Viihde
Sanakirja
Blogit
Reseptit
Tietovisat
Horoskooppi
Vaihtoautot
TV-ohjelmat tänään
3
Ti 03.08.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
02.50
Tokion olympiakisat, yleisurheilu
04.35
Tokion olympiakisat, yleisurheilu
06.35
Uutisikkuna
06.55
Ylen aamu
09.30
Veden saartamat: Itäinen Suomenlahti
10.00
Kaikenkarvaiset ystäväni
10.50
8 minuuttia
11.00
Yle Uutiset Uusimaa
11.03
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.06
Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.09
Yle Uutiset Häme
11.12
Yle Uutiset Pirkanmaa
11.15
Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
11.18
Yle Uutiset Itä-Suomi
11.21
Yle Uutiset Pohjanmaa
11.24
Yle Uutiset Pohjois-Suomi
11.27
Yle Uutiset Lappi
11.30
Kulkurin tyttö
IMDb
4.9
12.55
Tokion olympiakisat, yleisurheilu
14.00
Tokion olympiakisat, yleisurheilu
16.00
A-studio
16.35
Itse valtiaat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.06
Yle Uutiset alueeltasi
17.10
Nurses - Nuoret sairaanhoitajat
18.00
Yle Uutiset
18.12
Yle Uutiset Uutis-Suomi
18.20
8 minuuttia
18.30
Veden saartamat: Pielinen
19.00
Prisma: Tehokkaan kotitreenin resepti
20.00
Oikeus kuolla
20.30
Yle Uutiset
20.50
Urheiluruutu
21.00
Allsång på Skansen
22.00
Yle Uutiset
22.04
Urheiluruutu
22.08
Yle Uutiset Uutis-Suomi
22.15
Huippuilta Janne Grönroosin seurassa
23.00
DNA
23.40
Seksi-Suomen historia
00.10
Uutisikkuna
02.45
-04.45
Tokion olympiakisat, yleisurheilu
LIVE
2
02.55
Tokion olympiakisat, lentopallo
04.55
Tokion olympiakisat, useita lajeja
07.15
Tokion olympiakisat, käsipallo
09.15
Tokion olympiakisat, purjehdus
10.00
Tokion olympiakisat, useita lajeja
10.45
Tokion olympiakisat, nyrkkeily
11.45
Tokion olympiakisat, telinevoimistelu
13.10
Tokion olympiakisat, useita lajeja
15.30
Tokion olympiakisat, lentopallo
17.00
Tokion olympiakisat, kiipeily
18.00
Tokion olympiakisat, päivän parhaat
19.00
Syke
20.00
Suuri keramiikkakisa
20.45
Luottomies
21.00
Tokion olympiakisat, päivän parhaat
22.00
Tokion olympiakisat, ratapyöräily
22.30
Tokion olympiakisat, esteratsastus
23.30
Tokion olympiakisat, painonnosto
00.00
Kummeli
00.22
Kummeli
00.49
Kummeli
01.13
Luottomies
01.25
Tokion olympiakisat, golf
03.00
-05.00
Tokion olympiakisat, skeittaus, golf
LIVE
3
03.20
Remontilla rahoiksi
04.15
Kaappaus keittiössä
06.15
Aamusää
06.25
Uutisaamu
07.00
Uutisaamu
08.00
Uutisaamu
09.06
Kesäterassi
09.35
Emmerdale
10.05
Emmerdale
10.35
Kauniit ja rohkeat
11.00
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Valitut Palat Collection
12.15
Pilanpäiten
12.30
Jamie Oliverin helpot herkut
13.00
Kaappaus keittiössä
14.00
MasterChef 2020
15.00
Kokkisota
16.00
Selviytyjät
17.00
Kesäterassi
17.30
Kauniit ja rohkeat
18.00
Emmerdale
18.30
Emmerdale
19.00
Seitsemän uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Kesäterassi
20.00
Illallinen äidille
21.00
Kotoisa
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
MTV3doc: Myyränä Pohjois-Koreassa osa 1
00.00
Illallinen äidille
01.00
Kotoisa
01.55
Remontilla rahoiksi
03.05
Tuttu Juttu Show
04.00
-04.45
Kaappaus keittiössä
LIVE
4
03.45
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Bing
06.05
Ritariprinsessa Nella
06.25
Rusty Rivets
06.50
Pyjamasankarit
07.15
Angry Birds Toons
07.20
Angry Birds Toons
07.25
K3
07.35
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07.45
LEGO City Adventures
07.55
LEGO Ninjago
08.05
Angry Birds Blues
08.10
Bakugan: Battle Planet
08.35
Teini-ikäisten mutanttininjakilpikonnien nousu
09.00
Hauskat kotivideot
10.00
Rempalla tuloja
10.30
LIVE: Onnenarpa
12.30
LIVE: Tiedä ja Voita
13.55
Hauskat kotivideot
14.55
Rempalla tuloja
15.25
Diili
16.50
Onnenarpa
16.55
Puutarhan pelastajat
17.50
Tulossa: Hurja painonpudotus Suomi
17.55
Remppa vai muutto
18.55
MasterChef Australia
20.00
Suomen huutokauppakeisari
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Huvila & Huussi
22.00
Tulossa: Remppa vai muutto Suomi
22.05
Mestareiden mestari
23.05
Stand Up!
00.05
Amerikan kovimmat keräilijät
01.05
El Chapo
02.05
Suomen huutokauppakeisari
03.05
Australian rajalla
03.35
-04.05
Australian rajalla
LIVE
5
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 3.8.
06.52
Saara ja Sorsa
07.00
Rikke
07.08
Hanna Ankka
07.20
Petran poppoo
07.30
Simo
07.40
Robottijunat
07.50
Askarrellaan
07.55
Vekarat!
08.24
Galaxi
08.25
Tipu Touhukas
08.26
Eksynyt Ozissa
08.50
Norjalaisia tarinoita
09.15
Huippuilta Janne Grönroosin seurassa
10.00
Tuomiopäivä
10.30
Stugor
11.00
Valitut lapset
12.00
Francon jälkeen - Alcantaran perhe
13.25
Historia: Richard Nixonin nousu ja tuho
14.10
Galleristin muotokuva
15.00
Isä Matteon tutkimuksia
16.00
Milanon naisten paratiisi
16.55
Pikku Kakkonen
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
Nallukka
18.07
Pehmomonsteri
18.14
Viiru ja Pesonen
18.27
Hupsulit
18.30
Maailma 1968
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.45
Keskusteluvartti
20.00
Loistava ystäväni
21.00
Historia: Kadonneiden maailmojen aarteet
22.00
Kivenpyörittäjän kylä
IMDb
6.6
23.30
-00.25
Historia: Diktaattorien työkalut
LIVE
6
03.30
999: Mikä hätänä?
04.15
Simpsonit
04.55
Simpsonit
06.30
Monchhichi
06.40
Palomies Sami
06.50
Muumilaakson tarinoita
07.15
Muumilaakson tarinoita
07.40
Paavo Pesusieni
08.00
Code Lyoko: Evolution
08.25
Mansikka Marja
08.45
Myyrän ystävät: Hepokatti
08.55
Zig & Sharko
09.00
Paavo Pesusieni
09.30
Schitt's Creek
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Home and Away
11.30
Mutsi
12.00
Emmerdale
12.25
Emmerdale
12.55
Salatut elämät
13.20
Salatut elämät
13.50
Salatut elämät
14.15
Salatut elämät
14.45
Koiralle koti
15.05
Baywatch
16.00
Simpsonit
16.30
Simpsonit
17.00
Amazing Race
18.00
Ulosottomiehet
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Suurmestari
21.00
Paluu tulevaisuuteen
IMDb
8.5
23.20
Villi tusina 2
IMDb
5.5
01.05
Kuolen nauruun
02.00
Käräytyskamera
02.25
Käräytyskamera
02.50
Ambulanssi
03.35
-04.20
Ulosottomiehet
LIVE
7
03.50
Tokion olympialaiset: Koripallo
06.00
Tokion olympialaiset: Jalkapallo (n)
06.30
Tokion olympialaiset: Uimahypyt
07.30
Tokion olympialaiset: Koripallo
09.35
Tokion olympialaiset: Lentopallo
10.55
Tokion olympialaiset: Koripallostudio
11.15
Tokion olympialaiset: Koripallo
13.30
Tokion olympialaiset: Lentopallo
14.40
Tokion olympialaiset: Koripallostudio
14.55
Tokion olympialaiset: Koripallo
17.15
Tokion olympialaiset: Lentopallo
18.00
Tokion olympialaiset: Uimahypyt
19.00
Tokion olympialaiset: Yleisurheilu
20.00
Tokion olympialaiset: 11. kisapäivä
20.30
Tokion olympialaiset: Koripallostudio
21.00
Tokion olympialaiset: Koripallo
22.25
Tokion olympialaiset: 11. kisapäivä (u)
22.55
Tokion olympialaiset: Koripallostudio 3.8.
23.25
Tokion olympialaiset: Yleisurheilu
00.25
Tokion olympialaiset: Avovesiuinti
02.55
Tokion olympialaiset: Uimahypyt
03.55
-06.00
Tokion olympialaiset: Koripallo
LIVE
8
03.05
Lätkävaimot
04.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Häät sulhasen tapaan
10.00
Puutarhan pelastajat
10.55
Pientä pilaa
11.00
Pientä pilaa
11.05
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
12.00
Suurin pudottaja Suomi
12.55
Pientä pilaa
13.00
Pientä pilaa
13.05
The Wall Suomi
14.00
Sinkkuillallinen
14.55
Pientä pilaa
15.00
Pientä pilaa
15.05
Puutarhan pelastajat
16.00
Hansin matkassa
17.00
Vieraissa Australia
18.00
Sinkkuillallinen
19.00
Huvila & Huussi
20.00
Puutarhan pelastajat
21.00
Orange Is the New Black
22.15
Vicky Cristina Barcelona
IMDb
7.1
00.15
Tulossa: Selviytyjät Suomi
00.20
Sinkkuillallinen
01.20
Vieraissa Australia
02.15
Häät sulhasen tapaan
03.10
Lätkävaimot
04.00
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.20
Poliisit - kotihälytys
04.20
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Grillit huurussa
09.50
Pientä pilaa
09.55
Pientä pilaa
10.00
The Wall Suomi
11.00
Martina ja hengenpelastajat
11.55
Pientä pilaa
12.00
Pientä pilaa
12.05
Naurun historia
13.00
Leijonan luola USA
13.55
Tulossa: Suomen huutokauppakeisari
14.00
Amerikan rajavartijat
14.30
Amerikan rajavartijat
15.00
Suomen huutokauppakeisari Epsanjassa
15.55
Pientä pilaa
16.00
Pientä pilaa
16.05
Amerikan kovimmat keräilijät
17.00
Rantavahdit
17.30
Rantavahdit
18.00
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
19.00
Panttilainaamo
19.30
Panttilainaamo
20.00
Poliisit 10 vuotta
20.55
Tulossa: Suomen huutokauppakeisari
21.00
4D: Lesbojen seksivinkit heteroille
22.00
Arman Pohjantähden alla
23.00
Tulossa: Arman Pohjantähden alla
23.05
Panttilainaamo
23.35
Panttilainaamo
00.05
Australian rajalla
00.35
Australian rajalla
01.05
Muinaiset avaruusoliot
02.45
Pientä pilaa
02.50
Laiva
03.20
Poliisit
03.50
-04.20
Poliisit
LIVE
10
03.45
Yllätystuunaajat
04.40
Hawaiian Club Crashers
05.05
Fyre on the Beach
05.55
Ruokamatkalla USA:ssa
06.00
Ruokamatkalla USA:ssa
06.25
Ruokamatkalla USA:ssa
06.55
Bad Credit
07.25
Mystery Diners
07.55
TV Shop
08.55
Fast n' Loud
09.50
Arvokaman etsijät
10.50
Tokion olympialaiset: Nyrkkeily
13.55
Tokion olympialaiset: Jalkapallo
16.00
Hawaiian Club Crashers
16.30
Fyre on the Beach
17.00
Gold Rush: White Water
18.00
Top Gear UK Best Of
19.00
Bear Grylls vastaan hai
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Top Gear Best Of
22.00
Top Gear Best Of
23.05
Global Game Show: The Life of Jesus
00.00
Fast n' Loud
01.00
Yllätystuunaajat
02.00
American Chopper
02.55
Ghost Adventures
03.50
-04.45
Yllätystuunaajat
LIVE
11
03.55
Sisustajat Nate ja Jeremiah
04.50
Kakkukuningas
05.20
Tohtori Jalkapaise: Pelasta jalkani!
06.07
Pieni suuri perhe
07.05
Say Yes To The Dress: Britannia
07.35
Say Yes To The Dress
08.05
Say Yes To The Dress
08.35
Sisarvaimot
09.30
Say Yes To The Dress
10.30
Pienten perhe
11.25
Rakastunut mammanpoikaan
12.20
Kakkukuningas
12.50
Morsiamen tyyliopas
13.20
Hengenvaarallisesti lihava
14.20
Supernanny ja kauhuperheet
15.15
90 päivää morsiamena
16.10
90 päivää morsiamena
17.05
Say Yes To The Dress
17.35
Say Yes To The Dress
18.05
Sisarvaimot
19.00
Pieni suuri perhe
20.00
Sisarvaimoa etsimässä
20.55
Sisarvaimoa etsimässä
21.50
Rakastunut mammanpoikaan
22.45
Rakastunut mammanpoikaan
23.40
Seksileikeistä ensiapuun
00.35
Hengenvaarallisesti lihava
01.30
Kakkukuningas
02.00
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
02.55
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
03.55
-04.50
Sisustajat Nate ja Jeremiah
12
03.50
9-1-1
04.30
9-1-1: Lone Star
05.10
The Orville
06.00
Single Parents
06.20
Moderni perhe
06.40
Simpsonit
07.05
Simpsonit
07.25
Simpsonit
07.45
Moderni perhe
08.05
Melkein MENSA
08.50
Bless This Mess
09.10
Miehen puolikkaat
09.35
Simpsonit
10.00
Simpsonit
10.25
Family Guy
10.50
Family Guy
11.15
Moderni perhe
11.40
Moderni perhe
12.05
Moderni perhe
12.30
Lapin poliisit
12.55
Miehen puolikkaat
13.20
Miehen puolikkaat
13.45
Huutokaupan metsästäjät
14.10
Huutokaupan metsästäjät
14.35
Huutokaupan metsästäjät
15.00
Nuori MacGyver
16.00
Miehen puolikkaat
16.25
Simpsonit
16.50
Simpsonit
17.15
Simpsonit
17.40
Family Guy
18.05
Family Guy
18.30
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Melkein MENSA
21.00
CSI: Miami
22.00
Miehen puolikkaat
22.30
Miehen puolikkaat
23.00
Avaruusboltsit
IMDb
7.1
00.55
Family Guy
01.20
Family Guy
01.45
Simpsonit
02.10
Simpsonit
02.35
CSI: Miami
03.15
CSI: Miami
03.55
-04.35
Numb3rs
LIVE
13
03.55
Emmerdale
04.25
Grand Designs - unelma-asunnot
05.15
Home and Away
05.45
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
06.30
Valitut Palat Collection
07.00
Lemmen viemää
07.55
Pilanpäiten
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
Supernanny Suomi
10.50
Lemmen viemää
11.45
Ruokaritarit Jamie ja Jimmy
12.40
Jamie Oliverin helpot herkut
13.05
Salatut elämät: Young Girl, Dream Girl
13.30
Younger
14.00
Home and Away
14.30
Kauniit ja rohkeat
15.00
Emmerdale
15.30
Emmerdale
16.00
Lemmen viemää
17.00
Ruokaritarit Jamie ja Jimmy
18.00
Grand Designs Australia
19.00
Unelma-asunto auringon alta - Uudet jaksot alkaa!
20.00
Emmerdale
20.30
Emmerdale
21.00
Illallinen äidille
22.00
AVA Rikosputki: NCIS: New Orleans
22.55
Seduced: NXIVM-kultin tarina
00.05
Kova laki
01.05
Kova laki
02.05
Unelma-asunto auringon alta
03.00
True crime: Takapihalle haudatut
03.55
-04.25
Emmerdale
LIVE
14
11.15
Napakymppi
12.00
Neljän tähden talkoot
12.25
Neljän tähden talkoot
12.50
Remppa vai muutto UK
13.40
Remppa vai muutto UK
14.30
House Rules Australia
15.25
Häät sulhasen tapaan
16.15
Suomen Tulli
17.00
Superkauppiaat
18.00
Lisää löylyä, Hjallis ja Jethro!
19.00
This Is Us
20.00
Havaiji 5-0
21.00
Argo
IMDb
7.7
23.20
Havaiji 5-0
00.10
Paratiisihotelli Ruotsi
01.00
-01.45
Poliisit - kotihälytys
LIVE
15
03.20
Melkein täydellinen rikos
04.15
Treffit helvetistä
04.45
Caribbean Life
05.10
Caribbean Life
06.10
Kakkukuningas
06.40
Kakkukuningas
07.10
Kotikulmat kuntoon
08.05
Caribbean Life
08.35
Caribbean Life
09.00
Lomakoti ilmaiseksi
09.55
Lottovoittajan unelmakoti
10.25
Lottovoittajan unelmakoti
10.50
90 päivää morsiamena
12.40
Kotikulmat kuntoon
13.35
TV Shop
14.35
Kiinteistöhuutokauppa
15.10
Say Yes to the Dress: Atlanta
15.40
Say Yes to the Dress: Atlanta
16.15
Vintage-kodit kuntoon
17.05
Irwinin perheen eläintarha
18.00
Say Yes to the Dress: Atlanta
18.30
Say Yes to the Dress: Atlanta
19.00
Tanskanlaivalla 24h
19.30
Maailman herkullisimmat ruoat
20.00
San Franciscon eläinpoliisit
21.00
Kaaos oikeusalissa
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
22.50
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.45
Deadly Recall
00.40
Yhä mysteeri
01.35
Kova laki: Erikoisyksikkö
02.30
Murhaaja kotonani
03.20
-04.15
Melkein täydellinen rikos
17
20
03.50
Food Factory
04.10
Food Factory
04.30
Elä vapaana tai kuole
05.15
Pohjoisen valtatien pelastajat
06.00
Lyödään ällikällä
06.20
Vaarallisen valtatien pelastajat
07.05
Tonnikalan saalistajat
07.50
Elä vapaana tai kuole
08.35
Food Factory
08.55
Food Factory
09.15
Maailman kovimmat korjaushankkeet
10.05
Meret ilman vettä
10.55
Australian rajalla
11.20
Australian rajalla
11.50
Uskomaton eläinlääkäri Pol
12.40
Yukonin eläinlääkäri
13.35
Hirviökala
14.30
Saari ilman lakeja
15.25
Food Factory
15.50
Food Factory
16.15
Egyptin kadonneet aarteet
17.10
Australian rajalla
17.35
Australian rajalla
18.00
Autojen ensiapu
19.00
Yukonin kultamaat
20.00
Australian rajalla
20.30
Australian rajalla
21.00
Äärimmäinen selviytyjä
22.00
Pohjoisen valtatien pelastajat
23.00
Huumebisnes Oy
00.00
Rajasota
00.55
Äärimmäinen selviytyjä
01.50
Pohjoisen valtatien pelastajat
02.40
Australian rajalla
03.05
Lentoturmatutkinta
03.50
-04.10
Food Factory
SPONSOROITU
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen nopein TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Unelma-asunto auringon alta
,
Taivaan tulet
,
Tulossa: Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
,
Miehen puolikkaat
,
La Promesa - Salaisuuksien kartano
,
Sohvaperunat
,
Reinikainen
,
Mikaelin naiset: Johanna Iivanainen
,
Frendit
,
Jarkko Tammisen maailma
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti