Tietovisat
Reseptit
Horoskooppi
Vaihtoautot
Viihde
Sanakirja
Blogit
TV-ohjelmat tänään
24
Pe 24.09.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.30
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
05.55
Trauma - henkirikoksen jäljet
06.25
Ylen aamu
09.30
Puoli seitsemän
10.00
Cedar Cove - Olivian valinta
10.50
Yle Uutiset Uusimaa
10.58
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.06
Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.14
Yle Uutiset Häme
11.22
Yle Uutiset Pirkanmaa
11.30
Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
11.38
Yle Uutiset Itä-Suomi
11.46
Yle Uutiset Pohjanmaa
11.54
Yle Uutiset Pohjois-Suomi
12.02
Yle Uutiset Lappi
12.10
Yle Oddasat
12.14
Oddasat
12.30
Onnenlahti
13.15
Kovanaama
IMDb
5.4
14.45
Itse valtiaat
15.00
Ylen aamun parhaat
16.00
A-Talk
16.40
Yle Uutiset selkosuomeksi
16.45
Yle Oddasat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.06
Yle Uutiset alueeltasi
17.10
Neiti Fisher nuoremman tutkimukset
18.00
Yle Uutiset
18.21
Yle Uutiset alueeltasi
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Hakekaa kätilö!
20.00
Marja Sannikka
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.05
Perjantai: Suomalainen metsä uhattuna
21.45
Yle Uutiset
21.49
Urheiluruutu
21.53
Yle Uutiset Uutis-Suomi
22.00
Koston kierre
22.45
Viimeinen sana
23.00
Oddasat
23.15
Press - vallan vahtikoirat
00.10
Puoli seitsemän
00.40
Uutisikkuna
04.00
-07.00
Uutisikkuna
LIVE
2
01.05
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 24.9.
06.53
Kim ja Kai
07.00
Suurenmoinen herra Kunkku
07.10
Oravametsä
07.13
Enni ja Roi
07.24
Pikku Kakkosen posti
07.30
Jos annat hiirelle keksin
07.45
Touhukkaat
08.08
Anton Siilinen ratkaisee
08.22
Galaxi
08.23
Jenni
08.50
Jumppahetki: Pihajumppa
09.00
McLeodin tyttäret
09.45
Uusi Päivä
10.13
Uusi Päivä
10.40
Uusi Päivä
11.08
Uusi Päivä
11.45
Venäjän halki 30 päivässä
12.30
Erämaan armoilla
13.30
Casualty
14.20
Jens erämaaseikkailulla
15.00
Näin Norjassa
15.15
Kimmo
15.40
Syke
16.30
Kandit
17.00
Pikku Kakkonen
18.00
Venäjän halki 30 päivässä
18.45
Minun maisemani
19.00
Parasta aikaa
19.28
Parasta aikaa
20.00
Gepardiperheen matkassa
21.00
Sohvaperunat
21.50
Spitting Image
22.15
Kimmo
22.40
"Totuus" Palmen murhasta
23.40
Peltsin Lappi: Tunturit
00.10
The Bold Type
00.50
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.25
Järjen jättiläinen
04.20
Jahti
06.15
Aamusää
06.25
Uutisaamu
07.00
Uutisaamu
08.00
Uutisaamu
09.10
Uutisaamu
09.30
Emmerdale
10.00
Kauniit ja rohkeat
10.30
Jamie Oliverin 15 minuutin ateriat
11.00
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Valitut Palat Collection
12.15
Pilanpäiten
12.30
Supernanny
13.30
Penkinlämmittäjät
14.30
MTV Uutiset Live
15.00
Kaappaus keittiössä
16.00
Salatut elämät
16.30
Kauniit ja rohkeat
16.55
Uutiset
17.04
Päivän sää
17.05
Viiden jälkeen
17.25
Uutiset
17.30
Viiden jälkeen
17.55
Uutiset
18.00
Päivän sää
18.05
Viiden jälkeen erikoishaastattelu
18.30
Emmerdale
19.00
Seitsemän uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Salatut elämät
20.00
Posse
21.30
Kaiken maailman ennätykset
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
F1 Extra
22.45
Total Recall
IMDb
6.2
01.15
Rikospaikka
01.50
02.45
Isänmaan puolesta
03.45
-04.45
Lääkärissä: Lupa tappaa
LIVE
4
03.35
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Halinallet: Tervetuloa Halimaahan
06.20
Bing
06.25
Rusty Rivets
06.50
Pyjamasankarit
07.15
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
07.35
Sunny Bunnies
07.40
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07.50
LEGO City Adventures
08.00
LEGO Ninjago
08.10
Arthur ja minimoit
08.35
Teini-ikäisten mutanttininjakilpikonnien nousu
09.00
Hauskat kotivideot
10.00
Huvila & Huussi
11.00
LIVE: Onnenarpa
12.55
LIVE: Tiedä ja Voita
13.55
Hauskat kotivideot
14.55
Hyvät ja huonot uutiset
15.55
Puutarhan pelastajat
16.55
Onnenarpa
17.00
Hauskat kotivideot
17.30
Hauskat kotivideot
18.00
Hauskat kotivideot
18.30
Hauskat kotivideot
19.00
Remppa vai muutto Suomi
20.00
Vain elämää: Saapuminen Satulinnaan
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Big Brother Suomi
22.30
Mr. Bean lomailee
IMDb
6.4
00.20
I Love You Phillip Morris
IMDb
6.6
02.20
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
08.35
Syntynyt menestymään
09.05
Närbild
09.30
Tusina tavaraa Suomesta
10.00
Tarinoita pikkukaupungista - Kristiinankaupunki
11.00
Kauppakaupunkien aarteita
12.00
Kesäkonsertti Schönbrunnista 2021
13.45
Enemmän elokuvasta: Psyko
14.00
Historia: Mary Rose -laivan salaisuus
14.50
Ennen elokuvaa: Erään murhan anatomia
15.00
Anna, a lopussa
15.45
Parasta pulinaa
16.00
Milanon naisten paratiisi
16.55
Brennerin kirjahylly
17.25
Norjalaisarkkitehtien koteja
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
Superapulaiset
18.30
Unelmakoti
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
20.00
Hospital Real
21.05
Ennen elokuvaa: Erään murhan anatomia
21.15
Hunt for the Wilderpeople
IMDb
7.9
22.55
WOMEX 2019: Surel, Segal, Gubitsch
23.40
Ennen elokuvaa: Psyko
23.46
Psyko
IMDb
8.5
01.31
-01.45
Enemmän elokuvasta: Psyko
LIVE
6
03.50
Simpsonit
04.20
Selviytyjät
06.30
Muumien maailma
06.40
Muumien maailma
06.50
Muumilaakson tarinoita
07.15
Muumilaakson tarinoita
07.40
Paavo Pesusieni
08.00
Alvin ja pikkuoravat
08.10
Alvin ja pikkuoravat
08.25
Mia ja minä
08.50
Myyrän ystävät: Koiranpentuni
08.55
Paavo Pesusieni
09.20
Bob's Burgers
09.55
Tilt Esports
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Home and Away
11.30
Mutsi
12.00
Emmerdale
12.30
Salatut elämät
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Love Island Suomi
15.00
Masked Singer Suomi
16.00
Kaiken maailman ennätykset
16.30
Posse
18.00
Poliisit UK: Ajojahti
19.00
Tanhupallon oma ohjelma
19.30
Mr. Bean
20.00
Olet mitä syöt
21.00
Koston liekki
IMDb
7.7
23.55
General Commander
IMDb
3.3
01.45
Suurmestari UK
02.45
Simpsonit
03.15
Simpsonit
03.45
-04.40
Vaimot vaihtoon USA
LIVE
7
03.55
Ruokakaupparalli
04.55
Kiinteistöveljekset: Koti loppuelämäksi
06.00
Mikä ihmeen asunto?
06.45
Alaskan rakentajat
07.35
Restaurant: Impossible
08.35
Rantataloa etsimässä
09.05
TV Shop
10.05
Asunnon metsästäjät maailmalla
11.15
Rantataloa etsimässä
11.50
Ruokakaupparalli
12.45
Alaskan rakentajat
13.40
Mikä ihmeen asunto?
14.40
Asunnon metsästäjät maailmalla
15.50
Kiinteistöveljekset: Koti loppuelämäksi
16.50
Unelmahäät
17.50
Top Gear: Parhaat palat
18.50
Nanny McPhee ja suuri pamaus
IMDb
6.1
21.00
Cobain: Montage of Heck
IMDb
7.5
23.55
Rikoksen anatomia
01.05
Kohtalon valvojat
IMDb
7.0
03.10
-04.20
Top Gear: The Races
LIVE
8
03.05
Häät sulhasen tapaan
04.05
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Toisenlaiset teiniäidit
10.00
Remppa vai muutto Vancouver
11.00
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
12.00
Annan herkulliset leivonnaiset
12.30
Annan herkulliset leivonnaiset
13.00
Rempalla tuloja
13.30
Jaksa paremmin
14.00
Sinkkuillallinen
15.00
Vieraissa Australia
16.00
Remppa vai muutto Vancouver
17.00
Remppa vai muutto: Lomakodit
18.00
Sinkkuillallinen
19.00
Hurja painonpudotus Suomi
20.00
Remppa vai muutto Vancouver
21.00
Remppa vai muutto Suomi
22.00
Liv D: Uskomattomat diivat
23.00
Unelmien poikamiestyttö
00.50
Sinkkuillallinen
01.50
Remppa vai muutto Vancouver
02.50
Vieraissa Australia
03.55
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.55
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Naurun historia
10.00
Suomen huutokauppakeisari esittää: Markku hoitaa
11.00
Martina ja hengenpelastajat
12.00
Grillit huurussa
13.00
Naurun historia
13.55
Tulossa: Vain elämää
14.00
4D: Haluan uudet kasvot
15.00
Burgerimies Euroopassa
16.00
Tankkaustarinat
16.30
Tankkaustarinat
17.00
Tankkaustarinat
17.30
Tankkaustarinat
18.00
Tulossa: Vain elämää
18.05
The Voice of USA
20.00
Poliisit 2020
20.55
Tulossa: Suomen Tulli rikosten jäljillä
21.00
Arman ja Suomen rikosmysteerit
22.00
Arman ja Suomen rikosmysteerit
23.00
Amerikan kovimmat keräilijät
00.00
Vuorien sankarit
01.00
Kanadan rajalla
01.30
Kanadan rajalla
02.00
Kanadan rajalla
02.30
Kanadan rajalla
03.00
Poliisit
03.30
Poliisit
04.00
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.45
Maailman oudoimmat ruoat
04.45
Yllätystuunaajat
06.20
Top Gear: The Races
06.25
Top Gear: The Races
07.30
Miten kaikki tehdään?
08.00
Miten kaikki tehdään?
08.30
Fast N' Loud
09.30
Arvokaman etsijät
10.35
Uljas universumi
11.45
Miten kaikki tehdään?
12.20
Miten kaikki tehdään?
12.50
TV Shop
13.50
Hengenvaarallinen saalis
14.55
Top Gear: The Races
16.05
Wheeler Dealers
17.05
Gold Rush: Unohdetut kaivokset
18.10
Hengenvaarallinen saalis
19.05
Alaska: Viimeinen rintama
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Upgrade
IMDb
7.5
23.20
Wanted
IMDb
6.7
01.35
Yllätystuunaajat
02.30
Fast N' Loud
03.30
-04.35
Maailman oudoimmat ruoat
LIVE
11
03.10
Hengenvaarallisesti lihava: Dieetin jälkeen
04.10
Kakkukuningas: Kaksintaisto
06.05
Hääpukuja kurvikkaille
06.30
Say Yes To The Dress: Britannia
06.55
Say Yes To The Dress
07.20
Say Yes To The Dress
07.45
90 päivää morsiamena: Darcey & Stacey
08.45
90 päivää morsiamena
10.45
Say Yes to the Dress
11.50
300-kiloinen teini
12.55
Hengenvaarallisesti lihava
15.00
90 päivää morsiamena
17.05
Sisustajat Nate ja Jeremiah
18.05
90 päivää morsiamena: Chantelin perhe
19.00
Say Yes to the Dress
19.55
Say Yes to the Dress
21.00
You, Me & My Ex
22.05
Say Yes To The Dress: Atlanta
23.10
Apua, mikä tauti!
00.20
Tohtori Paise: Poksautustarinat
01.20
90 päivää morsiamena
03.10
-05.05
Hengenvaarallisesti lihava
12
03.55
Lavastus
04.35
Numb3rs
05.20
Family Guy
05.40
Family Guy
06.00
Huutokaupan metsästäjät
06.20
Bless the Harts
06.40
Simpsonit
07.05
Simpsonit
07.25
Simpsonit
07.45
Moderni perhe
08.10
Single Parents
08.30
Lapin poliisit
08.50
Huutokaupan metsästäjät
09.15
Miehen puolikkaat
09.35
Simpsonit
10.00
Simpsonit
10.25
Family Guy
10.50
Family Guy
11.15
Bless the Harts
11.40
Single Parents
12.05
Bless This Mess
12.30
Miehen puolikkaat
12.55
Miehen puolikkaat
13.20
Miehen puolikkaat
13.45
Miehen puolikkaat
14.10
Miehen puolikkaat
14.35
Miehen puolikkaat
15.00
Miehen puolikkaat
15.30
Miehen puolikkaat
15.55
Bless the Harts
16.25
Simpsonit
16.55
Simpsonit
17.30
Family Guy
18.00
Family Guy
18.30
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Miehen puolikkaat
20.30
Miehen puolikkaat
21.00
CSI: Miami
22.00
CSI: Miami
23.00
Ihmemies MacGyver
23.55
Gangsterin heila
IMDb
6.2
01.55
The Walking Dead
02.45
Family Guy
03.10
Family Guy
03.30
Simpsonit
03.55
-04.15
Simpsonit
LIVE
13
03.25
Remontilla rahoiksi
04.10
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
06.30
Valitut Palat Collection
07.00
Lemmen viemää
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
Ensitreffit alttarilla
11.00
Lemmen viemää
12.00
Kauniit ja rohkeat
12.30
Home and Away
13.00
Supernanny
14.00
Onnela
14.30
Sunnuntailounas
15.00
Olet mitä syöt
16.00
Lemmen viemää
17.00
Home and Away
17.30
Younger
18.00
Grand Designs - unelma-asunnot
19.00
Yökylässä Maria Veitola
20.00
Emmerdale
20.30
Salatut elämät
21.00
Love Island Suomi
22.00
Frendit
22.30
Frendit
23.00
Love Island Suomi
00.00
Frendit
00.30
Frendit
01.00
Frendit
01.30
Frendit
01.55
Frendit
02.20
Frendit
02.50
Emmerdale
03.15
Maajussille morsian
04.00
-04.45
Remontilla rahoiksi
LIVE
14
10.00
Neljän tähden talkoot
10.25
Neljän tähden talkoot
10.50
Neljän tähden talkoot
11.15
Neljän tähden talkoot
11.40
Vieraissa
12.25
Vieraissa
13.10
All Together Now Suomi
14.20
All Together Now Suomi
15.30
Suurin pudottaja Suomi
16.15
Suurin pudottaja Suomi
17.00
Remppa vai muutto UK
18.00
Remppa vai muutto UK
19.00
Man of Steel
IMDb
7.0
21.55
The Trust
IMDb
5.4
23.50
Blue Bloods
00.50
Pientä pilaa
01.00
-01.50
Temptation Island Suomi
LIVE
15
03.10
Tappavat synnit
04.10
Melkein täydellinen rikos
05.10
Caribbean Life
06.00
Kakkukuningas
06.25
Kakkukuningas
06.50
Kotikulmat kuntoon
07.50
Caribbean Life
08.15
Caribbean Life
08.50
Vintage-kodit kuntoon
09.50
Lottovoittajan unelmakoti
10.15
Lottovoittajan unelmakoti
10.55
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
12.55
Kotikulmat kuntoon
13.55
TV Shop
14.55
Say Yes To The Dress: Britannia
15.25
Say Yes To The Dress: Britannia
16.05
Unelmahäät
17.05
Dodo Heroes
18.10
Rakastaa, ei rakasta
19.00
Kauniit ja kuuluisat
20.00
Yhä mysteeri
21.00
Before I Die
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.00
Kaksinaamaista peliä
IMDb
6.2
01.50
Painajainen naapurissa
02.50
Kova laki: Erikoisyksikkö
03.45
-04.45
Tappavat synnit
17
20
03.50
Food Factory
04.10
Food Factory
04.30
Äärimmäinen selviytyjä
05.15
Vaarallisen valtatien pelastajat
06.00
Vankilassa ulkomailla
06.45
Tonnikalan saalistajat: Pohjoinen vs Etelä
07.25
Elä vapaana tai kuole
08.10
Food Factory
08.30
Food Factory
08.50
Suuret rakenteet: rakennustekniikan ihmeitä
09.45
Cosmos: Mahdolliset maailmat
10.40
Australian rajalla
11.05
Australian rajalla
11.35
Uskomaton eläinlääkäri Pol: parhaat palat
12.25
Yukonin eläinlääkäri
13.20
Tonnikalan saalistajat: Pohjoinen vs Etelä
14.15
Erakot
15.10
Food Factory
15.35
Food Factory
16.05
Maailmanhistorian upeimmat aarteet
17.00
Australian rajalla
17.30
Australian rajalla
18.00
Autojen ensiapu
19.00
Australian rajalla
19.30
Australian rajalla
20.00
Tri K:n eksoottiset eläimet
21.00
Uskomaton eläinlääkäri Pol 10
22.00
Eläintarhan salaisuudet 3
23.00
Huumebisnes Oy
00.00
Rajasota
00.55
Uskomaton eläinlääkäri Pol 10
01.45
Eläintarhan salaisuudet 3
02.35
Australian rajalla
03.00
Kiven sisällä
03.45
-04.30
Vankilassa ulkomailla
SPONSOROITU
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen nopein TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Suuri seikkailu
,
Lähiöbotox: African Metal Tour
,
Mahdoton tapaus
,
Farmi Suomi
,
Latelan Laurin hurja remontti
,
Emmerdale
,
Simpsonit
,
Kauniit ja rohkeat
,
Reinikainen
,
Salatut elämät
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti