Horoskooppi
Sanakirja
Blogit
Viihde
Tietovisat
Vaihtoautot
Reseptit
TV-ohjelmat tänään
30
Pe 30.07.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
02.45
Tokion olympiakisat, yleisurheilu
04.40
Tokion olympiakisat, yleisurheilu
07.25
Ylen aamu
09.30
Järviemme helmet: Päijänne ja Vesijärvi
10.00
Kaikenkarvaiset ystäväni
10.50
8 minuuttia
11.00
Yle Uutiset Uusimaa
11.03
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.06
Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.09
Yle Uutiset Häme
11.12
Yle Uutiset Pirkanmaa
11.15
Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
11.18
Yle Uutiset Itä-Suomi
11.21
Yle Uutiset Pohjanmaa
11.24
Yle Uutiset Pohjois-Suomi
11.27
Yle Uutiset Lappi
11.30
Pronssilisko ja kultakuoriainen
12.30
Itse valtiaat
12.45
Tokion olympiakisat, yleisurheilu
15.10
Ylen aamun parhaat
15.50
Mannerheim Jörn Donnerin kertomana
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.06
Yle Uutiset alueeltasi
17.10
Nurses - Nuoret sairaanhoitajat
18.00
Yle Uutiset
18.12
Yle Uutiset Uutis-Suomi
18.20
8 minuuttia
18.30
Murhan dna 4/4: Ratkaiseva näyte
18.55
Foylen sota
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.05
Hengen asein: Kynällä ja kiväärillä, hanurilla ja haupitsalla
22.05
Yle Uutiset
22.09
Urheiluruutu
22.13
Yle Uutiset Uutis-Suomi
22.20
Minkä taakseen jättää
23.50
DNA
00.35
Uutisikkuna
02.50
Tokion olympiakisat, yleisurheilu
04.00
-06.10
Tokion olympiakisat, yleisurheilu
LIVE
2
03.30
Tokion olympiakisat, soutu
04.45
Tokion olympiakisat, nyrkkeily
06.05
Tokion olympiakisat, useita lajeja
08.30
Tokion olympiakisat, useita lajeja
10.45
Tokion olympiakisat, jousiammunta
11.00
Tokion olympiakisat, nyrkkeily
12.05
Tokion olympiakisat, tennis
14.00
Tokion olympiakisat, beach volley
16.00
Tokion olympiakisat, lentopallo
18.00
Tokion olympiakisat, päivän parhaat
19.00
Kummeli
19.20
Kummeli
20.00
Kesäillan valssi
20.50
Sportliv
21.00
Tokion olympiakisat, päivän parhaat
22.00
Tokion olympiakisat, BMX racing
22.45
Tokion olympiakisat, koskimelonta
23.30
Tokion olympiakisat, trampoliini
00.00
Kummeli
00.23
Kummeli
00.48
Kummeli
01.25
Tokion olympiakisat, triathlon, golf
03.00
-06.00
Tokion olympiakisat, golf
LIVE
3
03.25
Remontilla rahoiksi
04.30
Olet mitä syöt
06.15
Aamusää
06.25
Uutisaamu
07.00
Uutisaamu
08.00
Uutisaamu
09.05
Kesäterassi
09.35
Emmerdale
10.05
Emmerdale
10.35
Kauniit ja rohkeat
11.00
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Valitut Palat Collection
12.15
Pilanpäiten
12.25
Jamie Oliverin helpot herkut
12.55
Kaappaus keittiössä
13.45
Koiralle koti
14.10
MasterChef 2020
15.05
Tuttu Juttu Show
16.00
Suomalainen menestysresepti
17.00
Kesäterassi
17.30
Kauniit ja rohkeat
18.00
Emmerdale
18.30
Emmerdale
19.00
Seitsemän uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Kesäterassi
20.00
Selviytyjät
21.00
Selviytyjät
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
F1 Extra
22.45
S.W.A.T.
IMDb
6.0
01.05
Rikospaikka
01.35
AVA Rikosputki: Bull
02.30
Isänmaan puolesta
03.45
-04.30
Kova laki
LIVE
4
03.55
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Bing
06.05
Ritariprinsessa Nella
06.25
Rusty Rivets
06.50
Pyjamasankarit
07.15
Angry Birds Toons
07.20
Angry Birds Toons
07.25
K3
07.35
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07.45
LEGO City Adventures
07.55
LEGO Ninjago
08.05
Angry Birds Blues
08.10
Bakugan: Battle Planet
08.35
Teini-ikäisten mutanttininjakilpikonnien nousu
09.00
Hauskat kotivideot
10.00
Tulossa: Selviytyjät Suomi
10.05
Rempalla tuloja
10.30
LIVE: Onnenarpa
12.30
LIVE: Tiedä ja Voita
13.55
Hauskat kotivideot
14.55
Huvila & Huussi
15.55
Puutarhan pelastajat
16.55
Onnenarpa
17.00
Remppa vai muutto
18.00
Lisää löylyä, Hjallis ja Jethro!
19.00
Mestareiden mestari
20.00
Hauskat kotivideot
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Stand Up!
22.00
007 - Erittäin salainen
IMDb
6.7
00.30
Man of Steel
IMDb
7.0
03.15
-04.10
El Chapo
LIVE
5
06.50
Pikku Kakkonen
06.52
Nimipäiväonnittelu: 30.7.
06.54
Kim ja Kai
07.01
Suurenmoinen herra Kunkku
07.12
Oiva
07.22
Oravametsä
07.24
Enni ja Roi
07.36
Hauskan metsästäjät
07.42
Jos annat hiirelle keksin
07.57
Mimmi Lehmä ja Varis
08.05
Anton Siilinen ratkaisee
08.22
Galaxi
08.23
Jenni
08.50
Team Bachstad idänreitillä
09.30
Aktivisti: Aktivisti
10.00
Maailma 1968
10.52
Egenlandin matkakohteet
11.00
Kauppakaupunkien aarteita
12.00
Hietsu is Happening! Päiväfestari
16.30
RSO esittää: Sanoja suurempaa
16.55
Pikku Kakkonen
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
Mumindalen
18.22
Kiri ja Lolo
18.27
Sukkahittimittari
18.30
Talot huokuvat historiaa
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.44
Kasvis-tv
20.00
Loistava ystäväni
21.00
Hietsu is Happening! Iltamat
23.40
-01.10
Yle Live: Muse, Drones World Tour
LIVE
6
03.40
Käräytyskamera
04.15
Käräytyskamera
04.40
Käräytyskamera
05.05
Käräytyskamera
06.30
Monchhichi
06.40
Palomies Sami
06.50
Muumilaakson tarinoita
07.15
Muumilaakson tarinoita
07.40
Paavo Pesusieni
08.05
Alvin ja pikkuoravat
08.15
Alvin ja pikkuoravat
08.30
Mia ja minä
08.50
Myyrän ystävät: Hepokatti
08.55
Myyrän ystävät: Hepokatti
09.00
Myyrän seikkailut
09.05
Paavo Pesusieni
09.30
Schitt's Creek
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Home and Away
11.30
Pahainpäivä
11.55
Pilanpäiten
12.00
Emmerdale
12.30
Emmerdale
13.00
Salatut elämät
13.30
Salatut elämät
13.55
Salatut elämät
14.20
Salatut elämät
14.45
Koiralle koti
15.05
Baywatch
16.00
Hitlist
16.55
Pilanpäiten
17.05
Julkkis Pomo piilossa
17.55
La Liga Chronicles
18.05
Mr. Bean
18.35
Mr. Bean
19.05
Pitääkö olla huolissaan?
19.55
Pilanpäiten
20.05
Suomalainen menestysresepti
21.00
Reprisal
IMDb
4.3
22.45
RAW
23.45
Oikeesti aikuiset 2
IMDb
5.4
01.40
Top Gear
02.30
Simpsonit
02.50
Simpsonit
03.15
-03.58
Hitlist
LIVE
7
03.25
Tokion olympialaiset: Uinti 29.7.
04.25
Tokion olympialaiset: Uinti
06.00
Tokion olympialaiset: Uinti
06.15
Tokion olympialaiset: Olympiatarinat
07.15
Tokion olympialaiset: 3x3 koripallo
07.30
Tokion olympialaiset: Koripallo
09.40
Tokion olympialaiset: Koripallo
10.00
Tokion olympialaiset: Uinti
11.00
Tokion olympialaiset: Koripallostudio
11.15
Tokion olympialaiset: Koripallo
13.00
Tokion olympialaiset: Uinti
14.55
Tokion olympialaiset: Koripallo
17.10
Tokion olympialaiset: Lentopallo
17.50
Tokion olympialaiset: Uimahypyt
19.00
Tokion olympialaiset: Uinti 30.7.
20.00
Tokion olympialaiset: 7. kisapäivä
20.30
Tokion olympialaiset: Koripallostudio
21.00
Tokion olympialaiset: Koripallo
22.30
Tokion olympialaiset: 7. kisapäivä (u)
23.00
Tokion olympialaiset: Koripallostudio 30.7.
23.30
Tokion olympialaiset: Yleisurheilu
00.25
Tokio olympialaiset: Tennis 30.7.
00.55
Tokion olympialaiset: Koripallo
02.25
Tokion olympialaiset: 7. kisapäivä (u)
02.55
Tokion olympialaiset: Koripallostudio 30.7.
03.25
-04.25
Tokion olympialaiset: Uinti 30.7.
LIVE
8
03.50
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Häät sulhasen tapaan
09.55
Puutarhan pelastajat
10.50
Syke-elokuvan tunnusbiisi: Anssi Kela - Sut puhallan pois
10.55
Tulossa: Selviytyjät Suomi
11.00
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
11.55
Remppa vai muutto: Lomakodit
12.55
Tulossa: Remppa vai muutto Suomi
13.00
Rempalla tuloja
13.25
Rempalla tuloja
13.50
Jaksa paremmin
14.20
Sinkkuillallinen
15.10
Puutarhan pelastajat
16.00
Hansin matkassa
17.00
Vieraissa Australia
18.00
Sinkkuillallinen
19.00
Liv D: Täydellinen some-vartalo
20.00
Huvila & Huussi
21.00
Tulossa: Lahko
21.05
NCIS Rikostutkijat
22.00
Liv D: Ökyrikkaiden hotelli
23.15
Temptation Island Suomi 9
00.15
Unelmien poikamies
01.55
Tulossa: Arman Pohjantähden alla
02.00
Häät sulhasen tapaan
02.55
Vieraissa Australia
03.55
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.50
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Grillit huurussa
09.50
The Wall Suomi
10.45
Kanadan rajalla
11.10
Martina ja hengenpelastajat
12.00
Naurun historia
12.55
Tulossa: Suomen huutokauppakeisari
13.00
Haapasalo goes lomalle
13.55
Tulossa: Hurja painonpudotus Suomi
14.00
Amerikan rajavartijat
14.30
Amerikan rajavartijat
15.00
Suomen huutokauppakeisari Epsanjassa
15.55
Syke-elokuvan tunnusbiisi: Anssi Kela - Sut puhallan pois
16.00
Kanadan rajalla
16.30
Kanadan rajalla
17.00
Madventures Suomi
17.55
Tulossa: Arman Pohjantähden alla
18.00
Australian rajalla
18.30
Australian rajalla
19.00
Panttilainaamo
19.30
Panttilainaamo
20.00
Amerikan kovimmat keräilijät
21.00
Rillit huurussa
21.30
4D: Parinvaihtajat
22.35
Tulossa: Lahko
22.40
Burgerimies Suomessa
23.40
Amerikan kovimmat keräilijät
00.35
Panttilainaamo
01.05
Panttilainaamo
01.35
Vuorien sankarit
02.25
Laiva
02.55
Poliisit - kotihälytys
03.50
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.15
Ghost Adventures
04.05
Yllätystuunaajat
05.05
Poaching Profits
05.30
Missing Memorabilia
06.05
Ruokamatkalla USA:ssa
06.35
Ruokamatkalla USA:ssa
07.05
Robbed Kabobs
07.35
Behind the Eight Ball
08.00
TV Shop
09.00
Fast n' Loud
10.00
Arvokaman etsijät
10.55
Tokion olympialaiset: Nyrkkeily
13.50
Tokion olympialaiset: Jalkapallo
16.00
Poaching Profits
16.25
Missing Memorabilia
16.50
Miten kaikki tehdään?
17.20
Gold Rush: White Water
18.15
Top Gear UK Best Of
19.15
Laws of Jaws: Dangerous Waters
20.05
Wheeler Dealers
21.00
Synkin hetki
IMDb
7.4
23.20
Air America
IMDb
5.8
01.20
Yllätystuunaajat
02.20
American Chopper
03.15
-04.05
Ghost Adventures
LIVE
11
03.05
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
04.05
Kakkukuningas
04.35
Karkkikuningatar
05.00
Kakkukuningas
06.25
Pienten perhe
07.25
Say Yes To The Dress: Britannia
07.55
Say Yes to the Dress
08.25
Say Yes to the Dress
08.55
Sisarvaimot
09.50
Say Yes to the Dress
10.45
Pienten perhe
11.40
Hääpukuja kurvikkaille
12.35
Sisustajat Nate ja Jeremiah
13.30
Hengenvaarallisesti lihava
14.25
Say Yes to the Dress
14.55
Say Yes to the Dress
15.25
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
16.20
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
18.05
Sisarvaimot
19.00
Hääpukuja kurvikkaille
20.00
Hääpukuja kurvikkaille
20.55
90 päivää morsiamena: Maailmalla
22.35
90 päivää morsiamena: Maailmalla: Jälkipyykki
23.25
Seksileikeistä ensiapuun
00.15
Löysät pois!
01.10
Tohtori Jalkapaise: Pelasta jalkani!
01.40
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
02.35
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
03.35
-04.25
Sisustajat Nate ja Jeremiah
12
03.50
9-1-1: Lone Star
04.35
Family Guy
04.55
Family Guy
05.15
Lapin poliisit
05.35
Lapin poliisit
06.00
Huutokaupan metsästäjät
06.20
Huutokaupan metsästäjät
06.40
Simpsonit
07.05
Simpsonit
07.25
Simpsonit
07.45
Moderni perhe
08.10
Lapin poliisit
08.30
Lapin poliisit
08.55
Single Parents
09.15
Miehen puolikkaat
09.40
Simpsonit
10.05
Simpsonit
10.30
Family Guy
10.55
Family Guy
11.20
Moderni perhe
11.45
Moderni perhe
12.10
Bless This Mess
12.35
Bless the Harts
13.00
Miehen puolikkaat
13.25
Miehen puolikkaat
13.50
Miehen puolikkaat
14.15
Miehen puolikkaat
14.40
Miehen puolikkaat
15.05
Miehen puolikkaat
15.30
Miehen puolikkaat
15.55
Miehen puolikkaat
16.20
Simpsonit
16.45
Simpsonit
17.10
Simpsonit
17.35
Family Guy
18.00
Family Guy
18.25
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Miehen puolikkaat
20.30
Miehen puolikkaat
21.00
CSI: Miami
22.00
CSI: Miami
23.00
Miehen puolikkaat
23.25
Miehen puolikkaat
23.50
Walking Tall
IMDb
6.2
01.25
Family Guy
01.50
Family Guy
02.15
Simpsonit
02.40
Simpsonit
03.05
The Orville
03.50
-04.35
The Passage
LIVE
13
03.35
Home and Away
04.00
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
06.30
Valitut Palat Collection
07.00
Lemmen viemää
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
Kokkisota
10.50
Diili Ryan Serhantin tapaan
11.45
Grand Designs - unelma-asunnot
12.40
Jamie Oliverin helpot herkut
13.10
Salatut elämät: Young Man, Cash Man
13.35
Koiralle koti
14.05
Home and Away
14.30
Kauniit ja rohkeat
15.00
Emmerdale
15.30
Emmerdale
16.00
Lemmen viemää
17.00
Ruokaritarit Jamie ja Jimmy
18.00
Grand Designs - unelma-asunnot
19.00
Unelma-asunto auringon alta
20.00
Emmerdale
20.30
Emmerdale
21.00
Kokkisota
21.55
Younger
22.30
Younger
23.00
Younger
23.25
Younger
23.55
Baywatch
00.50
Baywatch
01.40
Baywatch
02.30
Baywatch
03.20
Baywatch
04.00
-04.25
Emmerdale
LIVE
14
10.40
Neljän tähden talkoot
11.05
Neljän tähden talkoot
11.30
Neljän tähden talkoot
11.55
Neljän tähden talkoot
12.20
Napakymppi
13.05
Napakymppi
13.50
Häät sulhasen tapaan
14.40
Häät sulhasen tapaan
15.30
Suomen Tulli
16.15
Suomen Tulli
17.00
Superkauppiaat
18.00
Superkauppiaat
19.00
Jackie
IMDb
6.7
21.00
Entourage
IMDb
6.5
23.10
Paratiisihotelli Ruotsi
00.10
Paratiisihotelli Ruotsi
01.00
Amerikan rajavartijat
01.25
-01.50
Amerikan rajavartijat
LIVE
15
03.30
Melkein täydellinen rikos
04.25
Seksileikeistä putkaan
04.55
Mexico Life
05.20
Mexico Life
06.40
Kakkukuningas
07.15
Kakkukuningas
07.40
Mexico Life
08.10
Mexico Life
08.40
Caribbean Life
09.05
Caribbean Life
09.35
Chicagon talovanhukset kuntoon
10.25
Lottovoittajan unelmakoti
10.55
Lottovoittajan unelmakoti
11.25
90 päivää morsiamena
13.05
Kotikulmat kuntoon
14.00
TV Shop
15.00
Kiinteistöhuutokauppa
15.25
Say Yes to the Dress Suomi
16.20
Vintage-kodit kuntoon
17.15
Dodo Heroes
18.10
Kolme vaimoa, yksi aviomies
19.00
Yhä mysteeri
20.00
Suomurhat
21.00
Paholainen joukossamme
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
22.50
Funny People
IMDb
6.3
01.30
Kunnes kuolema meidät erottaa
02.25
Kova laki: Erikoisyksikkö
03.15
-04.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
17
20
03.45
Food Factory
04.10
Food Factory
04.30
Heimojen viemää
05.15
Pohjoisen valtatien pelastajat: kaaosta valtateillä!
06.00
Lyödään ällikällä
06.20
Vaarallisen valtatien pelastajat
07.05
Tonnikalan saalistajat
07.50
Elä vapaana tai kuole
08.35
Food Factory
08.55
Food Factory
09.15
Maailman kovimmat korjaushankkeet
10.05
Meret ilman vettä
10.55
Australian rajalla
11.20
Australian rajalla
11.50
Uskomaton eläinlääkäri Pol
12.40
Yukonin eläinlääkäri
13.30
Hirviökala
14.25
Saari ilman lakeja
15.20
Food Factory
15.45
Food Factory
16.10
Maailmanhistorian upeimmat aarteet
17.05
Australian rajalla
17.35
Australian rajalla
18.05
Autojen ensiapu
19.00
Yukonin kultamaat
20.00
Lone Starin eläinlääkäri
21.00
Uskomaton eläinlääkäri Pol 10
22.00
Eläintarhan salaisuudet
23.00
Huumebisnes Oy
00.00
Rajasota
00.55
Uskomaton eläinlääkäri Pol 10
01.45
Eläintarhan salaisuudet
02.35
Australian rajalla
03.00
Kiven sisällä
03.45
-04.30
Vankilassa ulkomailla
SPONSOROITU
Mainosmiesmurhaaja
Dokumenttisarja pureutuu vuonna 1994 kadonneen turkulaismiehen katoamiseen.
Hightown
Jerry Bruckheimerin tuottama Massachussettsiin sijoittuva rikosdraama.
Hautalehto: Rakennus 31
Katsojaennätyksiä rikkonut alkuperäissarja Hautalehto jatkuu 2. kaudella
Liiga
Tänään pelataan Lukko - TPS ja voittaja jatkaa kannujahtia puolivälieriin.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen monipuolisin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Taivaan tulet
,
Emmerdale
,
Latelan Laurin hurja remontti
,
Miehen puolikkaat
,
Erikoisjoukot
,
Kauniit ja rohkeat
,
Salatut elämät
,
SuomiLOVE
,
Mahdoton tapaus
,
Lemmen viemää
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti