Horoskooppi
Tietovisat
Vaihtoautot
Viihde
Reseptit
Sanakirja
Blogit
TV-ohjelmat tänään
12
La 12.10.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.20
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
07.05
Luontomatkalla
08.00
Yle Uutiset
08.05
Historia: Unohdettu Ober Ost
09.00
Yle Uutiset
09.05
Ylen Aamu-tv
10.00
Yle Uutiset
10.05
Ykkösaamu
10.45
Perjantai-dokkari: Mopojonnet
11.00
Yle Uutiset
11.05
Yle Uutiset Uusimaa
11.13
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.21
Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.29
Yle Uutiset Häme
11.37
Yle Uutiset Pirkanmaa
11.45
Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
11.53
Yle Uutiset Itä-Suomi
12.01
Yle Uutiset Pohjanmaa
12.09
Yle Uutiset Pohjois-Suomi
12.17
Yle Uutiset Lappi
12.25
Yle Oddasat
12.29
Oddasat
12.45
RSO Musiikkitalossa
13.30
RSO Musiikkitalossa - lavan takana
13.40
Mittatilaustyönä
13.45
Metsien kätkemä
14.15
Pientä laittoa
14.55
Pisara
15.00
Yle Uutiset
15.04
Itse asiassa kuultuna: Kyllikki Forssell
16.04
Doc Martin
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Flinkkilä & Tastula
18.00
Yle Uutiset
18.10
Urheiluruutu
18.15
Strömsö
18.45
Avara luonto: Saarten monet kasvot
19.40
Juttu joka ei jätä rauhaan
20.29
Yle Uutiset
20.30
Yle Uutiset
20.50
Urheiluruutu
21.15
Hyvät katsojat
22.00
Koston kierre
22.45
Jack Taylor
00.15
Uutisikkuna
04.00
-07.00
Uutisikkuna
LIVE
2
01.30
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 12.10.
06.52
Hermanni Hiiri
07.01
Martta puhuu
07.24
Arvaa kuinka paljon sinua rakastan
07.35
Nipa ja Pete
07.41
Siiri ja Krokotiili
07.46
Pikku Kakkonen: Seikkailukone
08.11
Kaarle
08.23
Ässäluokka
08.44
Robottijunat
08.59
Galaxi
09.01
Patu-koira
09.08
Lassie
09.31
Villit futarit
09.55
Joraavat juurikkaat
10.00
Kohteessa: Serbia
10.50
Find me in Paris
11.16
Find me in Paris
11.40
Find me in Paris
12.05
Muuttopäiväkirjat
12.33
Muuttopäiväkirjat
13.00
Sohvaperunat
13.50
IRONMAN 70.3 Lahti 2019
14.50
Jalkapallon naisten liiga: JyPK - TiPS
17.00
Taitoluistelun Finlandia Trophy
19.00
Kavionjälkiä: EM-Vermo
20.00
Telinevoimistelun MM: Telinefinaaleita
21.00
Taitoluistelun Finlandia Trophy
23.00
Villi kortti
23.50
Downshiftaajat
00.00
Uutisikkuna
00.30
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.15
Miehitetty
07.00
Ostoskanava Tvins.com
08.00
Koiralle koti
08.30
Muumilaakson tarinoita
08.55
Muumilaakson tarinoita
09.20
Nuori Robin Hood
09.35
Winx-klubi
10.00
Ostoskanava Tvins.com
10.30
Suomen kaunein koti
11.30
Kotoisa
12.30
Mitä tänään syötäisiin?
13.00
Sydämen mekaniikka
IMDb
6.9
14.50
Pilanpäiten
15.00
Rakettitiedettä?
15.30
Duudsonit: Päällikkö
16.30
Liigalive 360
17.00
Fort Boyard Suomi
18.30
Formula 1 Paalupaikka
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Uutisextra
19.25
Tulosruutu
19.30
Huuma
21.00
Amazing Race
22.00
Kymmenen uutiset
22.10
Lotto, Jokeri ja Lomatonni
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
F1 Extra
22.45
Wallander: Syyllisyys
IMDb
6.2
00.40
Poliisiopisto
IMDb
6.7
02.40
Bull
03.35
-04.40
Myytinmurtajat
LIVE
4
03.55
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Ritariprinsessa Nella
06.25
Littlest Pet Shop: Meidän oma maailma
06.40
Myyrä ja Panda
06.55
Vili Vilperin seikkailut
07.10
LEGO City esittää
07.25
Ritariprinsessa Nella
07.50
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
08.15
Heinähattu ja Vilttitossu
08.40
LEGO Ninjago: Masters of Spinjitzu
09.00
Vain elämää
11.10
MasterChef Australia
12.40
MasterChef Australia
13.50
Yksin kotona Suomi
14.45
Syke
15.15
Syke
15.45
Syke
16.15
Syke
16.45
Suomen huutokauppakeisari
17.45
Vain elämää
20.00
Haluatko miljonääriksi?
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
The Wall Suomi
22.00
Sooloilua
IMDb
5.6
00.10
Arman Pohjantähden alla
01.10
Mafiaperhe
IMDb
6.3
03.20
Pelastushelikopteri
03.50
-04.20
Pelastushelikopteri
LIVE
5
08.12
Superapulaiset
08.42
Lentoyhtiö Ramajet
09.00
Unelmien talo
10.00
Yksineläjä Severin
10.30
Spotlight : Kaasu pohjassa kohti hiilineutraalia liikennettä
11.00
Tanskalainen maajussi
11.44
Tämä tästä
12.00
La república - tasavalta
12.52
La república - tasavalta
13.50
La república - tasavalta
14.45
Back to business
15.10
Sami Yaffa - Sound Tracker
16.00
Francon jälkeen - Alcantaran perhe
17.25
Antiikkikaksintaistelu
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
Superapulaiset
18.30
Aika on meidän
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.50
Strömsöstä poimittua
20.00
Chuck Berry
21.40
Teemalauantai esittää
21.41
Peter Greenawayn aakkoset
22.49
Kohtalokkaat numerot
IMDb
7.2
00.45
-01.40
Mars kuvien takaa
LIVE
6
03.45
Julkkis Pomo piilossa
04.45
Pietarin kapellimestari
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Crazy Ex-Girlfriend
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Mutsi
11.25
Mutsi
11.50
MTV3:n tähdet - Musiikkivideo: Perhe
11.55
Simpsonit
12.25
Simpsonit
12.55
Simpsonit
13.25
Simpsonit
13.55
Tilt Esports
14.05
Stadi vs. Lande
15.00
Rantabaari
15.30
Rantabaari
16.00
Rantabaari
16.30
Ulosottomiehet
17.25
Ulosottomiehet
18.30
Simpsonit
19.00
Frendit
19.30
Frendit
20.00
Frendit
20.30
Frendit
21.00
Love Island Suomi
22.00
Independence Day - Uusi uhka
IMDb
5.2
00.25
Rantabaari
00.55
Rantabaari
01.25
Rantabaari
01.55
Love Island Suomi
02.50
First Dates UK
03.45
-04.40
Stadi vs Lande
LIVE
7
03.30
Alastomat selviytyjät
04.30
Pernilla Wahlgrenin maailma
06.05
Asunnon metsästäjät maailmalla
06.35
Asunnon metsästäjät maailmalla
07.05
Kiinteistöveljekset
08.05
Maailman hauskimmat kotivideot
09.05
TV Shop
10.05
Asunnon metsästäjät maailmalla
10.35
Asunnon metsästäjät maailmalla
11.05
Kiinteistöveljekset
12.05
Kauneusoperaatio helvetistä
13.05
Hengenvaarallisesti lihava
14.10
Alastomat selviytyjät
15.10
70's show
15.45
70's show
16.20
Lemmikkien salainen elämä
IMDb
6.5
18.00
Onnenpyörä
19.00
Design by Lauri
20.00
Lätkä Love
21.00
Schindlerin lista
IMDb
9.0
01.00
Atlantin yli
01.55
Atlantin yli: Tähdet kertovat
02.30
Atlantin yli: Tuotannon matkassa
03.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
04.00
-04.35
Asunnon metsästäjät maailmalla
LIVE
8
03.45
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Remppa vai muutto Vancouver
09.55
Remppa vai muutto Vancouver
10.50
Pientä pilaa
10.55
Pientä pilaa
11.05
Mitä lapsesi tekisi?
12.05
Napakymppi
12.55
Napakymppi
13.55
Pientä pilaa
14.00
Pientä pilaa
14.10
Liv D: Taistelu syöpää vastaan
15.10
Sinkkuillallinen
16.05
Sinkkuillallinen
17.00
Pientä pilaa
17.05
Pientä pilaa
17.15
MasterChef Australia
18.45
MasterChef Australia
20.00
Asuntokaupat sokkona
21.00
NCIS Rikostutkijat
22.00
NCIS Rikostutkijat
23.00
Temptation Island Suomi 6
00.00
Remppa vai muutto Vancouver
01.00
Remppa vai muutto Vancouver
01.55
Liv D: Bilekissojen pyhä parannus
02.45
Liv D: Bilekissojen pyhä parannus
03.40
-04.30
Vieraissa
LIVE
9
03.50
Poliisit
04.20
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Heikoin lenkki
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Rantavahdit
11.00
Rantavahdit
11.30
Rantavahdit
12.00
JIM D: Robotin vastaanotto
13.00
Leijonan luola USA
14.00
Leijonan luola USA
15.00
Tankkaustarinat
15.30
Tankkaustarinat
16.00
Tankkaustarinat
16.30
Tankkaustarinat
17.00
Hyvät ja huonot uutiset
18.00
Hyvät ja huonot uutiset
19.00
Amerikan kovimmat keräilijät
20.00
Rillit huurussa
20.30
Rillit huurussa
21.00
Rillit huurussa
21.30
Big Brother Suomi
23.00
Jone ja tähdet
00.00
Poliisit 2019
00.55
Haapasalo ja kaverit
01.45
Haapasalo ja kaverit
02.40
JIM D: Sarjamurhaajan äiti
03.40
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.20
Bitchin' Rides
04.25
Alaska: Viimeinen rintama
06.20
Renovation Realities
06.55
Hengenvaarallinen saalis
07.55
Hengenvaarallinen saalis
08.55
Hengenvaarallinen saalis
10.00
Hengenvaarallinen saalis
11.00
Hotellit kuntoon
12.00
Myytinmurtajat
13.00
TV Shop
14.00
Xtreme Waterparks
14.30
Xtreme Waterparks
15.00
Kultakuume: White Water
16.00
Kultakuume: White Water
17.00
Wheeler Dealers
18.00
Menneisyyden salaisuudet
19.00
Äärirajoilla: Iiro Seppänen
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Battleship
IMDb
5.8
23.30
Warcraft: The Beginning
IMDb
6.7
01.55
Wheeler Dealers
02.55
American Chopper
04.00
-05.00
Alaska: Viimeinen rintama
LIVE
11
03.05
Apua! Tyttäreni on raskaana
05.00
Kakkukuningas
06.10
Pieni suuri perhe
06.45
Pieni suuri perhe
07.20
Pieni suuri perhe
07.50
1+5 tytärtä
08.50
1+5 tytärtä
09.50
1+5 tytärtä
10.50
Sisustajat Nate ja Jeremiah
11.50
Sisustajat Nate ja Jeremiah
12.45
Tahdon morsiuspuvun!
13.20
Tahdon morsiuspuvun!
13.55
Tahdon morsiuspuvun!
14.25
Tahdon morsiuspuvun!
14.55
Tahdon morsiuspuvun!
15.30
Tahdon morsiuspuvun!
16.00
Jill & Jessa: Elämä jatkuu
17.00
1+5 tytärtä
19.00
Hengenvaarallisesti lihava
21.00
Tohtori Paise
21.55
Tohtori Paise
22.55
Apua, mikä tauti!
23.55
Kaunotarmurhat
00.55
Hengenvaarallisesti lihava
02.55
Löysät pois!
03.55
-04.55
Kissakuiskaaja
12
03.40
The Walking Dead
04.35
The Walking Dead
05.20
CSI: Miami
06.00
Simpsonit
06.25
Simpsonit
06.45
Simpsonit
07.10
Simpsonit
07.30
Simpsonit
07.55
Simpsonit
08.20
Tehtävä Lapissa
09.05
Lystikkäät eläinveikkoset
09.30
Villeimmät videot
09.55
Villeimmät videot
10.20
Villeimmät videot
10.45
Villeimmät videot
11.10
Villeimmät videot
11.35
Australian rajalla
12.00
Australian rajalla
12.30
Australian rajalla
13.00
Australian rajalla
13.30
Australian rajalla
14.00
Family Guy
14.30
Family Guy
15.00
Family Guy
15.30
Family Guy
16.00
Family Guy
16.30
Family Guy
17.00
Moderni perhe
17.30
Moderni perhe
18.00
Moderni perhe
18.30
Moderni perhe
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Simpsonit
20.30
Simpsonit
21.00
CSI: Miami
22.00
Vettä elefanteille
IMDb
6.9
00.20
Simpsonit
00.45
Simpsonit
01.10
Simpsonit
01.35
CSI: Miami
02.25
Family Guy
02.50
Family Guy
03.10
Family Guy
03.35
Family Guy
03.55
-04.20
Australian rajalla
LIVE
13
03.55
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
Mitä tänään syötäisiin? Perjantai
10.05
Ensitreffit alttarilla
11.00
Maajussille morsian
12.00
Love Island Suomi
12.55
Ensitreffit lennolla
14.00
The Real Housewives of Orange County
15.00
The Real Housewives of Orange County
16.00
The Real Housewives of Orange County
17.00
Huuma
18.30
Rantabaari
19.00
Rantabaari
19.30
Rantabaari
20.00
First Dates Suomi
21.00
Jätä se!
IMDb
6.4
23.40
Roba
00.40
Ina <3 Suomi
01.40
Yökylässä Maria Veitola
02.35
Love Island
03.40
-06.00
Yön AVA
LIVE
14
09.20
Rempalla kaupaksi
10.10
Rempalla kaupaksi
11.00
Hell's Kitchen
11.45
Hell's Kitchen
12.30
Säpinää kannen alla
13.15
Säpinää kannen alla
14.00
Et sä tiedä kuka mä oon?
14.45
Toisenlaiset äidit
15.30
Haapasalon Suomi
16.15
Haapasalon Suomi
17.00
Olipa kerran
18.00
Olipa kerran
19.00
Beverly Hills kyttä III
IMDb
5.5
21.05
The American
IMDb
6.3
23.10
Kyttäputki: NCIS Los Angeles
00.05
Scandal
01.00
Paratiisihotelli Norja
01.45
-02.30
Paratiisihotelli Norja
LIVE
15
03.05
Painajainen naapurissa
04.05
FBI:n tanskalaiset murhamysteerit
05.00
Bad Blood
05.25
Roseanne ja monsterimutsit
06.10
Nuoret äidit
07.15
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
08.20
Detroitin eläinpoliisit
09.25
Vet Gone Wild
10.25
Ikärajaton rakkaus
11.25
Tanskanlaivalla 24h
12.00
TV Shop
13.00
Tanskanlaivalla 24h
13.30
Ambulanssin matkassa
14.00
Ambulanssin matkassa
14.30
Ambulanssin matkassa
15.05
Ambulanssin matkassa
15.35
Yhä mysteeri
16.35
Kartanomurhat
17.40
American Honey
IMDb
7.0
21.00
Murhamysteeri: Chris Watts
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
22.55
Salt
IMDb
6.4
01.00
Poliisien matkassa
02.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
03.00
Murhaaja kotonani
04.00
-05.00
Painajainen naapurissa
17
20
03.45
Tabu
04.30
Totuus tarun takana
05.15
Kokaiinisukellusveneen metsästys
06.00
Huumebisnes Oy
06.45
Alaskan poliisit
07.30
Komentoketju
08.15
Kaivosten kuninkaat
08.55
Vuosikymmenet uudestaan
09.20
Vuosikymmenet uudestaan
09.50
Romuttamon superauto
10.40
Salattu historia
11.35
Nazcan viimeiset salaisuudet
12.30
Lentoturmatutkinta
13.25
Lentoturmatutkinta
14.20
Autojen ensiapu
15.15
Autojen ensiapu
16.10
Autojen ensiapu
17.05
Alaskan poliisit
18.00
Science of Stupid
18.30
Science of Stupid
19.00
9/11: Paloaseman sankarit
20.00
Okavango: Unelmien joki
21.00
Aleksanteri Suuren kadonnut hauta
22.00
Gordon Ramsayn makuseikkailut
23.00
Vankilassa ulkomailla
23.55
Star Talk
00.50
Aleksanteri Suuren kadonnut hauta
01.45
Soturien haudoilla
02.35
Science of Stupid
03.00
Huumebisnes Oy
03.45
-04.30
Rajasota
SPONSOROITU
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen nopein TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Unelma-asunto auringon alta
,
Hakekaa kätilö!
,
SuomiLOVE
,
The Voice of Finland
,
Kauniit ja rohkeat
,
Syke
,
Beledweynen etsivä
,
Vera Stanhope tutkii
,
Taivaan tulet
,
Syyttäjä Imma Tataranni
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti