Tietovisat
Horoskooppi
Blogit
Sanakirja
Reseptit
Vaihtoautot
Viihde
TV-ohjelmat tänään
1
Ma 01.04.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.05
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
08.00
Yle Uutiset
08.05
Historiaa: Göringin salaisuus
09.00
Yle Uutiset
09.05
Hirmuliskojahti
09.30
Luontohetki: Eläintarinoita
10.00
Yle Uutiset
10.05
Sydämen asialla
11.00
Yle Uutiset
11.05
Kimmo Ohtosen norppauinti
11.35
Arto Nyberg
12.20
Vanha suola janottaa
12.50
Rosvo Roope
IMDb
6.1
14.30
Antiikkia, antiikkia
15.00
Yle Uutiset
15.05
Norjan kuningasperheen vuosi 2012
16.06
Pisara
16.10
Löytöretkiä maailmaan
16.25
Kuningaskuluttaja
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.08
Sydämen asialla
18.00
Yle Uutiset
18.10
Luonnon ihmeitä
18.20
Uutisvuoto
18.50
Prisma: Työtehoa lisää aivodopingilla?
19.40
Itse asiassa kuultuna
20.30
Yle Uutiset
20.45
Urheiluruutu
20.50
Dokumenttiprojekti: Kuningas Litmanen
22.35
Hella W
23.55
YleLeaks
00.10
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
LIVE
3
01.05
MTV3 Chat
06.00
MTV3 Chat
07.00
Aamusää
08.00
Smurffit
08.25
Dibitassut
08.55
Hirviöallergiaa erikoisjakso
09.25
Monsters vs Aliens: Mutanttikurpitsat ulkoavaruudesta
09.55
Tunteita ja tuoksuja
10.45
Emmerdale
11.15
Emmerdale
11.45
Jamie Oliverin helpot herkut
12.15
Pilanpäiten
12.25
Strongman Champions League: Iceman Kuusamo
13.25
Menestyksen takana: Aurinkomatkat
14.35
Itämeri
15.35
Isän tyttö
16.05
Selviytyjät Suomi
17.05
Kauniit ja rohkeat
17.30
Kauniit ja rohkeat
18.00
Emmerdale
18.30
Emmerdale
19.00
Seitsemän Uutiset
19.20
Päivän sää
19.30
Salatut elämät
20.05
Diili
21.00
House
22.00
Kymmenen Uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Isänmaan puolesta
23.40
Tulilinjalla
00.40
Strongman Champions League: Iceman Kuusamo
01.35
-05.30
MTV3 Chat
LIVE
4
02.45
Perhe on pahin
04.20
Älypää-TV
05.00
Älypää-TV
06.10
Ostosruutu
06.40
LIVE: Tiedä ja Voita
07.00
Disneyn esikoulu: Mikki Hiiren kerhotalo
07.25
Disney esittää: Ankronikka
07.50
Disney esittää: Aku ja kumppanit
08.00
Inspector Cartoons
08.10
Ihmisen paras ystävä
08.40
Ihmisen paras ystävä
09.10
Eläintenpelastustiimi
09.40
Eläintenpelastustiimi
10.10
Ollaanko jo valmiita?
IMDb
7.0
12.00
Off Beat - Tanssien tutuksi
IMDb
5.0
13.50
Suuri sininen
IMDb
7.4
16.30
Häähullut
17.30
Leijonan luola
18.30
Nelosen uutiset
18.40
Nelosen sää
18.50
Vaaleanpunainen pantteri
19.00
Matkaoppaat
19.30
Neljän tähden illallinen
20.00
Huippumalli haussa
20.57
Keno
21.00
007 - Erittäin salainen
IMDb
6.7
23.20
Nelosen uutiset
23.30
Nelosen sää
23.35
Frasier
00.05
Olipa kerran
01.05
Totuuden miekka
02.00
Perhe on pahin
02.35
-05.00
Älypää-TV
LIVE
5
02.30
SVT: Expedition Vildmark - Utmaningen
07.00
SVT: Nordiska rum
07.30
SVT: Svenska stjärnor
08.30
SVT: Blomsterspråk
08.35
SVT: Arkitekturens pärlor
08.45
SVT: Gå fint i koppel
09.00
SVT: Pingu
09.05
SVT: Ylvania, sagan om de tre drakarna
09.15
SVT: Livet leker
09.30
SVT: Kvastresan
10.00
SVT: Rapport
10.05
SVT: Flygande krucifix
10.30
SVT: Möte med fjällpiparen
11.00
SVT: Landet runt
11.45
SVT: Babel
12.45
SVT: Sportspegeln
13.15
SVT: Vem vet mest?
13.45
SVT: Programtablå
13.50
SVT: Mästarnas mästare
14.50
SVT: Matiné: Att älska
16.20
Schrödingerin kissa: Tiedettä tutkaillen
16.50
Pixel
17.20
Tuntematon Norja
17.49
30 vastausta
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben: Minun juhlani - pääsiäinen
18.30
Tehtävä Sognevuonolla
19.00
Saaristolaisia
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.40
Luonnon yrttiapteekki
20.00
Molanderin perhe
20.45
Ruotsalaisia salaisuuksia
21.00
Bettina
21.40
Danne ja Bleckan
21.54
Kulissien takana
22.00
Vallan linnake
23.00
SVT: Dans: Streetstar
23.45
SVT: Lammhjälpen
00.15
SVT: Aktuellt
00.30
SVT: Sportnytt
00.45
SVT: Starens inre liv
01.15
SVT: Seriestart: Det söta livet
01.25
SVT: Programtablå
01.30
SVT: Pysselskogen
01.45
SVT: Folkoteket
02.00
SVT: Rampljuset
02.30
-04.00
SVT: Vem vet mest?
LIVE
6
01.40
SubChat
06.00
SubChat
09.25
Eastenders
10.00
Lemmen viemää
11.00
Ostos-tv
14.00
Pieniä ihmeitä
14.55
Teho-osasto
15.55
Jamie Oliverin helpot herkut
16.25
Eastenders
17.00
Lemmen viemää
18.00
Myytinmurtajat
19.00
Miehen puolikkaat
19.30
Asunto 23
20.00
Duudsonit: Britney-possun viimeinen matka
21.00
Harry Potter ja Azkabanin vanki
IMDb
7.9
23.45
C.S.I.
00.40
Vampyyripäiväkirjat
01.35
Simpsonit
02.05
Fringe - rajamailla
04.00
-06.00
SubChat
LIVE
7
02.15
Syvä kuin meri
IMDb
6.1
06.50
Tough Love
07.40
Kodin kunnostajat
08.30
Matlock
09.20
TV shop
10.20
Best direct
11.20
Best direct
12.20
Elämä uusiksi
13.15
Junior MasterChef Australia
14.20
Hale ja Pace - hauskat pojat
14.55
Matlock
15.55
Lentokenttä UK
16.30
Pulmuset
17.00
Pulmuset
17.30
Kaikki rakastavat Raymondia
18.00
Kellarin kunkku
18.30
70's show
18.55
70's show
19.30
Surf's Up - tyrskyn ratsastajat
IMDb
6.8
21.00
Pähkähullu professori II: Klumpit
IMDb
4.4
23.10
5D: Lolo Ferrari - kuolettavan kaunis
00.10
Unelmien ystävä
02.00
Nuoret poliisit
02.50
-04.22
Fredin ja Tommin läppäluukku
LIVE
8
02.45
Greyn anatomia
04.40
Älypää-TV
05.00
Älypää-TV
06.30
LIVE: Tiedä ja Voita
07.30
Ostosruutu
09.00
Koirakuiskaaja
09.30
Tyyliä vai ei
10.20
Liv & Learn: Tanjan koiranhoitovinkit
10.25
Liv & Learn: Tanjan koiranhoitovinkit
10.30
Kauneuden puoskarit
11.05
Koirakuiskaaja
11.55
Liv & Learn: Tanjan koiranhoitovinkit
12.00
Ilme nuoremmaksi - Australia
13.00
Koirakuiskaaja
13.55
Liv & Learn: Tanjan koiranhoitovinkit
14.00
Pienten perhe
14.30
Koirakuiskaaja
15.30
Ilme nuoremmaksi - USA
16.00
Hulluna häämekkoihin
16.30
Yllätyskokki Niki
17.00
Käenpesä
17.50
Liv & Learn: Tanjan koiranhoitovinkit
17.55
Liv & Learn: Tanjan koiranhoitovinkit
18.00
Tyyliä vai ei
19.00
Huippumalli haussa
20.00
Hurja remontti
21.00
Täydelliset naiset
22.00
Sinkkulaiva
22.30
Häät sulhasen tapaan Suomi
23.00
Amerikan venäläisnaiset
23.30
Sinkkulaiva
00.00
Tyyliä vai ei
00.55
Häät sulhasen tapaan
02.05
Hurja remontti
04.00
-05.00
Älypää-TV
LIVE
9
02.35
Beast
04.30
Älypää-TV
05.00
Älypää-TV
06.35
LIVE: Tiedä ja Voita
07.35
Ostosruutu
08.35
Ostosruutu
09.35
JIM D Henkilökuva: Britney Spears
10.30
JIM D Henkilökuva: Kevin Costner
11.30
MasterChef Australia
12.25
Kodin rakennusurakka
13.20
Maistuvimmat liikeideat
14.15
Anthony Bourdain maailmalla
15.05
Gordon Ramsay - pannu kuumana
16.00
Henkka & Niki vs. Amerikka
16.30
Jyrki Sukulan makujen maa
17.00
Kuuluisat kuppilat
17.30
Kuuluisat kuppilat
18.00
Gordon Ramsay - pannu kuumana
19.00
New Yorkin tatuointitarinat
20.00
Suomen Tulli
20.30
Poliisit
21.00
Rekonstruktio
21.30
NCIS Los Angeles
22.30
Jim Akatemia: Täydellisen tuopin metsästys
22.35
Nelonen Pro esittää: SM-liigan 1. semifinaali
00.35
Panttilainaamo
01.00
South Park
01.30
Alaston piilokamera
02.00
Penn & Teller
02.35
-04.35
Niklas Ajo: Asvalttiprinssi
LIVE
10
02.00
Me Rakastamme Musiikkia
06.00
Me Rakastamme Musiikkia
07.00
Me Rakastamme Musiikkia
08.00
Me Rakastamme Musiikkia
09.00
TV-Shop
10.00
Best Direct
10.30
Best Direct
11.00
Best Direct
11.30
Best Direct
12.00
Me Rakastamme Musiikkia
13.00
Me Rakastamme Musiikkia
14.00
Parasta Suomesta
15.00
Voicen uutuudet
16.00
Retro (2013)
17.00
Latauslista
18.00
Star Trek: The Next Generation
19.00
Ihmemies MacGyver
20.00
Tuholaistorjuja Billy
20.30
Seinfeld
21.00
Menopelit kuntoon
22.00
Justimus
22.30
Pakko-oireiset potilaat
23.25
NewsRadio
23.55
Paparazzi vasten tahtoaan
00.20
Star Trek: The Next Generation
01.15
Ihmemies MacGyver
02.05
-06.00
Me Rakastamme Musiikkia
LIVE
11
12
02.40
Nolot vartalot
06.39
FOX Kids: Ni Hao Kai Lan
07.01
FOX Kids: Sketsiä!
07.13
FOX Kids: Lola & Virginia
07.25
FOX Kids: Monsuno
07.47
FOX Kids: Hot Wheels
08.09
FOX Kids: Transformers
08.31
FOX Kids: Prätkähiiret
08.53
FOX Kids: Avatar
09.15
Samun salainen keittiö
09.40
24Kitchen: Makujen lähteillä
10.10
Ruutukauppa
10.40
Ruutukauppa
11.10
Ruutukauppa
11.40
Ruutukauppa
12.10
Ari ja Kirsi: Kotirempat
12.35
Ally McBeal
13.20
Huutokaupan metsästäjät: Special 2
14.15
Totta vai tarua: Käärinliinan salaisuudet
14.40
Luonnon salaiset kansiot
15.35
Alaskan poliisit
16.30
Supertehtaat: Ducati
17.27
Näin tehdään Wipeout Suomi
17.30
Hetki ennen tuhoa: Titanic
18.00
Huutokaupan metsästäjät
18.30
Huutokaupan metsästäjät
19.00
Alaskan poliisit
20.00
Huutokaupan metsästäjät: Texas
20.30
Varastojen metsästäjät
21.00
Ilman johtolankaa
21.55
Kissing Jessica Stein
IMDb
6.6
23.50
Huumebisnes Oy
00.45
Family Guy
01.10
Lemmenpeli
04.00
-04.25
Samun salainen keittiö (TXT)
LIVE
13
00.50
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.05
Namaste jooga
08.35
Ostoskanava
09.35
Rachael Ray Show
10.25
Hääsuunnittelijat Tori & Dean
11.20
Grand Designs - unelma-asunnot
12.15
Suurin pudottaja
13.10
Samaa sukua
14.00
Pilanpäiten
14.10
Emmerdale
14.40
Emmerdale
15.10
Rachael Ray Show
16.05
Täydellinen päivä
16.30
Hjalliksen kanssa
17.00
Jamie Oliverin kotona
17.30
Eastenders
18.05
Suurin pudottaja
19.00
Grand Designs - unelma-asunnot
20.00
Todistettavasti syyllinen
21.00
Kotia kohti
22.00
OC:n täydelliset naiset
23.00
Moderni perhe
23.30
Kosto
00.30
Isänmaan puolesta
01.25
-06.00
Yön AVA
LIVE
14
LIVE
15
17
20
SPONSOROITU
Tabu
Tabu on sarja, jossa nauretaan yhdessä asioille, joille ei saisi nauraa.
Kolmiodraama
Sinkut valitsevat ulkonäön sijaan kumppaninsa pelkkien viestien perusteella.
Golden Boy
Korhanin mahtisuvun elämää seurataan turkkilaisen draamasarjassa.
Unelmia Italiassa
Ellen ja Jari elävät todeksi pitkäaikaista unelmaansa kakkoskodista Italiassa.
MTV Katsomo sisältöjä missä ja milloin vain.
Katso maksutta
Näytä kaikki kanavat
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Utö
,
Syyttäjä Imma Tataranni
,
Jättekiva
,
Murhia ja kantrimusiikkia
,
Hakekaa kätilö!
,
Roy Grace
,
Taivaan tulet
,
Unelma-asunto auringon alta
,
Omerta 6/12
,
Hiljainen todistaja
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Käyttöehdot
Tietosuoja
Evästeasetukset