Blogit
Viihde
Sanakirja
Vaihtoautot
Tietovisat
Reseptit
Horoskooppi
TV-ohjelmat tänään
15
Ke 15.09.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.45
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
05.55
Ulos luontoon
06.25
Ylen aamu
09.30
Puoli seitsemän
10.00
Kaikenkarvaiset ystäväni
10.50
Yle Uutiset Uusimaa
10.58
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.06
Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.14
Yle Uutiset Häme
11.22
Yle Uutiset Pirkanmaa
11.30
Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
11.38
Yle Uutiset Itä-Suomi
11.46
Yle Uutiset Pohjanmaa
11.54
Yle Uutiset Pohjois-Suomi
12.02
Yle Uutiset Lappi
12.10
Yle Oddasat
12.14
Oddasat
12.30
Onnenlahti
13.13
Rantasuon raatajat
IMDb
4.9
14.45
Itse valtiaat
15.00
Ylen aamun parhaat
15.40
A-studio viittomakielellä
16.10
Mot
16.40
Yle Uutiset selkosuomeksi
16.45
Yle Oddasat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.06
Yle Uutiset alueeltasi
17.10
Onnenlahti
18.00
Yle Uutiset
18.21
Yle Uutiset alueeltasi
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Historia: Keskitysleirin valokuvaaja
20.00
Kulttuuricocktail Live
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.05
A-studio
21.45
Yle Uutiset
21.49
Urheiluruutu
21.53
Yle Uutiset Uutis-Suomi
22.00
Sodan murtamat
23.25
Oddasat
23.40
Marja Sannikka
00.10
Puoli seitsemän
00.40
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
00.40
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 15.9.
06.53
Dinotassut
07.04
Tilkkupeiton tarinoita
07.08
Henrietta
07.16
Ritari Mikke
07.28
Pupulaarimusiikkia
07.32
Mitä ihmettä?
07.37
Pii ja Poju
07.50
Richard Scarry: Touhulan arvoituksia
08.16
Galaxi
08.17
Pok ja Mok
08.24
Aika härdelli!
08.36
Hirveä Henri
08.50
Jumppahetki: Reipas jumppa
09.00
McLeodin tyttäret
09.45
Uusi Päivä
10.15
Latela
10.45
Kummeli
11.15
Katkeamaton
11.45
Luontoretkellä
12.25
Erämaan armoilla
13.25
Casualty
14.15
Tiettömän taipaleen takana
14.55
Jopet-show
15.20
Kimmo
15.43
Syke
16.30
Uusi Päivä
17.00
Pikku Kakkonen
18.00
Matkapassi: Vietnam
19.00
Syke
20.00
Lomaunelmia: Australia
20.24
Lomaunelmia: Australia
21.00
Tuntematon sotilas -sarja
22.00
Kimmo
22.25
Topi - nuoren miehen elämää
22.55
Das Boot - Sukellusvene U-612
23.55
Sekasin
00.15
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.45
Teknavi
04.15
Ota rahat ja juokse
06.15
Aamusää
06.25
Uutisaamu
07.00
Uutisaamu
08.00
Uutisaamu
09.10
Uutisaamu
09.30
Emmerdale
10.00
Kauniit ja rohkeat
10.30
Neljän tähden illallinen
11.00
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Valitut Palat Collection
12.15
Pilanpäiten
12.30
Asian ytimessä, Jaakko Loikkanen
13.00
Masked Singer Suomi
14.00
Masked Singer Suomi - Maskin takana
14.30
MTV Uutiset Live
15.00
Suomen kaunein koti
16.00
Salatut elämät
16.30
Kauniit ja rohkeat
16.55
Uutiset
17.04
Päivän sää
17.05
Viiden jälkeen
17.25
Uutiset
17.30
Viiden jälkeen
17.55
Uutiset
18.00
Päivän sää
18.05
Viiden jälkeen erikoishaastattelu
18.30
Emmerdale
19.00
Seitsemän uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Salatut elämät
20.00
Jussi-gaala 2021
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Rikospaikka
23.05
Missä olit, kun kolari pysäytti Konginkankaalla?
23.35
Suomen kaunein koti
00.30
Ensitreffit alttarilla
01.25
Näe minut
02.30
Kuolen nauruun
03.45
-04.40
999: Mikä hätänä?
LIVE
4
03.35
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Halinallet: Tervetuloa Halimaahan
06.20
Bing
06.25
Rusty Rivets
06.50
Pyjamasankarit
07.15
Angry Birds Stella
07.20
K3
07.30
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07.40
LEGO City Adventures
07.50
LEGO Ninjago
08.05
Angry Birds Toons
08.10
Arthur ja minimoit
08.35
Teini-ikäisten mutanttininjakilpikonnien nousu
09.00
Hauskat kotivideot
10.00
Huvila & Huussi
11.00
LIVE: Onnenarpa
12.55
LIVE: Tiedä ja Voita
13.55
Hauskat kotivideot
14.55
Burgerimies Suomessa
15.55
Rempalla tuloja
16.25
Onnenarpa
16.30
Puutarhan pelastajat
17.30
Suomen huutokauppakeisari
18.30
BumtsiBum
20.00
Hurja painonpudotus Suomi
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Big Brother Suomi
22.30
Tulossa: Kuppilat kuntoon, Hans Välimäki!
22.35
Hurja painonpudotus Suomi
23.35
4D: Seksin saloja
00.40
Amerikan kovimmat keräilijät
01.40
Australian rajalla
02.10
Australian rajalla
02.40
Sex Tape Suomi
03.40
-04.40
Arman Pohjantähden alla
LIVE
5
08.40
Kesäjumppaa Sofian kanssa
09.00
Kovin kuski haussa
09.51
Kirjat, joilla on merkitystä
10.20
Ambulanssi apuun!
11.00
Strömsö
11.30
Petra saa vauvan
12.00
Yle Live: BBC:n kesäfestari 2019
13.00
WOMEX 2019: Faraj Suleiman
13.50
Ennen elokuvaa: Psyko
14.00
Kiehtova maailma: Lähde kun vielä voit
15.00
Isä Matteon tutkimuksia
16.00
Milanon naisten paratiisi
16.50
Arkistojen salat
17.25
Tanskalainen maajussi
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Tuntematon perillinen
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
20.00
Hospital Real
21.00
Junamatka Eurooppaan
22.00
Ennen elokuvaa: Psyko
22.05
Edward II
IMDb
6.8
23.35
-00.27
Punk eilen tänään
LIVE
6
03.30
Viron surkein kuski
04.25
Suurmestari UK
06.30
Monchhichi
06.40
Palomies Sami
06.50
Muumilaakson tarinoita
07.15
Muumilaakson tarinoita
07.40
Molang-pupu
07.45
Paavo Pesusieni
08.05
Lucky Luken uudet seikkailut
08.30
Possu ja Kärpänen
08.50
Myyrän parhaat ystävät 2
09.05
Paavo Pesusieni
09.30
Bob's Burgers
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Home and Away
11.30
Mutsi
12.00
Emmerdale
12.30
Salatut elämät
13.00
Simpsonit
13.30
UEFA Champions League: Huippuhetket
14.00
Love Island Suomi
15.00
Baywatch
16.00
Selviytyjät
17.00
Simpsonit
17.30
Simpsonit
18.00
Suurmestari UK
19.00
Frendit
19.30
Frendit
20.00
Yökylässä Maria Veitola
21.00
Schitt's Creek
21.30
Schitt's Creek
22.00
Schitt's Creek
22.30
Bohemian Rhapsody
IMDb
7.9
01.15
Sub.doc: Iso-Britannian tiikerikuningas osa 1
02.20
Simpsonit
02.50
Simpsonit
03.15
Rikospaikka: True Crime Suomi
03.45
-04.40
Selviytyjät
LIVE
7
03.35
Ruokakaupparalli
04.35
Kiinteistöveljekset: Koti loppuelämäksi
06.15
Tiny House, Big Living
06.50
Alaskan rakentajat
07.45
Restaurant: Impossible
08.45
Rantataloa etsimässä
09.20
TV Shop
10.20
Asunnon metsästäjät maailmalla
11.15
Rantataloa etsimässä
11.50
Ruokakaupparalli
12.50
Alaskan rakentajat
13.40
Mikä ihmeen asunto?
14.40
Asunnon metsästäjät maailmalla
15.40
Kiinteistöveljekset: Koti loppuelämäksi
16.40
Iholla
17.15
Iholla
17.50
Kiinteistöveljekset: Koti loppuelämäksi
18.50
Onnenpyörä
19.50
Rikostapaus: Peter Nygård
21.00
Ronaldo
IMDb
6.3
22.55
Top Gear: The Races
00.05
Äärirajoilla: Iiro Seppänen
01.10
Split
IMDb
7.3
03.25
-04.25
Asunnon metsästäjät maailmalla
LIVE
8
03.05
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Toisenlaiset teiniäidit
09.55
Tulossa: Kuppilat kuntoon, Hans Välimäki!
10.00
Remppa vai muutto Vancouver
11.00
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
12.00
Annan herkulliset leivonnaiset
12.30
Huikeat kakkutaiturit
13.00
Hansin matkassa
14.00
Sinkkuillallinen
15.00
Toisenlaiset teiniäidit
15.55
Tulossa: Kuppilat kuntoon, Hans Välimäki!
16.00
Remppa vai muutto Vancouver
17.00
Huvila & Huussi
18.00
Sinkkuillallinen
19.00
Toisenlaiset äidit
20.00
Remppa vai muutto Vancouver
21.00
Huvila & Huussi Asuntomessuilla
21.30
Huvila & Huussi Asuntomessuilla
22.00
Tulossa: Vain elämää
22.05
Liv D: Villit äidit
23.05
Sinkkuillallinen
00.05
Kumman kaa
00.35
Kumman kaa
01.05
Remppa vai muutto Vancouver
02.05
Lätkävaimot
03.05
-04.05
Häät sulhasen tapaan
LIVE
9
03.55
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Naurun historia
10.00
Mental Samurai Suomi
11.00
Kimpassa
12.00
Grillit huurussa
13.00
Naurun historia
14.00
Panttilainaamon autospesialistit
14.30
Panttilainaamon autospesialistit
15.00
Burgerimies Euroopassa
16.00
Amerikan kovimmat keräilijät
17.00
Leijonan luola USA
18.00
Suomen Tulli
19.00
Rantavahdit
19.30
Rantavahdit
20.00
Amerikan kovimmat keräilijät
21.00
Stand Up!
22.00
Vuorien sankarit
23.00
Suomen Tulli
00.00
Australian rajalla
00.35
Australian rajalla
01.05
Amerikan kovimmat keräilijät
02.05
Amerikan kovimmat keräilijät
03.00
Poliisit
03.30
Poliisit
04.00
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.35
Maailman oudoimmat ruuat
04.35
Yllätystuunaajat
06.15
Top Gear UK Best Of
07.20
Miten kaikki tehdään?
07.55
Miten kaikki tehdään?
08.25
Fast N' Loud
09.30
Arvokaman etsijät
10.35
Uljas universumi
11.30
Miten kaikki tehdään?
12.05
Miten kaikki tehdään?
12.40
TV Shop
13.40
Hengenvaarallinen saalis
14.40
Top Gear: Winter Blunderland
15.50
Wheeler Dealers
16.50
Gold Rush: Unohdetut kaivokset
17.50
Hengenvaarallinen saalis
18.55
Top Gear
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Best of Top Gear
22.05
Best of Top Gear
23.25
Museoiden mysteerit
00.20
Top Gear
01.30
Yllätystuunaajat
02.30
Fast N' Loud
03.30
-04.35
Maailman oudoimmat ruuat
LIVE
11
03.55
Extreme Sisters
04.55
Kakkukuningas: Kaksintaisto
06.20
Say Yes To The Dress: Britannia
06.55
Say Yes To The Dress
07.30
Say Yes To The Dress
08.00
90 päivää morsiamena: Darcey & Stacey
09.00
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
10.55
Extreme Sisters
11.55
Kakkukuningas
12.30
Hääpukuja kurvikkaille
13.00
Hengenvaarallisesti lihava
15.00
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
16.55
Kakkukuningas: Kaksintaisto
18.00
90 päivää morsiamena: Darcey & Stacey
19.00
You, Me & My Ex
20.00
Hengenvaarallisesti lihava
21.00
Extreme Sisters
22.00
Äiti bestiksenä
23.00
Apua, mikä tauti!
00.00
Tohtori Paise
01.00
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
02.55
-04.55
Hengenvaarallisesti lihava
12
03.35
CSI: Miami
04.15
Numb3rs
04.55
Numb3rs
05.40
Family Guy
06.00
Moderni perhe
06.20
Bless the Harts
06.40
Simpsonit
07.05
Simpsonit
07.25
Simpsonit
07.45
Moderni perhe
08.05
Single Parents
08.25
Lapin poliisit
08.50
Huutokaupan metsästäjät
09.10
Miehen puolikkaat
09.35
Simpsonit
10.00
Simpsonit
10.25
Family Guy
10.50
Family Guy
11.15
Bless the Harts
11.40
Single Parents
12.05
Huutokaupan metsästäjät
12.30
Lapin poliisit
12.55
Miehen puolikkaat
13.20
Miehen puolikkaat
13.45
112 Hätäkeskus
14.35
Ihmemies MacGyver
15.35
Miehen puolikkaat
16.00
Bless the Harts
16.30
Simpsonit
17.00
Simpsonit
17.30
Family Guy
18.00
Family Guy
18.30
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Miehen puolikkaat
20.30
Miehen puolikkaat
21.00
CSI: Miami
22.00
9-1-1
23.00
Ihmemies MacGyver
00.00
Family Guy
00.25
Family Guy
00.50
Simpsonit
01.15
Simpsonit
01.40
CSI: Miami
02.40
CSI: Miami
03.30
-04.10
Cold Courage
LIVE
13
03.30
Remontilla rahoiksi
04.10
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
06.30
Valitut Palat Collection
07.00
Lemmen viemää
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
Maajussille morsian
11.00
Lemmen viemää
12.00
Kauniit ja rohkeat
12.30
Home and Away
13.00
Koko Britannia leipoo
14.00
Yökylässä Maria Veitola
15.00
Supernanny
16.00
Lemmen viemää
17.00
Home and Away
17.30
Younger
18.00
Grand Designs - unelma-asunnot
19.00
Suomen kaunein koti
20.00
Emmerdale
20.30
Salatut elämät
21.00
Love Island Suomi
22.00
Kova laki
23.00
Love Island Suomi
00.00
True crime: Takapihalle haudatut
01.00
Younger
01.30
Emmerdale
01.55
Baywatch
02.50
Grand Designs - unelma-asunnot
03.40
-04.40
Remontilla rahoiksi
LIVE
14
11.30
Remppa vai muutto Australia
12.20
Neljän tähden talkoot
12.45
Neljän tähden talkoot
13.10
Et sä tiedä kuka mä oon?
13.55
Eläinsairaala
14.20
All Together Now Suomi
15.30
Vieraissa
16.15
Suurin pudottaja Suomi
17.00
Burgerimies Euroopassa
18.00
Hyvät ja huonot uutiset
19.00
This Is Us
20.00
Havaiji 5-0
21.00
Pacific Rim
IMDb
6.9
23.35
Blue Bloods
00.30
Amerikan rajavartijat
01.00
-01.50
Temptation Island Suomi
LIVE
15
03.00
Tappavat synnit
04.00
Melkein täydellinen rikos
05.00
Caribbean Life
06.00
Kakkukuningas
06.30
Kakkukuningas
06.55
Kotikulmat kuntoon
07.55
Caribbean Life
08.25
Caribbean Life
08.55
Vintage-kodit kuntoon
09.55
Lottovoittajan unelmakoti
10.25
Lottovoittajan unelmakoti
10.55
90 päivää morsiamena: Chantelin perhe
12.00
90 päivää morsiamena: Chantelin perhe
13.00
Kotikulmat kuntoon
13.55
TV Shop
14.55
Say Yes to the Dress: Atlanta
16.00
Lottovoittajan unelmakoti
16.30
Lottovoittajan unelmakoti
17.00
Crikey! It's A Lookback
18.00
Kauniit ja kuuluisat
19.00
Tanskanlaivalla 24h
19.30
Maailman herkullisimmat ruoat
20.00
Philadelphian eläinpoliisit
21.00
Rikoksen anatomia
22.00
Deadly Recall
22.55
Painajainen naapurissa
23.55
Before I Die
00.55
Murhan vaikutus
01.55
Kova laki: Erikoisyksikkö
02.55
Tappavat synnit
03.55
-04.55
Melkein täydellinen rikos
17
20
03.50
Food Factory
04.10
Food Factory
04.30
Erakot
05.15
Pohjoisen valtatien pelastajat
06.00
Vaarallisen valtatien pelastajat
06.45
Tonnikalan saalistajat: Pohjoinen vs Etelä
07.25
Elä vapaana tai kuole
08.10
Food Factory
08.30
Food Factory
08.50
Uskomattomat koneet
09.45
Gathering Storm
10.40
Australian rajalla
11.05
Australian rajalla
11.35
Uskomaton eläinlääkäri Pol
12.25
Yukonin eläinlääkäri
13.20
Tonnikalan saalistajat: Pohjoinen vs Etelä
14.15
Saari ilman lakeja
15.10
Food Factory
15.35
Food Factory
16.05
Muumioiden valtakunta
17.00
Australian rajalla
17.30
Australian rajalla
18.00
Autojen ensiapu
19.00
Hostile Planet
20.00
Lentoturmatutkinta
21.00
Salakuljettajat satimeen
22.00
Inside: Amerikan mafia
23.00
Huumebisnes Oy
00.00
11. syyskuuta: Päivä Amerikassa
00.55
Salakuljettajat satimeen
01.45
Inside: Amerikan mafia
02.35
Australian rajalla
03.05
Lentoturmatutkinta
03.50
-04.10
Food Factory
SPONSOROITU
Hightown
Jerry Bruckheimerin tuottama Massachussettsiin sijoittuva rikosdraama.
Mainosmiesmurhaaja
Dokumenttisarja pureutuu vuonna 1994 kadonneen turkulaismiehen katoamiseen.
Hautalehto: Rakennus 31
Katsojaennätyksiä rikkonut alkuperäissarja Hautalehto jatkuu 2. kaudella
Liiga playoffs 2024
Keskiviikkona käynnistyy ensimmäiset puolivälieräottelut.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen nopein TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Syyttäjä Imma Tataranni
,
Kauniit ja rohkeat
,
Salatut elämät
,
The Voice of Finland
,
Unelma-asunto auringon alta
,
Hudson & Rex
,
Naked Attraction Norja
,
Houkutus naapurissa
,
Alavilla mailla hallanvaara
,
Gran Hotel
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti