.10
Lotto, Jokeri ja Lomatonni
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Wallander: Haamu
IMDb
6.0
00.30
Bull
01.20
Rikoksista pahin
02.15
Gåsmamman - Naarasleijona
03.10
-04.05
Gåsmamman
LIVE
4
03.25
Gordon Ramsay: Kuppilat kuntoon 24 tunnissa
04.25
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Myyrä ja Panda
06.10
Myyrä ja Panda
06.25
Rusty Rivets
06.50
Littlest Pet Shop: Meidän oma maailm
07.05
Ritariprinsessa Nella
07.25
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
07.50
LEGO Jurassic World: Isla Nublarin legenda
08.15
LEGO Ninjago
08.30
LEGO Ninjago
08.45
LEGO Ninjago
09.00
Kadonneen arkin metsästäjät
IMDb
5.8
10.45
MasterChef Australia
11.50
MasterChef Australia
13.00
Eläinsairaala
13.30
Eläinsairaala
14.00
Leijonan luola USA
15.00
Leijonan luola USA
16.00
Leijonan luola USA
17.00
Suomen huutokauppakeisari
18.00
Doria etsimässä
IMDb
7.3
20.00
The Wall Suomi
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Yön ritari
IMDb
9.0
00.05
The Expendables
IMDb
6.5
02.15
Gordon Ramsay: Kuppilat kuntoon 24 tunnissa
03.15
-04.15
Gordon Ramsay: Kuppilat kuntoon 24 tunnissa
LIVE
5
08.10
Hittehattin joulu
08.22
BUU-klubbenin joulukalenteri
08.25
Selman seikkailu
08.40
Lentoyhtiö Ramajet
09.00
Dok: Rikard
10.00
Yksineläjä Severin
10.30
Spotlight : Akkubuumi mutta mihin hintaan?
11.00
Ruokamakasiini
11.44
Tämä tästä
12.00
Bergman - elämä neljässä näytöksessä
13.00
La república - tasavalta
13.58
La república - tasavalta
14.56
La república - tasavalta
16.00
Francon jälkeen - Alcantaran perhe
17.25
Antiikkikaksintaistelu
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
Hittehattin joulu
18.12
BUU-klubbenin joulukalenteri
18.15
Selman seikkailu
18.30
Aika on meidän
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.50
Egenlandin matkakohde
20.00
Teemalauantai esittää
20.01
Ella Fitzgerald: Just One Of Those Things
21.27
Miles Davis: Birth of the Cool
23.17
Miles Electric
00.50
Kebab king
00.58
-01.25
Prime time
LIVE
6
03.40
Elämää Philadelphiassa
04.10
Elämää Philadelphiassa
04.40
Kauhukeittiö
06.30
Simpsonit
07.00
Simpsonit
07.30
Simpsonit
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Crazy Ex-Girlfriend
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Superior Donuts
11.30
Superior Donuts
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Sääilmiöiden Top 10
14.55
Tilt Esports
15.00
Rantabaari
15.30
Rantabaari
16.00
Rantabaari
16.30
Suomen surkein kuski
17.35
The Joulukalenteri
17.55
Selviytyjät
18.55
Selviytyjät
19.55
Top Gear
21.00
Harry Potter ja Feeniksin kilta
IMDb
7.5
23.50
Rantabaari
00.25
Rantabaari
00.55
Rantabaari
01.25
Sekaisin Marista
IMDb
7.1
03.50
-04.10
The Joulukalenteri
LIVE
7
03.50
Hengenvaarallisesti lihava
04.50
Pernilla Wahlgrenin maailma
06.10
Asunnon metsästäjät maailmalla
06.40
Kiinteistöveljekset
07.40
Superhamstraajat
08.40
Asunnon metsästäjät maailmalla
09.15
TV Shop
10.15
Asunnon metsästäjät maailmalla
10.50
Kiinteistöveljekset
11.55
Suomalainen menestysresepti
12.55
Tuurin kyläkauppias ja kesäapulaiset
13.55
Unelmahäät
14.55
Babe - urhea possu
IMDb
6.9
16.50
Arktiset vedet
17.30
Arktiset vedet
18.00
Onnenpyörä
19.00
Jethro ja Pohjanmaan romanit
20.00
Say Yes to the Dress Suomi
21.00
Seventh Son
IMDb
5.5
23.00
Tomi ja uskomaton Aasia
23.55
Kova laki: Erikoisyksikkö
00.55
Polly tuli kuvioihin
IMDb
5.8
02.40
Onnenpyörä
03.40
-04.45
Hengenvaarallisesti lihava
LIVE
8
03.55
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Remppa vai muutto Vancouver
09.55
Remppa vai muutto Vancouver
10.50
Remppa vai muutto Vancouver
11.45
Eläinsairaala
12.15
Radio Suomipopin Helsinki-päivän konsertti
12.45
Häät sulhasen tapaan
13.45
Häät sulhasen tapaan
14.45
Pientä pilaa
14.50
Pientä pilaa
15.00
Sinkkuillallinen
15.55
Sinkkuillallinen
16.50
Sinkkuillallinen
17.45
MasterChef Australia
18.45
MasterChef Australia
20.00
Huvila & Huussi
21.00
Sooloilua
IMDb
5.6
23.10
Temptation Island Suomi 6
00.10
Remppa vai muutto Vancouver
01.10
Remppa vai muutto Vancouver
02.05
Sinkkuillallinen
03.00
Sinkkuillallinen
04.00
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.35
Poliisit
04.05
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Heikoin lenkki
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Amerikan rajavartijat
11.00
Amerikan rajavartijat
11.30
Amerikan rajavartijat
12.00
Australian rajalla
12.30
Australian rajalla
13.00
Australian rajalla
13.30
Australian rajalla
14.00
Australian rajalla
14.30
Australian rajalla
15.00
Pientä pilaa
15.05
Amerikan kovimmat keräilijät
16.05
Amerikan kovimmat keräilijät
17.00
JIM D: Tuhoisat lentoturmat
17.55
Tulossa: Paasosen polttaritoimisto
18.00
Hyvät ja huonot uutiset
19.00
Amerikan rajavartijat
19.30
Amerikan rajavartijat
20.00
Amerikan rajavartijat
20.30
Amerikan rajavartijat
21.00
Rillit huurussa
21.30
Rillit huurussa
22.00
Rillit huurussa
22.30
Stand Up!
23.30
Poliisit 2019
00.30
Poliisit 2019
01.30
Poliisit 2019
02.25
JIM D: Terrori-iskut ja kaappaukset
03.25
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.05
American Chopper
04.05
Ghost Adventures
05.05
Klassikkoautojen metsästäjä
06.05
Garage Gold
06.30
Garage Gold
07.00
Hengenvaarallinen saalis
09.00
Hengenvaarallinen saalis
10.00
Hengenvaarallinen saalis
11.00
Fish or Die
12.00
Löytöretki tuntemattomaan
12.55
TV Shop
13.55
Kultakuume: Parkerin kultareitti
15.00
Huutokauppataisto
15.30
Klassikkoautojen metsästäjä
16.00
Aaron Kaufmanin kaarat
17.00
Jenkkilän japsiautot
18.00
Menneisyyden salaisuudet
19.00
Uskomaton ninjahaaste
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Veijareita vai vartijoita?
IMDb
5.5
22.50
Luunmurskaajat
IMDb
6.4
01.00
Wheeler Dealers
02.00
American Chopper
03.00
Ghost Adventures
04.00
-05.00
Alaska: Viimeinen rintama
LIVE
11
03.00
Breaking Amish
04.00
Kissakuiskaaja
05.00
Viestejä tuonpuoleisesta
05.30
Viestejä tuonpuoleisesta
06.00
Pieni suuri perhe
07.00
Pieni suuri perhe
08.00
1+5 tytärtä
09.00
1+5 tytärtä
10.00
1+5 tytärtä
11.00
1+5 tytärtä
12.00
Say Yes to the Dress
13.00
Say Yes to the Dress
14.00
Say Yes to the Dress
15.00
Tahdon morsiuspuvun: Britannia
15.30
Tahdon morsiuspuvun: Britannia
16.00
Jill & Jessa: Elämä jatkuu
17.00
Pieni pariskunta
18.00
Äiti bestiksenä
19.00
Hengenvaarallisesti lihava
20.00
Hengenvaarallisesti lihava
21.00
Tohtori Paise
22.00
Paiseklinikka
23.00
Häistä ensiapuun
00.00
Hengenvaarallisesti lihava
02.00
Löysät pois!
03.00
Breaking Amish
04.00
-05.00
Kissakuiskaaja
12
03.25
Numb3rs
04.05
Endgame
04.55
CSI: Miami
05.35
Villeimmät videot
06.00
Villeimmät videot
06.20
Simpsonit
06.40
Simpsonit
07.00
Simpsonit
07.25
Simpsonit
07.45
Simpsonit
08.05
Simpsonit
08.30
112 Hätäkeskus
09.15
Lystikkäät eläinveikkoset
09.35
Villeimmät videot
10.00
Villeimmät videot
10.30
Villeimmät videot
10.50
Villeimmät videot
11.20
Villeimmät videot
11.45
Australian rajalla
12.05
Australian rajalla
12.35
Australian rajalla
13.05
Australian rajalla
13.35
Australian rajalla
14.05
Family Guy
14.35
Family Guy
15.05
Family Guy
15.35
Family Guy
16.00
Family Guy
16.30
Single Parents
17.00
Moderni perhe
17.30
Moderni perhe
18.00
Moderni perhe
18.30
Moderni perhe
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Simpsonit
20.30
Simpsonit
21.00
CSI: Miami
22.00
Keinoja kaihtamatta
IMDb
6.3
23.55
Simpsonit
00.20
Simpsonit
00.45
Simpsonit
01.10
CSI: Miami
02.05
Family Guy
02.30
Family Guy
02.55
Family Guy
03.20
Family Guy
03.45
-04.05
Australian rajalla
LIVE
13
03.25
Meidän tarina
04.15
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
Mitä tänään syötäisiin? Perjantai
10.00
Kokkisota
11.00
Jamie Oliverin parhaat jouluruoat
11.55
Jamie Oliverin parhaat jouluruoat
12.50
Mitä tänään syötäisiin?
13.20
Ensitreffit lennolla
14.10
Muodin huipulle
15.00
Muodin huipulle
15.55
Leilan ihana joulu
16.25
Jamien helppo ja nopea jouluerikoinen
17.30
The Real Housewives of New Jersey
18.30
Rantabaari
19.00
Rantabaari
19.30
Rantabaari
20.00
Kardashianit
21.00
Sinun numerosi? - Kuinka monta on liian paljon?
IMDb
5.8
23.10
Yökylässä Maria Veitola
00.10
Baby Driver
IMDb
7.6
02.20
Selviytyjät
03.10
Selviytyjät
04.00
-04.50
Muodin huipulle
LIVE
14
10.45
Hell's Kitchen
11.30
Hell's Kitchen
12.15
Leijonan luola Kanada
13.05
Leijonan luola Kanada
13.55
Mad Cook Show
14.40
Mad Cook Show
15.25
Neljän tähden talkoot
15.50
Neljän tähden talkoot
16.15
Toisenlaiset teiniäidit
17.00
Ökyvaimojen salaisuudet
18.00
Prinssi Harry ja Meghan satumainen rakkaus
19.00
Mother's Day
IMDb
4.9
21.15
Cleaner
IMDb
6.1
23.05
Kyttäputki: NCIS Los Angeles
00.00
Pako
01.00
Paratiisihotelli Norja
01.45
-02.30
Paratiisihotelli Norja
LIVE
15
03.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
04.00
Kaunotarmurhat
05.00
Treffit helvetistä
06.10
Viestejä tuonpuoleisesta
06.40
Nuoret äidit
07.40
Nuoret äidit
08.45
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
09.40
Houstonin eläinpoliisit
10.50
Lihavat lemmikit
11.50
Joulun suuri leivontakilpailu
12.45
Tanskanlaivalla 24h
13.20
Tanskanlaivalla 24h
13.50
TV Shop
14.50
Tanskanlaivalla 24h
15.20
Dare To Wear
16.25
Sukupuolenkorjaus parisuhteessa
17.30
Pientä säätöä
IMDb
6.5
20.00
Särkyneet
21.00
Murha syvyyksissä
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.00
Hiipivää kauhua
IMDb
6.2
01.00
Murder Loves Company
02.05
Deadly Recall
03.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
04.00
-05.00
Kaunotarmurhat
17
20
03.45
Huumebisnes Oy
04.30
Muinaiset salaiset kansiot
05.15
Veriset tarinat: Lontoon Tower
06.00
Kiven sisällä
06.45
Alaskan poliisit
07.30
Turvatarkastus: Brasilia
08.15
Autonraadot rahaksi
08.55
1989: vuosi, joka muokkasi meitä
09.20
1989: vuosi, joka muokkasi meitä
09.50
Hampurin satama
10.40
Eurooppa ylhäältä päin
11.35
Albert Lin ja kadonneet kaupungit
12.30
Lentoturmatutkinta
13.25
Lentoturmatutkinta
14.20
Autojen ensiapu
15.15
Autojen ensiapu
16.10
Autojen ensiapu
17.05
Turvatarkastus: Peru
18.00
Eurooppa ylhäältä päin
19.00
Emiraattien historia
20.00
Villi Korea
21.00
Albert Lin ja raamatun haudatut salaisuudet
22.00
Valley of The Boom
23.00
Vankilassa ulkomailla
23.55
Star Talk
00.50
Albert Lin ja raamatun haudatut salaisuudet
01.45
Veriset tarinat
02.35
Science of Stupid
03.00
Huumebisnes Oy
03.45
-04.30
Kiven sisällä
SPONSOROITU
Unelmia Italiassa
Ellen ja Jari elävät todeksi pitkäaikaista unelmaansa kakkoskodista Italiassa.
Mun maailma
Arman Alizad käsittelee kysymyksiä nuorten maailmasta ja antaa nuorten vastata itse.
Kolmiodraama
Sinkut valitsevat ulkonäön sijaan kumppaninsa pelkkien viestien perusteella.
Race Across the World - Suomi
Kuusi kilpailijaa kokee elämänsä seikkailun läpi maan ja meren.
MTV Katsomo sisältöjä missä ja milloin vain.
Katso maksutta
Näytä kaikki kanavat
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Kauniit ja rohkeat
,
Syyttäjä Imma Tataranni
,
Suurmestari
,
Vikin ja Köpin matkailuohjelma
,
Erikoisjoukot
,
Murha paratiisissa
,
Tähdet, tähdet
,
Emmerdale
,
Gran Hotel
,
Miehen puolikkaat
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Käyttöehdot
Tietosuoja
Evästeasetukset