Viihde
Vaihtoautot
Tietovisat
Horoskooppi
Sanakirja
Reseptit
Blogit
TV-ohjelmat tänään
29
Su 29.11.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.35
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
07.00
Talot huokuvat historiaa
08.00
Yle Uutiset
08.05
Avara luonto: Mantereiden planeetta
09.00
Yle Uutiset
09.05
Flinkkilä & Kellomäki
09.55
Yle Uutiset
10.00
Jumalanpalvelus
11.00
Mikaela & Thomas
11.15
Itse asiassa kuultuna: Seppo Kääriäinen
12.10
Some deep story: SDS: Nälkä ajaa leipäjonoon
12.25
Topi - nuoren miehen elämää
12.55
SuomiLOVE
13.55
Marja Sannikka
14.25
Perjantai
15.05
Hercule Poirot: Lordin kuolema
IMDb
8.0
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Kuolema maalaa taulun
18.00
Yle Uutiset
18.10
Urheiluruutu
18.15
Eränkävijät
18.45
Arto Nyberg
19.30
Kettu
20.30
Yle Uutiset
20.45
Urheiluruutu
21.00
Pimeä historia: Ihmiset Raatteen tiellä
21.30
White Wall
22.15
Tappajan kantapäillä
23.00
Ulkolinja: Kylmä lääkebisnes
23.55
Ykkösaamu
00.35
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
00.55
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.52
Nimipäiväonnittelu: 29.11.
06.54
Tik Tak
06.59
Jääkarhu Otto
07.12
Rytmimunashow
07.16
Petran poppoo
07.29
Herra Mäyränen ja rouva Repolainen
07.43
Stella ja Sami
07.55
Oktonautit
08.08
Ryhmä Hau
08.32
Salasaaren seikkailijat
08.59
Galaxi
09.00
Näin meillä
09.12
Aliisa ja yksisarvinen
09.23
Mahti-Mopsi
09.31
Lasten tasavalta
10.05
Sportliv
10.15
Urheilustudio
10.25
Yhdistetyn maailmancup: Mäkiosuus HS 142
11.20
Urheilustudio
11.25
Ampumahiihdon MC: Miesten pikakilpailu
12.45
Hiihdon maailmancup: N 10 km (v) takaa-ajo
13.25
Urheilustudio
13.45
Hiihdon maailmancup: M 15 km (v) takaa-ajo
14.30
Urheilustudio
14.35
Ampumahiihdon MC: Naisten pikakilpailu
15.50
Yhdistetyn maailmancup: Hiihto-osuus 10 km
16.25
Mäkihypyn MC: Ruka
17.20
Urheilustudio
17.40
Mäkihypyn MC: Ruka
18.15
Urheilustudio
18.30
Rytmisen EM: Neliottelu
20.00
Luottomies 2
20.30
Naissotilaat 3
21.00
Diego Maradona
23.05
Ina Mikkolan Tilipäivä
23.50
Silicon Valley
00.20
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.40
Arrow
04.35
Arrow
06.55
Ostoskanava Tvins.com
07.55
Puuha-Pete
08.05
Puuha-Pete
08.20
Muumilaakson tarinoita
08.45
Muumilaakson tarinoita
09.10
Nuori Robin Hood
09.25
Nuori Robin Hood
09.40
Paavo Pesusieni
10.10
Ensitreffit alttarilla
11.05
Koko Suomi leipoo
12.00
MasterChef 2020
13.00
Tanssii Tähtien Kanssa: täyden kympin tanssit
15.00
Formula 1 Ennakkotunnelmat
15.30
Teknavi
16.00
Tuttu Juttu Show
17.00
Yökylässä Maria Veitola
18.00
Kuutamolla
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Tulosruutu
19.20
F1 Extra
19.30
Tanssii Tähtien Kanssa
21.00
Täydellinen kesä
21.30
Täydellinen kesä
22.00
Kymmenen uutiset
22.15
Viikon sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Formula 1 kooste: Bahrainin osakilpailu
23.35
Rikospaikka
00.05
Kunnian päivä
01.00
Mestareiden mestari
01.55
Kansalainen Turhapuro
02.50
Kokkisota
03.45
-04.44
Ruokaritarit Jamie ja Jimmy
LIVE
4
03.30
Panttilainaamo
04.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Bing
06.10
Hatchimals
06.15
Ritariprinsessa Nella
06.45
LEGO City Adventures
07.00
LEGO Ninjago
07.15
Disney esittää: Ducktales
07.40
LEGO Jurassic World: Isla Nublarin legenda
08.05
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
08.15
My Little Pony: Pony Life
08.30
Disney esittää: Avalorin Elena
08.55
HS Lasten uutiset
09.05
Et sä tiedä kuka mä oon?
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Eläinsairaala
11.00
Remppa vai muutto
12.00
Remppa vai muutto
13.05
New Year's Eve
IMDb
5.4
15.30
Suurin pudottaja Suomi
16.30
Vaaleanpunainen pantteri
IMDb
5.5
18.25
Tulossa: Syke
18.30
All Together Now Suomi
20.00
Mental Samurai Suomi
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Big Brother Suomi
23.00
The Expendables 2
IMDb
6.6
01.05
Tulossa: Syke
01.10
Panttilainaamo
01.40
Panttilainaamo
02.10
Panttilainaamo
02.40
Panttilainaamo
03.10
Panttilainaamo
03.40
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
08.25
Jennifer Erica
08.30
BUU-klubben
09.00
Mannerheim Jörn Donnerin kertomana
10.00
Irina palaa kotiin
10.30
Paloautolla Oslosta Mongoliaan
11.00
Aika on meidän
12.00
Jumalanpalvelus: Adventtijumalanpalvelus Lahdesta
13.00
Teeman elokuvafestivaali esittää
13.01
Becoming Bond
14.34
Kesä
IMDb
7.3
16.37
Aino Venna: Can't Help Falling in Love
16.40
Making of: Teeman elokuvafestivaali 2020
16.43
Wave
16.55
Miltä tuntuu olla krapulassa?
17.08
Polte
17.25
Strömsö
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Aika on meidän
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.48
Sportliv
20.00
Daniel Olin
20.30
Ystäväni, maailmanparantaja
21.00
Elinkautinen
21.45
Tyttö, joka huusi sutta
22.40
West of Liberty
23.25
-00.09
West of Liberty
LIVE
6
03.55
Rantabaari
04.25
American Horror Story
06.30
Simpsonit
07.00
Simpsonit
07.30
Simpsonit
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Bob's Burgers
09.30
Bob's Burgers
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Simpsonit
11.30
Simpsonit
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
UEFA Champions League: Viikkomakasiini
13.30
Baywatch
14.30
Baywatch
15.30
Baywatch
16.30
Baywatch
17.30
Rantabaari
18.00
Rantabaari
18.30
Rantabaari
19.00
Frendit
19.30
Frendit
20.05
Frendit
20.35
Frendit
21.05
Se toinen nainen
IMDb
6.0
23.20
Eloonjääneet
00.20
Hävyttömät
01.30
Top Gear
02.34
Tilt Esports
02.40
Masked Singer Suomi
03.35
-04.30
Supernatural
LIVE
7
03.25
Unelmakoti veden äärellä
04.23
Kantti koetuksella
04.55
Pernilla Wahlgrenin maailma
06.10
Asunnon metsästäjät maailmalla
06.40
Rantataloa etsimässä
07.15
Kiinteistöveljekset
08.10
Dragnificent!
09.10
TV Shop
10.10
Asunnon metsästäjät maailmalla
10.45
Rantataloa etsimässä
11.20
Unelmakoti veden äärellä
12.20
Huippukokki haussa
13.15
Kantti koetuksella
13.45
Kantti koetuksella
14.15
90 päivää morsiamena
16.05
Nanny McPhee - satumainen lastenvahti
IMDb
6.6
17.55
Atlantin yli: Tähdet kertovat
18.25
Atlantin yli: Tuotannon matkassa
19.00
Ripleyn usko tai älä!
19.55
Top Gear
21.00
Imperium
IMDb
6.5
23.10
Johnny English
IMDb
6.2
00.55
Kova laki: Erikoisyksikkö
01.55
Kööpenhaminan lentokentällä
02.55
Unelmakoti veden äärellä
03.50
-04.50
Ripleyn usko tai älä!
LIVE
8
03.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Remppa vai muutto Vancouver
10.00
Remppa vai muutto Vancouver
11.00
Tuttu Tyylitaiturina by Metti Forssell
11.30
Sinkkuillallinen
12.30
Pientä pilaa
12.40
Kiinteistöveljekset: Rempalla uuteen kotiin
13.40
Häät sulhasen tapaan
14.40
Häät sulhasen tapaan
15.45
Toisenlaiset teiniäidit
16.45
MasterChef Australia
18.10
MasterChef Australia
20.00
Huvila & Huussi Asuntomessuilla
20.30
Huvila & Huussi Asuntomessuilla
21.00
Kuppilat kuntoon, Hans Välimäki!
22.00
Herkullinen elämä
IMDb
7.3
00.30
Tulossa: Syke
00.35
Remppa vai muutto Vancouver
01.35
Remppa vai muutto Vancouver
02.35
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.30
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Panttilainaamon autospesialistit
09.30
Panttilainaamon autospesialistit
10.00
Australian rajalla
10.30
Australian rajalla
11.00
Australian rajalla
11.30
Australian rajalla
12.00
Hyvät ja huonot uutiset
13.00
Hyvät ja huonot uutiset
14.00
Hyvät ja huonot uutiset
15.00
Pientä pilaa
15.05
MasterChef USA
16.00
MasterChef USA
17.00
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
18.00
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
19.00
Lisää löylyä, Hjallis ja Jethro!
20.00
Poliisit 2020
21.00
Rillit huurussa
21.30
Rillit huurussa
22.00
Rillit huurussa
22.30
Keihäsmatkat
23.30
Poliisit 2020
00.30
Madventures Suomi
01.25
Madventures Suomi
02.20
Madventures Suomi
03.20
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.05
Ghost Adventures
04.00
Maistissa maailmalla
05.00
Ruokamatkalla USA:ssa
05.25
Ruokamatkalla USA:ssa
06.10
Huutokauppataisto
06.45
Valmistuksen salat: Unelma-autot
07.15
Valmistuksen salat: Unelma-autot
07.50
Gold Rush: Spesiaali
08.50
Gold Rush: Spesiaali
09.50
Gold Rush: Spesiaali
10.50
Myytinmurtajat
11.50
Gold Rush: Unohdetut kaivokset
12.50
TV Shop
13.50
Amerikan rajavartijat: Meksiko
14.50
Arktiset vedet
15.25
Arktiset vedet
16.00
Mammuttien hautausmaa
18.00
Bermudan kolmion kirous
19.00
Menneisyyden mysteerit
20.00
Wheeler Dealers: Unelma-autot
21.00
Dad's Army
IMDb
5.2
23.00
Blackhat
IMDb
5.4
01.40
Bitchin' Rides
02.45
Ghost Adventures
03.40
-04.30
Ghost Adventures
LIVE
11
03.00
Apua! Tyttäreni on raskaana
04.00
Upea lihava elämäni
04.30
Upea lihava elämäni
05.00
Kate Plus 8
06.00
Kalliovuorten eläinlääkäri
07.00
Kalliovuorten eläinlääkäri
08.00
Sisustajat Nate ja Jeremiah
09.00
Sisustajat Nate ja Jeremiah
10.00
90 päivää morsiamena
11.00
90 päivää morsiamena
12.00
90 päivää morsiamena
13.05
90 päivää morsiamena
14.05
Äiti bestiksenä
15.00
Eristyksissä: Plathin suurperhe
16.00
Eristyksissä: Plathin suurperhe
17.00
90 päivää morsiamena
19.00
Prameat kiertolaishäät
20.00
90 päivää morsiamena: Darcey & Stacey
21.00
Mieheni on raskaana
22.00
90 päivää morsiamena: Chantelin perhe
23.00
Häistä ensiapuun
00.00
90 päivää morsiamena
02.00
Tohtori Paise
02.55
Apua! Tyttäreni on raskaana
04.00
-04.30
Upea lihava elämäni
12
03.40
Deep State
04.30
Deep State
05.20
Numb3rs
06.00
Tehtävä Lapissa
06.40
Pelastajat Lappi
07.05
Pelastajat Lappi
07.30
Pelastajat Lappi
07.50
Pelastajat Lappi
08.15
Pelastajat Lappi
08.35
Pelastajat Lappi
09.00
Kymppitonni
09.55
Moderni perhe
10.20
Moderni perhe
10.45
Moderni perhe
11.10
Moderni perhe
11.35
Simpsonit
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Simpsonit
14.30
Simpsonit
15.00
Ihmemies MacGyver
16.00
Ihmemies MacGyver
17.00
Ihmemies MacGyver
18.00
Miehen puolikkaat
18.30
Miehen puolikkaat
19.00
Miehen puolikkaat
19.30
Miehen puolikkaat
20.00
Miehen puolikkaat
20.30
Miehen puolikkaat
21.00
X-Men Origins: Wolverine
IMDb
6.7
23.05
CSI: Miami
00.05
CSI: Miami
01.00
CSI: Miami
01.55
CSI: Miami
02.45
Next
03.25
-04.10
Proven Innocent
LIVE
13
03.00
Kenen kotona?
04.00
Crazy Ex-Girlfriend
04.55
Kiinteistösota
05.50
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
Mitä tänään syötäisiin? Perjantai
10.00
Unelmaduuni Australiassa
11.00
The Last Resort
12.00
Los Angelesin luksuslukaalit
13.00
Los Angelesin luksuslukaalit
14.00
Agatha Christie: Bertramin hotellissa
IMDb
7.3
16.00
Body Fixers
17.00
The Real Housewives of New Jersey
18.00
Kardashianit
19.00
Masked Singer Suomi
20.00
Yökylässä Maria Veitola
21.00
Hölmö, hullu, rakkaus.
IMDb
7.4
23.25
Tanssii Tähtien Kanssa
01.00
Masked Singer Suomi
01.55
Kiinteistösota
02.55
Body Fixers
03.55
-04.55
Body Fixers
LIVE
14
09.20
A Family Man
IMDb
6.5
11.10
2 yötä aamuun
IMDb
6.1
12.40
Snowden
IMDb
7.3
14.55
Lumoava kirous
IMDb
6.1
17.00
FC Venus
IMDb
5.5
19.15
Lions for Lambs
IMDb
6.2
21.10
Goon
IMDb
6.8
23.00
Tulossa: Syke
23.05
Taken
IMDb
5.5
01.00
-01.55
Roast - Jeff Ross Amerikan rajalla
LIVE
15
03.25
Mr Murha
04.20
Täydellinen murha
05.20
Rantataloa etsimässä
06.10
Kiinteistöhuutokauppa
06.45
Remonttikisa
07.45
Kaikki lemmikeistä
08.45
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
09.50
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
10.50
Kotieläinten pelastaja
11.50
Kuningas Charles III
IMDb
6.3
13.50
TV Shop
14.50
Tunnelbanan
15.45
Tikissä
16.45
Petolliset perheenjäsenet
17.50
Elisabet - Kultainen aikakausi
IMDb
6.9
20.00
FBI
21.00
Murha kotikaupungissa
22.00
FBI
23.00
Twisted Sisters
00.00
Murhaaja kotiovella
01.00
Vaaniva saalistaja
02.00
Ikuinen painajainen
03.05
Mr Murha
04.00
-05.00
Täydellinen murha
17
20
03.45
Hetki ennen tuhoa
04.30
Alamaailma Oy
05.15
Saari ilman lakeja
06.00
Alamaailma Oy
06.45
Äärimmäinen selviytyjä
07.30
Uskomaton eläinlääkäri Pol
08.10
Hain hampaissa
08.55
Eurooppa ylhäältä päin
09.45
Egyptin kadonneet aarteet
10.40
Pohjoisen valtatien pelastajat
11.35
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
12.30
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
13.30
Autiotalojen aarteet
14.00
Prinssi Harryn tarina: Neljät häät ja hautajaiset
15.00
Operaatio Kuninkaalliset häät
15.55
Diana: Omin sanoin
18.00
Elisabeth II: Elämä kuningattarena
19.00
Tonnikalan saalistajat: Pohjoinen vs Etelä
20.00
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
21.00
Meret ilman vettä
22.00
Tappavat virukset: Ebolasta koronaan
23.00
Kiven sisällä
00.00
Rajasota
01.00
Meret ilman vettä
01.55
Kiven sisällä
02.45
Australian rajalla
03.10
Lentoturmatutkinta
03.55
-04.15
Kokeile tai kuole
SPONSOROITU
Mun maailma
Arman Alizad käsittelee kysymyksiä nuorten maailmasta ja antaa nuorten vastata itse.
Kolmiodraama
Sinkut valitsevat ulkonäön sijaan kumppaninsa pelkkien viestien perusteella.
Race Across the World - Suomi
Kuusi kilpailijaa kokee elämänsä seikkailun läpi maan ja meren.
Unelmia Italiassa
Ellen ja Jari elävät todeksi pitkäaikaista unelmaansa kakkoskodista Italiassa.
MTV Katsomo sisältöjä missä ja milloin vain.
Katso maksutta
Näytä kaikki kanavat
Suomen monipuolisin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Gran Hotel
,
Rekkakuskit jäällä
,
Burgerimiehet Aasiassa
,
Murdochin murhamysteerit
,
Taivaan tulet
,
Salatut elämät
,
Syyttäjä Imma Tataranni
,
Hockey Night Live
,
Jääkiekkoa: Ruotsi-Suomi
,
Sekunnit
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti