Viihde
Reseptit
Blogit
Vaihtoautot
Sanakirja
Horoskooppi
Tietovisat
TV-ohjelmat tänään
8
Su 08.08.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
03.30
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
07.15
Itämeren helmet: Kronstadt
08.00
Avara luonto: Luonto avaruudesta
09.00
Veden saartamat: Saimaa
09.28
Veden saartamat: Saaristomeri
10.00
Jumalanpalvelus
11.00
The Real McCoy
12.35
Kuningasperheen salaisuudet
13.20
Ikimuistoinen: Laila Kinnunen
13.40
Ikimuistoinen: Lasse Mårtenson
14.10
Egenland
14.40
Merkkien salat
15.10
Taistelu Laatokan Karjalassa
16.03
Victoria
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Kotirintaman naiset
18.00
Yle Uutiset
18.10
Urheiluruutu
18.15
Elämäni Biisi
19.45
Jäljet päättyvät Berliiniin
20.30
Yle Uutiset
20.45
Urheiluruutu
21.00
M/S Romantic
22.00
Paha ui paratiisiin
23.00
Ulkolinja: Venäläistä rakkautta
23.55
Pank - pankin nousu ja uho
00.45
Uutisikkuna
04.00
-06.25
Uutisikkuna
LIVE
2
02.55
Tokion olympiakisat, lentopallo
05.00
Tokion olympiakisat, rytminen
06.30
Tokion olympiakisat, ratapyöräily
07.30
Tokion olympiakisat, lentopallo
08.00
Tokion olympiakisat, nyrkkeily
08.50
Tokion olympiakisat, lentopallo
09.30
Tokion olympiakisat, käsipallo
11.00
Tokion olympiakisat, yleisurheilu maraton
12.10
Tokion olympiakisat, päivän parhaat
12.40
Tokion olympiakisat, olympiastudio
13.15
Tokion olympiakisat, kisakooste
14.00
Tokion olympiakisat, päättäjäiset
16.15
Luottomies
16.25
Luottomies
16.40
Riistametsällä
16.41
Vonkaleita jahtaamassa
17.25
Lomaunelmia: Kreikan saaristo
17.50
Syke
18.35
Syke
19.30
Luottomies 2
20.00
Vierumäki Finnish Challenge
21.00
Tokion olympiakisat, päättäjäiset
23.15
Rukajärven tie
IMDb
6.8
01.15
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.25
Tuttu Juttu Show
04.10
Olet mitä syöt
07.00
Ostoskanava Tvins.com
08.00
Muumilaakson tarinoita
08.25
Muumilaakson tarinoita
08.50
Horseland - heppajengi
09.10
Palomies Sami
09.20
Alvin ja pikkuoravat
09.35
Oggi ja torakat
10.00
Illallinen äidille
11.00
Grand Designs - unelma-asunnot
12.00
Koko Britannia leipoo
13.00
Laulu Rakkaudelle: Secret Song Suomi
14.30
MTV3doc: Myyränä Pohjois-Koreassa osa 1
16.00
Agatha Christie: Ruumis kirjastossa
IMDb
7.1
18.00
Amazing Race
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Tulosruutu
19.20
Urheiluextra
19.30
Täydellinen kesä
20.00
Agatha Christie: Murha maalaiskylässä
IMDb
7.3
22.00
Kymmenen uutiset
22.15
Viikon sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Aallonmurtaja
23.35
Kova laki
00.30
Agatha Christie: Totuus hallavan hevosen majatalosta
01.30
Joonas Nordman Show
02.25
Antti Holma ja maastamuuttajat
03.20
-04.05
Ota rahat ja juokse
LIVE
4
03.15
Amerikan kovimmat keräilijät
04.15
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Bing
06.05
Bing
06.10
Hatchimals
06.15
Hatchimals
06.20
Ritariprinsessa Nella
06.40
Rusty Rivets
07.00
Pyjamasankarit
07.25
Angry Birds Toons
07.30
Angry Birds Toons
07.35
Littlest Pet Shop: Meidän oma maailma
07.45
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07.55
LEGO City Adventures
08.10
LEGO Ninjago
08.25
LEGO Star Wars
08.50
Angry Birds Blues
08.55
Angry Birds Blues
09.00
Hauskat kotivideot
09.30
Hauskat kotivideot
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Huvila & Huussi
11.30
MasterChef Australia
12.40
MasterChef Australia
13.45
Puutarhan pelastajat
14.45
Puutarhan pelastajat
15.45
Tulossa: Big Brother Suomi
15.50
Sooloilua
IMDb
5.6
17.50
Viidakkokirja
IMDb
7.4
20.00
Mestareiden mestari
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Napapiirin sankarit 2
IMDb
5.9
22.50
Tulossa: Hurja painonpudotus Suomi
22.55
Beck: Sairaalamurhat
IMDb
5.7
00.45
Hyvät ja huonot uutiset
01.40
Hyvät ja huonot uutiset
02.40
Amerikan kovimmat keräilijät
03.40
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
06.50
Pikku Kakkonen
06.52
Nimipäiväonnittelu: 8.8.
06.55
Tik Tak
07.00
Hau Hau, Piip ja Veli
07.10
Simo
07.15
Urheat pupuset
07.20
Laura
07.35
Mimmi Lehmä ja Varis
07.45
Pikin eläimet
07.50
Kiri ja Lolo
07.55
Liisa ja Leo
08.10
Oktonautit
08.20
Ryhmä Hau
08.45
Herra Heinämäki ja Lato-Orkesteri
08.59
Galaxi
09.00
Galaxi
09.01
Näin meillä
09.12
Voihan Poni
09.25
Mahti-Mopsi
09.31
Merten syvyyksissä
09.53
Råtta Booris
10.00
Tanssin askeleet
10.30
Kirjat, joilla on merkitystä
11.00
Villieläinten jäljillä
12.00
Casting
IMDb
8.5
13.30
Miksi tanssimme?
14.25
Tanssii robottien kanssa
15.10
Silloin, kun arabit tanssivat
16.35
Mahler x 10: Adagio sinfoniasta nro 10.
17.25
Teurastajan vapaapäivä
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
Tilda ja hänen ystävänsä
18.11
Kiia ja kissa
18.24
Lulun luontoseikkailut
18.30
Huutokauppakesä
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.48
Sportliv
20.00
Saaristolaislääkäri
20.55
Saaristolaislääkäri
21.56
-23.42
Raja
IMDb
7.0
LIVE
6
03.20
Ulosottomiehet
06.30
Simpsonit
06.40
Simpsonit
07.05
Simpsonit
07.30
Simpsonit
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Jane the Virgin
09.52
Pilanpäiten
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Paavo Pesusieni
11.25
Simpsonit
11.55
Simpsonit
12.25
Simpsonit
12.55
Simpsonit
13.25
Simpsonit
13.55
Myytinmurtajat
14.50
Kaiken maailman ennätykset
15.20
Kaiken maailman ennätykset
15.55
Poliisit UK: Ajojahti
16.55
Top Gear
18.00
Selviytyjät
19.00
Selviytyjät
20.00
Pitääkö olla huolissaan?
21.00
Ocean's Twelve
IMDb
6.5
23.25
Top Gear
00.30
Masked Singer USA
01.20
RAW
02.05
Billions
03.05
Billions
04.00
-04.44
999: Mikä hätänä?
LIVE
7
02.50
Tokion olympialaiset: Lentopallo
05.00
Tokion olympialaiset: Koripallostudio
05.20
Tokion olympialaiset: Koripallo
06.00
Tokion olympialaiset: Koripallo
07.30
Tokion olympialaiset: Lentopallo
09.15
Tokion olympialaiset: Käsipallo
11.00
Tokion olympialaiset: Koripallo
13.00
Tokion olympialaiset: Koripallo
14.25
Tokion olympialaiset: 3x3 koripallo
15.25
Tokion olympialaiset: Lentopallo
17.00
Tokion olympialaiset: Koripallo
19.00
Tokion olympialaiset: Päättäjäiset
20.00
Tokion olympialaiset: 16. kisapäivä
20.30
Tokion olympialaiset: Koripallostudio
21.00
Yön eläimet
IMDb
7.5
23.05
Tokion olympialaiset: 16. kisapäivä (u)
23.40
Tokion olympialaiset: Koripallostudio 8.8.
00.10
Top Gear
01.15
Tulkki
IMDb
6.4
03.35
-04.30
Ruokakaupparalli
LIVE
8
03.10
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Remppa vai muutto Vancouver
09.55
Tulossa: Remppa vai muutto Suomi
10.00
Remppa vai muutto Vancouver
11.00
Hansin matkassa
12.00
Kuppilat kuntoon, Hans Välimäki!
13.00
Häät sulhasen tapaan
14.00
Sinkkuillallinen
15.00
Sinkkuillallinen
16.00
Sinkkuillallinen
17.00
Tulossa: Hurja painonpudotus Suomi
17.05
Unelmien poikamiestyttö
18.55
Syke-elokuvan tunnusbiisi: Anssi Kela - Sut puhallan pois
19.00
Liv D: Villit äidit
20.00
Huvila & Huussi
21.00
Kuutamolla
IMDb
5.6
23.25
Tulossa: Arman Pohjantähden alla
23.30
Liv D: Brittikuninkaallisten suosikkikaupat
00.30
Paratiisihotelli USA
01.30
Remppa vai muutto Vancouver
02.25
Remppa vai muutto Vancouver
03.25
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
02.40
Muinaiset avaruusoliot
04.15
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Laiva
09.30
Laiva
10.00
Laiva
10.30
Laiva
11.00
Tulossa: Hurja painonpudotus Suomi
11.05
Leijonan luola USA
12.00
Leijonan luola USA
12.55
Tulossa: Suomen huutokauppakeisari
13.00
Kanadan rajalla
13.30
Kanadan rajalla
14.00
Amerikan rajavartijat
14.30
Amerikan rajavartijat
15.00
Suomen huutokauppakeisari Epsanjassa
16.00
Suomen huutokauppakeisari Epsanjassa
17.00
Suomen huutokauppakeisari Epsanjassa
18.00
Kuppilat kuntoon, Hans Välimäki!
19.00
Poliisit 10 vuotta
20.00
Poliisit 10 vuotta
20.55
Tulossa: Suomen huutokauppakeisari
21.00
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
22.00
Amerikan kovimmat keräilijät
23.00
Burgerimies Suomessa
00.00
4D: Lesbojen seksivinkit heteroille
01.00
Muinaiset avaruusoliot
02.40
Muinaiset avaruusoliot
03.35
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.20
American Chopper
04.10
Ghost Adventures
05.05
Mystery Diners
06.20
Ruokamatkalla USA:ssa
06.55
Mystery Diners
07.25
Mystery Diners
07.55
Tokion olympialaiset: Nyrkkeily
09.55
Tokion olympialaiset: Koripallostudio 7.8.
10.25
Tokion olympialaiset: Vesipallo
11.50
Ruokamatkalla USA:ssa
12.20
Ruokamatkalla USA:ssa
12.45
TV Shop
13.45
Mystery Diners
14.20
Mystery Diners
14.50
Yksinkertaista elämää
15.50
Top Gear Best Of
16.55
Planeettojen arvoitukset
17.50
Top Gear Best Of
19.00
Harvinaisten eläinten jäljillä
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Jarhead 3: The Siege
IMDb
5.2
22.45
The Purge: Election Year
IMDb
6.0
00.45
Yllätystuunaajat
01.45
American Chopper
02.40
Ghost Adventures
03.35
-04.30
Yllätystuunaajat
LIVE
11
03.35
Sisarvaimot
04.30
Sisarvaimot
05.30
Kakkukuningas
06.05
Pienten perhe
07.00
Say Yes To The Dress: Britannia
07.30
Kakkukuningas
08.00
Kakkukuningas
08.30
Kakkukuningas
09.00
Kakkukuningas
09.30
Kakkukuningas
10.00
Kakkukuningas
10.30
Pienten perhe
11.25
Pienten perhe
12.25
Pienten perhe
13.20
Hengenvaarallisesti lihava
14.15
Hengenvaarallisesti lihava
15.10
Hengenvaarallisesti lihava
16.10
Hengenvaarallisesti lihava
17.05
Derricon uskomaton suurperhe
18.00
Apua! Tyttäreni on raskaana
19.00
Hääpukuja kurvikkaille
20.00
90 päivää morsiamena: Maailmalla
21.45
90 päivää morsiamena: Maailmalla: Jälkipyykki
22.30
Rakastunut mammanpoikaan
23.25
Paiseklinikka
00.20
Tohtori Jalkapaise: Pelasta jalkani!
00.50
Tohtori Paise: Ennen poksautusta
01.20
Tohtori Paise
02.15
Pieni suuri perhe
03.15
-04.05
Sisarvaimot
12
03.55
Criminal Minds
04.35
Criminal Minds
05.15
Deep State
06.00
Bless the Harts
06.20
The Cool Kids
06.40
Single Parents
07.05
Single Parents
07.25
Bless This Mess
07.45
Lapin poliisit
08.10
Lapin poliisit
08.30
Lapin poliisit
08.55
Maisan ja Nikon luksusmatkat
09.45
Maisan ja Nikon luksusmatkat
10.40
Moderni perhe
11.05
Moderni perhe
11.30
Moderni perhe
11.55
Moderni perhe
12.20
Moderni perhe
12.45
Simpsonit
13.10
Simpsonit
13.35
Simpsonit
14.00
Simpsonit
14.25
Simpsonit
14.50
Simpsonit
15.15
Simpsonit
15.40
Simpsonit
16.05
Nuori MacGyver
17.00
Nuori MacGyver
18.00
Miehen puolikkaat
18.30
Miehen puolikkaat
19.00
Miehen puolikkaat
19.30
Miehen puolikkaat
20.00
Miehen puolikkaat
20.30
Miehen puolikkaat
21.00
Walk the Line
IMDb
7.8
23.35
CSI: Miami
00.00
Single Parents
00.30
CSI: Miami
01.25
CSI: Miami
02.20
CSI: Miami
03.05
CSI: Miami
03.45
-04.30
CSI: Miami
LIVE
13
03.55
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
First Dates Hotel
10.25
First Dates Hotel
11.20
First Dates Hotel
12.15
Jamie Oliver: Kaikki kokkaamaan
12.40
Jamie Oliver: Kaikki kokkaamaan
13.10
Ensitreffit alttarilla USA
14.05
Ensitreffit alttarilla USA
15.05
AVA doc: Varakkaat vuokraajat
16.05
Kardashianit
17.05
Los Angelesin luksuslukaalit
18.05
AVA doc: Maailman karmeimmat aviomiehet
19.00
Unelma-asunto auringon alta - Uudet jaksot alkaa!
20.00
Unelma-asunto auringon alta
21.00
Batman - paluu
IMDb
7.0
23.25
The Affair
00.35
Rouva Ministeri
01.30
Kova laki
02.20
RuPaul's Drag Race
03.10
RuPaul's Drag Race
04.00
-04.45
RuPaul's Drag Race
LIVE
14
09.55
Just Go With It
IMDb
6.4
11.50
Wonder Wheel
IMDb
6.2
13.30
Vicky Cristina Barcelona
IMDb
7.1
15.05
Magic Mike XXL
IMDb
5.6
17.00
Jackie
IMDb
6.7
18.55
Tulossa: Hurja painonpudotus Suomi
19.00
Gold
IMDb
6.7
21.20
Gravity
IMDb
7.7
23.10
Tulossa: Arman Pohjantähden alla
23.15
Marttyyrit
IMDb
4.0
01.00
Lisää löylyä, Hjallis ja Jethro!
01.45
-02.30
Lisää löylyä, Hjallis ja Jethro!
LIVE
15
03.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
04.00
Melkein täydellinen rikos
04.55
Mexico Life
05.20
Mexico Life
06.20
Kakkukuningas
06.55
Mexico Life
07.25
Mexico Life
07.50
Irwinin perheen eläintarha
08.50
Irwinin perheen eläintarha
09.45
Maailman herkullisimmat ruoat
10.10
Maailman herkullisimmat ruoat
10.40
Tanskanlaivalla 24h
11.05
Tanskanlaivalla 24h
11.35
San Franciscon eläinpoliisit
12.30
San Franciscon eläinpoliisit
13.30
TV Shop
14.30
Kiinteistöhuutokauppa
15.00
Maailman herkullisimmat ruoat
15.30
Rakastunut Shakespeare
IMDb
7.1
17.45
Pientä säätöä
IMDb
6.5
20.00
Oikeuden äärellä
21.00
Murhanauhat
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
22.50
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.45
Atlantan murharyhmä
00.40
Murhan syvät jäljet
01.35
Kova laki: Erikoisyksikkö
02.25
Murhaaja kotonani
03.20
-04.20
Melkein täydellinen rikos
17
20
03.45
Myrskyn jäljillä
04.30
Totuus tarun takana
05.15
Pohjoisen valtatien pelastajat
06.00
Lyödään ällikällä
06.20
Narco Wars
07.05
Autonraadot rahaksi
07.50
Uskomaton eläinlääkäri Pol
08.35
Saari ilman lakeja
09.15
Pohjolan villi luonto
10.10
Mayojen kadonneet aarteet
11.00
Gordon Ramsayn makuseikkailut
11.50
Lentoturmatutkinta
12.40
Lentoturmatutkinta
13.30
Äärimmäiset pelastustarinat
14.25
Äärimmäiset pelastustarinat
15.20
Äärimmäiset pelastustarinat
16.10
Äärimmäiset pelastustarinat
17.00
Äärimmäiset pelastustarinat
18.00
Äärimmäiset pelastustarinat
19.00
Everestille eksyneet
20.00
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
21.00
Pohjolan villi luonto
22.00
Bob Ballardin matkassa
23.00
Inside: Amerikan mafia
00.00
Alaskan poliisit
00.55
Pohjolan villi luonto
01.45
Myrskyn jäljillä
02.35
Australian rajalla
03.00
Lentoturmatutkinta
03.45
-04.10
Food Factory
SPONSOROITU
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen monipuolisin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Suuri seikkailu
,
Yökylässä Maria Veitola
,
Farmi Suomi
,
Rikoksen Anatomia
,
The Lazarus Project
,
The Spanish Princess
,
Pelastajat Helsinki
,
Taivaan tulet
,
Muodin huipulle
,
Sorjonen
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti