Vaihtoautot
Viihde
Horoskooppi
Tietovisat
Sanakirja
Reseptit
Blogit
TV-ohjelmat tänään
20
Lauantai
Kanavat
Vain tulevat
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
07.00
Puutarhakausi
08.00
Yle Uutiset 8.00
08.05
Prisma: Totuus vaihdevuosista
09.00
Yle Uutiset 9.00
09.05
Historia: Kaarle I - viimeinen keisari
09.55
Tarinoita järviltä
10.00
Yle Uutiset 10.00
10.05
Ykkösaamu
10.46
Huippuvuoret yläilmoista
10.50
Yle Uutiset Uusimaa
10.55
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.00
Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.05
Yle Uutiset Häme
11.10
Yle Uutiset Pirkanmaa
11.15
Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
11.20
Yle Uutiset Itä-Suomi
11.25
Yle Uutiset Pohjanmaa
11.30
Yle Uutiset Pohjois-Suomi
11.35
Yle Uutiset Lappi
11.40
Yle Oddasat
11.45
Oddasat
12.00
Kaipuu maalle - kyläkoulusta koti
12.19
Tarinoita järviltä
12.25
Pisara
12.30
RSO Musiikkitalossa
13.10
Hyvissä käsissä
13.46
Efter Nio
14.45
Muisti: Metsäkaartilaiset
15.15
Ompelijatar
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset 17.00
17.10
Vapauden kutsu
18.00
Yle Uutiset 18.00
18.10
Urheiluruutu
18.15
Strömsö
18.45
Avara luonto: Planeettamme Maa III
19.40
McDonald & Dodds
20.25
Näin kirjaudut Yle Areenan sovellukseen älytelevisiolla
20.30
Yle Uutiset 20.30
20.45
Urheiluruutu
21.00
Kovan viikon ilta
21.30
Roy Grace
23.00
-00.00
Timanttinen keikka
LIVE
2
06.51
Nimipäiväonnittelu: 20.4.
06.53
Hyrräpäät
07.05
Humps
07.12
Pipsa Possu
07.17
Urheat pupuset
07.24
Miio työn touhussa
07.35
Hirviökoulu
07.42
Pikku Kakkonen
07.43
Postimies Pate, erikoislähettipalvelu
07.58
Pikku Kakkonen: Seikkailukone
08.23
Pii ja Poju
08.34
Linnunradan Ella
08.45
Pelastajapartio
08.58
Nimipäiväonnittelu: 20.4.
09.00
Galaxi
09.01
Patu-koira
09.08
Meidän iskä
09.20
Poika, tyttö, koira, kissa, hiiri ja juusto
09.31
Täysi susi
09.53
Ihan pohjalla
10.00
Liftarit: Lappi
10.30
Matkapassi: 20 vuotta maailman ympäri
11.21
Matkapassi: 20 vuotta maailman ympäri
12.12
Huippuvuoret yläilmoista
12.15
Perheonnea
13.15
Pasila
13.39
Pasila
14.06
Pirjo
14.10
I love muovi: Taisto - muovista ja rakkaudesta
14.19
I love muovi: Taisto - muovista ja rakkaudesta
14.30
Maamerkkien uusi elämä
15.15
Selkämeri: Villin saariston syke
16.05
Luontoretkellä
16.45
Yöjuna
IMDb
5.3
18.10
Taivaan tulet
19.00
Sohvaperunat
19.50
Kummeli
20.18
Kummeli
20.44
Kummeli
21.12
Kummeli
21.41
Siskonpeti: Viinapäivä
21.42
Siskonpeti: Aviorikosduo
21.45
Tottumiskysymys
IMDb
6.9
23.01
-00.45
Danny
LIVE
3
06.15
Lemmen viemää
07.10
Lemmen viemää
08.05
Taikapuutarhan pikkuötökät
08.15
Taikapuutarhan pikkuötökät
08.30
Muumilaakson tarinoita
08.55
Huomenta Suomi
12.00
Ihanat siirtolapuutarhat
12.25
Suomen kaunein koti: Kesämökit
13.25
Koiralle koti
13.55
Timanttiliiga: Xiamen
16.00
Strongman Champions League: Iceman
17.00
Teknavi
17.30
Love
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Uutisextra
19.20
Tulosruutu
19.30
Sunnuntailounas
20.00
Suurmestari
21.00
Race Across The World Suomi
22.00
Kymmenen uutiset
22.10
Lotto ja Jokeri
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Ralliextra
22.45
Mechanic: Resurrection
IMDb
5.7
00.45
Karkurit
01.45
Karkurit
02.40
Rekkakuskit jäällä
03.35
-04.10
Kyllä nolottaa
LIVE
4
06.05
Kindi Kids
06.10
Tuire ja Sateenkaarimaa
06.35
Miraculous: Ladybugin ja Cat Noirin seikkailut
07.00
Tashi
07.10
K3
07.25
K3
07.35
S.M.A.S.H!
07.50
LEGO Legends of Chima
08.15
LEGO City Adventures
08.25
Arthur ja minimoit
08.50
Angry Birds Stella
08.55
Angry Birds Blues
09.00
The Voice of Finland
11.05
IS esittää: Sain sen videolle
11.10
Tulossa: Haluatko miljonääriksi?
11.15
Diili
12.50
Farmi Suomi
14.25
Blondin kosto 2
IMDb
4.7
16.15
IS esittää: Sain sen videolle
16.25
Tulossa: Haluatko miljonääriksi?
16.30
Burgerimiehet Aasiassa
17.30
The Voice of Finland
19.30
Suuri seikkailu
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Haluatko miljonääriksi?
22.00
Tulossa: Murha Hangossa
22.05
Top Gear Suomi: Karavaanarit-erikoisjakso
23.05
Erikoisjoukot
00.05
Veikkausliiga - Futiksen nälkään
00.10
Uhrilampaat
IMDb
8.6
02.35
Panttilainaamon autospesialistit
03.30
-04.30
Arman ja Suomen rikosmysteerit
LIVE
5
07.30
Kulttuuria äärirajoilta
08.00
Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
08.30
Unelmapuutarha
09.30
Stugor
10.00
Matkakumppanit
10.30
Veljesten keittiössä
11.00
Huutokauppakesä
12.00
La Promesa - Salaisuuksien kartano
13.00
La Promesa - Salaisuuksien kartano
13.58
La Promesa - Salaisuuksien kartano
14.57
La Promesa - Salaisuuksien kartano
15.57
La Promesa - Salaisuuksien kartano
17.00
Enemmän elokuvasta: Pahan kosketus
17.25
Studio 65
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
Pikku keksijät
18.08
Raksajengi
18.19
Idefix ja voittamattomat
18.31
Home Sweet Rome!
18.57
6 päivää zeniin
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.50
Livet - suomenruotsalaisia tarinoita
20.00
Mark Rothkon maailma
20.53
Word!
21.00
Shakaali
IMDb
7.8
23.17
Tarinat jotka valvottavat minua öisin
23.50
-01.06
Mustan laguunin hirviö
IMDb
6.9
LIVE
6
07.00
Muumilaakson tarinoita
07.25
Muumilaakson tarinoita
07.50
Kaisu Kuu
08.00
Simpsonit
08.30
Valtateiden sankarit
09.30
Poliisit UK: Ajojahti
10.30
Ostoskanava Myori.fi
11.00
Pilanpäiten
11.15
Suurmestari Ruotsi
12.30
Salatut elämät
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Stadi vs. Lande
15.00
Suurmestari UK
16.00
Sport Doc: Armand Duplantis - Born to Fly
18.00
Sanansaattajat
19.00
Frendit
19.30
Frendit
20.00
Frendit
20.30
Frendit
21.00
Punainen vaara
IMDb
6.1
23.05
Wallander: Veljekset
IMDb
6.2
00.55
Myytinmurtajat: Siinäpä pulma!
02.00
Suurmestari Ruotsi
03.15
Simpsonit
03.45
-04.15
Simpsonit
LIVE
7
06.30
Kirpputorikisa
06.50
Remonttipari
07.35
Supertähtien yllätysremontit
08.25
Asunnon metsästäjät
08.50
Asunnon metsästäjät
09.15
Arvokaman etsijät: Entisöijät
10.20
Kaunotar ja nörtti Britannia
11.30
Ruotsin rajavartijat
12.25
Arktiset vedet
13.00
Arktiset vedet
13.30
Lainvalvojat
14.05
Lainvalvojat
14.35
Komppania Ketonen & Gustafsberg
15.40
Latelan Laurin hurja remontti
16.10
Latelan Laurin hurja remontti
16.50
Näin koulutat lohikäärmeesi 3
IMDb
7.4
19.10
Bean - äärimmäinen katastrofielokuva
IMDb
6.5
21.00
Kirottu 3: Paholaisen vallassa
IMDb
6.3
23.05
Matrix Revolutions
IMDb
6.7
01.35
Latelan Laurin hurja remontti
02.10
Latelan Laurin hurja remontti
02.40
Pelastajat Helsinki
03.20
Pelastajat Helsinki
03.50
-04.25
Lainvalvojat
LIVE
8
09.00
Remppa vai muutto UK
10.00
Remppa vai muutto UK
11.00
Uusi elämä etelässä
12.00
Uusi elämä etelässä
13.00
Puutarhan pelastajat
14.00
Puutarhan pelastajat
15.00
Sinkkuillallinen
16.00
Sinkkuillallinen
17.00
Unelmien poikamies
18.55
Tulossa: Haluatko miljonääriksi?
19.00
Huvila & Huussi
20.00
Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
21.00
The Real Housewives Suomi
22.00
IS esittää: Sain sen videolle
22.10
Rikkaat ja rahattomat UK
23.10
Rikkaat ja rahattomat UK
00.10
Remppa vai muutto UK
01.10
Remppa vai muutto UK
02.10
Syke
02.40
-03.10
Syke
LIVE
9
09.00
Suomen huutokauppakeisari
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Suomen huutokauppakeisari
11.30
Burgerimiehet Pohjois-Amerikassa
12.30
Kanadan rajalla
13.00
Kanadan rajalla
13.30
Kanadan rajalla
14.00
Alaskan jäälentokenttä
15.00
Alaskan jäälentokenttä
16.00
Leijonan luola Suomi
17.00
Suomen huutokauppakeisari
18.00
Duudsonit tuli taloon
19.00
Duudsonit tuli taloon
20.00
Erikoisjoukot
21.00
Bodom
IMDb
5.3
22.45
Tulossa: Elisa Viihde -alkuperäissarja Toinen tuleminen
22.50
Burgerimiehet Aasiassa
23.50
NCIS Los Angeles
00.50
Arman Pohjantähden alla
01.50
Arman Pohjantähden alla
02.50
-03.50
Madventures Suomi
LIVE
10
06.15
Tunnelbanan
07.00
Formula E: Misano
07.45
Amerikan rajavartijat: Meksiko
08.35
Tsernobylin kuolettava salaisuus
09.35
NASAn salaiset kansiot
10.35
Tummien vesien mysteerit
11.45
Monster Garage
12.50
Kantti koetuksella
13.20
Kantti koetuksella
13.45
Katujen kaaharit
14.50
Top Gear
16.05
Top Gear
17.30
Menneisyyden mysteerit
18.40
Pelastajat Helsinki
19.15
Pelastajat Helsinki
19.50
Latelan Laurin hurja remontti
20.25
Latelan Laurin hurja remontti
21.00
Snooker: MM-kisat 1. pelipäivä
00.05
Happy Death Day 2U
IMDb
6.6
02.15
Komppania Ketonen & Gustafsberg
03.25
-04.40
Top Gear
LIVE
11
06.10
Saitureiden säästövinkit
06.35
Kakkukuningas
07.00
Hääpukuja kurvikkaille
07.45
Hääpukuja kurvikkaille
08.35
Sisustajat Nate ja Jeremiah
09.30
Designremontit
10.30
1+5 tytärtä parhaat palat
11.35
Rakastunut mammanpoikaan
12.45
Rakastunut mammanpoikaan
13.45
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
15.50
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
17.55
Äiti bestiksenä
19.00
Love & Translation
20.00
Hengenvaarallisesti lihava
21.55
Curious Case Of Natalia Grace: Natalia Speaks
22.55
Tohtori Paise
23.55
Apua, mikä tauti!
01.00
Paiseklinikka
02.05
Seksileikeistä ensiapuun
03.10
-04.20
Hengenvaarallisesti lihava
12
06.00
Lapin poliisit
06.20
Tuho-osasto
06.45
Tuho-osasto
07.05
Tuho-osasto
07.30
Tuho-osasto
07.55
Tuho-osasto
08.15
Tuho-osasto
08.35
Simpsonit
09.00
Simpsonit
09.20
Simpsonit
09.50
Simpsonit
10.20
Rillit huurussa
10.50
Rillit huurussa
11.15
Rillit huurussa
11.45
Rillit huurussa
12.15
Ensisilmäyksellä
12.40
Ensisilmäyksellä
13.10
Ensisilmäyksellä
13.35
Ensisilmäyksellä
14.05
Family Guy
14.35
Family Guy
15.05
Family Guy
15.35
Family Guy
16.05
Family Guy
16.35
Moderni perhe
17.00
Moderni perhe
17.30
Moderni perhe
18.00
How I Met Your Father
18.30
How I Met Your Father
19.00
Miehen puolikkaat
19.30
Miehen puolikkaat
20.00
Miehen puolikkaat
20.30
Miehen puolikkaat
21.00
Blondit luokkakokouksessa
IMDb
6.3
22.40
Family Guy
23.05
Family Guy
23.30
Family Guy
23.55
Family Guy
00.25
Family Guy
00.55
Miehen puolikkaat
01.25
Miehen puolikkaat
01.50
Miehen puolikkaat
02.15
Miehen puolikkaat
02.40
Tuho-osasto
03.05
Tuho-osasto
03.25
Tuho-osasto
03.45
-04.05
Tuho-osasto
LIVE
13
06.00
MTV Uutiset Live
06.30
Grand Designs Uusi-Seelanti
07.30
Grand Designs Uusi-Seelanti
08.30
Leilan superruokaa
09.00
Snackmasters Suomi
10.00
Ihanat siirtolapuutarhat
10.30
MasterChef Suomi
11.30
Love
13.00
Olet mitä syöt
14.00
Unelma-asunto auringon alta
15.00
Unelma-asunto auringon alta
16.00
Unelma-asunto auringon alta
17.00
Unelma-asunto auringon alta
18.00
Sukuni salat
19.00
Kotoisa
20.00
Murhamysteeri merellä
21.00
Deepwater Horizon
IMDb
7.1
23.05
Kolmiodraama
00.05
Open House: The Great Sex Experiment
01.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
02.00
Murha paratiisissa
02.55
Love in the Flesh
03.50
-04.45
Unelma-asunto auringon alta
LIVE
14
13.30
Uusi elämä etelässä
14.20
Toisenlaiset äidit
15.05
Toisenlaiset äidit
15.50
Farmi Suomi
17.00
Rikkaat ja rahattomat
18.00
Rikkaat ja rahattomat
19.00
Koti koiralle UK
20.00
Koti koiralle UK
21.00
NCIS Los Angeles
22.00
NCIS Los Angeles
23.00
NCIS Los Angeles
00.00
Paratiisihotelli Ruotsi
00.45
-01.35
Paratiisihotelli Ruotsi
LIVE
15
06.05
Kiinteistökaupoilla rahoiksi
06.25
Kiinteistökaupoilla rahoiksi
06.45
Kiinteistökaupoilla rahoiksi
07.05
SOS Gotlanti
07.55
San Diegon eläintarha
08.40
San Diegon eläintarha
09.40
Unelmahäät
10.45
Avioparin remonttibisnes
11.50
Kiinteistöhuutokauppa: Remontilla rahoiksi
12.20
Kiinteistöhuutokauppa: Remontilla rahoiksi
12.50
Asunnon metsästäjät maailmalla
13.20
Miksi ihmeessä ostin tämän talon?
14.25
Valheellinen nettimaailma
15.30
Kova laki: Erikoisyksikkö
16.35
Kova laki: Erikoisyksikkö
17.45
Pientä säätöä
IMDb
6.5
20.05
Unelmahäät
21.00
Nettisaalistajat satimeen
22.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
00.00
Poliisien matkassa
01.10
Tappava Hollywood
02.20
10 suomalaista huijaria
03.20
-04.15
Kova laki: Erikoisyksikkö
17
08.30
LIVE: Astrologian tähdet
15.30
Merimaili
16.00
Moottorimaailma
16.30
Moottorimaailma
17.00
Hole-in-One
17.30
Hole-in-One
18.00
Terveyssummit
18.30
Terveyssummit
19.00
Hetki Saaristossa
19.30
Fillaripäiväkirja
20.00
Fillaripäiväkirja
20.30
Hellapoliisi
21.00
Hellapoliisi
21.30
Terveyssummit
22.00
Terveyssummit
22.30
Harrikat minttiin
23.00
Astrologian tähdet
23.30
-00.00
Astrologian tähdet
20
06.00
Lentoturmatutkinta
06.45
Katastrofin todistajat
07.30
Autojen ensiapu
08.15
Historian parhaat palat
09.00
Yukonin eläinlääkäri
09.50
Alcatrazin hait
10.40
Saari ilman lakeja
11.30
Lentoturmatutkinta
12.25
Lentoturmatutkinta
13.20
Sydneyn lentokentällä
14.15
Sydneyn lentokentällä
15.10
Sydneyn lentokentällä
16.05
Sydneyn lentokentällä
17.00
Sydneyn lentokentällä
18.00
Elämää äärirajoilla: Alaska
19.00
NG Wild: Eläinmaailman kuningattaret
20.00
Junamatkat ylhäältä päin
21.00
Mystiset muinaiskuolemat
22.00
Egyptin kadonneet aarteet
23.00
Kaltereiden takana
00.00
Huumebisnes Oy
00.55
Mystiset muinaiskuolemat
01.45
Toinen maailmansota ylhäältä päin
02.35
Food Factory USA
03.00
Toisen maailmansodan haudatut salaisuudet
03.45
-04.30
Gathering Storm
SPONSOROITU
Unelmia Italiassa
Ellen ja Jari elävät todeksi pitkäaikaista unelmaansa kakkoskodista Italiassa.
Mun maailma
Arman Alizad käsittelee kysymyksiä nuorten maailmasta ja antaa nuorten vastata itse.
Kolmiodraama
Sinkut valitsevat ulkonäön sijaan kumppaninsa pelkkien viestien perusteella.
Race Across the World - Suomi
Kuusi kilpailijaa kokee elämänsä seikkailun läpi maan ja meren.
MTV Katsomo sisältöjä missä ja milloin vain.
Katso maksutta
Näytä kaikki kanavat
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Suuri seikkailu
,
Farmi Suomi
,
Suurmestari
,
Salatut elämät
,
Top Gear Suomi: Karavaanarit-erikoisjakso
,
Vapauden kutsu
,
Taivaan tulet
,
La Promesa - Salaisuuksien kartano
,
Kauniit ja rohkeat
,
Emmerdale
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti