Vaihtoautot
Viihde
Sanakirja
Tietovisat
Horoskooppi
Blogit
Reseptit
TV-ohjelmat tänään
18
Ma 18.10.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
01.00
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
05.55
Laulu sisällissodasta
06.25
Ylen aamu
09.30
Puoli seitsemän
10.00
Cedar Cove - Olivian valinta
10.55
Pisara
11.00
Jumalanpalvelus
12.00
Muisti: Takkeja rajan taa
12.30
Draken etsivätoimisto
13.15
Loviisa, Niskavuoren nuori emäntä
IMDb
7.0
14.45
Itse valtiaat
15.00
Ylen aamun parhaat
15.55
Arto Nyberg
16.40
Yle Uutiset selkosuomeksi
16.45
Yle Oddasat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.06
Yle Uutiset alueeltasi
17.10
Draken etsivätoimisto
18.00
Yle Uutiset
18.21
Yle Uutiset alueeltasi
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Aktivistit
20.00
MOT: Loppuun pelatut ravihevoset
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.00
A-studio
21.45
Yle Uutiset
21.49
Urheiluruutu
21.53
Yle Uutiset Uutis-Suomi
22.00
Rahti
22.45
Oddasat
23.00
Prisma: Voiko vastustuskykyyn vaikuttaa?
23.50
Puoli seitsemän
00.20
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
00.40
Uutisikkuna.
04.00
Uutisikkuna
05.00
WNBA, Chicago Sky - Phoenix Mercury
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 18.10.
06.53
Kiri ja Lolo
06.58
Hei Taavi
07.06
Pauli
07.31
Nukkearkun lauluja
07.35
Jyrkin ja Neposen kommervenkkejä
07.44
Ryhmä Hau
08.10
Galaxi
08.11
Sherlock Jakki
08.23
Aliisa ja yksisarvinen
08.35
Unna Junná
08.50
Jumppahetki: Tasapaino ja voima
09.00
McLeodin tyttäret
09.45
Uusi Päivä
10.15
Sinkut paljaana
10.45
Rallin MM, Katalonia, Power Stage
11.45
Näin Norjassa
12.00
Silkkitie 30 päivässä
12.45
Maastoautolla halki Indokiinan
13.15
Casualty
14.05
Unelmakoti
15.05
Kimmo
15.30
Reinikainen
15.59
Reinikainen
16.30
Uusi Päivä
17.00
Pikku Kakkonen
18.00
Suomensukuiset 30 päivässä
18.50
Mikaelin naiset: Manna
19.00
Sohvaperunat
20.00
Tanskalainen maajussi
20.30
Luottomies 2
21.00
Solsidan - Onnea onkimassa
21.22
Solsidan - Onnea onkimassa
21.45
Kimmo
22.10
Fleabag
22.35
Vogue Williams: Some-tuomitut
23.25
Normaaleja ihmisiä
00.00
The Bold Type
00.40
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.10
Kuolen nauruun
04.20
Penn & Teller: Naruta meitä!
06.15
Aamusää
06.25
Uutisaamu
07.00
Uutisaamu
08.00
Uutisaamu
09.10
Uutisaamu
09.30
Emmerdale
10.00
Kauniit ja rohkeat
10.30
Neljän tähden illallinen
11.00
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Valitut Palat Collection
12.15
Pilanpäiten
12.30
Kaappaus keittiössä
13.30
Sukuni salat
14.30
MTV Uutiset Live
15.00
Olet mitä syöt
16.00
Salatut elämät
16.30
Kauniit ja rohkeat
16.55
Uutiset
17.04
Päivän sää
17.05
Viiden jälkeen
17.25
Uutiset
17.30
Viiden jälkeen
17.55
Uutiset
18.00
Päivän sää
18.05
Viiden jälkeen erikoishaastattelu
18.30
Emmerdale
19.00
Seitsemän uutiset
19.15
Päivän sää
19.20
Tulosruutu
19.30
Salatut elämät
20.00
Maajussille morsian
21.00
Karkurit
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Päivän sää
22.30
Tulosruutu
22.35
Hockey Night - Tien päällä
23.05
Onnela
23.35
Posse
01.05
Yökylässä Maria Veitola
02.00
Kotoisa
02.55
Ruokaritarit Jamie ja Jimmy
03.55
-04.52
Vaimot vaihtoon USA
LIVE
4
03.30
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Halinallet: Tervetuloa Halimaahan
06.20
Bing
06.30
Rusty Rivets
06.55
Pyjamasankarit
07.20
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
07.40
Sunny Bunnies
07.45
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07.55
LEGO Ninjago
08.10
Arthur ja minimoit
08.35
Teini-ikäisten mutanttininjakilpikonnien nousu
09.00
Hauskat kotivideot
10.00
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotin
11.00
LIVE: Onnenarpa
12.55
Valitut Palat Collection
13.55
Hauskat kotivideot
14.55
Kadonneen jäljillä
15.55
Puutarhan pelastajat
16.55
Onnenarpa
17.00
Rempalla tuloja
17.30
Remppa vai muutto
18.30
Selviytyjät Suomi
20.00
Kuppilat kuntoon, Hans Välimäki!
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Big Brother Suomi
22.30
Koskinen-rikossarjan tunnusbiisi: Jonne Aaron - Olettamuksia
22.35
Kuppilat kuntoon, Hans Välimäki!
23.35
Suomen huutokauppakeisari
00.35
Poliisit 2021
01.35
Narcos
02.40
Australian rajalla
03.10
Australian rajalla
03.40
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
08.30
Norjalaisarkkitehtien koteja
09.00
Unelmakoti
10.00
Arkistosta revittyä: Nuoriso aktivoituu
10.30
Toivomus
11.00
Kaupunkielämää
12.00
Perhe röntgenkuvassa
13.20
Historia: Kennedyn viimeinen puhe
14.20
La república - tasavalta
15.15
Anna, a lopussa
16.00
Milanon naisten paratiisi
16.45
Kamera
17.00
Metsästysjuttuja
17.11
Ambulanssi apuun!
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Taivaallista menoa: Kutsumus Brasiliassa
19.00
Lauman uusi jäsen
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.55
Närbild
20.30
Oppilaskunta
20.41
Oppilaskunta
21.00
Efter Nio
22.00
Solsidan - Onnea onkimassa
22.25
Sokaistuneet
23.10
-23.55
Hulluja urheilulajeja
LIVE
6
02.35
Posse
04.00
The Guest Book
04.30
The Guest Book
04.50
Vaimot vaihtoon USA
06.30
Muumien maailma
06.40
Muumien maailma
06.50
Muumilaakson tarinoita
07.15
Muumilaakson tarinoita
07.40
Molang-pupu
07.45
Paavo Pesusieni
08.10
Daltonit
08.30
Winx-klubi
08.55
Myyrän seikkailut
09.05
Paavo Pesusieni
09.25
Bob's Burgers
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Home and Away
11.30
Koiralle koti
12.00
Emmerdale
12.30
Salatut elämät
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Baywatch
15.00
Nuori MacGyver
16.00
Amazing Race
17.00
Masked Singer Suomi
18.00
Moderni perhe
18.30
Moderni perhe
19.00
Frendit
19.30
Frendit
20.00
Viisi miestä viikossa
20.30
Rillit huurussa kausi 12
21.00
Varasto 2
IMDb
5.4
23.00
Anthony Bourdain - kohti tuntematonta
00.00
Simpsonit
00.30
Simpsonit
01.00
SmackDown
02.00
Tilt Esports
02.05
Käräytyskamera
02.35
Käräytyskamera
03.00
American Horror Story
03.50
-04.45
Nuori MacGyver
LIVE
7
03.25
Kaivonkatsoja
IMDb
7.0
05.30
Rantataloa etsimässä
06.20
Mikä ihmeen asunto?
07.10
Alaskan rakentajat
08.05
Restaurant: Impossible
09.00
TV Shop
10.00
Asunnon metsästäjät maailmalla
11.00
Rantataloa etsimässä
11.30
Rantataloa etsimässä
12.05
Ruokakaupparalli
13.05
Alaskan rakentajat
14.00
Mikä ihmeen asunto?
15.00
Asunnon metsästäjät maailmalla
16.05
Atlantin yli
17.10
Mestaritekijä
18.10
Erakkoperhe erämaassa
19.00
Suuri leipurikisa
19.55
Atlantin yli
21.00
Unelmahäät
22.00
Amerikan presidentti
IMDb
6.8
00.40
Yesterday
IMDb
6.8
02.55
Asunnon metsästäjät maailmalla
03.55
-04.55
Mikä ihmeen asunto?
LIVE
8
03.35
Sinkkuillallinen
04.35
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Suurin pudottaja Suomi
10.00
Remppa vai muutto Vancouver
11.00
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
12.00
Rempalla tuloja
12.30
Farmi Suomi
14.00
Sinkkuillallinen
15.00
Vieraissa USA
16.00
Remppa vai muutto Vancouver
17.00
Annan herkulliset leivonnaiset
17.30
Annan herkulliset leivonnaiset
18.00
Sinkkuillallinen
19.00
Burgerimies Suomessa
20.00
Remppa vai muutto Vancouver
21.00
NCIS Rikostutkijat
22.00
Unelmien pelikirja
IMDb
7.7
00.30
Sinkkuillallinen
01.30
Remppa vai muutto Vancouver
02.30
Vieraissa USA
03.30
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.00
Muinaiset avaruusoliot
04.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Kanadan rajalla
09.30
Kanadan rajalla
10.00
Haapasalo Goes America
11.00
MM 95: Takaisin Leijonaksi
12.00
The Voice of USA
14.00
Kanadan rajalla
14.30
Kanadan rajalla
15.00
Haapasalo Goes America
16.00
Pientä pilaa
16.10
Pientä pilaa
16.20
Team Ahma
16.55
Team Ahma
17.30
Leijonan luola USA
18.30
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
19.30
Australian rajalla
20.00
Australian rajalla
20.30
Tankkaustarinat
21.00
Diili
22.30
Poliisit 2020
23.30
Muinaiset avaruusoliot
00.30
Suomen Tulli
01.00
Suomen Tulli
01.30
Kanadan rajalla
02.00
Kanadan rajalla
02.30
Poliisit
03.00
Poliisit
03.30
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.00
Maailman oudoimmat ruuat
04.00
Yllätystuunaajat
05.00
Arvokaman etsijät
06.15
Valmistuksen salat
06.35
Top Gear
07.35
Miten kaikki tehdään?
08.05
Miten kaikki tehdään?
08.35
Barnwood Builders
09.35
Arvokaman etsijät
10.35
Uljas universumi
11.40
Valmistuksen salat
12.15
Valmistuksen salat
12.50
TV Shop
13.50
Hengenvaarallinen saalis
14.50
Top Gear
16.00
Wheeler Dealers
17.05
discovery+ tarjoaa: Arktiset Vedet
18.05
Hengenvaarallinen saalis
19.00
Kultakuume
20.40
Latela 6.0
21.50
Top Gear
23.00
Top Gear
00.10
Museoiden mysteerit
01.20
Top Gear
02.40
Yllätystuunaajat
03.40
-04.40
Maailman oudoimmat ruoat
LIVE
11
03.20
Eristyksissä: Plathin suurperhe
04.15
90 päivää morsiamena: Chantelin perhe
05.20
Kakkukuningas
06.10
Suurenmoiset morsiamet
06.35
Say yes to the Dress Britannia
07.25
Say yes to the Dress Britannia
07.45
90 päivää morsiamena: Chantelin perhe
08.50
90 päivää morsiamena: Häiden jälkeen
10.45
Eristyksissä: Plathin suurperhe
11.50
Hengenvaarallisesti lihava: Mitä heille kuuluu?
12.55
Hengenvaarallisesti lihava
15.00
90 päivää morsiamena: Häiden jälkeen
17.00
Sisustajat Nate ja Jeremiah
18.05
90 päivää morsiamena: Darcey & Stacey
18.55
Eristyksissä: Plathin suurperhe
19.55
Tohtori Paise
21.00
Tohtori jalkapaise
22.00
Paiseklinikka
23.15
Apua, mikä tauti!
00.20
Tohtori Paise
01.25
90 päivää morsiamena: Häiden jälkeen
03.10
-04.15
Hengenvaarallisesti lihava: Mitä heille kuuluu?
12
03.30
112 Hätäkeskus
04.10
112 Hätäkeskus
04.50
Lapin poliisit
05.15
Lapin poliisit
05.35
Lapin poliisit
06.00
Moderni perhe
06.20
Bless This Mess
06.40
Simpsonit
07.00
Simpsonit
07.25
Simpsonit
07.45
Moderni perhe
08.05
Single Parents
08.25
Lapin poliisit
08.45
Huutokaupan metsästäjät Suomi
09.10
Miehen puolikkaat
09.40
Simpsonit
10.10
Simpsonit
10.35
Family Guy
11.00
Family Guy
11.25
Bless This Mess
11.50
Single Parents
12.15
Miehen puolikkaat
12.40
Lapin poliisit
13.05
Melkein MENSA
14.05
Onnenpyörä VIP
14.55
Ihmemies MacGyver
15.55
Miehen puolikkaat
16.20
Simpsonit
16.50
Simpsonit
17.25
Family Guy
17.55
Family Guy
18.25
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Onnenpyörä VIP
21.00
Why Women Kill
22.00
Miehen puolikkaat
22.30
Miehen puolikkaat
23.00
Family Guy
23.30
Family Guy
23.55
Simpsonit
00.25
Simpsonit
00.55
112 Hätäkeskus
01.45
112 Hätäkeskus
02.40
Next
03.30
-04.15
Cold Courage
LIVE
13
03.30
NCIS: New Orleans
04.25
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
06.30
Valitut Palat Collection
07.00
Kotoisa
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
Yökylässä Maria Veitola
11.00
Unelma-asunto auringon alta
12.00
Kauniit ja rohkeat
12.30
Home and Away
13.05
Tanssii Tähtien Kanssa
15.00
Muodin huipulle
16.00
Lemmen viemää
17.00
Kotoisa
18.00
Grand Designs - unelma-asunnot
19.00
Unelma-asunto auringon alta
20.00
Salatut elämät
20.30
Emmerdale
21.00
Maajussille morsian
22.00
Botched: Mokatut kauneusleikkaukset
23.00
Karkurit
00.00
Younger
00.25
Younger
00.50
Bull
01.45
Emmerdale
02.15
Maailman karmeimmat lennot
03.05
Remontilla rahoiksi
04.00
-06.00
Yön AVA
LIVE
14
11.50
Remppa vai muutto Australia
12.45
Rempalla tuloja
13.10
Rikkaat ja rahattomat
13.55
The Wall Suomi
14.40
Häät sulhasen tapaan
15.30
Neljät häät Suomi
16.15
Suurin pudottaja Suomi
17.00
Lätkävaimot
18.00
Toisenlaiset teiniäidit
19.00
Paratiisihotelli Ruotsi
20.00
NCIS Rikostutkijat
21.00
Paha pukki 2
IMDb
5.6
23.00
NCIS Rikostutkijat
00.00
Arman ja viimeinen ristiretki
01.00
Pelastushelikopteri
01.25
-01.50
Pelastushelikopteri
LIVE
15
03.05
Tappavat synnit
04.05
Haunted
05.05
Järvenrantataloa etsimässä
06.10
Kakkukuningas
06.35
Kakkukuningas
07.00
Mexico Life
07.25
Mexico Life
08.00
Caribbean Life
08.25
Caribbean Life
08.55
Kakkusota
09.55
Kiinteistöhuutokauppa
10.25
Kiinteistöhuutokauppa
10.55
90 päivää morsiamena
13.00
90 päivää morsiamena: Jälkipyykki
14.00
TV Shop
15.00
Say Yes To The Dress: Britannia
15.30
Say Yes To The Dress: Britannia
16.05
Kiinteistöhuutokauppa
16.35
Kiinteistöhuutokauppa
17.05
Kalliovuorten eläinlääkäri
18.10
Iholla
18.35
Iholla
19.05
Ambulanssin matkassa
19.30
Maailman herkullisimmat ruoat
20.00
Irwinin perheen eläintarha
21.05
Murhaaja kotonani
22.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.05
Hengenvaarallinen rakkaus
00.10
Hengenvaarallinen rakkaus
01.20
Rikoksen anatomia
02.20
Yhä mysteeri
03.20
-04.20
Tappavat synnit
17
20
03.50
Food Factory
04.10
Food Factory
04.30
Äärimmäinen selviytyjä parhaat palat
05.15
Vaarallisen valtatien pelastajat Kanada
06.00
Vankilassa ulkomailla
06.45
Tonnikalan saalistajat: Pohjoinen vs Etelä
07.30
Ihmeelliset ihmiset
08.15
Food Factory
08.35
Food Factory
09.00
Superautojen rakentajat
09.50
Science of Stupid
10.15
Australian rajalla
10.40
Australian rajalla
11.10
Uskomaton eläinlääkäri Pol
12.00
Yukonin eläinlääkäri
13.00
Tonnikalan saalistajat: Pohjoinen vs Etelä
14.00
Äärimmäinen selviytyjä
15.00
Food Factory
15.30
Food Factory
16.00
Egyptin kadonneet aarteet
17.00
Australian rajalla
17.30
Australian rajalla
18.00
Autojen ensiapu
19.00
Australian rajalla
19.30
Australian rajalla
20.00
Lentoturmatutkinta
21.00
Autojen ensiapu
22.00
New Yorkin uusin jättilentokenttä
23.00
Huumebisnes Oy
00.00
Rajasota
00.55
Autojen ensiapu
01.45
New Yorkin uusin jättilentokenttä
02.35
Australian rajalla
03.00
Lentoturmatutkinta
03.45
-04.05
Food Factory
SPONSOROITU
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen monipuolisin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Lemmen viemää
,
Unelma-asunto auringon alta
,
Hakekaa kätilö!
,
Salatut elämät
,
Rillit huurussa
,
Sohvaperunat
,
Beledweynen etsivä
,
Frendit
,
Miehen puolikkaat
,
Syyttäjä Imma Tataranni
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti