Tietovisat
Viihde
Horoskooppi
Sanakirja
Vaihtoautot
Blogit
Reseptit
TV-ohjelmat tänään
29
Ma 29.05.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
06.25
Ylen aamu
09.30
Unelmakoti Sisiliassa
10.00
Syyttäjä
10.58
Pisara
11.00
Riemulaulut
12.00
Pisara
12.05
Papisto
12.35
Isä Brown ja hänen laumansa
13.25
Toukokuun taika
IMDb
4.7
14.50
Ylen aamun parhaat
15.45
Prisma: Esihistoriallinen ruokavalio
16.40
Yle Uutiset selkosuomeksi
16.45
Yle Oddasat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset 17.00
17.06
Yle Uutiset alueeltasi
17.10
Isä Brown ja hänen laumansa
17.55
Pieni suuri maailma
18.00
Yle Uutiset 18.00
18.12
Yle Uutiset Uutis-Suomi
18.21
Egenlandin matkakohteet: MM-lentopalloa turvesuolla
18.30
Unelmakoti Sisiliassa
19.00
Tom Jones
20.00
Teemu Keskisarja ja kuolleet ihmiset
20.29
Yle Uutiset 20.30
20.55
Urheiluruutu
21.00
A-studio
21.45
Yle Uutiset 21.45
21.49
Urheiluruutu
21.53
Yle Uutiset Uutis-Suomi
22.01
Ollaan vapaita
IMDb
5.0
23.45
-00.31
Paha paikka
LIVE
2
06.50
Pikku Kakkonen
06.53
Nimipäiväonnittelu: 29.5.
06.54
Kaapo
07.18
Hanna Ankka
07.29
Pikku Kakkonen
07.30
Pikku perunat
07.33
Enni ja Roi
07.45
Ryhmä Hau
08.08
Nimipäiväonnittelu: 29.5.
08.09
Pikku Kakkonen
08.11
Lassie
08.34
Galaxi somessa
08.35
Unna Junná
08.45
Athleticus
08.50
Jumppahetki: Tasapaino ja voima
09.00
Erämaan armoilla
09.40
Cup Iran
10.00
Latela
10.30
Soramonttuprinsessat
11.00
Arctic Air - rakkautta ilmassa
11.45
Halt And Catch Fire
12.35
Ambulanssi apuun!
13.15
Ruokanörtit
13.45
Tanskalainen maajussi
14.15
Sydänmailla
14.58
Mikaelin naiset: Pernilla
15.10
Tehdas
15.56
Erätulilla - kalavesillä
16.01
Eränkävijät
16.27
Eränkävijät
16.55
Tarinoita järviltä
17.00
Pikku Kakkonen
18.00
Eränkävijät
18.27
Eränkävijät
19.00
Kalastajat
19.35
Kalassa!
19.45
Kalassa!
20.00
Riistametsällä
21.00
Louis Theroux: tähtihaastattelut
21.45
Strike Back
22.35
Vikin ja Köpin matkailuohjelma
23.21
-00.13
Näin rakennettiin Schwarzenegger
LIVE
3
03.15
Unelma-asunto auringon alta
06.15
Aamusää
06.25
Huomenta Suomi
07.00
Huomenta Suomi
08.00
Huomenta Suomi
09.00
Huomenta Suomi
10.00
Emmerdale
10.30
Kauniit ja rohkeat
11.00
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Koko Suomi leipoo
13.00
Ihanat siirtolapuutarhat
13.30
Olet mitä syöt
14.30
MTV Uutiset Live
15.00
Studio Pääskysaari
16.00
Grillimestarit
16.30
Kauniit ja rohkeat
16.58
Uutiset
17.04
Päivän sää
17.05
Viiden jälkeen
17.25
Uutiset
17.30
Viiden jälkeen
17.55
Uutiset
18.00
Päivän sää
18.05
Viiden jälkeen erikoishaastattelu
18.30
Emmerdale
19.00
Seitsemän uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Salatut elämät
20.00
Kuokkavieras Kataja
21.00
Sininen enkeli
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Maria Kallio
23.35
Maria Kallio
00.30
Koko Suomi leipoo
01.25
Kaaoksen kesyttäjät
02.20
Unelma-asunto auringon alta
03.15
-04.05
Aarrepaja UK
LIVE
4
03.15
Suomen huutokauppakeisari
06.00
Bing
06.05
Sunny Bunnies
06.10
Tuire ja Sateenkaarimaa
06.35
Smurffit
06.45
Miraculous: Ladybugin ja Cat Noirin seikkailut
07.10
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07.20
LEGO DreamZzz
07.45
Tara Duncan
07.55
Angry Birds Toons
08.00
Koti koiralle
09.00
Remppa vai muutto
10.00
Suorinta reittiä
11.00
LIVE: Onnenarpa
12.55
Valitut Palat Collection
13.55
Remppa vai muutto
14.55
Suorinta reittiä
15.55
Onnenarpa
16.00
Hauskat kotivideot
17.00
Rikkaat ja rahattomat
18.00
MasterChef Australia
19.55
Tulossa: Los Angelesin kuningas
20.00
Huvila & Huussi - parhaat remontit
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Diili
22.30
Tulossa: Los Angelesin kuningas
22.35
Tulossa: Koskinen
22.40
Huvila & Huussi - parhaat remontit
23.40
Veikkausliiga - Oletko valmis?
23.45
Poliisit 2020
00.45
Poliisit 2020
01.45
NCIS Los Angeles
02.45
Suomen huutokauppakeisari
03.45
-04.45
Arman ja Suomen rikosmysteerit
LIVE
5
08.30
Ihanampi elämä
08.46
Yksineläjä Severin
09.15
Veljesten keittiössä
09.45
Timjamia, kukkoa ja torttuja
10.45
Vatsani ja minä
11.05
Pelastuslaitos apuun!
11.44
Salaisuuksia
12.00
Ruotsin kansallismuseo - valon paluu
13.00
Luontohetki: Monimuotoinen Kiina
13.28
Luontohetki: Monimuotoinen Kiina
13.57
Itse asiassa kuultuna Areenassa
14.00
Historia: Temppeliherrain ritarikunta
14.53
Egenlandin matkakohteet
15.00
Gran Hotel
15.46
Milanon naisten paratiisi
16.28
Enemmän elokuvasta: Viimeinen metro
16.48
Tienraivaajat: Annette Kellerman
16.52
Egenlandin matkakohteet: Pieni pala Japania Ranualla.
17.00
Kysy lääkäriltä terveydestä
17.45
Livet - suomenruotsalaisia tarinoita
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
Viiru ja Pesonen
18.12
Pehmomonsteri
18.19
Seis!
18.30
Elämän tarkoitus
19.00
Hääkuvaajat
19.29
Yle Nyheter TV-nytt
19.55
Kauneudella on hintansa
20.53
Strömsöstä poimittua
21.00
Efter Nio
22.00
Levottomat sydämet
22.24
Levottomat sydämet
22.50
Valmiina taisteluun
23.36
Stunttijengi
23.37
-23.49
Stunttijengi
LIVE
6
03.30
Nuori MacGyver
06.30
Muumien maailma
06.40
Muumien maailma
06.50
Muumilaakson tarinoita
07.10
Muumilaakson tarinoita
07.35
Lucky Luken uudet seikkailut
08.00
Dronix
08.35
Paavo Pesusieni
09.00
Putouksen parhaat
09.30
Bob's Burgers
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Suurmestari UK
12.00
Moderni perhe
12.30
Simpsonit
13.00
Ulosottomiehet
14.00
Huutokaupan metsästäjät
14.30
Huutokaupan metsästäjät
15.00
Stadi vs. Lande
16.00
Vintiöt
16.30
Fleksaajat
17.00
Simpsonit
17.30
Simpsonit
18.00
Suurmestari UK
19.00
Huutokaupan metsästäjät
19.30
Huutokaupan metsästäjät
20.00
Frendit
20.30
Frendit
21.00
White House Down
IMDb
6.3
23.40
Sub.doc: Everest: Tappava nousu 2/2
00.45
Suurmestari Ruotsi
01.55
Stadi vs. Lande
02.50
Kyllä nolottaa
03.20
Kyllä nolottaa
03.50
-04.40
Nuori MacGyver
LIVE
7
03.40
Alastomat selviytyjät
04.45
Arvokaman etsijät: Entisöijät
06.15
Rantataloa etsimässä
06.35
Rantataloa etsimässä
07.00
Kokkikisa ruokakaupassa
07.45
Erakkoperhe erämaassa erikoisjaksot
08.35
Kiinteistöveljekset
09.30
Asunnon metsästäjät
10.05
Asunnon metsästäjät
10.35
Rantataloa etsimässä
11.05
Rantataloa etsimässä
11.35
Tuurin kyläkauppias ja kesäapulaiset
12.35
Onnenpyörä
13.35
Kokkikisa ruokakaupassa
14.40
Tunnelbanan
15.50
Atlantin yli
16.55
Erakkoperhe erämaassa erikoisjaksot
18.05
Fitnesspäiväkirja 2023
18.35
Fitnesspäiväkirja 2023
19.00
Komppania Ketonen & Gustafsberg
20.00
Hells Angels DK- Nousu ja tuho
21.00
Unelmahäät
22.00
Fifty Shades Of Grey
IMDb
4.2
00.45
Johnny English - Uudestisyntynyt
IMDb
6.3
03.05
-04.05
Tuurin kyläkauppias ja kesäapulaiset
LIVE
8
03.10
Sugar Babies
09.00
Plus-kokoinen elämäni
10.00
Suuri kokkikisa: Maailma lautasella
11.30
Huikeat kakkutaiturit
12.00
Huikeat kakkutaiturit
12.30
Huikeat kakkutaiturit
13.00
Hurja painonpudotus Suomi
14.00
Toisenlaiset äidit
15.00
Toisenlaiset äidit
16.00
Huvila & Huussi
17.00
Uusi elämä etelässä
18.00
Sinkkuillallinen
19.00
Puutarhan pelastajat
20.00
Remppa vai muutto Australia
21.05
Greyn anatomia
22.05
Rikkaat ja rahattomat UK
23.05
Sinkkuillallinen
00.05
Remppa vai muutto Australia
01.10
Vieraissa Australia
02.20
-03.20
Uusi elämä etelässä
LIVE
9
09.00
4D: Maailma lyhytkasvuisen silmin
10.00
Superkauppiaat
11.00
Amerikan rajavartijat
11.30
Amerikan rajavartijat
12.00
Leijonan luola USA
13.00
Suorinta reittiä
14.00
Uusi elämä etelässä
15.00
4D: Koukussa rusketukseen
16.00
Suomen Tulli
16.30
Suomen Tulli
17.00
Arman Pohjantähden alla
18.00
Massiiviset muutot
19.00
Panttilainaamo
20.00
Amerikan kovimmat keräilijät
21.00
Suomen huutokauppakeisari
22.00
Burgerimiehet Pohjois-Amerikassa
23.00
Panttilainaamo
00.00
Arman ja Suomen rikosmysteerit
01.00
Massiiviset muutot
02.00
-03.00
Raskaan kaluston pelastajat
LIVE
10
03.05
Romuautot rahaksi
04.10
Hells Angels DK- Nousu ja tuho
05.10
FourWheeler
06.00
Miten kaikki tehdään?
06.25
Miten kaikki tehdään?
06.50
Arvokaman etsijät
07.40
Gold Rush - Kultakuume
08.25
Arvokaman etsijät
09.20
Fast n' Loud
10.25
FourWheeler
10.55
FourWheeler
11.30
Tunnelbanan
12.30
Miten kaikki tehdään?
13.05
Miten kaikki tehdään?
13.35
Katujen kaaharit
14.35
Gold Rush - Kultakuume
15.40
Pontikankeittäjät
16.50
Romuautot rahaksi
18.00
Dirty Jobs
19.00
Hengenvaarallinen saalis: Viikingin paluu
19.55
Latela - luonto kutsuu
20.25
Latela - luonto kutsuu
21.00
Top Gear
22.10
Top Gear
23.25
Komppania Ketonen & Gustafsberg
00.30
Opaalin metsästäjät
01.40
Maanteiden sankari
02.45
Arvokaman etsijät
03.50
-04.50
Uskomattomat puumajat
LIVE
11
03.15
Sisarvaimot
04.25
Sisarvaimot
06.05
Tarjousten metsästäjät
06.30
Kakkukuningas
06.55
Say Yes to the Dress
07.40
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen: Jälkipyykki
08.30
Superhamstraajat
09.25
1+5 tytärtä
10.35
Hengenvaarallisesti lihava
12.30
Upea lihava elämäni
13.35
Kakkukuningas: Kaksintaisto
14.45
90 päivää morsiamena: Darcey & Stacey
15.50
Sisarvaimoa etsimässä
16.55
Superhamstraajat
18.05
90 päivää morsiamena: Maailmalla
19.55
Tohtori Paise
21.00
Tohtori Paise: Finnien poksautustarinat
21.55
Tohtori Paise
22.55
Tohtori jalkapaise
23.55
90 päivää morsiamena: Maailmalla
02.05
Hengenvaarallisesti lihava
03.10
-04.15
90 päivää morsiamena: Darcey & Stacey
12
03.45
Ihmemies MacGyver
04.30
Ihmemies MacGyver
05.15
Lapin poliisit
05.35
Lapin poliisit
06.00
Moderni perhe
06.20
Moderni perhe
06.40
Ensisilmäyksellä
07.00
Simpsonit
07.25
Simpsonit
07.45
Moderni perhe
08.05
Moderni perhe
08.30
Miehen puolikkaat
08.50
Miehen puolikkaat
09.15
Ensisilmäyksellä
09.40
Simpsonit
10.05
Simpsonit
10.30
Family Guy
11.00
Family Guy
11.30
Simpsonit
12.00
Simpsonit
12.30
Tuho-osasto
13.00
Master Cleaners Suomi
14.00
Ihmemies MacGyver
15.00
Ihmemies MacGyver
16.00
Miehen puolikkaat
16.30
Tuho-osasto
17.00
Simpsonit
17.30
Simpsonit
18.00
Family Guy
18.30
Family Guy
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Simpsonit
20.30
Simpsonit
21.00
Moderni perhe
21.30
Moderni perhe
22.00
Miehen puolikkaat
22.30
Miehen puolikkaat
23.00
Family Guy
23.30
Family Guy
00.00
Simpsonit
00.30
Simpsonit
01.05
9-1-1
02.00
Castle
02.55
Castle
03.45
-04.30
Ihmemies MacGyver
LIVE
13
03.30
Kova laki: Rikollinen mieli
04.25
Doc: Kidutettu kuoliaaksi: lastenhoitajan murha
05.25
MTV Uutiset Live
06.00
MTV Uutiset Live
06.30
Neljän tähden illallinen
07.00
Unelma-asunto auringon alta
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Unelma-asunto auringon alta
09.55
Miljardöörien aika
11.00
The Real Housewives of Orange County
12.00
Emmerdale
12.30
Valitut Palat Collection
13.00
Tiny House Hunting
13.30
Kaaoksen kesyttäjät: Tee se itse
13.45
Doc: Tizian - taiteen tarina
15.00
Grand Designs - unelma-asunnot
16.00
Lemmen viemää
17.00
Suurmestari
18.00
Kodit uusiksi
19.00
Doc: Madame Tussauds: Vahakabinetin salaisuudet
20.00
Hudson & Rex
21.00
Ihanat siirtolapuutarhat
21.30
Tiny House Hunting
22.00
Tohtori Facelift
23.00
Kova laki: Rikollinen mieli
00.00
Hudson & Rex
00.55
Zohan: lupa saksia
IMDb
5.6
03.10
-04.10
Remontilla rahoiksi
LIVE
14
12.50
Suomalainen menestysresepti
13.35
Lisää löylyä, Hjallis ja Jethro!
14.20
Toisenlaiset äidit
15.05
Me postilaiset
15.50
BumtsiBum
17.00
Plus-kokoinen elämäni
18.00
Remppa vai muutto: Ilo irti neliöistä
19.00
Paratiisihotelli Ruotsi
20.00
Blue Bloods
21.00
Van Helsing
IMDb
6.0
23.35
Blue Bloods
00.30
Amerikan rajavartijat
01.00
-01.35
Paratiisihotelli Tanska
LIVE
15
03.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
04.05
Salaisuus haudan takaa
05.15
Lottovoittajan unelmakoti
06.00
Hawaii Life
06.25
Saarielämää
06.45
Saarielämää
07.10
Remonttipainajainen
07.55
Mikä ihmeen asunto?
08.40
Hawaii Life
09.05
Hawaii Life
09.30
Say Yes To The Dress: Atlanta
10.40
90 päivää morsiamena: Häiden jälkeen
12.35
Rakastaa, ei rakasta
13.40
Saarielämää
14.10
Saarielämää
14.40
Lottovoittajan unelmakoti
15.10
Lottovoittajan unelmakoti
15.40
Mikä ihmeen asunto?
16.50
Atlantan akvaario
18.00
Remonttipari
18.55
Asunnon metsästäjät maailmalla
19.25
Maailman herkullisimmat ruoat
19.50
The Bond
21.00
Murhaaja kotonani
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.55
TikTok-mies
00.30
TikTok-mies
01.05
Murha menneisyydestä
02.20
Kova laki: Erikoisyksikkö
03.10
-04.20
Murhaaja työpaikallani
17
20
03.40
Food Factory
04.05
Food Factory
04.30
Alaskan lentopelastajat
05.15
Vankilassa ulkomailla
06.00
Australian rajalla
06.20
Salakuljettajat satimeen
07.05
Karibian rannikkovartiosto
07.50
Äärimmäinen selviytyjä: matka Andien yli
08.30
Egyptin kadonneet aarteet
09.15
Autojen ensiapu
10.15
Junamatkat ylhäältä päin
11.15
Uskomaton eläinlääkäri Pol
12.10
Meret ilman vettä
13.10
Tonnikalan saalistajat: Parhaat palat
14.05
Vaaran vyöhykkeellä
15.00
Lentoturmatutkinta
16.00
Autojen ensiapu
17.00
Tuhoisat suunnitteluvirheet
18.00
Albert Lin ja kadonneet kaupungit
19.00
Alaska: ensimmäiset selviytyjät
20.00
Lentoturmatutkinta
21.00
Autojen ensiapu
22.00
Ihmeelliset superautot
23.00
Mars: SpaceX:n sisällä
00.00
Meret ilman vettä
00.55
Autojen ensiapu
01.45
Ihmeelliset superautot
02.40
Lentoturmatutkinta
03.25
Food Factory
03.45
-04.05
Food Factory
SPONSOROITU
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen monipuolisin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Unelma-asunto auringon alta
,
Valta
,
Rillit huurussa
,
Emmerdale
,
Latelan Laurin hurja remontti
,
Suuri seikkailu
,
Chelsean etsivä
,
Lemmen viemää
,
Salatut elämät
,
Muodin huipulle
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti