Viihde
Horoskooppi
Vaihtoautot
Tietovisat
Blogit
Reseptit
Sanakirja
TV-ohjelmat tänään
23
Lauantai
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
07.00
Puutarhakausi
08.00
Yle Uutiset 8.00
08.05
Prisma: Sään armoilla
09.00
Yle Uutiset 9.00
09.05
Historia: Amerikan biisonin tarina
09.55
Yhteisvastuu 2024: Et ole yksin
10.00
Yle Uutiset 10.00
10.05
Ykkösaamu
10.44
Tarinoita metsästä: Karhu, ahma, korppi
10.50
Yle Uutiset Uusimaa
10.55
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.00
Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.05
Yle Uutiset Häme
11.10
Yle Uutiset Pirkanmaa
11.15
Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
11.20
Yle Uutiset Itä-Suomi
11.25
Yle Uutiset Pohjanmaa
11.30
Yle Uutiset Pohjois-Suomi
11.35
Yle Uutiset Lappi
11.40
Yle Oddasat
11.45
Oddasat
12.00
Kaipuu maalle - kyläkoulusta koti
12.21
Tarinoita metsästä: Tikat
12.25
Pisara
12.30
RSO Musiikkitalossa
13.20
Oikeus kuolla
13.50
Hyvissä käsissä
14.20
Aksel Berg
14.50
Efter Nio
15.50
Linna
16.20
Erittäin salainen - Vakoilua Suomessa
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset 17.00
17.10
Harakkamurhat
17.55
Exploring Earth
18.00
Yle Uutiset 18.00
18.10
Urheiluruutu
18.15
Strömsö
18.45
Avara luonto: Amerikan biisoni
19.40
Chelsean etsivä
20.27
Kovan viikon ilta: Kaikki muut uutiset
20.30
Yle Uutiset 20.30
20.45
Urheiluruutu
21.00
Kovan viikon ilta
21.30
Vera Stanhope tutkii
23.00
-00.00
Timanttinen keikka
LIVE
2
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 23.3.
06.53
Hyrräpäät
07.04
Humps
07.11
Pipsa Possu
07.16
Urheat pupuset
07.23
Miio työn touhussa
07.35
Hirviökoulu
07.42
Postimies Pate, erikoislähettipalvelu
07.57
Pikku Kakkonen: Seikkailukone
08.22
Pii ja Poju
08.33
Linnunradan Ella
08.44
Pelastajapartio
08.56
Nimipäiväonnittelu: 23.3.
08.58
Pikku Kakkonen
09.00
Galaxi
09.01
Patu-koira
09.08
Meidän iskä
09.20
Poika, tyttö, koira, kissa, hiiri ja juusto
09.31
Täysi susi
09.53
Ihan pohjalla
10.00
Taitoluistelun MM, Naisten vapaaohjelma
12.00
Urheilustudio
12.10
Alppihiihdon MC, N syöksylasku, Saalbach
13.15
Urheilustudio
13.25
Hiihdon SM, N 10 km (P) takaa-ajo
14.10
Urheilustudio
14.25
Hiihdon SM, M 15 km (P) takaa-ajo
15.15
Urheilustudio
15.30
Maamerkkien uusi elämä
16.15
Hälytys Trolltungalta
17.00
Siskonpeti
17.23
Siskonpeti
17.44
Siskonpeti
18.10
Taivaan tulet
19.00
Sohvaperunat
19.50
Modernit miehet
20.12
Kummeli
20.37
Kummeli
21.01
Taitoluistelun MM, jäätanssin vapaatanssi
22.55
-00.20
Into the Ice
LIVE
3
03.55
Murhaajien jalanjäljissä
04.55
Forensic Files
06.15
Lemmen viemää
07.10
Lemmen viemää
08.05
Ikku-Pikku Ritari
08.15
Ikku-Pikku Ritari
08.30
Muumilaakson tarinoita
08.55
Huomenta Suomi
12.00
Suomen kaunein koti: Kesämökit
13.00
Space Dogs
IMDb
7.2
14.45
Pilanpäiten
15.00
Jussi-gaala 2024
17.30
Love
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Uutisextra
19.20
Tulosruutu
19.30
Sunnuntailounas
20.00
Suurmestari
21.00
Race Across The World Suomi
22.00
Kymmenen uutiset
22.10
Lotto ja Jokeri
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Operaatio Rescue Dawn
IMDb
7.3
01.00
Karkurit
01.55
Poliisit UK: Ajojahti
02.50
Suurmestari Ruotsi
04.00
-04.30
Kyllä nolottaa
LIVE
4
02.00
G.I. Joe: Kosto
IMDb
5.7
06.00
Bing
06.05
Sunny Bunnies
06.10
Pyjamasankarit
06.35
Miraculous: Ladybugin ja Cat Noirin seikkailut
07.00
Tashi
07.10
K3
07.25
K3
07.35
S.M.A.S.H!
07.50
LEGO Legends of Chima
08.15
LEGO City Adventures
08.25
Arthur ja minimoit
08.50
Angry Birds Stella
08.55
Angry Birds Blues
09.00
The Voice of Finland
10.35
Diili
12.05
Farmi Suomi
13.40
Annan herkulliset leivonnaiset
14.10
Koti koiralle
15.10
Selviytyjät Suomi
16.45
Tulossa: Suuri seikkailu
16.50
IS esittää: Sain sen videolle
17.00
Burgerimiehet Aasiassa
18.00
The Voice of Finland
19.30
Suuri seikkailu
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Top Gear Suomi
22.35
Likaista lunta: Lahti 2001
23.35
Erikoisjoukot
00.35
Veljeni vartija
IMDb
4.1
02.40
Panttilainaamon autospesialistit
03.40
-04.40
Arman ja Suomen rikosmysteerit
LIVE
5
07.37
Tom Sawyer
08.00
Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
08.30
Puutarhakausi
09.30
Tuontirakkautta
10.00
Matkakumppanit
10.30
Villit kokit
11.00
Huutokauppakesä
12.01
La Promesa - Salaisuuksien kartano
13.01
La Promesa - Salaisuuksien kartano
14.01
La Promesa - Salaisuuksien kartano
15.00
La Promesa - Salaisuuksien kartano
15.56
La Promesa - Salaisuuksien kartano
17.00
Saman sateen alla
17.11
Egenlandin matkakohteet
17.25
Studio 65
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
Pikku keksijät
18.08
Raksajengi
18.19
Idefix ja voittamattomat
18.31
Ötökkätalli
18.35
Home Sweet Rome!
19.01
Micken puuvene
19.15
Micken puuvene
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.50
Livet - suomenruotsalaisia tarinoita
20.00
Diskon aikakausi
20.54
Word!
21.00
Ratsasta viimeinen taival
IMDb
7.6
22.45
Koistiset lennossa
IMDb
5.1
22.52
Airhostess-737
23.07
-00.10
Syyttäjä Imma Tataranni
LIVE
6
03.15
Poliisit UK: Ajojahti
04.10
Rekkakuskit jäällä
05.05
Simpsonit
07.00
Muumilaakson tarinoita
07.25
Muumilaakson tarinoita
07.50
Kaisu Kuu
08.05
Simpsonit
08.30
Valtateiden sankarit
09.30
Poliisit UK: Ajojahti
10.30
Ostoskanava Myori.fi
11.00
The Horne Section Television Programme
11.30
Alone - yksin erämaassa
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Kolmiodraama
15.00
Poliisit UK: Ajojahti
16.00
Suurmestari UK
17.00
Penn & Teller: Naruta meitä
18.00
Sanansaattajat
19.00
Frendit
19.30
Frendit
20.00
Frendit
21.00
Red Sparrow
IMDb
6.6
23.50
Jenny's Wedding
IMDb
5.5
01.45
Laittomien autojen takavarikoijat
02.40
Alone - yksin erämaassa
03.35
-04.30
Poliisit UK: Ajojahti
LIVE
7
03.30
Rikoksen Anatomia
04.40
Komppania Ketonen & Gustafsberg
06.15
Rantatalon metsästäjät
06.35
Rantatalon metsästäjät
07.00
Remonttipari
07.45
Supertähtien yllätysremontit
08.30
Asunnon metsästäjät
08.55
Asunnon metsästäjät
09.25
Arvokaman etsijät: Entisöijät
10.30
Ruotsin rajavartijat
11.30
Kaunotar ja nörtti Britannia
12.35
Alastomat selviytyjät
13.35
Alastomat selviytyjät
14.40
Komppania Ketonen & Gustafsberg
15.55
Latelan Laurin hurja remontti
16.30
Latelan Laurin hurja remontti
17.05
Kiviset ja Soraset
IMDb
4.9
19.00
Kiviset ja Soraset: Viva Rock Vegas
IMDb
3.7
21.00
The Suicide Squad: Suicide Mission
IMDb
7.2
23.30
Edge of Tomorrow
IMDb
7.9
01.50
Latelan Laurin hurja remontti
02.25
Latelan Laurin hurja remontti
02.55
Pelastajat Helsinki
03.30
Pelastajat Helsinki
04.00
-04.30
Lainvalvojat
LIVE
8
09.00
Remppa vai muutto
10.00
Remppa vai muutto
11.00
Mestarileipurit
12.00
Mestarileipurit
13.00
Puutarhan pelastajat
14.00
Puutarhan pelastajat
15.00
Sinkkuillallinen
16.00
Sinkkuillallinen
17.00
Korkeasaari
18.00
Korkeasaari
19.00
Huvila & Huussi
20.00
Koti koiralle
21.00
The Real Housewives Suomi
22.00
Tulossa: Tähdet, tähdet
22.05
The Voice of Finland
23.35
Remppa vai muutto
00.35
Remppa vai muutto
01.35
MasterChef Australia Dessert Masters
02.45
-03.45
New York 24/7
LIVE
9
09.00
Massiiviset muutot
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Massiiviset muutot
11.30
Burgerimiehet Pohjois-Amerikassa
12.30
Amerikan rajavartijat
13.00
Amerikan rajavartijat
13.30
Amerikan rajavartijat
14.00
Amerikan rajavartijat
14.30
Amerikan rajavartijat
15.00
Panttilainaamon autospesialistit
15.55
Tulossa elokuvateattereihin: Kyllä isä osaa -elokuva
16.00
Suomen huutokauppakeisari
17.00
Suomen huutokauppakeisari
18.00
Duudsonit tuli taloon
19.00
Duudsonit tuli taloon
20.00
Erikoisjoukot
21.00
Hitman's Wife's Bodyguard
IMDb
6.1
23.00
Burgerimiehet Aasiassa
00.00
Australian rajalla
00.30
Australian rajalla
01.00
NCIS Los Angeles
02.00
Massiiviset muutot
03.00
-04.00
Massiiviset muutot
LIVE
10
03.10
Kevin Hart ja muskeliautot
04.20
Expedition X
05.25
FourWheeler
06.20
Kiihdytyskisa: Kaksintaistelu
06.40
Tunnelbanan
07.25
Formula E: Sao Paulo
08.30
Bad Chad Customs
09.40
Menneisyyden salaisuudet
11.35
Houdinin salaisuudet
12.50
FourWheeler
13.30
Snooker: World Openin finaalin 1. sessio
16.55
Liverpool-legendat vs. Ajax-legendat
19.00
Pelastajat Helsinki
19.30
Pelastajat Helsinki
20.00
Latelan Laurin hurja remontti
20.30
Latelan Laurin hurja remontti
21.00
Austin Powers - agentti joka tuuppasi minua
IMDb
6.6
23.05
American Pie: The Wedding
IMDb
6.3
01.10
Komppania Ketonen & Gustafsberg
02.25
Top Gear
03.45
-04.45
Ruotsin rajavartijat
LIVE
11
02.10
90 päivää morsiamena
04.20
Say Yes to the Dress
05.25
Kakkukuningas
06.00
Amerikan kamalimmat tatuoinnit
06.25
Kakkukuningas
06.50
Hääpukuja kurvikkaille
07.40
Hääpukuja kurvikkaille
08.25
Sisustajat Nate ja Jeremiah
09.15
El Moussan remonttipari
10.20
1+5 tytärtä
11.25
You, Me & My Ex
12.30
You, Me & My Ex
13.40
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
15.45
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
17.55
Äiti bestiksenä
19.00
Love & Translation
20.00
Hengenvaarallisesti lihava
21.55
Tohtori Paise: Poksautustarinat
23.00
Tohtori Paise: Finnien poksautustarinat
23.50
Apua, mikä tauti!
00.55
Paiseklinikka
02.05
Seksileikeistä ensiapuun
03.05
-04.10
Hengenvaarallisesti lihava
12
02.05
Me kaksi ja Irene
IMDb
6.6
04.10
Family Guy
04.30
Family Guy
04.50
Simpsonit
05.15
Simpsonit
05.35
Family Guy
06.00
Tuho-osasto
06.20
Tuho-osasto
06.45
Tuho-osasto
07.05
Tuho-osasto
07.25
Simpsonit
07.50
Simpsonit
08.15
Simpsonit
08.35
Simpsonit
09.00
Melkein MENSA
10.00
Rillit huurussa
10.30
Rillit huurussa
11.00
Rillit huurussa
11.30
Rillit huurussa
12.00
Ensisilmäyksellä
12.30
Ensisilmäyksellä
13.00
Ensisilmäyksellä
13.30
Ensisilmäyksellä
14.00
Family Guy
14.30
Family Guy
15.00
Family Guy
15.30
Family Guy
16.00
Family Guy
16.30
Moderni perhe
17.00
Moderni perhe
17.30
Moderni perhe
18.00
How I Met Your Father
18.30
How I Met Your Father
19.00
Miehen puolikkaat
19.30
Miehen puolikkaat
20.00
Miehen puolikkaat
20.30
Miehen puolikkaat
21.00
Kyttäyskeikka
IMDb
6.7
23.20
Family Guy
23.50
Family Guy
00.20
Family Guy
00.50
Family Guy
01.20
Family Guy
01.50
Miehen puolikkaat
02.15
Miehen puolikkaat
02.40
Miehen puolikkaat
03.05
Miehen puolikkaat
03.20
Tuho-osasto
03.45
-04.05
Tuho-osasto
LIVE
13
03.20
Unelma-asunto auringon alta
04.15
Unelma-asunto auringon alta
05.10
MTV Uutiset Live
06.00
MTV Uutiset Live
06.30
Grand Designs - unelma-asunnot
07.30
Grand Designs - unelma-asunnot
08.30
Leilan superruokaa
09.00
Koko Britannia leipoo
10.30
MasterChef Suomi
11.30
Love
13.00
Yökylässä Maria Veitola
14.00
Unelma-asunto auringon alta
15.00
Unelma-asunto auringon alta
16.00
Unelma-asunto auringon alta
17.00
Unelma-asunto auringon alta
18.00
Charles: Uusi kuningas
19.00
Brian Cox: Made Of Money
20.00
Brian Cox: Made Of Money
21.00
Sota apinoiden planeetasta
IMDb
7.4
23.50
Kolmiodraama
00.50
Murha Helsingörissä
01.50
Murha Helsingörissä
02.45
Murha paratiisissa
03.40
-04.35
Unelma-asunto auringon alta
LIVE
14
13.30
Uusi elämä etelässä
14.20
Toisenlaiset äidit
15.05
Toisenlaiset äidit
15.50
Petolliset
17.00
Rikkaat ja rahattomat UK
18.00
Rikkaat ja rahattomat UK
19.00
Koti koiralle UK
20.00
Koti koiralle UK
21.00
Blue Bloods
22.00
Blue Bloods
23.00
Blue Bloods
00.00
Paratiisihotelli Ruotsi
00.45
-01.35
Paratiisihotelli Ruotsi
LIVE
15
03.20
Kova laki: Erikoisyksikkö
04.20
Sittenkin syytön?
05.25
Tosielämän hätäpuhelut
06.10
Lottovoittajan unelmakoti
06.35
Kiinteistökaupoilla rahoiksi
06.55
Kiinteistökaupoilla rahoiksi
07.15
SOS Ruotsi
08.05
Bronxin eläintarha spesiaali
08.50
San Diegon eläintarha
09.50
Poliisikoirat
10.55
Unelmahäät
11.55
Lottovoittajan unelmakoti
12.30
Lottovoittajan unelmakoti
13.05
Asunnon metsästäjät maailmalla
13.30
Apua! Remonttini meni pieleen
14.35
Valheellinen nettimaailma
15.50
Kova laki: Erikoisyksikkö
16.50
Kova laki: Erikoisyksikkö
17.55
Luce
IMDb
6.6
20.05
Unelmahäät
21.00
Nettisaalistajat satimeen
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
00.00
FBI:n sisäpiirissä
01.05
Ruumis kellarissa
02.20
10 suomalaista huijaria
03.20
-04.20
Kova laki: Erikoisyksikkö
17
08.30
LIVE: Astrologian tähdet
15.30
Merimaili
16.00
Moottorimaailma
16.30
Moottorimaailma
17.00
KaaraTV
17.30
KaaraTV
18.00
Syntynyt kauppatavaraksi
18.30
Syntynyt kauppatavaraksi
19.00
LIVE: Voittovisa
19.30
LIVE: Voittovisa
20.00
LIVE: Voittovisa
20.30
Fillaripäiväkirja
21.00
Fillaripäiväkirja
21.30
Harrikat Minttiin
22.00
Pieni Eläinklinikka
22.30
Hellapoliisi
23.00
Hellapoliisi
23.30
-00.00
Riding with Uskali
20
03.45
Katastrofin todistajat
04.30
Tabu
05.15
Vankilassa ulkomailla
06.00
Lentoturmatutkinta - erikoisraportti
06.45
Katastrofin todistajat
07.30
Sydneyn lentokentällä
08.15
Hauskimmat eläinvideot
09.01
Gepardien seurassa
10.00
Saari ilman lakeja
11.00
Lentoturmatutkinnan erikoisraportti
12.00
Lentoturmatutkinnan erikoisraportti
13.00
Ihmeelliset superautot
14.00
Ihmeelliset superautot
15.00
Ihmeelliset superautot
16.00
Ihmeelliset superautot
17.00
Ihmeelliset superautot
18.00
Elämää äärirajoilla: Alaska
19.00
NG Wild: Eläinmaailman kuningattaret
20.00
Junamatkat ylhäältä päin
21.00
Mystiset muinaiskuolemat
22.00
Albert Lin ja kadotetut kaupungit
23.00
Huumebisnes Oy
00.00
Inside: Amerikan mafia
01.00
Mystiset muinaiskuolemat
02.00
Toinen maailmansota ylhäältä päin
03.00
Toisen maailmansodan haudatut salaisuudet
03.45
-04.30
Katastrofin todistajat
SPONSOROITU
Liiga playoffs 2024
Keskiviikkona käynnistyy ensimmäiset puolivälieräottelut.
Hautalehto: Rakennus 31
Katsojaennätyksiä rikkonut alkuperäissarja Hautalehto jatkuu 2. kaudella
Hightown
Jerry Bruckheimerin tuottama Massachussettsiin sijoittuva rikosdraama.
Mainosmiesmurhaaja
Dokumenttisarja pureutuu vuonna 1994 kadonneen turkulaismiehen katoamiseen.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen nopein TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Rekkakuskit jäällä
,
Erikoisjoukot
,
Rikoksen Anatomia
,
Hudson & Rex
,
Emmerdale
,
Salatut elämät
,
Simpsonit
,
Unelmahäät
,
Gran Hotel
,
Houkutus naapurissa
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti