Tietovisat
Sanakirja
Horoskooppi
Reseptit
Vaihtoautot
Viihde
Blogit
TV-ohjelmat tänään
2
Ma 02.08.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
13.01
Egenland
02.50
Tokion olympiakisat, yleisurheilu
04.00
Tokion olympiakisat, yleisurheilu
06.00
Uutisikkuna
06.25
Merkkien salat
06.55
Ylen aamu
09.30
Pohjolan luonto
09.45
Kaikenkarvaiset ystäväni
10.35
8 minuuttia
10.45
Pisara
10.50
Jumalanpalvelus
11.35
Maailman kaunein tyttö
IMDb
5.2
12.55
Itse valtiaat
13.10
Tokion olympiakisat, yleisurheilu
16.05
Ylen aamun parhaat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.06
Yle Uutiset alueeltasi
17.10
Nurses - Nuoret sairaanhoitajat
18.00
Yle Uutiset
18.12
Yle Uutiset Uutis-Suomi
18.20
8 minuuttia
18.30
Veden saartamat: Itäinen Suomenlahti
19.00
M/S Romantic
20.00
Ellan matkassa: roomalaisten jäljillä
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.05
A-studio
21.40
Perjantai-dokkari: Minä olen turri
21.50
Yle Uutiset
21.54
Urheiluruutu
21.58
Yle Uutiset Uutis-Suomi
22.05
Karppi
22.50
DNA
23.30
Huume-Suomen historia: Kontrollin vastaisku
00.00
Uutisikkuna
02.50
-04.35
Tokion olympiakisat, yleisurheilu
LIVE
2
02.55
Tokion olympiakisat, beach volley, melonta
04.55
Tokion olympiakisat, paini ja lentopallo
06.00
Tokion olympiakisat, paini
07.30
Tokion olympiakisat, sulkapallo
10.00
Tokion olympiakisat, lentopallo
12.00
Tokion olympiakisat, telinevoimistelu
12.30
Tokion olympiakisat, paini
13.00
Tokion olympiakisat, telinevoimistelu
13.55
Tokion olympiakisat, paini
14.45
Tokion olympiakisat, kenttäratsastus
15.45
Tokion olympiakisat, sulkapallo
16.30
Tokion olympiakisat, jalkapallo
18.00
Tokion olympiakisat, päivän parhaat
19.00
Suurperheen maalaiselämää
20.00
Riistametsällä
20.43
Metsästysjuttuja
20.50
Metsästysjuttuja
21.00
Tokion olympiakisat, päivän parhaat
22.00
Tokion olympiakisat, maahockey
23.00
Tokion olympiakisat, painonnosto
00.00
Kummeli
00.28
Kummeli
00.55
Kummeli
01.25
Armoton maa
IMDb
5.5
02.55
-05.00
Tokion olympiakisat, lentopallo
LIVE
3
03.50
Olet mitä syöt
06.15
Aamusää
06.25
Uutisaamu
07.00
Uutisaamu
08.00
Uutisaamu
09.06
Kesäterassi
09.35
Emmerdale
10.05
Emmerdale
10.35
Kauniit ja rohkeat
11.00
Formula 1: Unkarin osakilpailu
13.20
Jamie Oliver: Kaikki kokkaamaan
13.45
MasterChef 2020
14.40
Koiralle koti
15.10
Supernanny
16.05
Tuttu Juttu Show
17.00
Kesäterassi
17.30
Kauniit ja rohkeat
18.00
Emmerdale
18.30
Emmerdale
19.00
Seitsemän uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Kesäterassi
20.00
Suomen kaunein koti: Kesämökit
21.00
Tanssii Tähtien Kanssa - parhaat kautta aikojen
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Murha Helsingörissä
23.35
Suomalainen menestysresepti
00.35
Concorde - turmalennolla
01.30
999: Mikä hätänä?
02.25
Kotoisa
03.20
-04.15
Remontilla rahoiksi
LIVE
4
03.20
Amerikan kovimmat keräilijät
04.20
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Bing
06.05
Ritariprinsessa Nella
06.25
Rusty Rivets
06.50
Pyjamasankarit
07.15
Angry Birds Toons
07.20
Angry Birds Toons
07.25
K3
07.35
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07.45
LEGO City Adventures
07.55
LEGO Ninjago
08.05
Angry Birds Blues
08.10
Bakugan: Battle Planet
08.35
Teini-ikäisten mutanttininjakilpikonnien nousu
09.00
Hauskat kotivideot
10.00
Rempalla tuloja
10.30
LIVE: Onnenarpa
12.30
LIVE: Tiedä ja Voita
13.55
Hauskat kotivideot
14.55
Rempalla tuloja
15.25
Diili
16.50
Onnenarpa
16.55
Puutarhan pelastajat
17.50
Syke-elokuvan tunnusbiisi: Anssi Kela - Sut puhallan pois
17.55
Remppa vai muutto
18.55
MasterChef Australia
20.00
Suomen huutokauppakeisari
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
007 - Älä kieltäydy kahdesti
IMDb
6.2
23.40
Tulossa: Arman Pohjantähden alla
23.45
Arman ja Suomen rikosmysteerit
00.45
Amerikan kovimmat keräilijät
01.45
Suomen huutokauppakeisari
02.45
Australian rajalla
03.15
Australian rajalla
03.45
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 2.8.
06.52
Kiri ja Lolo
06.55
Hei Taavi
07.06
Arvaa kuinka paljon sinua rakastan
07.18
Pauli
07.45
Reppu-Heppu ja Botti
07.55
Ryhmä Hau
08.22
Galaxi
08.23
Sherlock Jakki
08.35
Aliisa ja yksisarvinen
08.47
Tänään Galaxissa: Galaxi somessa
09.00
Talot huokuvat historiaa
10.00
Huutokauppakesä
11.00
Baletin harvat ja valitut
12.00
Countrymusiikki
13.00
Taiteilijoiden mielimaisemat
14.00
La república - tasavalta
15.00
Isä Matteon tutkimuksia
16.00
Milanon naisten paratiisi
16.55
Pikku Kakkonen
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
Rillinalle
18.05
Maijuli
18.10
Käärmeitä kyydissä
18.15
Pingu kaupungissa
18.21
Raka Bananer
18.25
Sukkahittimittari
18.30
Tuomiopäivä
19.00
Stugor
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.44
Strömsön saunaillan parhaat palat
20.00
Valitut lapset
21.00
Huippuilta Janne Grönroosin seurassa
21.45
Wisting
22.30
Bileet
22.49
Bileet
23.14
Bileet
23.37
-23.58
Bileet
LIVE
6
03.40
999: Mikä hätänä?
04.25
Simpsonit
05.25
Simpsonit
06.30
Monchhichi
06.40
Palomies Sami
06.50
Muumilaakson tarinoita
07.15
Muumilaakson tarinoita
07.40
Paavo Pesusieni
08.00
Daltonit
08.25
Winx-klubi
08.50
Myyrän ystävät: Hepokatti
08.55
Zig & Sharko
09.05
Paavo Pesusieni
09.35
Schitt's Creek
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Home and Away
11.30
Pahainpäivä
12.00
Emmerdale
12.30
Emmerdale
12.55
Salatut elämät
13.25
Salatut elämät
13.55
Salatut elämät
14.25
Salatut elämät
14.50
Koiralle koti
15.10
Baywatch
16.05
Selviytyjät
17.00
Selviytyjät
17.55
La Liga Chronicles
18.05
Ulosottomiehet
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Myyrä
21.00
Uuno Turhapuro armeijan leivissä
IMDb
6.7
23.05
Stadi vs. Lande
00.05
Poliisit UK: Ajojahti
01.00
SmackDown
01.50
Myytinmurtajat
02.40
Käräytyskamera
03.05
Käräytyskamera
03.30
-04.15
999: Mikä hätänä?
LIVE
7
03.50
Tokion olympialaiset: Koripallo
06.00
Tokion olympialaiset: 3x3 koripallo
06.30
Tokion olympialaiset: Uimahypyt
07.30
Tokion olympialaiset: Koripallo
09.40
Tokion olympialaiset: Lentopallo
11.00
Tokion olympialaiset: Koripallostudio
11.15
Tokion olympialaiset: Koripallo
13.30
Tokio olympialaiset: Tennisfinaali (m)
14.50
Tokion olympialaiset: Koripallo
17.10
Tokion olympialaiset: Lentopallo
18.00
Tokion olympialaiset: Uimahypyt
19.00
Tokion olympialaiset: Yleisurheilu
20.00
Tokion olympialaiset: 10. kisapäivä
20.30
Tokion olympialaiset: Koripallostudio
21.00
Tokion olympialaiset: Koripallo
22.30
Tokion olympialaiset: 10. kisapäivä (u)
23.00
Tokion olympialaiset: Koripallostudio 2.8.
23.30
Tokion olympialaiset: Yleisurheilu
00.30
Tokion olympialaiset: Olympiatarinat
01.30
Tokion olympialaiset: Lentopallo
02.45
Tokion olympialaiset: 10. kisapäivä (u)
03.15
Tokion olympialaiset: Koripallostudio 2.8.
03.50
-06.00
Tokion olympialaiset: Koripallo
LIVE
8
01.35
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Häät sulhasen tapaan
10.00
Kadonneen jäljillä
10.55
Pientä pilaa
11.00
Pientä pilaa
11.05
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
12.00
Suurin pudottaja Suomi
12.55
Pientä pilaa
13.00
Pientä pilaa
13.05
The Wall Suomi
14.00
Sinkkuillallinen
14.55
Pientä pilaa
15.00
Pientä pilaa
15.05
Remppa vai muutto: Lomakodit
16.00
Liv D: Täydellinen some-vartalo
17.00
Vieraissa Australia
18.00
Sinkkuillallinen
19.00
Huvila & Huussi
20.00
Puutarhan pelastajat
21.00
Asema 19
22.00
Tulossa: Remppa vai muutto Suomi
22.05
Kumman kaa
22.35
Kumman kaa
23.05
Sinkkuillallinen
00.05
Vieraissa Australia
01.05
Liv D: Ökyrikkaiden hotelli
02.10
Häät sulhasen tapaan
03.05
Lätkävaimot
04.00
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.20
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Grillit huurussa
09.55
Pientä pilaa
10.00
Pientä pilaa
10.05
The Wall Suomi
11.00
Martina ja hengenpelastajat
11.55
Pientä pilaa
12.00
Pientä pilaa
12.05
Naurun historia
13.00
Haapasalo goes lomalle
13.55
Tulossa: Hurja painonpudotus Suomi
14.00
Amerikan rajavartijat
14.30
Suomen huutokauppakeisari Epsanjassa
15.25
Pientä pilaa
15.30
Pientä pilaa
15.35
Amerikan kovimmat keräilijät
16.30
Burgerimies Suomessa
17.25
Tulossa: Suomen huutokauppakeisari
17.30
Superpesis LIVE: Sotkamon Jymy - Vimpelin Veto
21.00
Stand Up!
22.00
Tulossa: Arman Pohjantähden alla
22.05
Arman Pohjantähden alla
23.05
Panttilainaamo
23.35
Panttilainaamo
00.05
Australian rajalla
00.35
Australian rajalla
01.05
Muinaiset avaruusoliot
02.50
Laiva
03.20
-04.20
Poliisit - kotihälytys
LIVE
10
03.55
Yllätystuunaajat
04.50
Memorabilia Mayhem
05.20
Deep Sea Delivery
06.05
Ruokamatkalla USA:ssa
06.30
Ruokamatkalla USA:ssa
07.00
Hawaiian Club Crashers
07.30
Fyre on the Beach
07.55
TV Shop
08.55
Fast n' Loud
09.50
Arvokaman etsijät
10.50
Tokion olympialaiset: Jalkapallo
12.55
Tokion olympialaiset: Olympiatarinat
13.55
Tokion olympialaiset: Jalkapallo
16.00
Memorabilia Mayhem
16.30
Deep Sea Delivery
17.00
Gold Rush: White Water
18.00
Top Gear UK Best Of
19.00
Isle of Jaws: Blood Brothers
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Top Gear UK Best Of
22.00
Top Gear UK Best Of
23.00
Global Game Show: Wild World
00.00
Fast n' Loud
00.55
Yllätystuunaajat
01.55
American Chopper
02.50
Ghost Adventures
03.45
-04.40
Yllätystuunaajat
LIVE
11
03.05
Say Yes to the Dress
04.00
Say Yes to the Dress
04.55
Kakkukuningas
06.05
Pieni suuri perhe
07.05
Say Yes To The Dress: Britannia
07.35
Say Yes To The Dress
08.05
Say Yes To The Dress
08.35
Sisarvaimot
09.30
Say Yes To The Dress
10.25
Pienten perhe
11.25
Pieni suuri perhe
12.20
Sisustajat Nate ja Jeremiah
13.20
Hengenvaarallisesti lihava
14.15
Supernanny ja kauhuperheet
15.10
90 päivää morsiamena
16.10
90 päivää morsiamena
17.05
Say Yes To The Dress
17.35
Say Yes To The Dress
18.05
Sisarvaimot
19.00
Pieni suuri perhe
20.00
Paiseklinikka
20.55
Tohtori Jalkapaise: Pelasta jalkani!
21.25
Tohtori Paise: Ennen poksautusta
21.55
Tohtori Paise
22.50
Apua, mikä tauti!
23.45
Seksileikeistä ensiapuun
00.35
Hengenvaarallisesti lihava
01.35
Say Yes To The Dress: Britannia
02.05
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
03.00
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
03.55
-04.50
Sisustajat Nate ja Jeremiah
12
03.25
CSI: Miami
04.05
Deep State
04.50
Lapin poliisit
05.35
Lapin poliisit
06.00
Single Parents
06.20
Moderni perhe
06.40
Simpsonit
07.05
Simpsonit
07.25
Simpsonit
07.45
Bless the Harts
08.05
Melkein MENSA
08.45
The Cool Kids
09.10
Miehen puolikkaat
09.35
Simpsonit
10.00
Simpsonit
10.25
Family Guy
10.50
Family Guy
11.15
Moderni perhe
11.40
Moderni perhe
12.05
Miehen puolikkaat
12.30
Kymppitonni
13.20
Kymppitonni
14.10
Huutokaupan metsästäjät
14.35
Huutokaupan metsästäjät
15.00
Nuori MacGyver
16.00
Miehen puolikkaat
16.25
Simpsonit
16.50
Simpsonit
17.15
Simpsonit
17.40
Family Guy
18.05
Family Guy
18.30
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Melkein MENSA
21.00
CSI: Miami
22.00
Miehen puolikkaat
22.30
Miehen puolikkaat
23.00
Family Guy
23.25
Family Guy
23.50
Simpsonit
00.15
Simpsonit
00.40
Criminal Minds
01.30
Criminal Minds
02.20
9-1-1
03.05
9-1-1
03.50
-04.30
9-1-1
LIVE
13
03.50
RuPaul's Drag Race
04.35
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
06.30
Valitut Palat Collection
07.00
Lemmen viemää
07.50
Pilanpäiten
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
Maajussille morsian
10.50
Lemmen viemää
11.45
Supernanny
12.40
Jamie Oliverin helpot herkut
13.05
Salatut elämät: Young Girl, Dream Girl
13.35
Younger
14.05
Home and Away
14.30
Kauniit ja rohkeat
15.00
Emmerdale
15.30
Emmerdale
16.00
Lemmen viemää
17.00
Grand Designs - parhaat unelma-asunnot
18.00
Ensitreffit alttarilla
18.05
Ensitreffit alttarilla
19.00
Ensitreffit alttarilla
20.00
Emmerdale
20.30
Emmerdale
21.00
Agatha Christie: Ruumis kirjastossa
IMDb
7.1
23.00
AVA Rikosputki: Bull
00.00
True crime: Kuolemanvaaralliset kultit
01.00
Kova laki
02.00
Unelma-asunto auringon alta
02.55
AVA doc: Miesstripparin tunnustukset
03.55
-04.25
Emmerdale
LIVE
14
11.15
Napakymppi
12.00
Neljän tähden talkoot
12.25
Neljän tähden talkoot
12.50
Remppa vai muutto UK
13.40
Remppa vai muutto UK
14.30
House Rules Australia
15.25
Häät sulhasen tapaan
16.15
Suomen Tulli
17.00
Superkauppiaat
17.55
Tulossa: Selviytyjät Suomi
18.00
Tulossa: Big Brother Suomi
18.05
Lisää löylyä, Hjallis ja Jethro!
19.00
This Is Us
20.00
Havaiji 5-0
21.00
Polttarittaret
IMDb
5.3
22.50
Havaiji 5-0
23.50
Paratiisihotelli Ruotsi
00.50
Pientä pilaa
00.55
Pientä pilaa
01.00
-01.45
Poliisit - kotihälytys
LIVE
15
03.10
Melkein täydellinen rikos
04.05
Seksileikeistä putkaan
04.30
Mexico Life
05.00
Mexico Life
05.30
Mexico Life
06.20
Kakkukuningas
06.55
Kakkukuningas
07.25
Kotikulmat kuntoon
08.20
Caribbean Life
08.45
Caribbean Life
09.15
Chicagon talovanhukset kuntoon
10.10
Lottovoittajan unelmakoti
10.40
Lottovoittajan unelmakoti
11.10
90 päivää morsiamena
12.55
Kotikulmat kuntoon
13.45
TV Shop
14.45
Kiinteistöhuutokauppa
15.20
Say Yes to the Dress Suomi
16.10
Kolme vaimoa, yksi aviomies
17.05
Irwinin perheen eläintarha
18.00
Say Yes to the Dress: Atlanta
18.30
Say Yes to the Dress: Atlanta
19.00
Tanskanlaivalla 24h
19.30
Maailman herkullisimmat ruoat
20.00
San Franciscon eläinpoliisit
21.00
Murhan syvät jäljet
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
22.50
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.40
Murhamysteeri: Chris Watts
00.40
Suomurhat
01.35
Kova laki: Erikoisyksikkö
02.25
Murhaaja kotonani
03.20
-04.15
Melkein täydellinen rikos
17
20
03.45
Food Factory
04.10
Food Factory
04.30
Heimojen viemää
05.15
Pohjoisen valtatien pelastajat
06.00
Vaarallisen valtatien pelastajat
06.45
Tonnikalan saalistajat
07.30
Elä vapaana tai kuole
08.15
Food Factory
08.35
Food Factory
08.55
Maailman kovimmat korjaushankkeet
09.45
Meret ilman vettä
10.35
Australian rajalla
11.00
Australian rajalla
11.30
Uskomaton eläinlääkäri Pol
12.25
Yukonin eläinlääkäri
13.20
Hirviökala
14.15
Saari ilman lakeja
15.10
Food Factory
15.35
Food Factory
16.05
Maailmanhistorian upeimmat aarteet
17.05
Australian rajalla
17.35
Australian rajalla
18.00
Autojen ensiapu
19.00
Yukonin kultamaat
20.00
Australian rajalla
20.30
Australian rajalla
21.00
Autojen ensiapu
22.00
Suuret rakenteet: rakennustekniikan ihmeitä
23.00
Huumebisnes Oy
00.00
Rajasota
00.55
Autojen ensiapu
01.50
Suuret rakenteet: rakennustekniikan ihmeitä
02.40
Australian rajalla
03.05
Lentoturmatutkinta
03.50
-04.10
Food Factory
SPONSOROITU
Kolmiodraama
Sinkut valitsevat ulkonäön sijaan kumppaninsa pelkkien viestien perusteella.
Mun maailma
Arman Alizad käsittelee kysymyksiä nuorten maailmasta ja antaa nuorten vastata itse.
Race Across the World - Suomi
Kuusi kilpailijaa kokee elämänsä seikkailun läpi maan ja meren.
Unelmia Italiassa
Ellen ja Jari elävät todeksi pitkäaikaista unelmaansa kakkoskodista Italiassa.
MTV Katsomo sisältöjä missä ja milloin vain.
Katso maksutta
Näytä kaikki kanavat
Suomen monipuolisin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Unelma-asunto auringon alta
,
Farmi Suomi
,
Syke
,
SuomiLOVE
,
Jääkiekkoa: Suomi-Ruotsi
,
La Promesa - Salaisuuksien kartano
,
Rillit huurussa
,
Lemmen viemää
,
Isä Brown ja hänen laumansa
,
Roy Grace
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti