Vaihtoautot
Horoskooppi
Sanakirja
Viihde
Reseptit
Tietovisat
Blogit
TV-ohjelmat tänään
5
Ke 05.05.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.25
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
05.55
Ulos luontoon: Vanhojen metsien pöllöt
06.25
Ylen aamu
09.30
Puoli seitsemän
10.00
Sydämen kutsumus
10.42
Yle Uutiset Uusimaa
10.50
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.00
Uutisikkuna
12.30
Murhia ja kantrimusiikkia
13.15
Sankarialokas
IMDb
4.6
14.45
Itse valtiaat
15.00
Ylen aamun parhaat
15.40
A-studio viittomakielellä
16.10
Mot
16.40
Yle Uutiset selkosuomeksi
16.45
Yle Oddasat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.06
Yle Uutiset alueeltasi
17.10
Murhia ja kantrimusiikkia
18.00
Yle Uutiset
18.21
Yle Uutiset alueeltasi
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Historia: Keskitysleirin lapset
20.00
Kulttuuricocktail Live
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.05
A-studio
21.45
Yle Uutiset
21.49
Urheiluruutu
21.53
Yle Uutiset Uutis-Suomi
22.00
Syntinen
22.50
Oddasat
23.05
Tosi tarina: Siuruan Rubens
23.35
Puoli seitsemän
00.05
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
23.35
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 5.5.
06.53
Dinotassut
07.04
Tilkkupeiton tarinoita
07.08
Maijuli
07.15
Ritari Mikke
07.27
Heimo ja Hemmo
07.32
Mitä ihmettä?
07.37
Pii ja Poju
07.50
Milli ja Molli
08.17
Galaxi
08.18
Pok ja Mok
08.25
Näin meillä
08.36
Hirveä Henri
08.50
Jumppahetki: Reipas jumppa
09.00
McLeodin tyttäret
09.45
Uusi päivä
10.15
Kandit
10.45
Näin Norjassa
11.00
Uutisikkuna
12.35
Unelma Lapista
12.50
Kekseliäs nikkari
13.30
Casualty
14.18
Casualty
15.10
Jopet-show
15.40
Korpelan kujanjuoksu
16.30
Uusi päivä
17.00
Pikku Kakkonen
18.00
Iskelmä-Suomi: Syvä kuin meri
19.00
Korpelan kujanjuoksu
19.53
Kullannuput: Herätys, Ruusunen!
20.15
Kohteessa Montenegro
21.05
Myrskyn jälkeen
22.00
Levison Wood: Seikkailu Lähi-idässä
22.55
This Way Up
23.20
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.40
Olipa kerran elämä
06.00
Aamusää
06.10
olo.fit
06.25
Uutisaamu
07.00
Uutisaamu
08.00
Uutisaamu
09.05
Mitä tänään syötäisiin?
09.10
Emmerdale
09.40
Kauniit ja rohkeat
10.05
Selviytyjät
11.00
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Valitut Palat Collection
12.15
olo.fit
12.30
Asian ytimessä, Jaakko Loikkanen
13.00
Teknavi
13.30
Suurmestari
14.30
MTV Uutiset Live
15.00
Maajussille morsian maailmalla
16.00
Salatut elämät
16.30
Kauniit ja rohkeat
16.55
Uutiset
17.04
Päivän sää
17.06
Viiden jälkeen
17.25
Uutiset
17.30
Viiden jälkeen
17.55
Uutiset
18.00
Päivän sää
18.05
Viiden jälkeen: erikoishaastattelu
18.25
Emmerdale
18.55
Mitä tänään syötäisiin?
19.00
Seitsemän uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Salatut elämät
20.00
Stadi vs. Lande
21.00
Pitääkö olla huolissaan?
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Rikospaikka
23.05
Penkinlämmittäjät
00.05
Joonas Nordman Show
01.00
Maajussille morsian maailmalla
01.55
Pomo piilossa UK
02.55
-04.20
Järjen jättiläinen
LIVE
4
03.00
Poliisit - kotihälytys
04.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Rusty Rivets
06.25
Bing
06.35
Halinallet: Tervetuloa Halimaahan
07.00
Pyjamasankarit
07.25
My Little Pony: Pony Life
07.40
Sonic Boom
07.55
LEGO Ninjago
08.10
Pac-Manin aavemaiset seikkailut
08.35
Teini-ikäisten mutanttininjakilpikonnien nousu
09.00
Napakymppi
10.00
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
11.00
LIVE: Onnenarpa
12.00
LIVE: Tiedä ja Voita
13.55
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
14.55
Tanssin superäidit
15.55
Haluatko miljonääriksi?
16.55
Onnenarpa
17.00
Hauskat kotivideot
17.30
Hauskat kotivideot
18.00
Superkauppiaat
19.00
Huvila & Huussi
20.00
Mestareiden mestari
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Big Brother Suomi
22.30
Mr. Bean lomailee
IMDb
6.4
00.20
Narcos
01.25
Australian rajalla
01.55
Australian rajalla
02.30
48 tuntia rikoksesta
03.25
-04.25
Poliisit - kotihälytys
LIVE
5
08.30
Kotijumppaa Sofian kanssa
08.50
Ideoiden maailma
09.50
Maastoautolla halki Indokiinan
10.20
Minun puutarhani
12.30
Pet Shop Boys: It Couldn't Happen Here
14.00
Historia: Australia värikuvissa
15.00
Isä Matteon tutkimuksia
16.00
Milanon naisten paratiisi
16.40
Ruotsalaisia salaisuuksia
16.55
Eturivin tanssijoita
17.25
Tanskalainen maajussi
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Muuri
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
20.00
Radion sinfoniaorkesterin konsertti
21.15
Miki Liukkonen, sivullinen
21.45
Simon Reeve Pohjois-Amerikassa
22.45
-00.46
Kapernaum - Kaaoksen lapset
IMDb
8.4
LIVE
6
03.40
Simpsonit
04.05
Penkinlämmittäjät
06.30
Antti piirtää
06.50
Muumilaakson tarinoita
07.15
Muumilaakson tarinoita
07.40
Paavo Pesusieni
08.05
Lucky Luken uudet seikkailut
08.30
Trollz
09.00
Paavo Pesusieni
09.25
Faija hoitaa
09.55
Esittelyssä: Illallinen äidille 2021
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Home and Away
11.30
Fresh Off the Boat
12.00
Emmerdale
12.30
Salatut elämät
13.00
Simpsonit
13.30
UEFA Champions League: Huippuhetket
14.00
First Dates Hotel
15.00
Baywatch
15.55
Esittelyssä: Illallinen äidille 2021
16.00
Simpsonit
16.30
Simpsonit
17.00
Myyrä
18.00
Poliisit UK: Ajojahti
19.00
Frendit
19.30
Frendit
20.00
Simpsonit
20.30
Rantabaari
21.00
Schitt's Creek
21.30
Schitt's Creek
22.00
Schitt's Creek
22.30
A Star Is Born
IMDb
7.6
01.00
Simpsonit
01.30
Simpsonit
02.00
Sub.doc: Paparazzin tunnustukset
02.45
Poliisit UK: Ajojahti
03.30
-04.15
Nuori MacGyver
LIVE
7
02.45
Hail, Caesar!
IMDb
6.3
04.50
Pernilla Wahlgrenin maailma
06.05
Rantatalot remontissa
07.05
Farmikeittiön makupalat
07.40
Ruokakaupparalli
08.35
Asunnon metsästäjät maailmalla
09.05
TV Shop
10.05
Rantatalot remontissa
11.05
Farmikeittiön makupalat
11.35
Farmikeittiön makupalat
12.05
Oli aikakin
IMDb
7.8
14.45
Suuri leipurikisa
15.40
Will & Grace
16.10
Will & Grace
16.40
Fitnesspäiväkirja 2021
17.15
Fitnesspäiväkirja 2021
17.50
Top Gear
19.00
Mikä ihmeen asunto?
20.00
Supertähtien yllätysremontit Suomi
21.00
Ex On The Beach Suomi Afterski
22.00
Charlie Wilsonin sota
IMDb
7.0
02.00
Maailman herkullisimmat ruoat
02.30
Onnenpyörä
03.25
Fitnesspäiväkirja 2021
04.00
-06.00
Jääkiekon U18 MM: Välierä
LIVE
8
03.50
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Suurin pudottaja Suomi
10.00
Remppa vai muutto
11.00
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
12.00
Mental Samurai Suomi
13.00
Häät sulhasen tapaan
14.00
Rempalla tuloja
14.30
Toisenlaiset teiniäidit
15.25
Remppa vai muutto
16.25
Vieraissa USA
18.00
Sinkkuillallinen
19.00
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
20.00
Remppa vai muutto
21.00
Syke
21.30
Syke
22.00
Vaientamattomat
22.10
Liv D: Aasialaiset ökyhäät
23.10
Paratiisihotelli USA
00.10
Sinkkuillallinen
01.10
Remppa vai muutto
02.05
Vieraissa USA
03.40
-04.35
Häät sulhasen tapaan
LIVE
9
03.40
Poliisit
04.10
Pelastushelikopteri
04.40
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Suomalainen menestysresepti
10.00
Suomen huutokauppakeisari
11.00
Australian rajalla
11.30
Australian rajalla
12.00
Naurun historia
13.00
Martina ja hengenpelastajat
14.00
Australian rajalla
14.30
Australian rajalla
15.00
Laiva
15.30
Laiva
16.00
Naurun historia
17.00
Leijonan luola USA
18.00
Vuorien sankarit
19.00
Panttilainaamo
20.00
Amerikan kovimmat keräilijät
21.00
Rillit huurussa
21.30
Suomen huutokauppakeisari
22.30
Australian rajalla
23.00
Australian rajalla
23.30
Arman Pohjantähden alla
00.30
Muinaiset avaruusoliot
02.20
Vuorien sankarit
03.10
Poliisit
03.40
-04.10
Poliisit
LIVE
10
03.25
Kutsun sinua, kummitus
04.25
Ghost Adventures
05.20
Ruokamatkalla USA:ssa
06.10
Ruokamatkalla USA:ssa
06.45
Xtreme Waterparks
07.15
Xtreme Waterparks
07.45
Wheeler Dealers
08.45
Fast N' Loud
09.50
Arvokaman etsijät
10.50
Alaska: Viimeinen rintama
11.50
Alaska: Viimeinen rintama
12.50
TV Shop
13.50
Wheeler Dealers
14.50
Gold Rush
15.50
Gold Rush
16.50
Arktiset vedet
17.25
Arktiset vedet
17.55
Alaska: Viimeinen rintama
19.00
Alastomat selviytyjät extreme
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Top Gear
22.10
Top Gear
23.20
Viikingit Amerikassa
00.25
Fast N' Loud
01.25
Yllätystuunaajat
02.25
American Chopper
03.25
-04.25
Ghost Adventures
LIVE
11
02.55
90 päivää morsiamena
04.55
Jill & Jessa: Elämä jatkuu
06.10
Say Yes To The Dress: Britannia
06.45
Say Yes To The Dress
07.20
Say Yes To The Dress
07.55
90 päivää morsiamena: Chantelin perhe
08.55
Say Yes To The Dress
09.55
Pienten perhe
10.55
Satakiloiset siskot
11.55
Jill & Jessa: Elämä jatkuu
13.00
Hengenvaarallisesti lihava
14.55
90 päivää morsiamena
16.55
Say Yes To The Dress
17.25
Say Yes To The Dress
18.00
90 päivää morsiamena: Chantelin perhe
19.00
Satakiloiset siskot
20.00
Hengenvaarallisesti lihava
22.00
Satakiloiset siskot
23.00
Apua, mikä tauti!
00.00
Tohtori Paise
01.00
Hengenvaarallisesti lihava: Mitä heille kuuluu?
02.55
-04.55
90 päivää morsiamena
12
03.50
Numb3rs
04.30
Family Guy
04.50
Family Guy
05.15
Huutokaupan metsästäjät Suomi
05.35
Huutokaupan metsästäjät Suomi
06.00
Bless This Mess
06.20
Bless the Harts
06.45
Simpsonit
07.05
Simpsonit
07.25
Simpsonit
07.50
Moderni perhe
08.10
Lapin poliisit
08.30
Huutokaupan metsästäjät Suomi
08.55
Huutokaupan metsästäjät
09.15
Miehen puolikkaat
09.40
Simpsonit
10.05
Simpsonit
10.30
Family Guy
10.55
Family Guy
11.20
Simpsonit
11.45
Simpsonit
12.10
Huutokaupan metsästäjät Suomi
12.35
Lapin poliisit
13.00
Miehen puolikkaat
13.25
Miehen puolikkaat
13.50
Moderni perhe
14.15
Huutokaupan metsästäjät
14.40
Huutokaupan metsästäjät Suomi
15.05
Kymppitonni
15.55
Miehen puolikkaat
16.25
Simpsonit
16.50
Simpsonit
17.15
Simpsonit
17.40
Family Guy
18.05
Family Guy
18.30
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Miehen puolikkaat
20.30
Miehen puolikkaat
21.00
9-1-1
22.00
Criminal Minds
23.00
Nuori MacGyver
23.55
Family Guy
00.20
Family Guy
00.45
Simpsonit
01.10
Simpsonit
01.35
9-1-1: Lone Star
02.25
CSI: Miami
03.10
Why Women Kill
03.55
-04.35
CSI: Miami
LIVE
13
03.25
Remontilla rahoiksi
04.25
Grand Designs Australia
05.20
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
06.30
Valitut Palat Collection
07.00
Lemmen viemää
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
Remontilla rahoiksi
11.00
Näe minut
12.00
RuPaul's Drag Race
13.00
Pöllötöllö
14.00
Jamie Oliverin helpot herkut
14.30
Home and Away
15.00
Kauniit ja rohkeat
15.30
Emmerdale
16.00
Lemmen viemää
17.00
Suurmestari
18.00
Remontilla rahoiksi
19.00
Tervetuloa Sjölyckaniin
19.30
Tervetuloa Sjölyckaniin
20.00
Salatut elämät
20.30
Home and Away
21.00
Maajussille morsian maailmalla
22.00
Kova laki
23.00
True crime: Hengenvaaralliset valheet
00.00
True crime: Kuolemanvaaralliset kultit
01.00
C.S.I.
01.55
C.S.I.
02.50
Emmerdale
03.20
-04.50
Remontilla rahoiksi
LIVE
14
10.45
Unelmien poikamies
12.10
Yksin kotona Suomi
12.55
Grillit huurussa
13.40
Toisenlaiset teiniäidit
14.25
Remppa vai muutto UK
15.15
Hansin matkassa
16.00
MasterChef Australia
17.00
Amerikan rajavartijat
17.30
Amerikan rajavartijat
18.00
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
19.00
Arman ja viimeinen ristiretki
20.00
Kyttäputki: Holmes NYC
21.00
I Love You Phillip Morris
IMDb
6.6
22.55
Kyttäputki: Holmes NYC
23.55
Paratiisihotelli Ruotsi
00.55
Pientä pilaa
01.00
-01.55
Kylmäverisesti sinun
LIVE
15
03.00
Tavallinen murhaaja
04.00
Verisukulaisia
05.00
Hawaii Life
05.30
Hawaii Life
06.00
Asunnon metsästäjät maailmalla
06.30
Asunnon metsästäjät maailmalla
07.00
Lottovoittajan unelmakoti
07.30
Lottovoittajan unelmakoti
08.00
Hawaii Life
08.30
Hawaii Life
09.00
Kiinteistöhuutokauppa
09.30
Kiinteistöhuutokauppa
10.00
Vintage-kodit kuntoon
11.00
Say Yes To The Dress
12.00
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
13.00
Remonttikisa
14.00
TV Shop
15.00
Kotikulmat kuntoon
16.00
Unelmaremontit Kaliforniassa
16.30
Unelmaremontit Kaliforniassa
17.00
Eläinlääkärin elämää
18.00
Sinkkuäidille sulhanen
19.00
Lottovoittajan unelmakoti
19.30
Maailman herkullisimmat ruoat
20.00
Phoenixin eläinpoliisit
21.00
Kuka tappoi Lyonin siskokset?
22.45
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.40
Murhaa ratkaisemassa
00.45
Murhaaja joukossamme
01.45
Kova laki: Erikoisyksikkö
02.35
Tavallinen murhaaja
03.35
-04.35
Verisukulaisia
17
20
03.50
Food Factory
04.10
Food Factory
04.35
Saari ilman lakeja
05.15
Pohjoisen valtatien pelastajat
06.00
Vaarallisen valtatien pelastajat
06.40
Tonnikalan saalistajat: Pohjoinen vs Etelä
07.30
Alaskan lentopelastajat
08.15
Food Factory
08.35
Food Factory
08.55
Uskomattomat koneet
09.45
Morgan Freeman: Monet jumalat
10.40
Australian rajalla
11.05
Australian rajalla
11.30
Uskomaton eläinlääkäri Pol
12.20
Lammen rakentajat
13.15
Tonnikalan saalistajat: Pohjoinen vs Etelä
14.10
Äärimmäinen selviytyjä
15.05
Food Factory
15.35
Food Factory
16.05
Etsimässä kuningas Salomonin aarretta
17.00
Australian rajalla
17.30
Australian rajalla
18.00
Autojen ensiapu
19.00
Yukonin kultamaat
20.00
Australian rajalla
20.30
Australian rajalla
21.00
Salakuljettajat satimeen
22.00
Salakaupan julmat kasvot
23.00
Huumebisnes Oy
00.00
Alaskan poliisit
00.55
Salakuljettajat satimeen
01.45
Salakaupan julmat kasvot
02.35
Australian rajalla
03.00
Lentoturmatutkinta
03.50
-04.10
Food Factory
SPONSOROITU
Hautalehto: Rakennus 31
Katsojaennätyksiä rikkonut alkuperäissarja Hautalehto jatkuu 2. kaudella
Hightown
Jerry Bruckheimerin tuottama Massachussettsiin sijoittuva rikosdraama.
Mainosmiesmurhaaja
Dokumenttisarja pureutuu vuonna 1994 kadonneen turkulaismiehen katoamiseen.
Liiga
Tänään pelataan Lukko - TPS ja voittaja jatkaa kannujahtia puolivälieriin.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen monipuolisin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
SuomiLOVE
,
Vera Stanhope tutkii
,
Rekkakuskit jäällä
,
Emmerdale
,
Kauniit ja rohkeat
,
Poliisikoira Rex
,
Suuri seikkailu
,
90 päivää morsiamena
,
Gran Hotel
,
Yökylässä Maria Veitola
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti