Tietovisat
Viihde
Vaihtoautot
Sanakirja
Horoskooppi
Blogit
Reseptit
TV-ohjelmat tänään
6
Su 06.12.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.40
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
07.00
Rintamalotta
07.30
Kirjeeni Suomelle
08.00
Yle Uutiset
08.05
Avara luonto: Matsalun hirvet
09.00
Yle Uutiset
09.05
Flinkkilä & Kellomäki
09.55
Yle Uutiset
10.00
Itse asiassa kuultuna: Liisa Jaakonsaari
11.00
Mikaela & Thomas
11.15
Ritarien perintö
11.55
Jumalanpalvelus
13.00
Kummisetäni & Kekkonen
14.00
Tuntematon sotilas
IMDb
8.0
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Linnan juhlat 2020 : Kohti Linnan juhlia 1/2
18.00
Yle Uutiset
18.11
Linnan juhlat 2020 : Kohti Linnan juhlia 2/2
19.30
Linnan juhlat 2020
20.30
Yle Uutiset
20.40
Linnan juhlat 2020
22.00
Linnan juhlat 2020 : Linnan jatkot
23.00
Yle Olohuone
00.35
Tappajan kantapäillä
01.20
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
01.15
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 6.12.
06.53
Tik Tak
06.58
Jääkarhu Otto
07.09
Rytmimunashow
07.13
Petran poppoo
07.26
Stella ja Sami
07.37
Oktonautit
07.49
Ryhmä Hau
08.12
Salasaaren seikkailijat
08.46
Joulukalenteri: Porokuiskaajan arvoitus
08.59
Galaxi
09.00
Näin meillä
09.12
Aliisa ja yksisarvinen
09.23
Athleticus
09.28
Lasten tasavalta
10.00
Ray Winstonen Sisilia
10.45
Urheilustudio
11.00
Rallin MM: Monza, EK 15
12.00
Urheilustudio
12.10
Hiihdon MC: Ruka
12.50
Urheilustudio
13.00
Urheilustudio: Rallin MM
13.15
Rallin MM: Monza, Power Stage live
14.30
Ampumahiihdon MC: Miesten viesti
15.05
Urheilustudio
15.20
Hiihdon MC: Ruka
15.50
Urheilustudio
16.10
Ampumahiihdon MC: Naisten takaa-ajokilpailu
16.55
Mäkihypyn MC: Nizhni Tagil
17.50
Urheilustudio
18.10
Mäkihypyn MC: Nizhni Tagil
18.45
Urheilustudio
19.00
Rallin MM: Monza, kisakooste
19.30
Sotalaiva: Elämää merellä
20.15
Joulukalenteri: Porokuiskaajan arvoitus
20.30
Naissotilaat 3
21.00
All Nighter
IMDb
5.7
22.25
Detroitin Punakone
00.00
Silicon Valley
00.30
Uutisikkuna (ennen: 0.35)
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.40
Arrow
04.40
Arrow
07.00
Ostoskanava Tvins.com
08.00
Puuha-Pete
08.10
Puuha-Pete
08.20
Muumilaakson tarinoita
08.50
Muumilaakson tarinoita
09.10
Nuori Robin Hood
09.25
Nuori Robin Hood
09.40
Paavo Pesusieni
10.10
Ensitreffit alttarilla
11.05
Koko Suomi leipoo
12.00
MasterChef 2020
13.00
Pitääkö olla huolissaan?
13.55
Esittelyssä: Kirppiksen Kingi
14.00
Kuutamolla
15.00
Yökylässä Maria Veitola
16.00
Tanssii Tähtien Kanssa
18.00
Formula 1 Ennakkotunnelmat
18.30
ESPN dokumentti: Pokaalin arvoitus
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Tulosruutu
19.15
F1 Extra
19.25
Itsenäisyyspäivän juhlat
21.35
Itsenäisyyspäivän juhlat: Vesa-Matti Loiri ja Samuli Edelmann
22.00
Kymmenen uutiset
22.15
Viikon sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Formula 1 kooste: Sakhirin osakilpailu
23.35
ESPN dokumentti: Kamppailu kullasta
01.10
Kunnian päivä
02.05
Mestareiden mestari
03.00
Kansalainen Turhapuro
03.55
-04.50
Ruokaritarit Jamie ja Jimmy
LIVE
4
03.15
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Bing
06.10
Hatchimals
06.15
Ritariprinsessa Nella
06.40
LEGO City Adventures
06.55
LEGO Ninjago
07.10
Disney esittää: Ducktales
07.35
LEGO Jurassic World: Isla Nublarin legenda
08.00
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
08.10
My Little Pony: Pony Life
08.25
Disney esittää: Avalorin Elena
08.50
HS Lasten uutiset
09.00
Et sä tiedä kuka mä oon?
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Remppa vai muutto
11.30
Eläinsairaala
12.00
Hauskat kotivideot by Roni Back
13.00
Vain elämää: Pelastakaa lapset
15.00
Lupaus
IMDb
6.3
17.30
Suurin pudottaja Suomi
18.30
All Together Now Suomi
20.00
Mental Samurai Suomi
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Pearl Harbor
IMDb
6.0
00.30
I Am Legend
IMDb
7.2
02.35
Panttilainaamo
03.05
Panttilainaamo
03.35
-04.05
Panttilainaamo
LIVE
5
08.25
Jennifer Erica
08.30
BUU-klubbenin Superjoulu
08.34
Rauhankadun uudet asukkaat
08.48
Bärtilin joulu
09.00
Missä kuljimme kerran
IMDb
5.9
11.00
Aika on meidän
12.00
Itsenäisyyspäivän juhlallisuudet 1959
12.10
Jorma Uotinen, Porista Pariisiin
12.56
Uotinen goes Kekkonen
14.00
Pidä huivista kiinni, Tatjana!
IMDb
7.3
15.00
Radion sinfoniaorkesterin itsenäisyyspäivän juhlakonsertti
17.25
Strömsö
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubbenin Superjoulu
18.04
Rauhankadun uudet asukkaat
18.18
Bärtilin joulu
18.30
Linnan juhlien etkot Sonjan ja Mårtenin seurassa
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.48
Sportliv
20.00
Aika on meidän
21.00
Elinkautinen
21.45
Tyttö, joka huusi sutta
22.36
-00.12
Merry Christmas, Yiwu
LIVE
6
03.55
American Horror Story
06.30
Simpsonit
07.00
Simpsonit
07.30
Simpsonit
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Bob's Burgers
09.30
Bob's Burgers
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Simpsonit
11.30
Simpsonit
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
UEFA Champions League: Viikkomakasiini
14.30
Baywatch
15.30
Baywatch
16.30
Baywatch
17.30
Rantabaari
18.00
Rantabaari
18.30
Rantabaari
19.00
Frendit
19.30
Frendit
20.00
Frendit
20.30
Frendit
21.00
Uuno Turhapuro - Suomen tasavallan herra presidentti
IMDb
5.0
22.50
Eloonjääneet
23.50
Hävyttömät
00.55
Sub.doc: Viikinkien maihinnousu
02.10
Tilt Esports
02.15
Myytinmurtajat
03.10
-04.05
Supernatural
LIVE
7
03.55
Koiranpennut kilpasilla 2018: Lähtölaukaus
04.50
Pernilla Wahlgrenin maailma
06.20
Kiinteistöveljekset
07.25
Koirat kilpasilla 2019
08.20
Asunnon metsästäjät maailmalla
08.50
Rantataloa etsimässä
09.20
TV Shop
10.20
90 päivää morsiamena
12.10
Huippukokki haussa
13.05
Unelmahäät
14.05
Kantti koetuksella
14.40
Paddington 2
IMDb
7.8
16.45
Ripleyn usko tai älä!
17.40
The Incredible Hulk
IMDb
6.7
19.50
Top Gear
21.00
The Doors
IMDb
7.2
23.40
Kova laki: Erikoisyksikkö
00.40
American Gangster
IMDb
7.8
03.40
-04.35
Ripleyn usko tai älä!
LIVE
8
03.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Remppa vai muutto Vancouver
10.00
Remppa vai muutto Vancouver
11.00
Liv D: Diorin muotitalon kulisseissa
12.00
Sinkkuillallinen
13.00
Sinkkuillallinen
14.00
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
15.00
Häät sulhasen tapaan
16.00
Häät sulhasen tapaan
17.00
Toisenlaiset teiniäidit
18.00
Suurin pudottaja Suomi
19.00
Suurin pudottaja Suomi
20.00
Liv D: Villit äidit
21.00
Kuppilat kuntoon, Hans Välimäki!
22.00
Koskemattomat
IMDb
8.5
00.20
Remppa vai muutto Vancouver
01.20
Remppa vai muutto Vancouver
02.20
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.35
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Panttilainaamon autospesialistit
09.30
Panttilainaamon autospesialistit
10.00
Panttilainaamon autospesialistit
10.30
Australian rajalla
11.00
Australian rajalla
11.30
Australian rajalla
12.00
Hyvät ja huonot uutiset
13.00
Hyvät ja huonot uutiset
14.00
MasterChef USA
15.00
MasterChef USA
16.00
MasterChef USA
17.00
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
18.00
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
19.00
Lisää löylyä, Hjallis ja Jethro!
20.00
Poliisit 2020
21.00
Rillit huurussa
21.30
Rillit huurussa
22.00
Rillit huurussa
22.30
Keihäsmatkat
23.30
Poliisit 2020
00.30
Madventures Suomi
01.30
Madventures Suomi
02.30
Madventures Suomi
03.30
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.55
Maistissa maailmalla
04.50
Ruokamatkalla USA:ssa
05.20
Ruokamatkalla USA:ssa
06.15
Huutokauppataisto
06.45
Huutokauppataisto
07.15
Valmistuksen salat: Unelma-autot
07.45
Valmistuksen salat: Unelma-autot
08.20
Gold Rush: Spesiaali
09.20
Gold Rush
11.05
Myytinmurtajat
12.05
Gold Rush: Unohdetut kaivokset: Spesiaali
13.05
TV Shop
14.05
Amerikan rajavartijat: Meksiko
15.05
Arktiset vedet
15.35
Arktiset vedet
16.05
Löytöretki tuntemattomaan: Ufojen jäljillä
17.00
Uljas universumi
18.00
Bermudan kolmion kirous
19.00
Menneisyyden mysteerit
20.00
Wheeler Dealers: Unelma-autot
21.00
Hail, Caesar!
IMDb
6.3
23.00
Welcome To The Jungle
IMDb
5.0
00.55
Yllätystuunaajat
02.00
Ghost Adventures
02.55
Ghost Adventures
03.50
-04.50
Maistissa maailmalla
LIVE
11
03.55
Upea lihava elämäni
04.25
Upea lihava elämäni
04.55
Kate +8
06.05
Say yes to the Dress Britannia
06.35
Kalliovuorten eläinlääkäri
07.30
Kalliovuorten eläinlääkäri
08.30
Sisustajat Nate ja Jeremiah
09.30
Sisustajat Nate ja Jeremiah
10.25
90 päivää morsiamena
11.25
90 päivää morsiamena
12.20
90 päivää morsiamena
13.45
Say Yes To The Dress
14.15
Äiti bestiksenä
15.10
Eristyksissä: Plathin suurperhe
16.05
Eristyksissä: Plathin suurperhe
17.05
90 päivää morsiamena
19.00
Prameat kiertolaishäät
20.00
90 päivää morsiamena: Darcey & Stacey
21.00
Läskini pelasti minut
22.00
90 päivää morsiamena: Chantelin perhe
23.00
Häistä ensiapuun
00.00
90 päivää morsiamena
01.50
Tohtori Paise
02.50
Apua! Tyttäreni on raskaana
03.50
-04.15
Upea lihava elämäni
12
03.45
Deep State
04.40
Deep State
05.35
ToosaTV
06.00
Tehtävä Lapissa
06.45
Pelastajat Lappi
07.05
Pelastajat Lappi
07.30
Pelastajat Lappi
07.50
Pelastajat Lappi
08.15
Pelastajat Lappi
08.35
Pelastajat Lappi
09.00
Kymppitonni
09.55
Moderni perhe
10.20
Moderni perhe
10.45
Moderni perhe
11.10
Moderni perhe
11.35
Simpsonit
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Simpsonit
14.30
Simpsonit
15.00
Ihmemies MacGyver
16.00
Ihmemies MacGyver
17.00
Ihmemies MacGyver
18.00
Miehen puolikkaat
18.30
Miehen puolikkaat
19.00
Miehen puolikkaat
19.30
Miehen puolikkaat
20.00
Miehen puolikkaat
20.30
Miehen puolikkaat
21.00
Night at the Museum
IMDb
6.4
23.05
CSI: Miami
00.05
CSI: Miami
01.00
CSI: Miami
01.50
CSI: Miami
02.45
Next
03.25
-04.05
Proven Innocent
LIVE
13
03.05
Kenen kotona?
04.00
Kenen kotona?
04.55
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
Mitä tänään syötäisiin? Perjantai
10.00
Unelmaduuni Australiassa
11.00
The Last Resort
12.00
Los Angelesin luksuslukaalit
13.25
Jamie Oliverin kotona
14.00
Agatha Christie: Syyttömyyden taakka
IMDb
7.3
16.00
Body Fixers
17.00
The Real Housewives of New Jersey
18.00
Kardashianit
19.00
Tanssii Tähtien Kanssa
21.00
Step Up
IMDb
6.5
23.10
Yökylässä Maria Veitola
00.10
Body Fixers
01.10
Body Fixers
02.10
The Real Housewives of New York City
03.05
-04.05
The Real Housewives of New York City
LIVE
14
08.55
Herkullinen elämä
IMDb
7.3
10.55
Snowden
IMDb
7.3
13.10
Selviytyminen
IMDb
7.6
15.05
Suuri puhallus
IMDb
7.2
17.00
Pientä pilaa
17.10
Rakkauden rasvaprosentti
IMDb
5.6
19.05
The Cold Light of Day
IMDb
4.9
21.00
The Expendables 2
IMDb
6.7
23.00
Pompeji
IMDb
5.5
01.00
-01.50
Roast - Jeff Ross ja poliisit
LIVE
15
03.05
Mr Murha
04.05
Täydellinen murha
05.00
Rantataloa etsimässä
05.30
Rantataloa etsimässä
06.00
Kiinteistöhuutokauppa
06.30
Kiinteistöhuutokauppa
07.00
Remonttikisa
07.55
Kaikki lemmikeistä
08.55
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
09.55
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
10.55
Kotieläinten pelastaja
11.55
Karkausvuosi
IMDb
6.2
13.50
TV Shop
14.50
Maailman herkullisimmat ruoat
15.20
The Boss
IMDb
5.4
17.15
Christmas Homecoming
IMDb
6.4
19.00
Talvimurhat
20.00
FBI
21.00
Murha kotikaupungissa
22.00
FBI
23.00
Twisted Sisters
00.00
Murhaaja kotiovella
00.55
Pahuuden ääni
01.55
Murhaaja kotonani
02.55
Mr Murha
03.55
-04.50
Täydellinen murha
17
20
03.45
Hetki ennen tuhoa
04.30
Alamaailma Oy
05.15
Saari ilman lakeja
06.00
Alamaailma Oy
06.45
Äärimmäinen selviytyjä
07.30
Uskomaton eläinlääkäri Pol
08.15
Hain hampaissa
09.00
Food Factory
09.30
Maailmanhistorian upeimmat aarteet
10.25
Pohjoisen valtatien pelastajat
11.20
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
12.15
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
13.10
Turvatarkastus: Peru & Brasilia
14.05
Turvatarkastus: Peru & Brasilia
15.00
Turvatarkastus: Peru & Brasilia
16.00
Turvatarkastus: Peru & Brasilia
17.00
Hampurin satama
18.00
Maradona luottamuksellisesti
19.00
Tonnikalan saalistajat: Pohjoinen vs Etelä
20.00
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
21.00
Meret ilman vettä
22.00
Läpimurto: Taistelu virusta vastaan
23.00
Kiven sisällä
00.00
Rajasota
00.55
Meret ilman vettä
01.50
Kiven sisällä
02.40
Australian rajalla
03.05
Lentoturmatutkinta
03.45
-04.10
Kokeile tai kuole
SPONSOROITU
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Salatut elämät
,
Simpsonit
,
Syyttäjä Imma Tataranni
,
Muodin huipulle
,
Reinikainen
,
The Voice of Finland
,
Taivaan tulet
,
Mahdoton tapaus
,
Lähiöbotox: African Metal Tour
,
Tulossa: Veikkausliiga
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti