Horoskooppi
Blogit
Viihde
Vaihtoautot
Reseptit
Tietovisat
Sanakirja
TV-ohjelmat tänään
19
Perjantai
Kanavat
Vain tulevat
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
13.15
Kun isä tahtoo
IMDb
6.3
14.35
Elävä arkisto: Ajatuksia työn ääressä. Onnen päiviä.
14.55
Digihuijatut
15.25
Euroopan unelmakartta
15.55
A-Talk
16.35
Yle Uutiset selkosuomeksi
16.40
Yle Oddasat
16.45
Novosti Yle
16.50
Yle Uutiset viittomakielellä
16.55
Yle Uutiset alueeltasi
17.00
Yle Uutiset 17.00
17.10
Isä Brown ja hänen laumansa
18.00
Yle Uutiset 18.00
18.21
Puoli7 tänään
18.23
Yle Uutiset alueeltasi
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Hakekaa kätilö!
19.55
Kovan viikon ilta: Kaikki muut uutiset
20.00
Viimeinen sana
20.30
Yle Uutiset 20.30
20.55
Urheiluruutu
21.05
Perjantai
21.45
Yle Uutiset
21.49
Urheiluruutu
21.53
Yle Uutiset Uutis-Suomi
22.01
Hiljainen todistaja
22.55
Oddasat
23.10
Flatshare - Kimppakämppä
23.55
-00.25
Puoli seitsemän
LIVE
2
14.30
Søren Vesterin puutarha
15.00
Kummeli
15.28
Kummeli
15.57
Siskonpeti: Ei niin vihainen nainen
16.00
Punkaharjun pojat
16.30
Yliopistollinen eläinsairaala: Manu-koira pissaa verta
17.00
Pikku Kakkonen
18.00
SuomiLOVE
19.02
Siskonpeti: Hääpäiväselfie
19.05
Tarinoiden Ruisrock: Terhi Kokkonen
19.15
Taivaan tulet
20.05
Pohjoisen eläinlääkärit
20.26
Pohjoisen eläinlääkärit
20.50
Luontotuokio
21.00
Sohvaperunat
21.50
Arppa YleXPopissa
22.36
Mullan alta: Heikki Kuula ja Yona
23.31
-00.30
YleX Esittää: Malla
LIVE
3
14.00
Olet mitä syöt
15.00
MasterChef Suomi
16.00
Salatut elämät
16.30
Kauniit ja rohkeat
16.58
Uutiset
17.04
Päivän sää
17.05
Viiden jälkeen
17.25
Uutiset
17.30
Viiden jälkeen
17.55
Uutiset
18.00
Päivän sää
18.05
Viiden jälkeen
18.30
Emmerdale
19.00
Seitsemän uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Salatut elämät
20.00
Hei, me lennetään!
IMDb
7.7
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Ralliextra
22.45
The Ice Road
IMDb
5.6
00.50
Rikospaikka
01.40
Teknavi
02.05
Kova laki: Rikollinen mieli
02.55
Rekkakuskit jäällä
03.45
-04.35
Valtateiden sankarit
LIVE
4
14.25
Annan herkulliset leivonnaiset
14.55
Remppa vai muutto
15.55
Tulossa: Haluatko miljonääriksi?
16.00
Onnenarpa
16.05
Syke
16.35
Syke
17.05
MasterChef Australia Dessert Masters
18.10
100 Places to Be
18.15
IS esittää: Sain sen videolle
18.25
Farmi Suomi
19.55
Tulossa: Haluatko miljonääriksi?
20.00
The Voice of Finland
22.00
Keno ja Synttärit
22.05
Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
23.00
Tulossa: Elisa Viihde -alkuperäissarja Toinen tuleminen
23.05
The Real Housewives Suomi
00.05
Huvila & Huussi
01.05
Suomen huutokauppakeisari
02.05
Koskinen: Raadonsyöjä
IMDb
6.9
03.55
-04.25
Australian rajalla
LIVE
5
14.15
Gran Hotel
15.00
La Promesa - Salaisuuksien kartano
16.00
Gran Hotel
16.47
Enemmän elokuvasta: Pahan kosketus
17.12
Rakkaudesta taloon
17.25
Veljesten keittiössä
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.40
Koiraperheet käytöskoulussa
19.23
Yksi kaupunki - yksi tarina
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.54
Norja ilmasta nähtynä
20.00
Syyttäjä Imma Tataranni
21.00
Tuli ratsain vieras mies
IMDb
6.3
22.55
-00.30
Seikkailijoiden luvattu maa
IMDb
7.1
LIVE
6
14.00
Rekkakuskit jäällä
15.00
Stadi vs. Lande
16.00
Frendit
16.30
Frendit
17.00
Frendit
17.30
Frendit
18.00
Ulosottomiehet
19.00
Huutokaupan metsästäjät
19.30
Huutokaupan metsästäjät
20.00
Kotka 10
21.00
Kaikki oikein
IMDb
4.7
22.40
The Mechanic
IMDb
6.5
00.30
Sanansaattajat
01.25
Rekkakuskit jäällä
02.20
Ulosottomiehet
03.20
-04.30
Suurmestari Ruotsi
LIVE
7
13.30
Kevään suuri leivontakilpailu
14.35
Kaunotar ja nörtti Britannia
15.50
Rattiraivoajat
16.20
Rattiraivoajat
16.55
Lainvalvojat
17.25
Lainvalvojat
18.00
Leijonastudio: Leijonastudio
18.25
Jääkiekkoa: Suomi - Ruotsi
20.50
Leijonastudio: Leijonastudio
21.05
Matrix Revolutions
IMDb
6.7
23.40
Bean - äärimmäinen katastrofielokuva
IMDb
6.5
01.35
Rikoksen Anatomia
02.40
Komppania Ketonen & Gustafsberg
03.45
-04.45
Naked Attraction Norja
LIVE
8
14.00
Rikkaat ja rahattomat
15.00
Sinkkuillallinen
16.00
Annan herkulliset leivonnaiset
16.30
Jaksa paremmin
17.00
Rikkaat ja rahattomat UK
18.00
Rikkaat ja rahattomat UK
19.00
Huvila & Huussi
20.00
Koti koiralle
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Farmi Suomi
22.30
Tulossa: Elisa Viihde -alkuperäissarja Toinen tuleminen
22.35
Himohamstraajat
00.25
Rikkaat ja rahattomat UK
01.25
Rikkaat ja rahattomat UK
02.25
Syke
02.55
-03.25
Syke
LIVE
9
14.30
Rekkakuskit Suomi
15.30
Duudsonit tuli taloon
16.30
Duudsonit tuli taloon
17.30
Leijonan luola Suomi
18.30
Suomen huutokauppakeisari
19.30
Suuri seikkailu
21.00
Beck: Tuntematon lähettäjä
IMDb
5.9
23.00
Daniel Ahola: Poliisia ja rosvoa
23.50
IS esittää: Sain sen videolle
23.55
Tulossa: Elisa Viihde -alkuperäissarja Toinen tuleminen
00.00
Duudsonit tuli taloon
01.00
Muinaiset avaruusoliot
02.00
Suomen huutokauppakeisari
03.00
-04.00
Suomen Tulli rikosten jäljillä
LIVE
10
14.15
Gold Rush: Kaivosten pelastajat
15.25
Romuautot rahaksi
16.30
Top Gear
17.55
Holdenin autoveljekset
18.50
Return To Chernobyl
19.50
Amerikan rajavartijat: Meksiko
21.00
Bean - äärimmäinen katastrofielokuva
IMDb
6.5
22.50
The Kill Team
IMDb
6.0
00.30
Top Gear
01.55
Autopaja Goblin Works
03.00
Maatilan pelastajat
04.00
-05.00
Destination Fear
LIVE
11
14.30
Satakiloiset siskot
15.35
90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa
16.50
90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa: Jälkipyykki
17.55
Kauneusoperaatio helvetistä
18.50
Outo riippuvuus
19.20
Saitureiden säästövinkit
19.50
Rakas ulkomailta
21.00
Love & Translation
22.05
Sisarvaimoa etsimässä
23.10
Tohtori jalkapaise
00.05
Hengenvaarallisesti lihava
02.10
90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa
03.20
-04.20
90 päivää morsiamena: Rakkautta paratiisissa: Jälkipyykki
12
14.30
Miehen puolikkaat
15.00
How I Met Your Father
15.30
How I Met Your Father
16.00
Rillit huurussa
16.30
Rillit huurussa
17.00
Family Guy
17.30
Family Guy
18.00
Simpsonit
18.30
Simpsonit
19.00
Miehen puolikkaat
19.30
Miehen puolikkaat
20.00
Rillit huurussa
20.30
Rillit huurussa
21.00
Moderni perhe
21.30
Moderni perhe
22.00
Koti eläintarhassa
IMDb
7.1
00.15
World War Z
IMDb
7.0
02.30
Family Guy
03.05
Family Guy
03.25
Simpsonit
03.45
-04.10
Simpsonit
LIVE
13
14.00
Grand Designs Suomi
15.00
Unelma-asunto auringon alta
16.00
Huippuhotellien pyörteissä
17.00
Pöllötöllö
18.00
Grand Designs Uusi-Seelanti
19.00
Unelma-asunto auringon alta
20.00
Olet mitä syöt
21.00
Frendit
21.30
Frendit
22.00
Frendit
22.30
Frendit
23.00
Frendit
23.30
Frendit
00.00
Frendit
00.30
Frendit
01.00
Metsästäjät
01.55
Love in the Flesh
02.50
Sukuni salat
03.45
-04.40
Unelma-asunto auringon alta
LIVE
14
14.15
Uusi elämä etelässä
15.05
Toisenlaiset äidit
15.50
Farmi Suomi
17.00
Rikkaat ja rahattomat UK
18.00
Rikkaat ja rahattomat
19.00
Paratiisihotelli Ruotsi
20.00
NCIS Los Angeles
21.00
Stage Mother
IMDb
6.5
22.55
Tulossa: Haluatko miljonääriksi?
23.00
Arman ja viimeinen ristiretki
00.00
Paratiisihotelli Ruotsi
00.50
-01.35
Paratiisihotelli Ruotsi
LIVE
15
14.10
Ainutlaatuiset kodit
14.50
Avioparin remonttibisnes
15.55
San Diegon eläintarha
17.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
18.05
Vintage-kodit kuntoon
19.00
Miksi ihmeessä ostin tämän talon?
19.55
Pelastajat Helsinki
20.25
Pelastajat Helsinki
21.00
10 suomalaista huijaria
21.55
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.55
Murhaaja kotonani: Syyllisen versio
01.05
Nettisaalistajat satimeen
02.10
Piinaava pakkomielle
03.20
-04.20
Kova laki: Erikoisyksikkö
17
15.30
Somero
16.00
Sinun treeni
16.30
Terveyssummit
17.00
Terveyssummit
17.30
Pieni Eläinklinikka
18.00
KaaraTV
18.30
KaaraTV
19.00
Harrikat minttiin
19.30
Hellapoliisi
20.00
Hellapoliisi
20.30
Jahtikuksa
21.00
Jahtikuksa
21.30
Fillaripäiväkirja
22.00
Fillaripäiväkirja
22.30
KaaraTV
23.00
KaaraTV
23.30
-00.00
Missio
20
14.30
Äärimmäistä selviytymistä: toinen maailmansota
15.20
Gordon Ramsayn makuseikkailut
16.15
Suuret rakenteet: rakennustekniikan ihmeitä
17.05
Unelmana budjettimatkailua Kuuhun
18.00
Egyptin kadonneet aarteet
19.00
Lentoturmatutkinta
20.00
Rewind the '90s
21.00
Toinen maailmansota: Pinnanalainen helvetti -kooste
22.00
Huumeparonien kannoilla
23.00
Meret ilman vettä
00.00
Egyptin kadonneet aarteet
00.55
Toinen maailmansota: Pinnanalainen helvetti -kooste
01.45
Huumeparonien kannoilla
02.35
Food Factory USA
03.00
Kiven sisällä
03.45
-04.30
Gathering Storm
SPONSOROITU
Mun maailma
Arman Alizad käsittelee kysymyksiä nuorten maailmasta ja antaa nuorten vastata itse.
Race Across the World - Suomi
Kuusi kilpailijaa kokee elämänsä seikkailun läpi maan ja meren.
Kolmiodraama
Sinkut valitsevat ulkonäön sijaan kumppaninsa pelkkien viestien perusteella.
Unelmia Italiassa
Ellen ja Jari elävät todeksi pitkäaikaista unelmaansa kakkoskodista Italiassa.
MTV Katsomo sisältöjä missä ja milloin vain.
Katso maksutta
Näytä kaikki kanavat
Suomen nopein TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Kauniit ja rohkeat
,
Roy Grace
,
Murha paratiisissa
,
Hiljainen todistaja
,
Farmi Suomi
,
Unelma-asunto auringon alta
,
Haluatko miljonääriksi?
,
Jääkiekkoa: Suomi - Ruotsi
,
Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
,
Isä Brown ja hänen laumansa
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti