Blogit
Horoskooppi
Sanakirja
Viihde
Reseptit
Vaihtoautot
Tietovisat
TV-ohjelmat tänään
27
Ma 27.01.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
02.35
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
05.55
Näin se vain on
06.25
Ylen aamu
09.30
Puoli seitsemän
10.00
Sydämen asialla
10.50
Pisara
10.55
Jumalanpalvelus
11.55
Maaseudulta maailmalle
12.55
Sydämen kutsumus
13.35
Tulipunainen kyyhkynen
IMDb
7.1
15.00
Ylen aamun parhaat
15.55
Lapset suljettujen ovien takana
16.40
Yle uutiset Selkosuomeksi
16.45
Yle Oddasat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.06
Yle Uutiset alueeltasi
17.10
Sydämen kutsumus
18.00
Yle Uutiset
18.21
Yle Uutiset alueeltasi
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Historia: Pyramidin arvoitus
20.00
MOT: Veikkaus - puheet vastaan teot
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.00
A-studio
21.45
Yle Uutiset
21.49
Urheiluruutu
21.53
Yle Uutiset Uutis-Suomi
22.00
Sorjonen
23.00
Oddasat
23.15
Prisma: Tappavat sillat
00.10
Puoli seitsemän
00.40
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
00.25
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.51
Pikku Kakkonen
06.52
Nimipäiväonnittelu: 27.1.
06.53
Saara ja Sorsa
07.00
Postimies Pate, erikoislähettipalvelu
07.18
Arvaa kuinka paljon sinua rakastan
07.29
Heimo ja Hemmo
07.31
Vilkki Ankka
07.42
Muru
07.54
Ryhmä Hau
08.22
Galaxi
08.23
Kesäleiri
08.36
Belle ja Sebastian
09.00
Holby Cityn sairaala
10.00
Uusi päivä
10.30
Kakarat
11.10
Yliopistollinen eläinsairaala: Pulla Pullerssonin pirulliset paiseet
11.50
Yksittäistapaus: Unelmaduuni
12.05
Paksut pariskunnat
12.50
Vatsani ja minä
13.08
Vatsani ja minä
13.30
Casualty
14.20
Ice Town - Elämää äärirajoilla
15.10
Uncle
15.40
Syke
16.30
Uusi päivä
17.00
Pikku Kakkonen
18.05
Holby Cityn sairaala
19.05
Sohvaperunat
20.00
Rattikärpäset
20.30
HasBeen: Bononen pienoinen
21.00
Kukkoilijat
IMDb
7.9
22.46
Fleabag
22.50
Fleabag
23.12
Fleabag
23.40
Hillo
00.05
Uutisikkuna
04.00
-06.51
Uutisikkuna
LIVE
3
03.30
Hävyttömät
04.40
Myytinmurtajat
06.15
Aamusää
06.25
Uutisaamu
07.00
Uutisaamu
08.00
Uutisaamu
09.06
Mitä tänään syötäisiin?
09.10
Kauniit ja rohkeat
09.35
Emmerdale
10.05
Olet mitä syöt
11.05
Hei me rakennetaan!
12.00
Jamie Oliverin 15 minuutin ateriat
12.30
Ostoskanava Tvins.com
13.30
Ruokaritarit Jamie ja Jimmy
14.30
Putous
16.00
Salatut elämät
16.30
Kauniit ja rohkeat
16.58
Uutiset
17.05
Viiden jälkeen
17.25
Uutiset
17.30
Viiden jälkeen
17.55
Uutiset
18.00
Viiden jälkeen
18.25
Emmerdale
18.55
Mitä tänään syötäisiin?
19.00
Seitsemän uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Salatut elämät
20.00
Koko Suomi leipoo
21.00
Bullets
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
NCIS: New Orleans
23.35
Kokkisota
00.30
Putous
01.55
Isänmaan puolesta
02.55
-04.05
Isänmaan puolesta
LIVE
4
02.50
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Rusty Rivets
06.25
Ritariprinsessa Nella
06.45
Bing
06.55
Littlest Pet Shop: Meidän oma maailma
07.10
Hatchimals
07.15
Hatchimals
07.20
LEGO City Adventures
07.35
Teini-ikäisten mutanttininjakilpikon
07.55
LEGO Ninjago: Masters of Spinjitzu
08.20
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
08.45
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
09.00
Yksin kotona Suomi
10.00
Hauskat kotivideot
11.00
LIVE: Onnenarpa
12.30
LIVE: Tiedä ja Voita
13.55
Yksin kotona Suomi
14.50
Radio Suomipopin Helsinki-päivän konsertti
15.20
MasterChef Australia
16.55
Onnenarpa
17.00
Remppa vai muutto Vancouver
18.00
Haluatko miljonääriksi?
19.00
The Wall Suomi
20.00
Kimpassa
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
22.00
Poliisit 2020
23.00
Hyvät ja huonot uutiset
00.00
Kimpassa
01.00
Katastrofin anatomia
02.00
Kupla
03.00
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
08.30
Ruskean kastikkeen maa
09.00
Egenland
09.30
Toinen kierros
10.00
På spåret
11.00
Maria ja kesäpuhujat
11.45
Ulos kuplasta
12.00
Elävä arkisto esittää
12.01
Wiina miehen iässä - Oy Alko Ab 50 vuotta
12.55
Kasvunvara: Rakkaat riiviöt
13.20
Seitsemän kertaa Elvis
15.00
Isä Matteon tutkimuksia
16.00
Milanon naisten paratiisi
16.45
Mittatilaustyönä
17.00
Näin Norjassa
17.15
Ambulanssi apuun!
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Snowhow - Den nordiska vintern
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.55
Närbild
20.25
Spotlight : Estonia-raportin aukot
21.00
Efter Nio
21.01
Efter Nio
22.01
Rauha maan päälle
23.00
-23.58
Skavlan
LIVE
6
03.45
Americans
04.45
Americans
06.30
Chuggington
06.40
Taikapuutarhan pikkuötökät
06.50
Muumilaakson tarinoita
07.15
Muumilaakson tarinoita
07.40
Paavo Pesusieni
08.05
Nuori Robin Hood
08.15
Alvin ja pikkuoravat
08.30
Chaplin
08.35
Viidakon veijarit
08.45
Ötökät!
09.00
Middle
09.30
Middle
10.00
Lemmen viemää
10.55
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Emmerdale
12.30
Salatut elämät
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Love Island UK
15.00
Nuori MacGyver
16.00
Myytinmurtajat
17.00
Moderni perhe
17.30
Moderni perhe
18.00
First Dates Hotel
19.00
Frendit
19.30
Frendit
20.00
Simpsonit
20.30
Simpsonit
21.00
Jackie Brown
IMDb
7.5
00.00
Arrow
01.00
Tulossa: Talent Suomi
01.05
Top Gear
02.10
The Guest Book
02.40
The Guest Book
03.10
-04.05
Aaveiden jäljillä
LIVE
7
03.05
Alastomat selviytyjät extreme
04.05
Pernilla Wahlgrenin maailma
05.05
Asunnon metsästäjät maailmalla
06.00
Asunnon metsästäjät maailmalla
06.30
Asunnon metsästäjät maailmalla
07.00
Kiinteistöveljekset
08.00
Maailman hauskimmat kotivideot
09.00
TV Shop
10.00
Asunnon metsästäjät maailmalla
10.30
Asunnon metsästäjät maailmalla
10.55
Kiinteistöveljekset
11.55
Alastomat selviytyjät
12.55
Erakkoperhe erämaassa
14.00
Maailman hauskimmat kotivideot
14.55
Ihmeelliset eläimet
15.30
Ihmeelliset eläimet
16.00
Alastomat selviytyjät
17.00
Erakkoperhe erämaassa
18.00
Hengenvaarallisesti lihava
20.00
Tohtori Paise
21.00
Unelmahäät
22.00
Polly tuli kuvioihin
IMDb
5.8
23.50
Kova laki: Erikoisyksikkö
00.50
Rakastunut Shakespeare
IMDb
7.1
03.15
-04.20
Erakkoperhe erämaassa
LIVE
8
03.55
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Sinkkuillallinen
10.00
Rempalla kaupaksi
11.05
Tulossa: The Voice of Finland
11.10
Remppa vai muutto Vancouver
12.10
Häät sulhasen tapaan
13.10
Sinkkuillallinen
14.10
Tulossa: The Voice of Finland
14.15
Eläinsairaala
14.45
House Rules Australia
15.55
Brittien Huippumalli haussa
16.55
Tulossa: The Voice of Finland
17.00
Tanssin superäidit
18.00
Sinkkuillallinen
19.00
Remppa vai muutto Vancouver
20.00
Paasosen polttaritoimisto
21.00
Asema 19
21.55
Tulossa: The Voice of Finland
22.00
Sinkkuillallinen
23.00
Remppa vai muutto Vancouver
00.00
Liv D: Ökyvaimojen salaisuudet
01.00
Brittien Huippumalli haussa
02.00
Häät sulhasen tapaan
03.00
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.15
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Haapasalo Goes America
10.00
Uusi elämä etelässä
11.00
Leijonan luola Kanada
12.00
Panttilainaamon autospesialistit
12.30
Panttilainaamon autospesialistit
13.00
Et sä tiedä kuka mä oon?
14.00
Amerikan rajavartijat
14.30
Amerikan rajavartijat
15.00
Australian rajalla
15.30
Australian rajalla
16.00
Talent USA
17.00
Panttilainaamon autospesialistit
17.30
Panttilainaamon autospesialistit
18.00
MasterChef USA
19.00
Amerikan kovimmat keräilijät
20.00
Jone ja tähdet
21.00
Rillit huurussa
21.30
Rillit huurussa
22.00
Rescue Ad Foundation - Mainossuojeluyhdistys
22.10
Stand Up!
23.10
48 tuntia rikoksesta
00.05
Panttilainaamon autospesialistit
00.35
Panttilainaamon autospesialistit
01.05
Poliisit - kotihälytys
02.00
Madventures III
02.40
Madventures III
03.25
Poliisit
03.55
-04.25
Poliisit
LIVE
10
03.00
Ghost Adventures
04.00
Alaskan erakot
05.00
Wheeler Dealers
06.15
Mahtavat miesluolat
06.55
Hiuskarvan varassa
07.55
Löytöretki tuntemattomaan
08.50
Ihmeelliset eläimet
09.25
Ihmeelliset eläimet
09.55
Fish or Die
10.55
Fish or Die
12.00
Kullan sukeltajat
12.55
TV Shop
13.55
Kullan sukeltajat
14.55
Hengenvaarallinen saalis
15.55
Gold Rush
16.55
Wheeler Dealers
18.00
Grönlannin kultamaat
19.00
Alaskan erakot
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Fast N' Loud
22.00
Maistissa maailmalla
23.00
Museoiden mysteerit
00.00
Fast n' Loud
01.00
Wheeler Dealers
01.35
Wheeler Dealers
02.05
American Chopper
03.05
-04.05
Ghost Adventures
LIVE
11
03.05
Return To Amish
05.00
Kissakuiskaaja
06.10
Hääpukuja kurvikkaille
06.35
Tahdon morsiuspuvun: Britannia
07.10
Tahdon morsiuspuvun: Britannia
07.45
Sisustajat Nate ja Jeremiah
08.50
Sisustajat Nate ja Jeremiah
09.50
Sisustajat Nate ja Jeremiah
10.50
Sisustajat Nate ja Jeremiah
11.50
Sisustajat Nate ja Jeremiah
12.55
Sisustajat Nate ja Jeremiah
13.55
Pieni suuri perhe
14.55
Pieni suuri perhe
15.55
Pieni suuri perhe
16.55
Pieni suuri perhe
18.00
Pieni suuri perhe
19.00
Pieni suuri perhe
20.00
Pieni suuri perhe
21.00
Tohtori Paise
22.00
Paiseklinikka
23.05
Löysät pois!
00.05
Apua, mikä tauti!
01.05
Paiseklinikka
02.05
Paiseklinikka
03.05
-04.10
Return To Amish
12
03.45
CSI: Miami
04.30
The Passage
05.15
Villeimmät videot
05.40
Villeimmät videot
06.00
Villeimmät videot
06.20
Lystikkäät eläinveikkoset
06.45
Simpsonit
07.05
Simpsonit
07.30
Simpsonit
07.50
Single Parents
08.10
Lapin poliisit
08.35
Lystikkäät eläinveikkoset
09.00
Maisan ja Nikon luksusmatkat
09.55
Simpsonit
10.20
Simpsonit
10.45
Family Guy
11.10
Family Guy
11.35
Varastojen metsästäjät
12.00
Huutokaupan metsästäjät Suomi
12.30
Suuret pienet talot
13.00
Jättimäiset muuttokuormat
14.00
Lapin poliisit
14.30
Australian rajalla
15.00
Australian rajalla
15.30
Varastojen metsästäjät
16.00
Huutokaupan metsästäjät Suomi
16.30
Simpsonit
17.00
Simpsonit
17.30
Family Guy
18.00
Family Guy
18.30
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Moderni perhe
20.30
Moderni perhe
21.00
CSI: Miami
22.00
Numb3rs
23.00
Family Guy
23.30
Family Guy
00.00
Simpsonit
00.25
Simpsonit
00.50
The Passage
01.45
Numb3rs
02.35
The Bridge
03.25
-04.05
The Bridge
LIVE
13
03.50
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
07.05
Lemmen viemää
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
Rimakauhua ja rakkautta
11.00
Ensitreffit alttarilla
11.55
Kotoisa
13.00
Suomen kaunein koti
13.40
Tulossa: Siipan saappaissa
13.41
Tulossa: Talent Suomi
13.45
Pilanpäiten
13.57
Tulossa: Masked Singer Suomi
14.00
The Real Housewives of Orange County
15.00
The Real Housewives of Orange County
16.00
Lemmen viemää
17.00
Kokkisota
18.00
Olet mitä syöt
19.00
Remontilla rahoiksi
20.00
Täydelliset naiset
21.00
Koko Suomi leipoo
22.00
Bullets
23.00
Täydelliset naiset
00.00
Villa Hintikka
00.55
Häähullut
01.45
Kodin uusi ilme
02.35
RuPaul's Drag Race: All Stars
03.45
-04.40
Love Island UK
LIVE
14
10.55
Kummalliset kammot
11.40
Martina ja hengenpelastajat
12.25
Säpinää kannen alla
13.10
Heikoin lenkki
13.55
Pallon ympäri
14.40
Grillit huurussa
15.25
Kaverille ei jätetä
16.10
Uusi elämä etelässä
17.00
Hyvät ja huonot uutiset
18.00
Kadonneen jäljillä
19.00
Blue Bloods
20.00
Kyttäputki: NCIS Rikostutkijat
21.00
Unbreakable - särkymätön
IMDb
7.3
23.05
Kyttäputki: NCIS Rikostutkijat
00.00
Paratiisihotelli Ruotsi
01.00
-01.45
Kaverille ei jätetä
LIVE
15
03.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
04.00
Painajainen naapurissa
05.00
Näin minut murhattiin
06.00
Lottovoittajan unelmakoti
06.25
Nuoret äidit
07.00
Nuoret äidit
07.30
Nuoret äidit
08.05
Nuoret äidit
08.35
90 päivää morsiamena
09.40
90 päivää morsiamena
10.40
90 päivää morsiamena
11.40
Minikoti paratiisissa
12.15
Minikoti paratiisissa
12.45
Minikoti paratiisissa
13.20
Minikoti paratiisissa
13.50
TV Shop
14.50
Minikoti paratiisissa
15.25
Minikoti paratiisissa
15.55
Remonttipari
16.55
Alaskan eläinlääkäri
17.55
Naimisiin 92-vuotiaana
19.00
Lottovoittajan unelmakoti
19.30
Hätäpuhelut hölmölästä
20.00
Houstonin eläinpoliisit
21.00
Pahuus perheessä
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.00
Vaarallinen rakkaus
00.00
Pahuuden viemää
01.00
Intohimon uhrit
02.05
Täydellinen murha
03.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
04.00
-05.00
Painajainen naapurissa
17
20
03.45
Rajasota
04.30
Huumebisnes Oy
05.15
Pohjoisen valtatien pelastajat
06.00
Tappavat vaistot
06.45
Tonnikalan saalistajat
07.30
Vaarallisen valtatien pelastajat
08.15
Science of Stupid
08.40
Science of Stupid
09.00
Autojen ensiapu
09.50
Aikaan jähmettyneet muumiot
10.40
Dubain lentokenttä
11.35
Viikinkien soturikuningattaret
12.30
Plastic China
13.25
Okavango: Unelmien joki
14.20
Meret ilman vettä: Kohti syvyyksiä
15.15
Turvatarkastus: Peru
16.10
Saari ilman lakeja
17.05
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
18.00
Autojen ensiapu
19.00
Pohjoisen valtatien pelastajat
20.00
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
21.00
Autojen ensiapu
22.00
Eurotunnelin rakentaminen
23.00
Vankilassa ulkomailla
23.55
Alaskan poliisit
00.50
Autojen ensiapu
01.45
Eurotunnelin rakentaminen
02.35
Science of Stupid
03.00
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
03.45
-04.30
Rajasota
SPONSOROITU
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Muodin huipulle
,
Frendit
,
Kauniit ja rohkeat
,
Latelan Laurin hurja remontti
,
Rillit huurussa
,
Kova laki: Erikoisyksikkö
,
SuomiLOVE
,
The Lazarus Project
,
Tulossa: Tähdet, tähdet
,
La Promesa - Salaisuuksien kartano
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti