Vaihtoautot
Blogit
Tietovisat
Viihde
Horoskooppi
Sanakirja
Reseptit
TV-ohjelmat tänään
8
Su 08.09.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.15
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
07.10
Nyt tai ei koskaan
08.00
Yle Uutiset
08.05
Avara luonto: Lepakot lähikuvassa
09.00
Yle Uutiset
09.05
Flinkkilä & Tastula
09.55
Yle Uutiset
10.00
Jumalanpalvelus
11.00
Yle Uutiset
11.05
Yle uutiset Viikko viitottuna
11.15
Asvalttiviidakot
11.45
King Bibi
13.15
Luontoretkellä: Kumppanuus vaarassa
13.45
Hyvät katsojat
14.30
Sannikka & Ukkola
15.00
Yle Uutiset
15.05
Doc Martin
15.51
Doc Martin
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.07
Murha paratiisissa
18.00
Yle Uutiset
18.10
Urheiluruutu
18.15
Luontohetki: Monimuotoinen Australia
18.45
Arto Nyberg
19.30
Kahden keikka - vaaralliset yhdessä
20.30
Yle Uutiset
20.45
Urheiluruutu
21.05
Aikuisten poika
IMDb
5.6
22.35
Dicte
00.00
Ulkolinja: Sota korkeimmasta oikeudesta
00.55
Ykkösaamu
01.38
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
01.20
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 8.9.
06.52
Sasu
07.04
Maikki ja pelottava Pontso
07.28
Nelli ja Iiro
07.35
Ruskea pikkukarhu
07.42
Safari
07.56
Oktonautit
08.08
Enni ja Roi
08.20
Ryhmä Hau
08.46
Puluboin ja Ponin Juujuutuubi
08.59
Galaxi
09.01
Näin meillä
09.12
Ville ja Lousku vauhdissa
09.23
Late Lammas
09.30
Belle ja Sebastian
09.43
Jotain rajaa
09.53
Joraavat juurikkaat
10.00
Syke
10.50
Kellot soi
11.20
Koripallon MM: jatkolohkon ottelu PUR - ITA
13.30
Pirjo
13.35
Pirjo
13.39
Pirjo
13.44
Pirjo
13.48
Pirjo
13.53
Pirjo
13.59
Pirjo
14.05
Sohvaperunat
14.55
Ratsastuksen maailma
15.20
Koripallon MM: jatkolohkon ottelu ESP - SRB
17.30
Yleisurheilun SM-viestit
19.25
Lentopallon EM: Loppuottelu
21.30
Kartingin MM
22.30
Rallin SM: Laitila
23.00
Levison Wood: Venäjältä Iraniin
23.45
Mahdoton pako
00.33
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.55
Pop'n'Roll
07.00
Ostoskanava Tvins.com
08.00
Taikapuutarhan pikkuötökät
08.10
Palomies Sami
08.25
Muumilaakson tarinoita
08.50
Muumilaakson tarinoita
09.15
Nuori Robin Hood
09.25
Chaplin
09.35
Paavo Pesusieni
10.00
Sara La Fountain Australiassa
10.30
Mitä tänään syötäisiin? Perjantai
11.00
Makumuistoja
12.00
Maajussille morsian
13.00
Perttu - tehtävä Kiinassa
14.00
Kunnian päivä
15.00
Formula 1 Ennakkotunnelmat
15.30
Love Island Suomi
16.30
Onnela
17.00
Penn & Teller: Naruta meitä!
18.00
Pitääkö olla huolissaan?
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Tulosruutu
19.20
F1 Extra
19.30
Jarkko Tamminen Stars Show XXL
20.00
Kunnian päivä
21.00
Jahti
22.00
Kymmenen uutiset
22.15
Viikon sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Formula 1 kooste: Italian osakilpailu
23.35
Roba
00.35
Theroux: Las Vegasin kasinot
01.50
60 päivää kiven sisässä
02.45
Zoo
03.40
-04.34
Zoo
LIVE
4
03.10
Katastrofin anatomia
04.05
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Myyrä ja Panda
06.10
Myyrä ja Panda
06.25
Littlest Pet Shop: Meidän oma maailma
06.40
Littlest Pet Shop: Meidän oma maailma
06.55
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
07.20
LEGO Ninjago: Masters of Spinjitzu
07.40
Teini-ikäisten mutanttininjakilpikonnien nousu
08.00
LEGO Jurassic World: Salainen näyttely
08.25
Transformers Cyberverse
08.35
Transformers Cyberverse
08.50
HS Lasten uutiset
09.00
Yksin kotona Suomi
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Pientä pilaa
10.35
Pientä pilaa
10.45
MasterChef Australia
12.00
MasterChef Australia
13.10
Tulossa: Haluatko miljonääriksi?
13.15
Tulossa: Selviytyjät Suomi
13.20
Suurin pudottaja Suomi
14.20
Hauskat kotivideot
15.20
Tulossa: Selviytyjät Suomi
15.25
Marvel: Thor: Tales of Asgard
IMDb
6.3
17.00
LEGO elokuva
IMDb
7.7
19.00
Selviytyjät Suomi
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Big Brother Suomi
22.30
Selviytyjät Suomi Extra
23.00
Jone ja tähdet
00.00
Pompeji
IMDb
5.5
02.05
48 tuntia rikoksesta
03.00
Katastrofin anatomia
03.55
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
08.00
Minä, Hugo Käld
08.05
Kolmikko ja kyberkulta
08.30
BUU-klubben
09.00
Jalkapallounelmia
09.20
Kamppailu
09.25
Kamppailu
09.32
ZombieLars
09.47
Toiveen sydän
10.03
Kirje isoäidille
10.30
Kaikkea kaupan
11.00
Aika on meidän
12.00
Yojimbo - Onnensoturi
IMDb
8.2
13.45
Woodstock: Festivaalin tarina
15.05
Rostropovitsh, voittamaton jousi
16.25
RSO Musiikkitalossa
17.25
Strömsö
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Parasta pulinaa
18.45
Rouvat ryöstäjinä
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.48
Sportliv
20.00
Toivomus: Raakel Lignell
20.30
Stugor
21.00
Maria Lang: Kielojen kuningas
22.30
Solsidan - Onnea onkimassa
22.51
Solsidan - Onnea onkimassa
23.13
Solsidan - Onnea onkimassa
23.35
Solsidan - Onnea onkimassa
23.57
-00.20
Solsidan - Onnea onkimassa
LIVE
6
03.05
Love Island Suomi
04.00
Pornokeisari Damon
04.35
Pornokeisari Damon
05.05
Pornokeisari Damon
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Last Man on Earth
09.30
Last Man on Earth
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Pilanpäiten
11.10
Pilanpäiten
11.20
Mutsi
11.50
Simpsonit
12.20
Simpsonit
12.50
Simpsonit
13.20
UEFA Champions League: Viikkomakasiini
13.50
Fort Boyard Suomi
15.20
First Dates UK
16.20
First Dates UK
17.20
Top Gear
18.30
Simpsonit
19.00
Frendit
19.30
Frendit
20.00
Frendit
20.30
Frendit
21.00
Kingsman - Salainen palvelu
IMDb
7.7
23.40
Näin tehtiin Olen suomalainen
00.10
Ratamo
01.10
American Horror Story
02.10
Tilt Esports
02.15
Supernatural
03.10
-04.05
Supernatural
LIVE
7
03.55
Asunnon metsästäjät
04.25
Asunnon metsästäjät
04.50
Pernilla Wahlgrenin maailma
06.20
Hups, mikä kotivideo!
06.35
Hups, mikä kotivideo!
07.35
Alaskan erakot
08.35
Alaskan erakot
09.30
TV Shop
10.30
Asunnon metsästäjät
11.00
Asunnon metsästäjät
11.30
Kiinteistöveljekset
12.20
Kreisit kotivideot
13.20
70's show
13.50
70's show
14.20
Minions
IMDb
6.4
16.00
Kung Fu Panda 3
IMDb
7.1
17.55
Asunnon metsästäjät maailmalla
18.25
Lottovoittajan unelmakoti
18.55
Tomi ja uskomaton Australia
19.55
Atlantin yli
21.00
Lucy
IMDb
6.4
22.50
US Open: Miesten finaali
02.00
Asunnon metsästäjät
02.30
Kova laki: Erikoisyksikkö
03.20
-04.10
Hups, mikä kotivideo!
LIVE
8
03.05
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Remppa vai muutto
10.00
Remppa vai muutto
10.55
Remppa vai muutto
11.50
Tulossa: Syke
11.55
Tehoneliöt haussa
12.25
Napakymppi
13.25
Napakymppi
14.25
Napakymppi
15.25
Tulossa: Selviytyjät Suomi
15.30
Sinkkuillallinen
16.30
Sinkkuillallinen
17.30
MasterChef Australia
18.45
MasterChef Australia
20.00
Yksin kotona Suomi
21.00
Vain elämää
23.10
Tulossa: Syke
23.15
Remppa vai muutto
00.15
NCIS Rikostutkijat
01.15
Kadonneen jäljillä
02.15
Liv D: Skandaalista kuuluisaksi
03.10
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.40
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Rantavahdit
09.30
Rantavahdit
10.00
Rantavahdit
10.30
Rantavahdit
11.00
Tulossa: Selviytyjät Suomi
11.05
Australian rajalla
11.35
Australian rajalla
12.05
Australian rajalla
12.35
Australian rajalla
13.05
Tulossa: Selviytyjät Suomi
13.10
Rantavahdit
13.40
Rantavahdit
14.10
Tulossa: Selviytyjät Suomi
14.15
Yllätys yhdessä pöydässä
14.45
Superpesis LIVE: Sotkamon Jymy - Joensuun Maila
18.00
Tulossa: Haluatko miljonääriksi?
18.05
Hyvät ja huonot uutiset
19.00
Amerikan kovimmat keräilijät
20.00
Suomen huutokauppakeisari
21.00
Rillit huurussa
21.30
Rillit huurussa
22.00
Rillit huurussa
22.30
Tulossa: Haluatko miljonääriksi?
22.35
Arman Pohjantähden alla
23.30
Hyvät ja huonot uutiset
00.25
Hyvät ja huonot uutiset
01.20
Rekkakuskit jäällä
02.10
Poliisit 2019
03.10
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.30
Alaska: Viimeinen rintama
04.30
Kullan sukeltajat
06.25
Renovation Realities
07.00
Renovation Realities
07.25
Kultakuume
08.25
Kultakuume
09.20
Kultakuume
10.15
Kultakuume
11.15
Hotellit kuntoon
12.05
Myytinmurtajat
13.00
TV Shop
14.00
Brake Room
14.30
Flying Finn: Ralli SM
15.00
Uljas universumi
15.55
Uskomattomat rakennelmat
17.00
Maanalaiset salaisuudet
18.00
NASAn salaiset kansiot
19.00
Menneisyyden mysteerit
20.00
Wheeler Dealers
21.00
The Visit
IMDb
6.2
23.00
Unfriended
IMDb
5.5
00.40
Wheeler Dealers
01.45
Bitchin' Rides
02.40
Alaska: Viimeinen rintama
03.40
-04.35
Kullan sukeltajat
LIVE
11
03.30
Kissakuiskaaja
04.30
Kakkukuningas
04.55
Hääpukuja kurvikkaille
06.10
Hengenvaarallisesti lihava
06.25
Hääpukuja kurvikkaille
07.00
Hengenvaarallisesti lihava
08.00
Hengenvaarallisesti lihava
08.55
Hengenvaarallisesti lihava
09.50
Hengenvaarallisesti lihava
10.50
Sisarvaimot
11.20
Sisarvaimot
12.15
Sisarvaimot
13.10
Sisarvaimot
14.10
Sisarvaimot
15.10
Sisarvaimoa etsimässä
16.05
Pienten perhe
17.05
Jill & Jessa: Elämä jatkuu
18.05
Jill & Jessa: Elämä jatkuu
19.00
90 Päivää morsiamena: Häiden jälkeen
20.55
90 päivää morsiamena
21.50
Pienten perhe
22.50
Pienten perhe
23.45
Intohimon uhrit
00.45
Hengenvaarallisesti lihava
02.35
Tohtori Paise
03.30
-04.25
Kissakuiskaaja
12
03.40
Australian rajalla
04.05
Australian rajalla
04.25
Australian rajalla
04.50
Australian rajalla
05.15
Villeimmät videot
05.35
Villeimmät videot
06.00
Lystikkäät eläinveikkoset
06.25
Lapin poliisit
06.50
Lapin poliisit
07.10
Lapin poliisit
07.35
Lapin poliisit
07.55
Lapin poliisit
08.20
Himavisa
09.05
Lystikkäät eläinveikkoset
09.30
Lystikkäät eläinveikkoset
09.55
Lystikkäät eläinveikkoset
10.20
Moderni perhe
10.45
Moderni perhe
11.10
Moderni perhe
11.35
Moderni perhe
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Simpsonit
14.30
Simpsonit
15.00
Simpsonit
15.30
Simpsonit
16.00
Huutokaupan metsästäjät
16.30
Huutokaupan metsästäjät
17.00
Huutokaupan metsästäjät
17.30
Huutokaupan metsästäjät
18.00
Huutokaupan metsästäjät
18.30
Varastojen metsästäjät: Iso-Britannia
19.00
Kymppitonni
20.00
Top Gear
21.05
The School of Rock
IMDb
7.1
23.10
CSI: Miami
00.10
CSI: Miami
01.00
CSI: Miami
01.50
CSI: Miami
02.40
CSI: Miami
03.25
-04.10
CSI: Miami
LIVE
13
03.25
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
Kaappaus keittiössä
10.25
Diili Ryan Serhantin tapaan
11.25
Koiralle koti
12.00
Love Island Suomi
13.00
Samassa liemessä
14.00
Huippukokki landella
15.00
First Dates UK
16.00
Diili Ryan Serhantin tapaan
17.00
Ruokaritarit Jamie ja Jimmy
18.00
The Real Housewives of Orange County
19.00
Maajussille morsian
20.00
Ensitreffit alttarilla
21.00
Maria Wern: Unissakävelijä
22.55
The Real Housewives of Orange County
23.55
The Real Housewives of Orange County
00.55
Jane the Virgin
01.45
Jane the Virgin
02.35
Deadly Women - Naistappajat
03.30
-04.27
Yön AVA
LIVE
14
10.05
Race
IMDb
7.1
12.20
Bad Teacher
IMDb
5.6
13.55
Reach Me
IMDb
4.9
15.25
Bandidas
IMDb
5.7
17.00
Millerit
IMDb
7.0
19.05
The American
IMDb
6.3
21.10
Kadonneen paluu
IMDb
4.7
23.00
Oldboy
IMDb
5.8
01.00
Kyttäputki: Blue Bloods
01.45
-02.30
Kyttäputki: Blue Bloods
LIVE
15
03.50
Murder in the Heartland
04.45
Siepatut
05.15
Siepatut
06.10
Viestejä tuonpuoleisesta
07.05
Nuoret äidit
08.00
Tanskanlaivalla 24h
08.25
Tanskanlaivalla 24h
08.55
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
09.50
Detroitin eläinpoliisit
10.50
Eläinlääkärin elämää
11.45
Bad Words
IMDb
6.6
13.25
TV Shop
14.25
Asunnon metsästäjät maailmalla
14.55
Kauneusoperaatio helvetistä
15.50
Apua, mikä tauti!
16.50
Uneton Seattlessa
IMDb
6.8
19.00
Valheellinen nettimaailma
20.00
Oikeuden äärellä
21.00
Murha suurkaupungissa
22.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.00
Pahan äärellä
00.05
Täydellinen murha
01.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
02.05
People Magazine Investigates: Cults
03.00
Louisianan rämemurhat: Jennings 8
03.55
-04.50
Louisianan rämemurhat: Jennings 8
17
20
03.45
Rajasota
04.30
Meret ilman lakeja
05.15
X-sukupolvi
06.00
Huumebisnes Oy
06.40
Saalistajain maa
07.25
Uskomaton eläinlääkäri Pol
08.10
Yukonin kultamaat
08.55
Science of Stupid
09.20
Science of Stupid
09.50
Amazonin kadonneet kaupungit: legendat ovat totta
10.40
Cosmos: kaikki elämästä
11.35
Gordon Ramsayn makuseikkailut
12.30
Lentoturmatutkinta
13.25
Lentoturmatutkinta
14.20
Meret ilman vettä
15.15
Meret ilman vettä
16.10
Meret ilman vettä
17.05
Meret ilman vettä
18.00
Meret ilman vettä
19.00
Hostile Planet
20.00
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
21.00
Meret ilman vettä
22.00
Genovan siltaturma
23.00
Päihdekoukussa
23.55
Rajasota
00.50
Meret ilman vettä
01.45
Genovan siltaturma
02.35
Science of Stupid
03.00
Lentoturmatutkinta
03.45
-04.30
Rajasota
SPONSOROITU
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen näppärin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
The Spanish Princess
,
Yökylässä Maria Veitola
,
Emmerdale
,
Valta
,
Suuri seikkailu
,
Tulossa: Tähdet, tähdet
,
Naked Attraction Norja
,
La Promesa - Salaisuuksien kartano
,
Miehen puolikkaat
,
Gold Rush: Kaivosten pelastajat spesiaali
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti