Viihde
Vaihtoautot
Reseptit
Blogit
Horoskooppi
Sanakirja
Tietovisat
TV-ohjelmat tänään
28
Ti 28.09.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.30
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
05.55
Mot
06.25
Ylen aamu
09.30
Puoli seitsemän
10.00
Cedar Cove - Olivian valinta
10.45
Yle Oddasat
10.49
Oddasat
11.05
Neiti Fisher nuoremman tutkimukset
11.55
Valtion tulot ja menot eduskunnassa
14.35
Arkistokuvia: Pori, meren kaupunki
14.50
Itse valtiaat
15.05
Ylen aamun parhaat
15.55
A-studio
16.40
Yle Uutiset selkosuomeksi
16.45
Yle Oddasat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.06
Yle Uutiset alueeltasi
17.10
Neiti Fisher nuoremman tutkimukset
18.00
Yle Uutiset
18.21
Yle Uutiset alueeltasi
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Prisma: Energian tarina
20.00
Trauma - henkirikoksen jäljet
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.00
A-studio
21.30
Perjantai-dokkari: Lempeä avohakkaaja
21.45
Yle Uutiset
21.49
Urheiluruutu
21.53
Yle Uutiset Uutis-Suomi
22.00
Kettu
23.00
Oddasat
23.15
Perjantai: Suomalainen metsä uhattuna
23.55
Puoli seitsemän
00.25
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
01.00
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 28.9.
06.52
Saara ja Sorsa
07.02
Killi ja Kiki
07.07
Hanna Ankka
07.19
Petran poppoo
07.31
Simo
07.39
Robottijunat
07.52
Askarrellaan
07.57
Vekarat!
08.23
Galaxi
08.24
Tipu Touhukas
08.26
Eksynyt Ozissa
08.50
Jumppahetki: Tasapaino ja voimaharjoitus
09.00
McLeodin tyttäret
09.45
Uusi Päivä
10.15
Latela
10.45
Kummeli
11.15
Alina idässä
11.45
Näin Norjassa
12.00
Venäjän halki 30 päivässä
12.45
Erämaan armoilla
13.25
Casualty
14.15
Retki Pohjoisnavalle
14.50
Jens erämaaseikkailulla
15.15
Kimmo
15.40
Sohvaperunat
16.30
Uusi Päivä
17.00
Pikku Kakkonen
18.00
Venäjän halki 30 päivässä
18.45
Kätilöt
19.15
Syke
20.00
Suuri ompelukisa
21.00
Reinikainen
21.25
Reinikainen
21.55
Kimmo
22.20
Katkeamaton
22.40
This Way Up
23.05
Murha 24/7
00.00
Robbie Coltrane: Ratkaisevat todisteet
00.40
The Bold Type
01.25
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.55
Vaimot vaihtoon USA
06.15
Aamusää
06.25
Uutisaamu
07.00
Uutisaamu
08.00
Uutisaamu
09.10
Uutisaamu
09.30
Emmerdale
10.00
Kauniit ja rohkeat
10.30
Neljän tähden illallinen
11.00
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Valitut Palat Collection
12.15
Pilanpäiten
12.30
Tanssii Tähtien Kanssa
14.30
MTV Uutiset Live
15.00
Maajussille morsian
16.00
Salatut elämät
16.30
Kauniit ja rohkeat
16.55
Uutiset
17.04
Päivän sää
17.05
Viiden jälkeen
17.25
Uutiset
17.30
Viiden jälkeen
17.55
Uutiset
18.00
Päivän sää
18.05
Viiden jälkeen erikoishaastattelu
18.30
Emmerdale
19.00
Seitsemän uutiset
19.15
Päivän sää
19.20
Tulosruutu
19.30
Salatut elämät
20.00
Suomen kaunein koti
21.00
Ensitreffit alttarilla
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Päivän sää
22.30
Tulosruutu
22.35
Asian ytimessä, Jaakko Loikkanen
23.05
Maajussille morsian
00.00
Masked Singer Suomi
01.00
Masked Singer Suomi - Maskin takana
01.30
Jahti
02.25
999: Mikä hätänä?
03.25
-04.25
Paparazzin tunnustukset
LIVE
4
03.45
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Halinallet: Tervetuloa Halimaahan
06.20
Bing
06.25
Rusty Rivets
06.50
Pyjamasankarit
07.15
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
07.35
Sunny Bunnies
07.40
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07.50
LEGO City Adventures
08.00
LEGO Ninjago
08.10
Arthur ja minimoit
08.35
Teini-ikäisten mutanttininjakilpikonnien nousu
09.00
Hauskat kotivideot 10 vuotta
10.00
Huvila & Huussi
11.00
LIVE: Onnenarpa
12.55
LIVE: Tiedä ja Voita
13.55
Hauskat kotivideot 10 vuotta
14.55
Hyvät ja huonot uutiset
15.55
Rempalla tuloja
16.25
Onnenarpa
16.30
Puutarhan pelastajat
17.30
The Voice of Finland: All Stars
19.00
Kuppilat kuntoon, Hans Välimäki!
20.00
Suomen huutokauppakeisari
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Big Brother Suomi
22.30
Koskinen-rikossarjan tunnusbiisi: Jonne Aaron - Olettamuksia
22.35
Suomen huutokauppakeisari
23.35
Sex Tape Suomi
00.35
Burgerimies Suomessa
01.35
Australian rajalla
02.05
Australian rajalla
02.35
48 tuntia rikoksesta
03.35
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
08.25
Rentoudu Ulrikan seurassa
08.35
Elämää meren armoilla
09.05
Efter Nio
10.05
Hisingenistä Casablancaan - matkalla eläkkeelle
10.35
Dok: Mies
11.05
Närbild
11.30
Stressaavat äidit
12.00
Francon jälkeen - Alcantaran perhe
13.20
Historia: Bushien valtakausi
14.05
Miksi tanssimme?
15.00
Anna, a lopussa
15.45
Luther
16.00
Milanon naisten paratiisi
16.55
Brennerin kirjahylly
17.25
Eve
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Dok: Suosta puutarhaparatiisiksi
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
20.00
Dos vidas - Kaksi elämää
21.00
Hemingway
21.50
Ennen elokuvaa: Todistaja
22.00
Kuun metsän Kaisa
23.25
Käy rinnallain
23.35
-23.55
Soita äidille
LIVE
6
03.20
Selviytyjät
04.15
Suurmestari UK
06.30
Muumien maailma
06.40
Muumien maailma
06.50
Muumilaakson tarinoita
07.15
Muumilaakson tarinoita
07.40
Molang-pupu
07.45
Paavo Pesusieni
08.05
Code Lyoko: Evolution
08.30
Mansikka Marja
08.50
Myyrän parhaat ystävät 2
09.05
Paavo Pesusieni
09.25
Bob's Burgers
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Home and Away
11.30
Mutsi
12.00
Emmerdale
12.30
Salatut elämät
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Love Island Suomi
15.00
Baywatch
16.00
Selviytyjät
17.00
Simpsonit
17.30
Paluu Nordikselle
18.00
Suurmestari UK
19.00
Frendit
19.30
Frendit
20.00
Masked Singer Suomi - Maskin takana
20.30
Kaiken maailman ennätykset
21.00
Poliisiopisto 5 - Tehtävä Miami Beach
IMDb
4.6
22.50
Total Recall
IMDb
6.2
01.15
Simpsonit
01.45
Simpsonit
02.15
Käräytyskamera
02.45
Käräytyskamera
03.15
-04.10
Selviytyjät
LIVE
7
03.50
Ruokakaupparalli
04.45
Kiinteistöveljekset: Koti loppuelämäksi
06.00
Mikä ihmeen asunto?
06.05
Mikä ihmeen asunto?
06.15
Mikä ihmeen asunto?
07.00
Alaskan rakentajat
07.55
Restaurant: Impossible
08.50
Rantataloa etsimässä
09.20
TV Shop
10.20
Asunnon metsästäjät maailmalla
11.25
Rantataloa etsimässä
11.55
Ruokakaupparalli
12.55
Alaskan rakentajat
13.55
Mikä ihmeen asunto?
14.55
Asunnon metsästäjät maailmalla
16.00
Kiinteistöveljekset: Koti loppuelämäksi
17.00
Suuri leipurikisa
18.05
Kiinteistöveljekset: Koti loppuelämäksi
19.00
Unelmahäät
20.00
Iholla
20.30
Iholla
21.00
This is 40
IMDb
6.2
00.00
Kadonneet
01.05
Victoria ja Abdul
IMDb
6.8
03.20
-04.20
Mikä ihmeen asunto?
LIVE
8
02.50
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Toisenlaiset teiniäidit
10.00
Remppa vai muutto Vancouver
11.00
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
12.00
Rempalla tuloja
12.30
Rempalla tuloja
13.00
Laiva
13.30
Laiva
14.00
Sinkkuillallinen
15.00
Vieraissa Australia
16.00
Remppa vai muutto Vancouver
17.00
Annan herkulliset leivonnaiset
17.30
Huikeat kakkutaiturit
18.00
Sinkkuillallinen
19.00
Huvila & Huussi
20.00
Remppa vai muutto Vancouver
21.00
Orange Is the New Black
22.15
Sooloilua
IMDb
5.6
00.25
Sinkkuillallinen
01.25
Remppa vai muutto Vancouver
02.25
Vieraissa Australia
03.30
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.30
Poliisit
04.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Rantavahdit
09.30
Rantavahdit
10.00
Suomen huutokauppakeisari esittää: Markku hoitaa
11.00
Martina ja hengenpelastajat
12.00
Grillit huurussa
13.00
Naurun historia
14.00
Rantavahdit
14.30
Rantavahdit
15.00
Haapasalo ja kaverit
16.00
Amerikan rajavartijat
16.30
Hyvät ja huonot uutiset
17.30
Leijonan luola USA
18.30
Suomen Tulli
19.30
Australian rajalla
20.00
Australian rajalla
20.30
Tankkaustarinat
21.00
Poliisit 2020
22.00
Tulossa: Suomen Tulli rikosten jäljillä
22.05
Arman Pohjantähden alla
23.05
Suomen Tulli
00.05
Muinaiset avaruusoliot
01.00
Kanadan rajalla
01.30
Kanadan rajalla
02.00
Rantavahdit
02.30
Rantavahdit
03.00
Poliisit
03.30
Poliisit
04.00
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.05
Maailman oudoimmat ruoat
04.05
Yllätystuunaajat
05.00
Arvokaman etsijät
06.20
Top Gear: The Races
07.30
Miten kaikki tehdään?
08.00
Miten kaikki tehdään?
08.30
Fast N' Loud
09.30
Arvokaman etsijät
10.35
Uljas universumi
11.35
Miten kaikki tehdään?
12.15
Miten kaikki tehdään?
12.45
TV Shop
13.45
Hengenvaarallinen saalis
14.50
Top Gear: The Races
16.00
Wheeler Dealers
17.05
Gold Rush: Unohdetut kaivokset
18.05
Hengenvaarallinen saalis
19.00
Kultakuume
20.35
Top Gear
22.00
Top Gear
23.10
Museoiden mysteerit
00.10
Top Gear
01.25
Yllätystuunaajat
02.25
Fast N' Loud
03.30
-04.30
Maailman oudoimmat ruoat
LIVE
11
03.05
Hengenvaarallisesti lihava
05.05
Kakkukuningas
06.30
Say Yes To The Dress: Britannia
06.55
Say Yes To The Dress
07.20
Say Yes To The Dress
07.45
90 päivää morsiamena: Chantelin perhe
08.45
90 päivää morsiamena
10.45
Äiti bestiksenä
11.50
Kakkukuningas
12.20
Hääpukuja kurvikkaille
12.55
Hengenvaarallisesti lihava
15.10
90 päivää morsiamena
17.05
Sisustajat Nate ja Jeremiah
18.05
90 päivää morsiamena: Chantelin perhe
19.00
Darcey & Stacey
20.00
90 päivää morsiamena
22.00
Darcey & Stacey
23.05
90 päivää morsiamena: Darcey & Stacey jälkipyykki
00.10
Tohtori Paise: Poksautustarinat
01.10
90 päivää morsiamena
03.05
-04.05
Hengenvaarallisesti lihava: Mitä heille kuuluu?
12
03.30
Lavastus
04.15
Cold Courage
04.55
Family Guy
05.15
Family Guy
05.35
Lapin poliisit
06.00
Moderni perhe
06.20
Bless the Harts
06.40
Simpsonit
07.00
Simpsonit
07.25
Simpsonit
07.45
Moderni perhe
08.05
Single Parents
08.25
Lapin poliisit
08.45
Bless This Mess
09.10
Miehen puolikkaat
09.30
Simpsonit
10.00
Simpsonit
10.25
Family Guy
10.50
Family Guy
11.15
Bless the Harts
11.40
Single Parents
12.05
Huutokaupan metsästäjät
12.30
Lapin poliisit
12.55
Miehen puolikkaat
13.20
Miehen puolikkaat
13.45
Huutokaupan metsästäjät
14.10
Huutokaupan metsästäjät
14.35
Ihmemies MacGyver
15.35
Miehen puolikkaat
16.00
Bless the Harts
16.30
Simpsonit
17.00
Simpsonit
17.30
Family Guy
18.00
Family Guy
18.30
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Melkein MENSA
21.00
CSI: Miami
22.00
Miehen puolikkaat
22.30
Miehen puolikkaat
22.55
Ronin
IMDb
7.3
01.10
Family Guy
01.35
Family Guy
02.00
Simpsonit
02.25
Simpsonit
02.50
CSI: Miami
03.35
-04.15
CSI: Miami
LIVE
13
03.25
Baywatch
04.25
Remontilla rahoiksi
05.50
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
06.30
Valitut Palat Collection
07.00
Lemmen viemää
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
Kaappaus keittiössä
11.00
Lemmen viemää
12.00
Kauniit ja rohkeat
12.30
Home and Away
13.00
Kostokroppa Khloen malliin
14.00
Olet mitä syöt
15.00
Vaimot vaihtoon USA
16.00
Lemmen viemää
17.00
Home and Away
17.30
Younger
18.00
Grand Designs Australia
19.00
Maajussille morsian
20.00
Emmerdale
20.30
Salatut elämät
21.00
Love Island Suomi
22.00
AVA Rikosputki: Murha Helsingörissä
23.00
Love Island Suomi
00.00
Botched: Mokatut kauneusleikkaukset
01.00
Younger
01.25
Emmerdale
01.50
Baywatch
02.45
True crime: Takapihalle haudatut
03.45
-04.40
Remontilla rahoiksi
LIVE
14
11.25
Remppa vai muutto Australia
12.20
Neljän tähden talkoot
12.45
Neljän tähden talkoot
13.10
Et sä tiedä kuka mä oon?
13.55
Eläinsairaala
14.20
All Together Now Suomi
15.30
Vieraissa
16.15
Suurin pudottaja Suomi
17.00
Lätkävaimot
18.00
Toisenlaiset äidit
19.00
Paratiisihotelli Ruotsi
20.00
Havaiji 5-0
21.00
300: Imperiumin nousu
IMDb
6.2
23.00
Blue Bloods
00.00
Blue Bloods
01.00
-01.50
Temptation Island Suomi
LIVE
15
03.20
Tappavat synnit
04.20
Melkein täydellinen rikos
05.20
Caribbean Life
06.00
Kakkukuningas
06.25
Kakkukuningas
06.50
Kotikulmat kuntoon
07.50
Caribbean Life
08.15
Caribbean Life
08.50
Vintage-kodit kuntoon
09.50
Lottovoittajan unelmakoti
10.15
Lottovoittajan unelmakoti
10.55
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
12.55
Kotikulmat kuntoon
13.55
TV Shop
14.55
Say Yes To The Dress: Britannia
15.25
Say Yes To The Dress: Britannia
16.05
Lottovoittajan unelmakoti
16.35
Lottovoittajan unelmakoti
17.10
Kalliovuorten eläinlääkäri
18.10
Say Yes To The Dress: Atlanta
19.05
Ambulanssin matkassa
19.30
Maailman herkullisimmat ruoat
20.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
21.00
Iholla
21.30
Iholla
22.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.10
Painajainen naapurissa
00.10
Deadly Recall
01.20
Hengenvaarallinen rakkaus
02.20
Murhaaja kotonani
03.25
-04.25
Tappavat synnit
17
20
03.50
Food Factory
04.10
Food Factory
04.30
Äärimmäinen selviytyjä
05.15
Vaarallisen valtatien pelastajat
06.00
Vankilassa ulkomailla
06.45
Tonnikalan saalistajat: Pohjoinen vs Etelä
07.30
Elä vapaana tai kuole
08.10
Food Factory
08.30
Food Factory
08.55
Suuret rakenteet: rakennustekniikan ihmeitä
09.50
Cosmos: Mahdolliset maailmat
10.45
Australian rajalla
11.10
Australian rajalla
11.40
Uskomaton eläinlääkäri Pol: parhaat palat
12.30
Yukonin eläinlääkäri
13.25
Tonnikalan saalistajat: Pohjoinen vs Etelä
14.20
Erakot
15.15
Food Factory
15.40
Food Factory
16.10
Albert Lin ja Raamatun haudatut salaisuudet
17.00
Australian rajalla
17.30
Australian rajalla
18.00
Autojen ensiapu
19.00
Australian rajalla
19.30
Australian rajalla
20.00
Lentoturmatutkinta
21.00
Äärimmäinen selviytyjä
22.00
Pohjoisen valtatien pelastajat: kaaosta valtateillä!
23.00
Huumebisnes Oy
00.00
Rajasota
00.55
Äärimmäinen selviytyjä
01.45
Pohjoisen valtatien pelastajat: kaaosta valtateillä!
02.40
Australian rajalla
03.05
Lentoturmatutkinta
03.50
-04.10
Food Factory
SPONSOROITU
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen näppärin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Rillit huurussa
,
Suuri seikkailu
,
Farmi Suomi
,
Tulossa: Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
,
Taivaan tulet
,
Emmerdale
,
Pikku Kakkonen
,
La Promesa - Salaisuuksien kartano
,
Chelsean etsivä
,
The Voice of Finland
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti