Horoskooppi
Blogit
Vaihtoautot
Viihde
Reseptit
Tietovisat
Sanakirja
TV-ohjelmat tänään
29
Su 29.03.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
01.15
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
07.00
Elämää meren armoilla
07.30
Elämää meren armoilla
08.00
Yle Uutiset
08.05
Avara luonto: Ihmeellinen Australia
09.00
Yle Uutiset
09.05
Flinkkilä & Tastula
09.55
Yle Uutiset
10.00
Jumalanpalvelus
10.45
Luontoretkellä: Marit ja vohveliahma
11.15
Vintage-valtakunta
11.45
Vaalitaisto 2.0
12.45
Muisti: Sekaisin shaahista
13.15
Noin Viikon Studio
13.45
Elämäni Biisi
14.28
Some deep story: SDS: Nälkä ajaa leipäjonoon
14.40
Pimeä historia: Viimeisellä rannalla
15.10
Perjantai
15.50
Poldark
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Murhia ja kantrimusiikkia
18.00
Yle Uutiset
18.15
Luontohetki: Tansanian kansallispuistot
18.45
Arto Nyberg
19.30
Kriminalisti
20.30
Yle Uutiset
20.50
Urheiluruutu
20.55
Paratiisi
21.40
Heikolla jäällä
22.25
Karppi
23.15
Ulkolinja: USA:n syvä kahtiajako
01.10
Ykkösaamu
01.50
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
00.30
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.51
Pikku Kakkonen
06.52
Nimipäiväonnittelu: 29.3.
06.53
Jääkarhu Otto
07.03
Pikku perunat
07.06
Hertan maailma
07.09
Maikki ja pelottava Pontso
07.33
Petran poppoo
07.44
Nelli ja Iiro
07.54
Safari
08.06
Oktonautit
08.18
Ryhmä Hau
08.43
Lelumesta
09.01
Galaxi
09.02
Näin meillä
09.12
Aliisa ja yksisarvinen
09.23
Otso ja sopulit
09.31
Athleticus
09.33
Neljä ja puoli kaverusta
10.01
Muumilaakso
10.22
Muumilaakso
10.44
Muumilaakso
11.10
Uusi päivä
11.37
Uusi päivä
12.05
Uusi päivä
12.33
Uusi päivä
13.05
Urheilu-Suomi
14.02
Urheilu-Suomi
15.01
Urheilu-Suomi
15.59
Urheilu-Suomi
16.56
Urheilu-Suomi
17.55
Rattikärpäset
18.26
marjuttuulikki: Koronaextra
18.30
Bob Probert - tappelijan tragedia
20.00
Verta, hikeä ja T-paitoja
20.30
Mitä mietit, Ronja Salmi?
21.00
Killing Them Softly
IMDb
6.2
22.35
Ade Adepitanin Afrikka
23.35
Yksittäistapaus: Läski
23.45
Yksittäistapaus: Play Rape
00.00
Uutisikkuna
00.05
Uutisikkuna
04.00
-06.51
Uutisikkuna
LIVE
3
02.10
Selviytyjät
04.00
Selviytyjät
07.00
Ostoskanava Tvins.com
08.00
44 Cats
08.10
44 Cats
08.25
Muumilaakson tarinoita
08.45
Muumilaakson tarinoita
09.10
Karhuherra Paddingtonin seikkailut
09.35
Winx-klubi
10.00
Kaappaus keittiössä
11.00
Supernanny Suomi
11.50
MTV3:n tähdet - Musiikkivideo: Perhe
11.59
Uudet maajussit esittäytyvät
12.05
Siipan saappaissa
12.55
Kotoisa
14.00
Jamie Oliver Italiassa
14.30
Teknavi
15.00
Koronaviruksen jäljillä
15.55
Esittelyssä: Suurmestari
16.00
Pitääkö olla huolissaan?
17.00
Joonas Nordman Show
17.55
MTV3:n tähdet - Musiikkivideo: Perhe
18.00
Masked Singer Suomi
18.55
Esittelyssä: Suurmestari
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Tulosruutu
19.20
Urheiluextra
19.30
Talent Suomi
21.00
Pitääkö olla huolissaan?
21.50
Uudet maajussit esittäytyvät
22.00
Kymmenen uutiset
22.15
Viikon sää
22.20
Tulosruutu
22.35
Teknavi
23.05
Vappu ja Marja Live
23.55
Posse
01.20
Ina <3 porno
02.15
-02.56
Ota rahat ja juokse
LIVE
4
02.30
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
04.20
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Rusty Rivets
06.25
Disneyn esikoulu: Mikki ja ralliryhmä
06.50
Disneyn esikoulu: Fancy Nancy Clancy
07.15
Disneyn esikoulu: Vampyrina
07.40
Teini-ikäisten mutanttininjakilpikonnien nousu
08.00
Bakugan: Battle Planet
08.25
LEGO Jurassic World: Isla Nublarin legenda
08.50
Angry Birds Blues
09.00
Mitä lapsesi tekisi?
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Eläinsairaala
11.00
Eläinsairaala
11.30
Rikkaat ja rahattomat
12.25
Huvila & Huussi
13.25
Farmi Suomi
14.45
Remppa vai muutto Vancouver
15.40
Remppa vai muutto Vancouver
16.40
Marvel: Doctor Strange
IMDb
6.8
18.05
Suomen huutokauppakeisari
19.00
Mental Samurai Suomi
20.00
The Voice of Finland
21.25
Keno ja Synttärit
21.30
Inception
IMDb
8.8
00.15
Tulossa: Madventures Suomi
00.20
Beck: Invaasio
IMDb
5.6
02.00
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
02.50
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
08.00
Minä, Hugo Käld
08.02
Minä, Hugo Käld
08.07
Mumindalen
08.30
BUU-klubben
09.00
Mainio herra Iloinen
09.19
Leirille!
09.30
Musta kortti
09.39
Kamppailu
09.46
Kamppailu
09.55
Norja ilmasta nähtynä
10.04
Herkkua kasviksista
10.33
Tanskan aarteenmetsästäjät
11.02
Deitti
11.45
Ilmastoparadoksi
12.00
Jumalanpalvelus: Toivo kantaa meitä
12.45
Ruotsalaisia salaisuuksia
13.00
Tienraivaajat : Christine Jorgensen
13.05
Joan Mirón maailma
14.00
Hunajan maa
15.25
Elliott Erwitt, mestarikuvaaja
16.20
RSO Musiikkitalossa
17.20
Tienraivaajat : Katia Krafft
17.25
Strömsö
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Unelmakoti
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.45
Sportliv
20.00
Daniel Olin
20.30
Öljysäätiö
20.53
BUU-Lisa berättar om corona-viruset
21.00
Heder
21.45
Pojat
IMDb
6.0
23.28
-00.30
Women Make Film - uusi matka elokuvaan
LIVE
6
02.25
Posse
06.35
Simpsonit
07.00
Simpsonit
07.30
Simpsonit
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Neljän tähden illallinen
09.30
Neljän tähden illallinen
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Crazy Ex-Girlfriend
11.45
Simpsonit
12.10
Simpsonit
12.35
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
13.55
Simpsonit
14.20
Vedetään hatusta
14.45
UEFA Champions League: Viikkomakasiini
15.15
Sub.doc: Varakkaat vuokraajat
16.00
Myytinmurtajat
17.00
Rantabaari
17.25
Rantabaari
17.50
Rantabaari
18.15
Stadi vs. Lande
19.05
Esittelyssä: Suurmestari
19.10
Frendit
19.40
Frendit
20.05
Frendit
20.30
Frendit
21.00
Taru Sormusten herrasta: Kaksi tornia
IMDb
8.7
00.20
Pitääkö olla huolissaan?
01.10
American Horror Story: 1984
02.05
Tilt Esports
02.10
-04.10
Se toinen nainen
IMDb
6.0
LIVE
7
00.25
Kaksinaamaista peliä
IMDb
6.1
04.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
04.55
Tuurin kyläkauppias
06.00
Asunnon metsästäjät maailmalla
06.30
Asunnon metsästäjät maailmalla
07.00
Kiinteistöveljekset
08.00
Kadonneet
09.00
TV Shop
10.00
Asunnon metsästäjät maailmalla
10.30
Asunnon metsästäjät maailmalla
11.00
Maailman hauskimmat häävideot
11.30
Synnytä ja voita!
12.05
Hulvattomat hautajaiset
12.35
Kreisit kotivideot
13.35
Tuurin kyläkauppias
14.35
Onnenpyörä
15.45
Asunnon metsästäjät maailmalla
16.05
Trolls
IMDb
6.4
17.55
Fitnesspäiväkirja 2020
18.30
Fitnesspäiväkirja 2020
19.00
Extremepäiväkirjat
20.00
Mestaritekijä
21.00
The Zookeeper's Wife
IMDb
7.0
23.35
The Kingdom
IMDb
7.0
01.50
-04.45
Happy Gilmore
IMDb
7.0
LIVE
8
02.40
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Remppa vai muutto
09.50
Remppa vai muutto
10.40
Liv D: Prinssi Harry ja Meghan satumainen rakkaus
11.35
Brittien Huippumalli haussa
12.30
Brittien Huippumalli haussa
13.25
Neljät häät Amerikassa
14.15
Neljät häät Amerikassa
15.05
Sinkkuillallinen
16.00
Sinkkuillallinen
17.00
Sinkkuillallinen
18.00
Kimpassa
18.55
Tulossa: Burgerimies Euroopassa
19.00
Tulossa: Hansin matkassa
19.05
Lapsi tuntemattoman kanssa
20.00
Huvila & Huussi
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Niin se käy
IMDb
5.8
22.55
Tulossa: Madventures Suomi
23.00
Rikkaat ja rahattomat
23.50
Neljät häät Britanniassa
00.45
Remppa vai muutto
01.35
Remppa vai muutto
02.25
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
02.10
48 tuntia rikoksesta
04.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Heikoin lenkki
09.50
Heikoin lenkki
10.40
Leijonan luola USA
11.30
Amerikan rajavartijat
12.00
Amerikan rajavartijat
12.30
Amerikan rajavartijat
13.00
Amerikan rajavartijat
13.30
Amerikan rajavartijat
13.55
Amerikan rajavartijat
14.20
PlayOff: Haluatko jalkapallotähdeksi?
15.15
Juha Tapio - Pieniä taikoja studiolive
16.15
Haapasalon Suomi
17.10
Hyvät ja huonot uutiset
18.00
Tulossa: Hansin matkassa
18.05
Tulossa: Madventures Suomi
18.10
Panttilainaamo
18.40
Panttilainaamo
19.05
Poliisit 2020
20.00
Amerikan kovimmat keräilijät
20.55
Tulossa: Burgerimies Euroopassa
21.00
Rillit huurussa
21.30
Rillit huurussa
22.00
Rillit huurussa
22.30
Tulossa: Madventures Suomi
22.35
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
23.35
Arman ja Suomen rikosmysteerit
00.30
Stand Up!
01.20
48 tuntia rikoksesta
02.15
-04.10
48 tuntia rikoksesta
LIVE
10
02.30
Ghost Adventures
06.25
Mahtavat miesluolat
06.55
Museoiden mysteerit
07.55
Gold Rush
08.55
Gold Rush
09.55
Gold Rush
11.00
Myytinmurtajat
12.00
Museoiden mysteerit
12.55
TV Shop
13.55
Myytinmurtajan uudet viritykset
14.55
Uljas universumi
16.00
Menneisyyden mysteerit
17.00
Australian maastopalot
18.00
Vieraita avaruudesta
19.00
Fast N' Loud
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Big Lebowski
IMDb
8.1
23.30
Public Enemies
IMDb
7.0
02.15
-04.15
Ghost Adventures
LIVE
11
02.00
Tuhatkiloinen perhe
04.00
Kakkukuningas
04.30
Kakkukuningas
05.00
Say Yes To The Dress
05.30
Kakkukuningas
06.10
Pienten perhe
07.10
Pienten perhe
08.10
Pienten perhe
09.20
Sisarvaimot
11.10
Sisarvaimot
13.05
Sisarvaimot
15.05
Sisarvaimot
17.00
90 päivää morsiamena
19.00
90 päivää morsiamena: Jälkipyykki
20.00
Viestejä tuonpuoleisesta
21.01
Äiti bestiksenä
22.00
Ex on the Beach Suomi
23.01
Ex on the Beach Suomi
00.00
90 päivää morsiamena
02.00
Apua, mikä tauti!
04.00
-04.05
Pieni suuri perhe
12
02.50
Family Guy
04.10
Family Guy
04.15
Australian rajalla
04.30
Family Guy
04.40
Villeimmät videot
04.55
Family Guy
06.00
Lystikkäät eläinveikkoset
06.20
Lapin poliisit
06.45
Lapin poliisit
07.05
Lapin poliisit
07.30
Lapin poliisit
07.55
Lapin poliisit
08.20
112 Hätäkeskus
09.00
Lystikkäät eläinveikkoset
09.25
The Cool Kids
09.50
The Cool Kids
10.15
The Cool Kids
10.35
Moderni perhe
11.00
Moderni perhe
11.20
Moderni perhe
11.45
Moderni perhe
12.10
Simpsonit
12.30
Simpsonit
12.55
Simpsonit
13.20
Simpsonit
13.45
Simpsonit
14.10
Simpsonit
14.30
Simpsonit
14.55
Simpsonit
15.20
Simpsonit
15.45
Miehen puolikkaat
16.05
Miehen puolikkaat
16.30
Miehen puolikkaat
16.55
Miehen puolikkaat
17.20
Miehen puolikkaat
17.40
Miehen puolikkaat
18.05
Huutokaupan metsästäjät
18.35
Huutokaupan metsästäjät
19.00
Ennätystehdas
20.00
112 Hätäkeskus
21.00
X-Men Origins: Wolverine
IMDb
6.6
23.00
CSI: Miami
23.55
CSI: Miami
00.40
CSI: Miami
01.30
Criminal Minds
02.15
Criminal Minds
04.00
-04.40
Criminal Minds
LIVE
13
02.45
Todella upeeta
04.15
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
Mitä tänään syötäisiin? Perjantai
09.55
Meidän tarina
10.45
Kotoisa
11.40
Grand Designs Uusi-Seelanti
12.30
Siipan saappaissa
13.15
Tehtävä: täydellinen hääpuku
13.55
Viettele vaatteilla
14.20
Viettele vaatteilla
14.45
Tehtävä: täydellinen hääpuku
15.10
Kardashianit
16.05
Supernanny Suomi
17.00
Neljän tähden illallinen
17.30
Neljän tähden illallinen
18.00
Neljän tähden illallinen
18.25
Neljän tähden illallinen
18.50
Grand Designs Australia
19.45
Viettele vaatteilla
20.15
Joonas Nordman Show
21.05
Irene Huss: Kultavasikka
IMDb
5.5
22.55
Hidden Figures - Varjoon jääneet
IMDb
7.8
01.10
Kardashianit
02.00
True crime: Lupa tappaa
02.50
-04.40
Kova laki
LIVE
14
02.55
Ex on the Beach Ruotsi
09.25
Mother's Day
IMDb
4.9
11.20
Playing It Cool
IMDb
6.0
12.55
The Butler
IMDb
7.2
15.05
Selviytyminen
IMDb
7.6
17.00
Kolme muskettisoturia
IMDb
5.7
19.10
Yhdet häät ja kolme anoppia
IMDb
5.6
21.00
Trespass
IMDb
5.3
22.50
3 Days to Kill
IMDb
6.2
01.00
Blindspot
01.45
-02.30
Blindspot
LIVE
15
02.05
Läheiseni murhattiin
04.05
Painajainen naapurissa
06.15
Lottovoittajan unelmakoti
06.45
Nuoret äidit
07.15
Nuoret äidit
07.50
Kalliovuorten eläinlääkäri
08.55
Kalliovuorten eläinlääkäri
09.55
Houstonin eläinpoliisit
10.55
Hendersonien eläinsairaala
11.55
I'll See You In My Dreams
IMDb
6.7
13.50
TV Shop
14.50
Suuri tyylimuutos
15.20
Lomakoteja miljonääreille
16.20
Vauvoina varastetut
17.25
Kaksinaamaista peliä
IMDb
6.1
20.00
Sittenkin syytön?
21.00
Poliisien matkassa
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.00
Maailman julmimmat sarjamurhaajat
00.00
Murhaaja kotonani
01.00
God's Pocket
IMDb
6.1
02.50
-04.45
Kova laki: Erikoisyksikkö
17
20
02.45
Huumebisnes Oy
04.15
Maailmanlopun odottajat
04.30
Alamaailma Oy
06.00
Tuohta tuhosta
06.25
Huumebisnes Oy
07.10
Salakuljettajat satimeen
07.55
Uskomaton eläinlääkäri Pol
08.40
Autojen ensiapu
09.25
Gordon Ramsayn makuseikkailut
10.15
Kivikauden jättien arvoitus
11.05
Japani: maan ja taivaan välissä
11.55
Running Wild With Bear Grylls
12.45
Lentoturmatutkinta
13.40
Ihmeelliset superautot
14.30
Ihmeelliset superautot
15.25
Ihmeelliset superautot
16.15
Ihmeelliset superautot
17.10
Ihmeelliset superautot
18.00
Ihmeelliset superautot
19.00
Äärimmäiset pelastustarinat
20.00
Lentoturmatutkinta
21.00
Cosmos: Mahdolliset maailmat
22.00
Maailma muurien takana
23.00
Inside: Amerikan mafia
23.50
Rajasota
00.45
Cosmos: Mahdolliset maailmat
01.35
Maailma muurien takana
02.25
Science of Stupid
02.50
-04.35
Lentoturmatutkinta
SPONSOROITU
Hautalehto: Rakennus 31
Katsojaennätyksiä rikkonut alkuperäissarja Hautalehto jatkuu 2. kaudella
Liiga playoffs 2024
Keskiviikkona käynnistyy ensimmäiset puolivälieräottelut.
Hightown
Jerry Bruckheimerin tuottama Massachussettsiin sijoittuva rikosdraama.
Mainosmiesmurhaaja
Dokumenttisarja pureutuu vuonna 1994 kadonneen turkulaismiehen katoamiseen.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen monipuolisin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Kolmiodraama
,
Houkutus naapurissa
,
Taivaan tulet
,
Mahdoton tapaus
,
Salatut elämät
,
Farmi Suomi
,
Suuri seikkailu
,
Hudson & Rex
,
90 päivää morsiamena
,
Latelan Laurin hurja remontti
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti