Blogit
Sanakirja
Tietovisat
Reseptit
Vaihtoautot
Horoskooppi
Viihde
TV-ohjelmat tänään
28
Pe 28.06.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.20
Uutisikkuna
00.40
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.25
Kandit
06.55
Ylen Aamu-tv
09.30
Yliopistollinen eläinsairaala: Sona-koiranpentu ja vaikea päätös
10.00
Sydämen asialla
10.50
Yle Uutiset Uusimaa
10.58
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.06
Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.14
Yle Uutiset Häme
11.22
Yle Uutiset Pirkanmaa
11.30
Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
11.38
Yle Uutiset Itä-Suomi
11.46
Yle Uutiset Pohjanmaa
11.54
Yle Uutiset Pohjois-Suomi
12.02
Yle Uutiset Lappi
12.10
8 minuuttia
12.20
Murdochin murhamysteerit
13.05
Meiltähän tämä käy
IMDb
5.4
14.30
Luontoretkellä: Rautukuume
15.00
Yle Uutiset
15.05
Yle Uutiset selkosuomeksi
15.10
Ylen Aamu-tv: Tänään otsikoissa
15.55
Avara luonto: Tamaani, mestariselviytyjä
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Downton Abbey
18.00
Yle Uutiset
18.12
Yle Uutiset alueeltasi
18.20
8 minuuttia
18.30
Hercule Poirot: Mabellen kahdet kasvot
IMDb
7.8
20.15
Ruotsin salaiset huoneet
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.05
Press - vallan vahtikoirat
22.00
Yle Uutiset
22.04
Urheiluruutu
22.10
Hiljainen todistaja
23.00
Jäljet päättyvät Berliiniin
23.45
Tehdään historiaa
00.10
Uutisikkuna
04.00
-07.15
Uutisikkuna
LIVE
2
01.10
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 28.6.
06.52
Timppa
07.03
Kim ja Kai
07.12
Katinkontti
07.26
Emmi ja Kuru
07.37
Vesihirmut
07.44
Uula ja Kuu
07.58
Jetron matkaan
08.14
Galaxi
08.15
Kapteeni Kari
08.27
Merten syvyyksissä
09.00
Casualty
10.00
Mitä on olla nainen?
10.30
FIFAn jalkapallon naisten MM: kooste
11.30
Uusi päivä
11.58
Uusi päivä
12.26
Uusi päivä
12.54
Uusi päivä
13.30
Cup Iran
13.50
Riistametsällä
14.20
Kulutustavaratarkastajat
15.01
Kehonvartijat
15.30
Mitä vain vuoksesi, lemmikkini
16.00
Kummeli
16.30
Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
17.00
Pikku Kakkonen
18.10
Casualty
19.00
Kummeli
19.27
Kummeli
19.55
Kummeli
20.22
Kummeli
21.05
Hillo
21.30
FIFAn jalkapallon naisten MM: puolivälierä FRA - USA
00.10
FIFAn jalkapallon naisten MM: kooste
01.10
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.30
112
04.20
Duudsonit Amerikassa
04.50
Duudsonit Amerikassa
06.15
Aamusää
06.30
Ostoskanava Tvins.com
06.45
Aamusää
06.55
Huomenta Suomi
09.05
Huomenta Suomi Extra
09.30
Kauniit ja rohkeat
10.00
Emmerdale
10.30
Remonttipiiskuri
11.30
Kodista puutarhaan
12.30
Ostoskanava Tvins.com
13.31
Huomenta Suomi Extra
14.00
Remontilla rahoiksi
15.20
Jamien pikaherkut
15.55
Blue Man Group: Snorkelbone
16.00
Salatut elämät: Pihlajasatu
16.30
Salatut elämät
17.00
Salatut elämät
17.30
Salatut elämät
17.55
Kauniit ja rohkeat
18.25
Emmerdale
19.00
Seitsemän uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Salatut elämät: Pihlajasatu
20.00
Stadi vs. Lande
21.00
Pietarin kapellimestari
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
F1 Extra
22.45
Koston liekki
IMDb
7.7
01.40
Todella upeeta
02.15
Todella upeeta
02.55
-04.20
Kingi
LIVE
4
03.30
Ylpeästi erilaiset
04.30
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Disneyn esikoulu: Leijonakaarti
06.25
Rusty Rivets
06.50
Littlest Pet Shop: Meidän oma maailma
07.05
Disney esittää: Avalorin Elena
07.25
LEGO Star Wars
07.50
LEGO Ninjago: Masters of Spinjitzu
08.10
Heinähattu ja Vilttitossu
08.35
LEGO Star Wars: The Freemaker Adventures
09.00
Neljän tähden talkoot
09.30
Neljän tähden talkoot
10.00
Toisenlaiset teiniäidit Special
10.30
LIVE: Onnenarpa
12.00
LIVE: Tiedä ja Voita
13.55
House Rules Australia
15.25
The Wall Suomi
16.25
Toisenlaiset teiniäidit Special
16.55
Onnenarpa
17.00
Pallon ympäri
18.00
Haluatko miljonääriksi? Junior
19.00
The Voice of Finland
20.00
Hauskat kotivideot
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
The Hateful Eight
IMDb
7.8
00.30
Unlocked
IMDb
6.2
02.30
Kylmäverisesti sinun
03.30
-04.30
Myytinräjäyttäjät
LIVE
5
09.00
Iloa puutarhasta
09.30
Tusina tavaraa Suomesta
10.00
Kulutustavaratarkastajat
10.30
Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
11.00
Efter Nio 2015
12.00
Matkalla Toven kanssa
13.00
Charité
13.50
Kiehtova maailma: Alex Polizzin Espanja
14.35
Saaristo sci-fi
15.00
24 tuntia Euroopassa
16.00
Milanon naisten paratiisi
16.50
Villen keittiö 30 minuutissa
17.25
Edit: Löytääkö Little Jinder ilon?
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
Se pikkuinen Lotta
18.30
Dok: Ingmar Bergmanin muisto
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.45
Ruotsalaisia salaisuuksia
20.00
Rantahotelli
20.45
Salaviinanpolttajat triptyykki
21.00
Tom of Finland
IMDb
6.8
22.55
Perienglantilainen skandaali
23.50
-00.50
Yle Live: Biggest Weekend
LIVE
6
03.25
Vampyyrien sukua
04.20
Vampyyrien sukua
06.30
Chuggington
06.40
Chuggington
06.50
Muumilaakson tarinoita
07.15
Muumilaakson tarinoita
07.40
Paavo Pesusieni
08.05
Nuori Robin Hood
08.20
Alvin ja pikkuoravat
08.30
Supernelikko
08.45
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Fresh Off the Boat
09.30
Faija hoitaa
10.00
Lemmen viemää
11.00
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Emmerdale
12.30
Superior Donuts
13.00
Exiä rannalla
14.00
Love Island Suomi
15.00
Ihmemies MacGyver
16.00
Ulosottomiehet
17.00
Myytinmurtajat
18.00
Simpsonit uusi kausi
18.30
Putous
20.00
Simpsonit
20.30
Simpsonit
21.00
Tappava ase 3
IMDb
6.7
23.20
Ulosottomiehet
00.25
Penn & Teller: Naruta meitä!
01.20
Die Hard 2
IMDb
7.2
03.35
The Guest Book
04.00
-04.20
The Guest Book
LIVE
7
03.55
70's show
04.20
70's show
04.50
Alaskan taivaalla
06.10
Asunnon metsästäjät
06.45
Asunnon metsästäjät
07.15
Alastomat selviytyjät
08.10
Hups, mikä kotivideo!
09.15
TV Shop
10.15
Asunnon metsästäjät
10.45
Asunnon metsästäjät
11.15
Kiinteistöveljekset
12.15
70's show
12.40
70's show
13.10
Alastomat selviytyjät
14.05
Tuurin kyläkauppias ja kesäapulaiset
15.05
Alaskan taivaalla
16.05
Hups, mikä kotivideo!
17.05
70's show
17.40
70's show
18.10
Alaskan taivaalla
19.15
Judy Moody ja kaikkien aikojen kesä
IMDb
4.2
21.00
Paksuna
IMDb
6.9
23.45
Shaun of the Dead
IMDb
7.9
01.35
Kova laki: Erikoisyksikkö
02.30
Tuurin kyläkauppias ja kesäapulaiset
03.25
-04.20
Alastomat selviytyjät
LIVE
8
03.50
Paratiisihotelli Ruotsi
04.45
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Sinkkuillallinen
10.00
Rempalla kaupaksi
11.00
Rempalla kaupaksi
12.00
Tehoneliöt haussa
12.30
Sinkkuillallinen
13.30
Jaksa paremmin
14.00
Naimakaupalla alttarille
15.00
Tanssin superäidit
16.00
Neljät häät Suomi
17.00
Kadonneen jäljillä
18.00
Sinkkuillallinen
19.00
Remppa vai muutto UK
20.00
Napakymppi
21.00
NCIS Rikostutkijat
22.00
Syke
22.30
Syke
23.00
Syke
23.30
Syke
00.00
Kumman kaa
00.30
Kumman kaa
01.05
Sinkkuillallinen
02.05
Paratiisihotelli Ruotsi
03.05
-04.05
Paratiisihotelli Ruotsi
LIVE
9
03.00
Suomen Tulli
04.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Et sä tiedä kuka mä oon?
10.00
Heikoin lenkki
11.00
Leijonan luola Kanada
12.00
Rantavahdit
12.30
Rantavahdit
13.00
Leijonan luola USA
14.00
Et sä tiedä kuka mä oon?
15.00
Australian rajalla
15.30
Australian rajalla
16.05
Australian rajalla
16.35
Pientä pilaa
16.40
Pientä pilaa
16.45
Kuppilat kuntoon, Jyrki Sukula!
17.45
Superpesis LIVE: Joensuun Maila - Sotkamon Jymy
21.00
Rillit huurussa
21.30
Rillit huurussa
22.00
48 tuntia rikoksesta
23.00
Amerikan kovimmat keräilijät
00.00
Hyvät ja huonot uutiset
01.00
Hyvät ja huonot uutiset
02.00
Stand Up!
03.00
Suomen Tulli
04.00
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.30
Erakkoperhe erämaassa
04.25
Bering Sea Gold
06.20
Renovation Realities
06.55
Renovation Realities
07.25
Barnwood Builders
08.15
Remonttikilpailu Teksasissa
09.05
Kultakuume
10.05
Hengenvaarallinen saalis
11.05
Löytöretki tuntemattomaan
12.00
Bobbyn parhaat grilliruoat
12.30
Bobbyn parhaat grilliruoat
13.00
TV Shop
14.00
Bobbyn parhaat grilliruoat
14.30
Bobbyn parhaat grilliruoat
15.00
Hengenvaarallinen saalis
16.00
Kultakuume
17.00
Wheeler Dealers
18.00
Kullan sukeltajat
19.00
Alaska: Viimeinen rintama
20.00
Wheeler Dealers
21.00
The Wolfman
IMDb
5.8
23.05
Hulk
IMDb
5.6
01.45
Fast n' Loud
02.45
Wheeler Dealers
03.40
-04.35
Bitchin' Rides
LIVE
11
03.40
Kakkukuningas: Paras leipuri
04.35
Viestejä tuonpuoleisesta
05.00
Viestejä tuonpuoleisesta
05.25
Kakkukuningas
06.10
Tahdon morsiuspuvun!
06.40
Tahdon morsiuspuvun: Kaasot
07.10
Tahdon morsiuspuvun!
07.40
Tahdon morsiuspuvun!
08.10
90 päivää morsiamena
09.10
1+5 tytärtä
10.05
Sisarvaimot
10.35
Sisarvaimot
11.05
Tahdon morsiuspuvun!
11.35
Tahdon morsiuspuvun!
12.05
Pieni suuri perhe
13.00
90 päivää morsiamena
14.00
Kakkukuningas: Paras leipuri
14.55
Viestejä tuonpuoleisesta
15.25
Viestejä tuonpuoleisesta
15.55
Tahdon morsiuspuvun: Kaasot
16.25
Tahdon morsiuspuvun: Kaasot
16.55
Sisarvaimot
17.55
Kakkukuningas
18.25
Kakkukuningas
19.00
Tahdon morsiuspuvun!
19.30
Tahdon morsiuspuvun!
20.00
Minä olen Jazz
21.00
Sisustajat Nate ja Jeremiah
22.00
Apua! Tyttäreni on raskaana
23.00
Minä olen Jazz
00.00
Jotain lainattua, jotain uutta
00.30
Jotain lainattua, jotain uutta
00.55
Kaunotarmurhat
01.50
Minä olen Jazz
02.45
Sisustajat Nate ja Jeremiah
03.35
-04.30
Kakkukuningas: Paras leipuri
12
03.50
Numb3rs
04.30
CSI: Miami
05.15
Jäljillä
05.35
Villeimmät videot
06.00
Lystikkäät eläinveikkoset
06.20
Lystikkäät eläinveikkoset
06.45
Moderni perhe
07.05
Simpsonit
07.25
Simpsonit
07.50
Moderni perhe
08.10
Lapin poliisit
08.35
Ari ja Kirsi: Kotirempat
09.00
Ari ja Kirsi: Kotirempat
09.30
Lystikkäät eläinveikkoset
10.00
Simpsonit
10.30
Simpsonit
11.00
Family Guy
11.30
Family Guy
12.00
Huutokaupan metsästäjät
12.30
Varastojen metsästäjät
13.00
Autoilun hullut kaupungit
14.00
Lapin poliisit
14.30
Australian rajalla
15.00
Australian rajalla
15.30
Varastojen metsästäjät: Iso-Britannia
16.30
Simpsonit
17.00
Simpsonit
17.30
Family Guy
18.00
Family Guy
18.30
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Numb3rs
21.00
CSI: Miami
22.00
CSI: Miami
23.00
Outcast
23.55
Outcast
01.00
Outcast
02.00
Outcast
02.55
Outcast
03.55
-04.35
Numb3rs
LIVE
13
03.20
Pomo piilossa
04.15
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
07.05
Lemmen viemää
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
New Yorkin luksuslukaalit
11.00
Kenen kotona?
12.00
Jamie Oliverin helpot herkut
12.30
Jamie Oliverin helpot herkut
13.00
Koiralle koti
13.30
The Chefs' Line
14.00
Täydelliset naiset
15.00
Häät sulhasen tapaan USA
16.00
Lemmen viemää
17.00
Jamie Oliverin helpot herkut
17.30
Kenen kotona?
18.25
Remontilla rahoiksi
19.55
Blue Man Group: Giacometti
20.00
The Real Housewives of Beverly Hills
21.00
New York, I Love You
IMDb
6.2
23.10
Frendit
23.40
Frendit
00.10
Frendit
00.40
Sunnuntailounas
01.10
Alastomat treffit USA
01.35
Ensitreffit alttarilla Ruotsi
02.35
Tehtävä: täydellinen hääpuku
03.05
Selviytyjät
04.00
-04.55
New Yorkin luksuslukaalit
LIVE
14
02.35
Vain elämää
10.05
Julkkisselviytyjät
10.50
Neljät häät Kanadassa
11.35
Neljät häät Kanadassa
12.20
Neljät häät USA: Kootut kömmähdykset
13.10
Dancing on Ice UK
14.40
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
15.25
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
16.10
Ihana ökyelämä
17.00
Anthony Bourdain maailmalla
18.00
Anthony Bourdain maailmalla
19.00
Leijonan luola USA
20.00
Leijonan luola USA
21.00
Filth
IMDb
7.1
22.55
Stand Up! - SPESIAALI: Mika Eirtovaara
23.50
Ray Donovan
01.00
Paratiisihotelli Norja
01.45
Paratiisihotelli Norja
02.30
-04.55
Vain elämää
LIVE
15
03.50
Murhaaja kotonani
04.45
Someone You Thought You Knew
06.00
Viestejä tuonpuoleisesta
07.00
Nuoret äidit
07.55
Julkkisten eläintarinat
08.20
Julkkisten eläintarinat
08.50
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
09.50
Phoenixin eläinpoliisit
10.50
Kokkaushaaste junior
11.45
Asunnon metsästäjät
12.15
Caribbean Life
12.45
Giadan kotoisat herkut
13.20
TV Shop
14.20
Giadan kotoisat herkut
14.55
Giadan kotoisat herkut
15.30
Giadan kotoisat herkut
16.00
Makujen maatila
16.30
Makujen maatila
17.00
Bakers vs. Fakers
18.00
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
19.00
Kissakuiskaaja
20.00
Eläinlääkäri maailmalla
21.00
Parinvaihtajat
22.05
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.05
Forgetting Sarah Marshall
IMDb
7.1
01.10
Yksityisetsivä Wolfe
01.45
Yksityisetsivä Wolfe
02.15
Kova laki: Erikoisyksikkö
03.10
Melkein täydellinen rikos
04.00
-04.55
Murha menneisyydestä
17
20
03.45
Alaskan poliisit
04.30
Alamaailma Oy
05.15
Huumebisnes Oy
06.00
Vankilassa ulkomailla
06.45
Tonnikalan saalistajat
07.30
Saari ilman lakeja
08.15
Maailman kovimmat korjaushankkeet
09.00
Autojen ensiapu
09.50
Morgan Freeman: Monet jumalat
10.45
Egyptin kadonneet aarteet
11.35
Dubain lentokenttä
12.30
Uskomaton eläinlääkäri Pol
13.25
Afrikan kuolettava kuningaskunta
14.20
Kivikauden jättien arvoitus
15.15
Rajasota
16.10
Lentoturmatutkinta
17.05
Morgan Freeman: Monet jumalat
18.00
Tonnikalan saalistajat
19.00
Pohjoisen valtatien pelastajat
20.00
Meret ilman vettä
21.00
Parhaat palat: Uskomaton eläinlääkäri Pol
22.00
Buckeye Bottomsin seikkailut
23.00
Vankilassa ulkomailla
23.55
Hetki ennen tuhoa
00.50
Parhaat palat: Uskomaton eläinlääkäri Pol
01.45
Buckeye Bottomsin seikkailut
02.35
Lyödään ällikällä
03.00
Turvatarkastus: Peru
03.45
-04.30
Tabu
SPONSOROITU
Unelmia Italiassa
Ellen ja Jari elävät todeksi pitkäaikaista unelmaansa kakkoskodista Italiassa.
Mun maailma
Arman Alizad käsittelee kysymyksiä nuorten maailmasta ja antaa nuorten vastata itse.
Race Across the World - Suomi
Kuusi kilpailijaa kokee elämänsä seikkailun läpi maan ja meren.
Kolmiodraama
Sinkut valitsevat ulkonäön sijaan kumppaninsa pelkkien viestien perusteella.
MTV Katsomo sisältöjä missä ja milloin vain.
Katso maksutta
Näytä kaikki kanavat
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
La Promesa - Salaisuuksien kartano
,
Suurmestari
,
McDonald & Dodds
,
Roy Grace
,
Kummeli
,
Suuri seikkailu
,
Emmerdale
,
Vapauden kutsu
,
Lemmen viemää
,
Kauniit ja rohkeat
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti