Reseptit
Vaihtoautot
Viihde
Horoskooppi
Sanakirja
Tietovisat
Blogit
TV-ohjelmat tänään
19
Su 19.01.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.55
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
07.00
Talot huokuvat historiaa
08.00
Yle Uutiset
08.05
Itse asiassa kuultuna : Neil Hardwick
09.00
Yle Uutiset
09.05
Flinkkilä & Tastula
09.55
Yle Uutiset
10.00
Maaseudulta maailmalle
11.00
Mikaela & Thomas
11.15
Snowhow - Pohjolan talvi
12.15
Noin Viikon Studio
12.45
SuomiLOVE
13.45
Runde - lintusaari
14.10
Perjantai
14.50
Poldark
15.50
Elossa 24h
16.20
Ellan matkassa: roomalaisten jäljillä
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Isä Brown ja hänen laumansa
18.00
Yle Uutiset
18.10
Urheiluruutu
18.15
Eränkävijät: Alpeilta Arktiselle
19.10
Jäljet päättyvät Berliiniin
19.15
Jäljet päättyvät Berliiniin
20.00
Elossa 24h
20.30
Yle Uutiset
20.45
Urheiluruutu
21.05
Sorjonen
22.05
Van der Valk, kanavakaupungin kyttä
23.35
Karppi
00.20
Ulkolinja: USA:n vangitut lapset
01.15
Ykkösaamu
01.55
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
00.40
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 19.1.
06.53
Sasu
07.04
Pikku perunat
07.07
Hertan maailma
07.10
Maikki ja pelottava Pontso
07.34
Nelli ja Iiro
07.41
Safari
07.53
Oktonautit
08.06
Enni ja Roi
08.17
Ryhmä Hau
08.43
Jepu Neulanen
08.59
Galaxi
09.00
Näin meillä
09.12
Aliisa ja yksisarvinen
09.23
Athleticus
09.26
Neljä ja puoli kaverusta
09.50
Athleticus
09.53
Råtta Booris
10.00
Syke
10.50
Sportliv
11.00
Urheilustudio
11.10
Alppihiihdon MC: Wengen
12.00
Urheilustudio
12.05
Hiihdon maailmancup: Naisten 10 km
12.45
Urheilustudio
13.10
Ampumahiihdon MC: Naisten takaa-ajokilpailu
13.55
Hiihdon maailmancup: Miesten 15 km
14.50
Alppihiihdon MC: Wengen
15.05
Urheilustudio
15.10
Freestylen MC: Seiser Alm
15.25
Ampumahiihdon MC: Miesten takaa-ajokilpailu
16.10
Mäkihypyn MC: Titisee-Neustadt
18.00
Lentopallon Suomen cup: M loppuottelu
20.15
Kakarat
21.00
Nikolaj Coster-Waldau: Läpi Grönlannin
21.45
Eva
22.15
Tuhkimotarinoita: Unelma äidistä
23.05
Hillo
23.25
Hillo
23.50
Uutisikkuna
04.00
-06.51
Uutisikkuna
LIVE
3
03.35
999: Mikä hätänä?
04.35
Myytinmurtajat
07.00
Ostoskanava Tvins.com
08.00
Monchhichi
08.10
Palomies Sami
08.25
Muumilaakson tarinoita
08.45
Muumilaakson tarinoita
09.10
Karhuherra Paddingtonin seikkailut
09.35
Winx-klubi
10.00
Kokkisota
11.00
Koko Suomi leipoo
12.00
Olet mitä syöt
12.55
Tulossa: Talent Suomi
13.00
Villa Hintikka
13.55
Tulossa: Siipan saappaissa
14.00
Suomen surkein kuski
14.55
Tulossa: Posse
15.00
Putous
16.25
Pilanpäiten
16.45
Lego Batman elokuva
IMDb
7.3
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Tulosruutu
19.20
Urheiluextra
19.30
Swingers
IMDb
3.9
21.15
Rakettitiedettä?
21.45
Pilanpäiten
22.00
Kymmenen uutiset
22.15
Viikon sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Rikostutkija Bergman
23.35
Top Gear
00.40
Viron surkein kuski
01.35
Teknavi
02.05
Teknavi
02.35
Hävyttömät
03.45
-04.45
Myytinmurtajat
LIVE
4
03.15
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Rusty Rivets
06.25
Ritariprinsessa Nella
06.50
Littlest Pet Shop: Meidän oma maailma
07.05
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
07.30
Ritariprinsessa Nella
07.55
Angry Birds Blues
08.00
LEGO Jurassic World: Isla Nublarin legenda
08.25
LEGO Ninjago: Masters of Spinjitzu
08.50
HS Lasten uutiset
09.00
Haapasalon Suomi
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Australian rajalla
11.00
Australian rajalla
11.30
Australian rajalla
12.00
The Wall Suomi
13.00
Kimpassa
14.00
Tulossa: The Voice of Finland
14.05
Tulossa: Keihäsmatkat
14.10
Mitä odottaa kun odotat
IMDb
5.5
16.25
Tulossa: The Voice of Finland
16.30
Vain elämää
18.25
Tulossa: Mental Samurai Suomi
18.30
Kultainen Venla
20.45
Tulossa: The Voice of Finland
20.50
Tulossa: Keihäsmatkat
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Pirates of the Caribbean: Salazar's Revenge
23.40
Katastrofin anatomia
00.40
Selviytyjät Suomi
02.40
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
08.00
Minä, Hugo Käld
08.04
Minä, Hugo Käld
08.07
Mumindalen
08.30
BUU-klubben
09.00
Jalkapallounelmia
09.25
Mysteerisaari
09.36
Ystäväni Marlon
09.50
Ruohonjuuritasolla
09.52
Ruohonjuuritasolla
10.00
Ruokamakasiini
10.30
Norjalaisia tarinoita
11.00
Ruotsin lätkähistoria
12.00
Ferrante-huuma
13.15
Näin tehtiin loistava ystäväni
14.15
Yöperhosten salattu maailma
14.45
Pariisi juhlii 2018
16.30
RSO Musiikkitalossa
17.25
Niklaksen keittiössä
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
På spåret
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.48
Sportliv
20.00
Maria ja kesäpuhujat
20.45
Ulos kuplasta
21.00
Twin
21.45
Dicktatorship
23.10
-00.02
Cannabusiness
LIVE
6
03.45
Rysän päällä
06.30
Simpsonit
07.00
Simpsonit
07.30
Simpsonit
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Suomen surkein kuski
09.50
Pilanpäiten
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Fresh Off the Boat
11.30
Fresh Off the Boat
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Simpsonit
14.30
Only in Japan
15.00
First Dates UK
16.00
First Dates UK
17.00
Pitääkö olla huolissaan?
18.00
Myytinmurtajat Juniori
19.00
Frendit
19.30
Frendit
20.00
Frendit
20.30
Frendit
21.00
Nightmare 2 - Painajainen jatkuu
IMDb
3.4
22.35
Supernatural
23.35
Supernatural
00.30
112
01.30
Americans
02.30
Americans
03.40
-04.35
First Dates UK
LIVE
7
03.35
Alastomat selviytyjät extreme
04.35
Pernilla Wahlgrenin maailma
06.00
Ihmeelliset eläimet
06.30
Ihmeelliset eläimet
07.05
Ihmeelliset eläimet
07.35
Ihmeelliset eläimet
08.05
Alastomat selviytyjät extreme
09.05
TV Shop
10.05
TV Shop
11.05
Asunnon metsästäjät maailmalla
11.40
Asunnon metsästäjät maailmalla
12.10
Alastomat selviytyjät extreme
13.15
Hengenvaarallisesti lihava
15.10
American Pie: Band Camp
IMDb
5.1
17.00
Richard Hammonds Big
18.00
Tikissä
19.00
Tohtori Paise
20.00
Prinssi Andrew ja pedofiili
21.00
Karate Kid
IMDb
6.2
00.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
00.55
American Gangster
IMDb
7.8
04.00
-05.58
Hengenvaarallisesti lihava
LIVE
8
03.45
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Remppa vai muutto Vancouver
10.00
Remppa vai muutto Vancouver
11.00
Häät sulhasen tapaan
12.00
Häät sulhasen tapaan
13.00
Australian Huippumalli haussa
14.05
Australian Huippumalli haussa
15.05
Sinkkuillallinen
16.05
Tanssin superäidit
17.00
Tanssin superäidit
18.00
Tanssin superäidit
19.00
Neljät häät Amerikassa
20.00
Huvila & Huussi
21.00
Paasosen polttaritoimisto
22.00
Kimpassa
23.00
Blindspot
00.00
Blindspot
01.00
Remppa vai muutto Vancouver
02.00
Remppa vai muutto Vancouver
02.55
Liv D: Murhasta kuuluisaksi
03.50
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.10
48 tuntia rikoksesta
04.05
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Leijonan luola Kanada
10.00
Pientä pilaa
10.05
Pientä pilaa
10.10
Entisöintipaja
11.05
Entisöintipaja
12.00
Entisöintipaja
12.55
Tulossa: The Voice of Finland
13.00
Wahlburgers
13.30
Wahlburgers
14.30
Australian rajalla
15.00
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
16.00
Tulossa: The Voice of Finland
16.05
MasterChef USA
17.00
MasterChef USA
18.00
Talent USA
19.55
Tulossa: Keihäsmatkat
20.00
Amerikan kovimmat keräilijät
21.00
Rillit huurussa
21.30
Rillit huurussa
22.00
Rillit huurussa
22.30
Arman ja Suomen rikosmysteerit
23.30
Tulossa: Keihäsmatkat
23.35
Poliisit 2020
00.30
Stand Up!
01.25
JIM D: Terrori-iskut ja kaappaukset
02.25
48 tuntia rikoksesta
03.15
-04.05
48 tuntia rikoksesta
LIVE
10
03.40
Alaskan erakot
04.40
Kullan sukeltajat
06.15
Mahtavat miesluolat
06.50
Hiuskarvan varassa
07.50
Kultakuume
08.50
Kultakuume
09.55
Kultakuume
10.55
Mysteerikohteet
11.55
Tyynenmeren kajakkikalastajat
12.55
TV Shop
13.55
Ed Stafford: Matka tuntemattomaan
14.55
Museoiden mysteerit
15.55
Hurjimmat minieläimet
16.25
Hurjimmat minieläimet
16.55
Koodeja ja salaliittoteorioita
18.00
Uskomaton ninjahaaste
19.00
Uskomattomat rakennusvirheet
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Snooker: London Masters
00.00
Wheeler Dealers
00.30
Fast n' Loud
01.35
American Chopper
02.40
Ghost Adventures
03.40
-04.35
Alaskan erakot
LIVE
11
03.00
Return to Amish
04.00
Kissakuiskaaja
04.55
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
06.15
Hääpukuja kurvikkaille
06.55
Pienten perhe
07.55
Pienten perhe
08.55
Pienten perhe
09.55
Sisarvaimot
10.55
Sisarvaimot
11.55
Sisarvaimot
12.55
Sisarvaimot
14.00
Sisarvaimot
15.00
Sisarvaimot
16.00
Sisarvaimot
17.00
90 päivää morsiamena: Ensitapaaminen
19.00
90 päivää morsiamena: Maailmalla
20.00
90 päivää morsiamena: Maailmalla
21.00
90 päivää morsiamena: Jälkipyykki
22.00
Sisarvaimoa etsimässä
23.00
Apua, mikä tauti!
00.05
Hengenvaarallisesti lihava
02.00
Paiseklinikka
03.00
Return to Amish
04.00
-05.00
Kissakuiskaaja
12
03.45
Family Guy
04.05
Australian rajalla
04.35
Australian rajalla
05.05
Australian rajalla
05.30
Australian rajalla
05.35
Australian rajalla
06.00
Lystikkäät eläinveikkoset
06.25
Lapin poliisit
06.45
Lapin poliisit
07.10
Lapin poliisit
07.30
Lapin poliisit
07.55
Lapin poliisit
08.20
Kymppitonni
09.05
Lystikkäät eläinveikkoset
09.30
Lystikkäät eläinveikkoset
09.55
Moderni perhe
10.20
Moderni perhe
10.45
Moderni perhe
11.10
Moderni perhe
11.35
Simpsonit
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Simpsonit
14.30
Simpsonit
15.00
Simpsonit
15.30
Australian rajalla
16.00
Australian rajalla
16.30
Australian rajalla
17.00
Australian rajalla
17.30
Australian rajalla
18.00
Australian rajalla
18.30
Huutokaupan metsästäjät Suomi
19.00
Huutokaupan metsästäjät Suomi
19.30
Huutokaupan metsästäjät Suomi
20.00
Huutokaupan metsästäjät Suomi
20.30
Huutokaupan metsästäjät Suomi
21.00
Borat
IMDb
7.3
22.40
CSI: Miami
23.40
CSI: Miami
00.35
CSI: Miami
01.30
CSI: Miami
02.20
CSI: Miami
03.10
-04.15
CSI: Miami
LIVE
13
03.45
C.S.I. Cyber
04.30
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
Mitä tänään syötäisiin? Perjantai
10.00
Koko Suomi leipoo
10.55
Kotoisa
11.45
Kenen kotona?
12.35
Villa Hintikka
13.30
Kiinteistösota
14.20
Kiinteistösota
15.10
Ensitreffit alttarilla UK
16.05
Ensitreffit alttarilla UK
16.55
Tulossa: Talent Suomi
17.00
Tulossa: Putous
17.05
The Real Housewives of Orange County
18.00
Tulossa: Posse
18.05
The Real Housewives of Orange County
19.00
The Real Housewives of Orange County
19.55
MTV3:n tähdet - Musiikkivideo: Perhe
20.00
The Real Housewives of Orange County
20.55
Tulossa: Talent Suomi
21.00
Miss FBI - aseistettu ja ihana
IMDb
5.1
23.15
Kardashianit
00.15
Kova laki
01.05
Kova laki
01.50
Kiinteistösota
02.40
Kiinteistösota
03.30
-04.15
RuPaul's Drag Race: All Stars
LIVE
14
10.10
Playing It Cool
IMDb
6.0
11.45
Kuokkavieraat
IMDb
7.1
13.50
Adult World
IMDb
6.1
15.25
Blue Jasmine
IMDb
7.3
17.00
Pientä pilaa
17.05
Mies joka antoi
IMDb
6.4
19.05
The Cold Light of Day
IMDb
4.9
21.00
Pay the Ghost
IMDb
5.2
22.55
Regression
IMDb
5.7
01.00
Ray Donovan
01.50
-02.50
Ray Donovan
LIVE
15
03.10
Kova laki: Erikoisyksikkö
04.10
Painajainen naapurissa
05.05
Näin minut murhattiin
06.00
Lottovoittajan unelmakoti
06.30
Nuoret äidit
07.30
Irwinin perheen eläintarha
08.30
Eläinten auttaja
09.30
Houstonin eläinpoliisit
10.35
Kalliovuorten eläinlääkäri
11.40
Viiden vuoden kihlaus
IMDb
6.2
14.00
TV Shop
15.00
Hätäpuhelut hölmölästä
15.35
Brittiläinen bordelli 2
16.45
The Change-Up
IMDb
6.3
19.00
Valheellinen nettimaailma
20.00
Sittenkin syytön?
21.00
Pahuuden viemää
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.00
Tappajaklovnin uhrit
00.00
Kuolemansyyntutkija
01.05
Intohimon uhrit
02.05
Täydellinen murha
03.05
-04.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
17
20
03.45
Kiven sisällä
04.30
Totuus tarun takana
05.15
Pohjoisen valtatien pelastajat: kaaosta valtateillä!
06.00
Inside: Amerikan mafia
06.45
Turvatarkastus: Ensimmäinen luokka
07.30
Uskomaton eläinlääkäri Pol
08.15
Laivanrakentajat
09.00
Dirty Business
09.50
Mustat faaraot: Uponneet aarteet
10.40
Hostile Planet
11.35
Salattu historia
12.30
Lentoturmatutkinta
13.25
Lentoturmatutkinta
14.20
Katastrofin todistajat
15.15
Katastrofin todistajat
16.10
Katastrofin todistajat
17.05
Katastrofin todistajat
18.00
Katastrofin todistajat
19.00
Turvatarkastus: Peru
20.00
Lentoturmatutkinta
21.00
Running Wild With Bear Grylls
22.00
Meret ilman vettä
23.00
Kiven sisällä
23.55
Rajasota
00.50
Running Wild With Bear Grylls
01.45
Meret ilman vettä
02.35
Science of Stupid
03.00
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
03.45
-04.30
Rajasota
SPONSOROITU
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Beledweynen etsivä
,
Gran Hotel
,
SuomiLOVE
,
Poliisikoira Rex
,
Pikku Kakkonen
,
Mahdoton tapaus
,
Unelma-asunto auringon alta
,
Reinikainen
,
Hockey Night: Ilves - KalPa
,
Muumilaakson tarinoita
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti