Reseptit
Tietovisat
Horoskooppi
Sanakirja
Blogit
Vaihtoautot
Viihde
TV-ohjelmat tänään
3
Su 03.07.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
07.00
Kadonneet perijät
08.00
Avara luonto: Tarunhohtoinen Yellowstone
08.50
Pohjolan luonto
09.00
Anne ja Anders Pohjolassa
10.00
Jumalanpalvelus
11.00
Martin Clunes saarimatkoilla
11.47
Kalassa!
12.00
Komisario Lewis
13.30
Veden valtakunta
13.58
Veden valtakunta
14.26
Luontohetki: Taistelevat alfaurokset
14.50
Lamavuosi
15.50
Poldark
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.06
Sanakirja
17.10
Lyijykynätehtaan tyttö
18.00
Yle Uutiset
18.10
Urheiluruutu
18.15
Elämäni Biisi
19.32
Tarinoiden Ruisrock: Olavi Uusivirta
19.45
Erikoisryhmä Potsdam
20.29
Yle Uutiset
20.45
Urheiluruutu
21.05
Pysäyttäkää Nyqvist
21.49
Pysäyttäkää Nyqvist
22.35
Raastava tunnustus
23.22
-00.16
Ulkolinja: Kiina valloittamassa Jäämerta
LIVE
2
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 3.7.
06.52
Hyrräpäät
07.04
Stella ja Sami
07.16
Tilkkupeiton tarinoita
07.20
Maijuli
07.25
Pikku Kakkonen
07.26
Apina Apunen, asentaja-apina
07.32
Robo ja riiviöt
07.37
Osku
07.44
Postimies Pate, erikoislähettipalvelu
07.59
Barbapapa
08.10
Oktonautit
08.21
Pikku Kakkonen
08.23
Ryhmä Hau
08.46
Jarin ja Karin kesäloma
08.55
Nimipäiväonnittelu: 3.7.
08.57
Pikku Kakkonen
09.00
Näin meillä
09.12
Haukku ja Poku
09.23
Lasten tasavalta
09.47
Muutos
09.58
Galaxi somessa
10.00
Makuja ja mietteitä
10.25
Gino perheineen Italiassa
10.50
Sportliv
11.00
SM-viikko:Valjakkoajo SM
12.00
SM-viikko: Agility SM
13.00
SM-viikko: Studio
13.30
SM-viikko: Vahvin SM
15.00
SM-viikko: Padel SM
16.30
SM-viikko: SM-viikko studio
17.00
Keihäskarnevaalit
18.30
SM-viikko: Lippupallo SM
20.30
Kesäillan valssi
21.20
Pako viidakkoon
IMDb
6.6
23.00
Ihmiskaupan jäljillä
23.47
-00.05
Perintö
LIVE
3
03.05
Game of Games Suomi
04.25
Rikospaikka
07.00
Ostoskanava Tvins.com
08.00
Muumilaakson tarinoita
08.20
Muumilaakson tarinoita
08.45
Puuha-Pete
08.55
Palomies Sami
09.05
Paavo Pesusieni
09.30
Paavo Pesusieni
10.00
Kenen kotona?
11.00
Aarrepaja UK
12.00
Kirppiksen Kingi
13.00
Pitääkö olla huolissaan?
14.00
Unelma-asunto auringon alta
15.00
Aarrepaja
16.00
Midsomerin murhat
18.00
Selviytyjät
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Tulosruutu
19.20
Pilanpäiten
19.30
Täydellinen kesä
20.00
Midsomerin murhat
22.00
Kymmenen uutiset
22.15
Viikon sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Harry Wild
23.35
Murha Helsingörissä
00.35
Murha Helsingörissä
01.30
Unelma-asunto auringon alta
02.25
Tolpalla
03.15
-04.35
Game of Games Suomi
LIVE
4
06.00
Bing
06.05
CoComelon
06.25
Rusty Rivets
06.45
Halinallet: Tervetuloa Halimaahan
07.05
Pyjamasankarit
07.30
Tuire ja Sateenkaarimaa
07.55
LEGO City Adventures
08.05
Arthur ja minimoit
08.30
Angry Birds Stella
08.35
Teini-ikäisten mutanttininjakilpikonnien nousu
09.00
Hauskat kotivideot 10 vuotta
09.55
Jaksa paremmin
10.25
Rempalla tuloja
10.55
Rempalla tuloja
11.25
MasterChef Australia
12.35
Remppa vai muutto Vancouver
13.30
Remppa vai muutto Vancouver
14.25
100 Places to Be
14.30
100 Places to Be
14.35
Sami Kurosen makumatka Pohjois-Karjalassa
15.05
Sami Kurosen makumatka Pohjois-Karjalassa
15.35
Huvila & Huussi
16.40
Marnie ja salainen tehtävä
IMDb
5.5
18.30
Monsterit-yliopisto
IMDb
7.3
20.30
Ennakkostudio
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Koripallon MM-karsinta LIVE: Kroatia - Suomi
23.30
Kourallinen dollareita
IMDb
7.9
01.35
Riddick - paluu
IMDb
6.4
03.50
-04.50
4D: Syön 3000 kaloria minuutissa
LIVE
5
08.05
Lulun luontoseikkailut
08.10
Bärtil
08.29
Seikkailevat saappaat
08.35
Mumindalen
09.00
Koston aika
10.00
Päivä elämässä
10.30
Tanskan aarteenmetsästäjät
11.00
Anne ja Anders Pohjolassa
12.00
Rossellinit
13.40
Orpojen joulu
14.15
Sydämet
15.05
Pyykkitupa
15.20
Tienraivaajat: Nellie Bly
15.25
Kohti kurimusta
16.15
Alas kurimukseen
17.20
Beethoven minuutissa: Onneton ihminen
17.25
Kasper Strömman ja Suomen saunat
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
Lulun luontoseikkailut
18.04
Melukylän lapset
18.30
Huutokauppakesä
19.29
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.48
Sportliv
20.00
Atlantic Crossing
20.53
Norjaa ristiin rastiin
21.00
Fractures
21.50
Chippendalesin kirous
22.35
Drakar - ystävyyden roadtrip
22.48
Drakar - ystävyyden roadtrip
23.01
-23.43
Mitä tapahtui Per Vålnesille?
LIVE
6
03.45
Rantabaari
04.10
Rantabaari
05.05
Rantabaari
07.00
Simpsonit
07.25
Simpsonit
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Mökkireissu
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Simpsonit
11.30
Simpsonit
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.35
Viisi miestä viikossa
14.00
Viisi miestä viikossa
14.30
Viisi miestä viikossa
15.00
Teknavi
15.30
Super-Jahti
16.35
Vintiöt
17.05
Kirppiksen Kingi
18.00
Masked Singer USA
19.05
Stadi vs. Lande
20.00
The Harlins
20.30
The Harlins
21.00
Jali ja suklaatehdas
IMDb
6.7
23.15
Sub.doc: Slenderman-tapaus: vaiettu totuus
01.15
Frendit
01.45
Frendit
02.15
Frendit
02.40
Frendit
03.10
Schitt's Creek
03.30
Schitt's Creek
03.55
-04.20
Schitt's Creek
LIVE
7
02.55
Naked Attraction
04.00
Vanhempani lihottivat minut
05.00
Järvenrantataloa etsimässä
05.25
Järvenrantataloa etsimässä
06.00
Asunnon metsästäjät maailmalla
06.25
Asunnon metsästäjät maailmalla
06.55
Järvenrantataloa etsimässä
07.20
Järvenrantataloa etsimässä
07.50
BBQ-kilpailu: Flay vs. Symon vs. Jackson
08.45
Arvokaman etsijät
09.45
TV Shop
10.45
Asunnon metsästäjät maailmalla
11.10
Vanhempani lihottivat minut
11.12
Vanhempani lihottivat minut
12.10
Rakastaa, ei rakasta
13.05
Kaunotar ja nörtti Australia
14.30
Supertähtien yllätysremontit Suomi
15.25
Atlantin yli
16.20
Unelmahäät
17.20
Maa aikojen alussa 14: Rohkeiden matka
IMDb
5.7
18.55
Sing
IMDb
7.1
21.00
Cobain: Montage of Heck
IMDb
7.5
23.35
Top Gear
00.45
Wanted
IMDb
6.7
02.45
Alamaailma
03.45
-04.40
Kadonneet Suomi
LIVE
8
02.50
All Together Now Suomi
09.00
Puutarhan pelastajat
10.00
Puutarhan pelastajat
11.00
Huikeat kakkutaiturit
11.30
Huikeat kakkutaiturit
12.00
Huikeat kakkutaiturit
12.30
Remppa vai muutto Suomi
13.30
Sinkkuillallinen
14.30
Sinkkuillallinen
15.30
Remppa vai muutto: Ilo irti neliöistä
16.30
Angry Birds Stella
16.40
Sami Kurosen makumatka Pohjois-Karjalassa
17.10
Sami Kurosen makumatka Pohjois-Karjalassa
17.40
Välimeren unelmakodit
18.45
MasterChef Australia
20.00
Huvila & Huussi
21.00
Pilvikartasto
IMDb
7.4
00.15
Liv D: Aasialaiset ökyhäät
01.10
Välimeren unelmakodit
02.10
-03.40
All Together Now Suomi
LIVE
9
09.00
Mental Samurai Suomi
09.55
100 Places to Be
10.00
Neljän tähden talkoot
10.30
Neljän tähden talkoot
11.00
Neljän tähden talkoot
11.30
Neljän tähden talkoot
12.00
Australian rajalla
12.30
Australian rajalla
13.00
Australian rajalla
13.30
Australian rajalla
14.00
Australian rajalla
14.30
Australian rajalla
15.00
100 Places to Be
15.05
Amerikan kovimmat keräilijät
16.00
Amerikan kovimmat keräilijät
17.00
Amerikan kovimmat keräilijät
18.00
Amerikan kovimmat keräilijät
19.00
Amerikan kovimmat keräilijät
20.00
Arman Pohjantähden alla
21.00
Poliisit 2022
22.00
Raskaan kaluston pelastajat
23.00
4D: Koukussa rusketukseen
00.00
Stand Up!
01.00
Stand Up!
01.55
Suomen Tulli
02.50
-03.50
Suomen Tulli
LIVE
10
03.55
Fast n' Loud
04.50
Burgereita ja olutta
05.20
Burgereita ja olutta
06.20
Fast n' Loud
06.25
Fast n' Loud
07.30
Fast n' Loud
08.30
Maanteiden Sankarit
09.30
Ammattina sankari
10.00
Ammattina sankari
10.30
Ammattina sankari
11.00
Lainvalvojat
11.30
Kullan sukeltajat spesiaali
13.15
TV Shop
14.15
Lainvalvojat
14.40
Lainvalvojat
15.10
Amerikan rajavartijat: Meksiko
16.10
Löytöretki meren syvyyksiin
17.05
Pontikankeittäjät: Grilli kuumana
18.05
Menneisyyden mysteerit
19.05
Maailman oudoimmat hait
19.10
Maailman oudoimmat hait
20.00
Estonia - Löytö joka muutti historiaa
21.00
Kohtalon valvojat
IMDb
7.0
23.00
Ted 2
IMDb
6.3
01.15
Menopelit kuntoon
02.10
Race Night at Bowman Gray
03.10
-04.10
Fast n' Loud
LIVE
11
03.35
90 päivää morsiamena: Chantelin perhe
04.30
Kakkukuningas
04.55
Oho, olen raskaana!
06.10
Say Yes To The Dress: Britannia
06.40
Say Yes To The Dress: Britannia
07.10
Tarjousten metsästäjät
07.35
Tarjousten metsästäjät
08.05
Tarjousten metsästäjät
08.35
Tarjousten metsästäjät
09.05
Tarjousten metsästäjät
09.30
Tarjousten metsästäjät
10.00
Say Yes To The Dress: Britannia
10.25
Ensitreffit ulkomailla
11.20
Rakastunut mammanpoikaan
12.20
Too Large
13.20
Hengenvaarallisesti lihava
15.10
Satakiloiset siskot
16.10
90 päivää morsiamena
18.05
Hengenvaarallisesti lihava
20.00
Sisarvaimoa etsimässä
21.00
90 päivää morsiamena: Sinkkuelämää
21.55
90 päivää morsiamena: Sinkkuelämää: Jälkipyykki
22.50
Tohtori jalkapaise
23.50
Apua, mikä tauti!
00.45
Hengenvaarallisesti lihava
02.35
Sisarvaimot
03.05
Sisarvaimot
03.35
Sisarvaimot
04.00
-04.30
Sisarvaimot
12
03.50
Huutokaupan metsästäjät
04.10
Huutokaupan metsästäjät
04.30
Lapin poliisit
04.50
Lapin poliisit
05.15
Lapin poliisit
05.35
Lapin poliisit
06.00
Lapin poliisit
06.20
Moderni perhe
06.45
Moderni perhe
07.05
Moderni perhe
07.25
Bless the Harts
07.45
Bless the Harts
08.05
Miehen puolikkaat
08.25
Miehen puolikkaat
08.45
Miehen puolikkaat
09.10
Miehen puolikkaat
09.25
Miehen puolikkaat
09.50
Moderni perhe
10.15
Moderni perhe
10.45
Moderni perhe
11.10
Moderni perhe
11.35
Simpsonit
12.00
Simpsonit
12.25
Simpsonit
12.50
Simpsonit
13.15
Simpsonit
13.40
Karvinen 2
15.05
Ensisilmäyksellä
15.35
Ensisilmäyksellä
16.05
Ensisilmäyksellä
16.35
Ensisilmäyksellä
17.00
Ensisilmäyksellä
17.30
Ensisilmäyksellä
18.00
Miehen puolikkaat
18.30
Miehen puolikkaat
19.00
Miehen puolikkaat
19.30
Miehen puolikkaat
20.00
Miehen puolikkaat
20.30
Miehen puolikkaat
21.00
The Beach
23.10
American Crime Story: Clinton ja Lewinsky
00.05
CSI: Miami
00.55
Castle
01.45
Castle
02.25
Castle
03.10
Criminal Minds
03.50
-04.13
Lapin poliisit
LIVE
13
03.35
Doc: Maailma hukkuu muoviin
05.05
MTV Uutiset Live
06.00
MTV Uutiset Live
06.30
Kotoisa
07.20
Kotoisa
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
Unelma-asunto auringon alta
10.00
Unelma-asunto auringon alta
10.30
Unelma-asunto auringon alta
11.00
Doc: Maailma hukkuu muoviin
12.05
Suurmestari
13.05
Suomen kaunein koti: Kesämökit
14.00
Suomen kaunein koti: Kesämökit
14.55
Suomen kaunein koti: Kesämökit
15.50
Suomen kaunein koti: Kesämökit
17.00
Botched: Mokatut kauneusleikkaukset
18.00
Botched: Mokatut kauneusleikkaukset
19.00
Huippuhotellien pyörteissä
20.00
Unelma-asunto auringon alta
21.00
Hölmö, hullu, rakkaus.
IMDb
7.4
23.10
Maria Wern: Väärä oikeus, osa 1
00.10
Maria Wern: Väärä oikeus, osa 2
01.05
Hengenvaaralliset valheet
02.00
The Beast Must Die
02.45
-04.30
The Beast Must Die
LIVE
14
09.05
The Butler
IMDb
7.2
11.20
Midnight in Paris
IMDb
7.7
12.55
Nälkäpeli - Matkijanärhi, osa 2
IMDb
6.5
15.15
Inside Llewyn Davis
IMDb
7.4
17.00
100 Places to Be
17.05
100 Places to Be
17.10
Rush
IMDb
8.1
19.35
Liekeissä
IMDb
6.6
21.40
Beck: Herran nimeen
IMDb
6.3
23.30
Holmes NYC
00.25
Australian rajalla
00.55
100 Places to Be
01.00
Kanadan rajalla
01.25
-01.50
Kanadan rajalla
LIVE
15
03.35
Seksikultti NXIVM:n uhrit
04.35
Suomurhat
05.30
Lottovoittajan unelmakoti
06.10
Hawaii Life
06.35
Maailman herkullisimmat ruoat
07.05
Maailman herkullisimmat ruoat
07.30
Kissakuiskaaja
08.25
Bronxin eläintarha
09.20
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
10.20
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
11.15
Maailman herkullisimmat ruoat
11.45
Maailman herkullisimmat ruoat
12.10
Lottovoittajan unelmakoti
12.35
Lottovoittajan unelmakoti
13.05
Remonttipainajainen
14.00
TV Shop
15.00
Hawaii Life
15.30
Häävieraana ulkomailla
16.05
Wimbledon
IMDb
6.3
18.00
Kuningas Charles III
IMDb
6.3
20.00
Secrets, Lies and Private Eyes
21.00
Murhanauhat
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
22.50
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.50
Naked Attraction
00.50
Pahuuden perintö
01.50
Kova laki: Erikoisyksikkö
02.50
Murder In The Heartland
03.45
-04.45
Suomurhat
17
20
03.45
Maailman hurjimmat luonnonkatastrofit
04.30
Yliluonnollista
05.15
Pohjoisen valtatien pelastajat
06.00
Alamaailma Oy
06.45
Autojen ensiapu
07.30
Uskomaton eläinlääkäri Pol
08.15
Running Wild With Bear Grylls
09.00
Rooman kadonneet aarteet
10.00
Villi Florida
11.00
112 Hätäkeskus
12.00
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
13.00
Lentoturmatutkinta
14.00
Lentoturmatutkinta
15.00
Lentoturmatutkinta
16.00
Lentoturmatutkinta
17.00
Lentoturmatutkinta
18.00
Lentoturmatutkinta
19.00
Lentoturmatutkinta
20.00
Lentoturmatutkinta
21.00
Meret ilman vettä
22.00
Maailma muurien takana
23.00
Narco Wars
00.00
Salakaupan julmat kasvot
00.55
Meret ilman vettä
01.50
Vaarahetkiä videolla
02.15
Vaarahetkiä videolla
02.45
Lentoturmatutkinta
03.30
Tuohta tuhosta
03.50
-04.11
Food Factory
SPONSOROITU
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen näppärin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Salatut elämät
,
Taivaan tulet
,
Mahdoton tapaus
,
Farmi Suomi
,
The Lazarus Project
,
Rillit huurussa
,
La Promesa - Salaisuuksien kartano
,
Syke
,
Emmerdale
,
Sorjonen
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti