Reseptit
Viihde
Tietovisat
Vaihtoautot
Sanakirja
Blogit
Horoskooppi
TV-ohjelmat tänään
14
Pe 14.06.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.05
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.25
Kandit
06.55
Ylen Aamu-tv
09.30
Egenland
10.00
Sydämen asialla
10.40
8 minuuttia
10.50
Yle Uutiset Uusimaa
10.58
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.06
Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.14
Yle Uutiset Häme
11.22
Yle Uutiset Pirkanmaa
11.30
Yle Uutiset Keski-Suomi ja Etelä-Savo
11.38
Yle Uutiset Itä-Suomi
11.46
Yle Uutiset Pohjanmaa
11.54
Yle Uutiset Pohjois-Suomi
12.02
Yle Uutiset Lappi
12.10
Yle Oddasat
12.15
Oddasat
12.30
8 minuuttia
12.40
Murdochin murhamysteerit
13.25
Rantasalmen sulttaani
IMDb
3.5
14.45
Arkistokuvia: Ajan kuvastin 51
15.00
Yle Uutiset
15.05
Yle Uutiset selkosuomeksi
15.10
Ylen Aamu-tv: Tänään otsikoissa
15.50
Avara luonto: Pedoista suurimmat
16.45
Yle Oddasat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Downton Abbey
18.00
Yle Uutiset
18.12
Yle Uutiset alueeltasi
18.20
8 minuuttia
18.30
Hercule Poirot: Aikataulukon arvoitus
IMDb
8.5
20.15
Ruotsin salaiset huoneet
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.05
Press - vallan vahtikoirat
22.00
Yle Uutiset
22.04
Urheiluruutu
22.10
Hiljainen todistaja
23.00
Oddasat
23.15
Jäljet päättyvät Berliiniin
00.00
Tehdään historiaa
00.25
Uutisikkuna
04.00
-07.15
Uutisikkuna
LIVE
2
00.55
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 14.6.
06.52
Timppa
07.02
Kim ja Kai
07.11
Katinkontti
07.26
Emmi ja Kuru
07.37
Vesihirmut
07.45
Uula ja Kuu
07.58
Jetron matkaan
08.13
Galaxi
08.14
Kapteeni Kari
08.26
Merten syvyyksissä
09.00
Casualty
09.50
Kulutustavaratarkastajat
10.30
FIFAn jalkapallon naisten MM: kooste
11.30
Uusi päivä
11.57
Uusi päivä
12.26
Uusi päivä
12.53
Uusi päivä
13.25
Riistametsällä
13.55
Eläinten ystävät
14.10
Mitä vain vuoksesi, lemmikkini
14.40
Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
15.10
Au pairit Havaijilla
15.40
FIFAn jalkapallon naisten MM: JPN - SCO
18.10
Casualty
19.00
Yliopistollinen eläinsairaala: Whippetin puudutus pitkittyy
19.30
Kuinka nainen pokataan?
20.30
Hillo
21.00
Rallin MM: Sardinia, päiväkooste
21.30
Sportliv
21.40
FIFAn jalkapallon naisten MM: ENG - ARG
00.05
FIFAn jalkapallon naisten MM: kooste
01.05
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.10
112
04.05
Antti Holma ja maastamuuttajat
05.00
Duudsonit
06.00
Ostoskanava Tvins.com
06.15
Aamusää
06.25
Huomenta Suomi
09.10
Huomenta Suomi Extra
09.36
Kauniit ja rohkeat
10.00
Emmerdale
10.30
Kodista puutarhaan
11.30
Unelmarempat
12.30
Ostoskanava Tvins.com
13.31
Huomenta Suomi Extra
14.00
Remontilla rahoiksi
15.25
Jamien pikaherkut
16.00
Supernanny Suomi
17.00
Salatut elämät
17.30
Kauniit ja rohkeat
18.00
Emmerdale
18.30
Mitä tänään syötäisiin? Perjantai
19.00
Seitsemän uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Älä jäädy
20.00
Stadi vs. Lande
21.00
Pietarin kapellimestari
22.00
Kymmenen uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Speed - kuoleman kyydissä
IMDb
7.2
00.55
Todella upeeta
01.35
Todella upeeta
02.10
Kingi
03.45
-04.30
112
LIVE
4
03.55
Ylpeästi erilaiset
04.55
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Disneyn esikoulu: Leijonakaarti
06.25
Rusty Rivets
06.50
Littlest Pet Shop: Meidän oma maailma
07.05
Disney esittää: Kaksin karkuteillä: TV-sarja
07.25
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07.40
LEGO Friends: Tyttöjen tärkeä tehtävä
07.50
LEGO Ninjago: Masters of Spinjitzu
08.10
Disney esittää: DuckTales
08.35
Disney esittää: Avalorin Elena
09.00
Haluatko miljonääriksi? Junior
10.00
Neljän tähden talkoot
10.30
Neljän tähden talkoot
11.00
LIVE: Onnenarpa
12.00
LIVE: Tiedä ja Voita
13.55
The Wall Suomi
14.55
Tähän aikaan ensi vuonna
15.55
Toisenlaiset teiniäidit Special
16.25
Onnenarpa
16.30
Pallon ympäri
17.30
Haluatko miljonääriksi? Junior
18.30
The Voice of Finland
19.55
Suomipop Festivaali: Tunnelmia vuodelta 2018
20.00
Hauskat kotivideot
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Yön ritari
IMDb
9.0
00.05
Pay the Ghost
IMDb
5.2
02.05
Kylmäverisesti sinun
03.05
-04.05
Myytinräjäyttäjät
LIVE
5
09.00
Iloa puutarhasta
09.30
Tusina tavaraa Suomesta
10.00
Kulutustavaratarkastajat
10.30
Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
11.00
Efter Nio 2015
12.00
Pariisi juhlii 2018
13.40
Charité
14.30
Valtakunnat
14.50
Historia: Villi länsi
15.35
Villen keittiö 30 minuutissa
16.05
Milanon naisten paratiisi
16.55
Pikku Kakkonen
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Dok: Viimeinen päivä saaristossa
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
20.00
Päivät joina kukat kukkivat
21.00
Coherence
IMDb
7.2
22.25
Yle Live: Big Weekend 2017
23.25
-01.07
Kuvantekijät
IMDb
6.9
LIVE
6
03.25
Vampyyrien sukua
04.20
Vampyyrien sukua
06.30
Chuggington
06.40
Chuggington
06.50
Muumilaakson tarinoita
07.15
Muumilaakson tarinoita
07.40
Paavo Pesusieni
08.00
Nuori Robin Hood
08.15
Alvin ja pikkuoravat
08.25
Supernelikko
08.41
Tilt Esports
08.45
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Fresh Off the Boat
09.30
Poikamiesboksi
10.00
Lemmen viemää
11.00
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Emmerdale
12.30
Salatut elämät
13.00
RuPaul's Drag Race: All Stars
14.00
Love Island Suomi
15.00
Ihmemies MacGyver
16.00
Ulosottomiehet
17.00
Teknavi
17.30
Teknavi
18.00
Simpsonit uusi kausi
18.30
Putous
20.00
Simpsonit
20.30
Simpsonit
21.00
Tappava ase
IMDb
7.6
23.15
Ulosottomiehet
00.15
Penn & Teller: Naruta meitä!
01.10
Training Day
IMDb
7.7
03.40
-04.35
Sääntö-Suomi
LIVE
7
03.45
Alastomat selviytyjät
04.45
Kadonneet
06.00
Asunnon metsästäjät
06.30
Kiinteistöveljekset
07.30
Kokkaushaaste
08.25
Asunnon metsästäjät
08.55
TV Shop
09.55
Asunnon metsästäjät
10.30
Kiinteistöveljekset
11.30
Kadonneet
12.25
Alastomat selviytyjät
13.30
Alaskan rajamailla
14.30
70's show
15.00
70's show
15.35
Kadonneet
16.35
Alaskan rajamailla
17.35
70's show
18.05
70's show
18.40
Patch Adams
IMDb
6.8
21.00
The Gunman
IMDb
5.8
23.25
Apollo 13
IMDb
7.7
02.10
Kova laki: Erikoisyksikkö
03.10
-04.10
Tuurin kyläkauppias
LIVE
8
03.50
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Sinkkuillallinen
10.00
Rempalla kaupaksi
11.00
Rempalla kaupaksi
12.00
Tehoneliöt haussa
12.30
Sinkkuillallinen
13.30
Jaksa paremmin
14.00
Naimakaupalla alttarille
15.00
Tanssin superäidit
15.55
Tammerfest: Tunnelmia vuodelta 2018
16.00
Neljät häät Suomi
17.00
Kadonneen jäljillä
18.00
Sinkkuillallinen
19.00
Remppa vai muutto UK
20.00
Napakymppi
21.00
NCIS Rikostutkijat
22.00
Syke
22.30
Syke
23.00
Syke
23.30
Syke
00.00
Suomipop Festivaali: Tunnelmia vuodelta 2018
00.05
Kumman kaa
00.35
Kumman kaa
01.10
Sinkkuillallinen
02.05
Tammerfest: Tunnelmia vuodelta 2018
02.10
Paratiisihotelli Ruotsi
03.05
Paratiisihotelli Ruotsi
04.00
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.30
Suomen Tulli
04.00
Poliisit - kotihälytys
04.59
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Et sä tiedä kuka mä oon?
10.00
Heikoin lenkki
11.00
Leijonan luola Kanada
12.00
Ride with Norman Reedus
13.00
Leijonan luola USA
14.00
Et sä tiedä kuka mä oon?
15.00
Australian rajalla
15.30
Australian rajalla
16.00
Entisöintipaja
17.00
Kuppilat kuntoon, Jyrki Sukula!
18.00
Hyvät ja huonot uutiset
19.00
JIM D: Tuhoisat lentoturmat
20.00
Poliisit 10 vuotta
20.30
Poliisit 10 vuotta
21.00
Rillit huurussa
21.30
Rillit huurussa
22.00
48 tuntia rikoksesta
23.00
Amerikan kovimmat keräilijät
00.00
Hyvät ja huonot uutiset
01.00
Hyvät ja huonot uutiset
02.00
Poliisit 10 vuotta
02.30
Poliisit 10 vuotta
03.00
Suomen Tulli
03.30
Suomen Tulli
04.00
-04.59
Poliisit - kotihälytys
LIVE
10
03.30
Wheeler Dealers
04.25
Beyond Bitchin' Rides
06.30
Renovation Realities
07.05
Renovation Realities
07.35
Barnwood Builders
08.25
Remonttikilpailu Teksasissa
09.20
Kultakuume
10.15
Hengenvaarallinen saalis
11.20
Löytöretki tuntemattomaan
12.10
Arvokaman etsijät
13.10
TV Shop
14.10
Wheeler Dealers
15.10
Hengenvaarallinen saalis
16.05
How to Build... Everything
16.40
Kultakuume
18.00
Kullan sukeltajat
19.00
Alaska: Viimeinen rintama
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Resident Evil: Afterlife
IMDb
5.9
22.50
Ride Along
IMDb
6.2
00.45
Maistissa maailmalla
01.40
Fast n' Loud
02.40
Wheeler Dealers
03.35
-04.35
Beyond Bitchin' Rides
LIVE
11
02.10
OutDaughtered
04.05
Kakkukuningas: Paras leipuri
05.05
Viestejä tuonpuoleisesta
05.30
Kakkukuningas
06.05
Tahdon morsiuspuvun: Kaasot
06.40
Tahdon morsiuspuvun!
07.15
Tahdon morsiuspuvun!
07.45
90 päivää morsiamena
08.45
OutDaughtered
10.40
Tahdon morsiuspuvun!
11.15
Tahdon morsiuspuvun!
11.50
Pieni suuri perhe
12.50
90 päivää morsiamena
13.50
Kakkukuningas: Paras leipuri
14.50
Viestejä tuonpuoleisesta
15.50
Tahdon morsiuspuvun: Kaasot
16.20
Tahdon morsiuspuvun: Kaasot
16.55
Sisarvaimot
17.55
Kakkukuningas
18.30
Kakkukuningas
19.00
Tahdon morsiuspuvun!
19.30
Tahdon morsiuspuvun!
20.00
Minä olen Jazz
21.00
Upea lihava elämäni
22.05
Apua, tyttäreni on raskaana
00.05
Minä olen Jazz
01.05
Intohimon uhrit
02.10
Minä olen Jazz
03.10
-04.10
Upea lihava elämäni
12
02.45
Vihollisen keskellä
IMDb
6.4
04.35
CSI: Miami
05.15
Australian rajalla
05.40
Australian rajalla
06.00
Lystikkäät eläinveikkoset
06.20
Lystikkäät eläinveikkoset
06.45
Moderni perhe
07.05
Simpsonit
07.25
Simpsonit
07.50
Moderni perhe
08.10
Lapin poliisit
08.35
Ari ja Kirsi: Kotirempat
09.00
Ari ja Kirsi: Kotirempat
09.30
Lystikkäät eläinveikkoset
10.00
Simpsonit
10.30
Simpsonit
11.00
Family Guy
11.30
Family Guy
12.00
Huutokaupan metsästäjät
12.30
Varastojen metsästäjät
13.00
Autoilun hullut kaupungit
14.00
Lapin poliisit
14.30
Australian rajalla
15.00
Australian rajalla
15.30
Varastojen metsästäjät: Iso-Britannia
16.30
Simpsonit
17.00
Simpsonit
17.30
Family Guy
18.00
Family Guy
18.30
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
112 Hätäkeskus
21.00
CSI: Miami
22.00
CSI: Miami
23.00
Outcast
00.00
Outcast
01.00
Outcast
02.00
Outcast
02.55
Outcast
03.45
-04.25
Numb3rs
LIVE
13
03.55
Remontilla rahoiksi
05.00
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
07.05
Lemmen viemää
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
RuPaul's Drag Race: All Stars
11.00
Supernanny Suomi
12.00
Jamie Oliverin helpot herkut
12.30
Jamie Oliverin helpot herkut
13.00
Koiralle koti
13.30
The Chefs' Line
14.00
Täydelliset naiset
15.00
Häät sulhasen tapaan USA
16.00
Lemmen viemää
16.55
Miten susta tuli noin rikas? UK
17.40
Supernanny Suomi
18.40
Remontilla rahoiksi
20.00
The Real Housewives of Beverly Hills
21.00
Sex and the City: Sinkkuelämää
IMDb
5.7
00.00
Frendit
00.30
Frendit
01.00
Frendit
01.30
Sunnuntailounas
02.00
Kardashianit
02.55
Kardashianit
03.55
-05.00
Remontilla rahoiksi
LIVE
14
09.10
Junior MasterChef Suomi
09.55
Häät sulhasen tapaan
10.45
Häät sulhasen tapaan
11.35
Neljät häät Kanadassa
12.20
Neljät häät Kanadassa
13.05
Dancing on Ice UK
14.40
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
15.25
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
16.10
Maailman övereimmät ehtoollisasut
17.00
Anthony Bourdain maailmalla
18.00
Anthony Bourdain maailmalla
19.00
Leijonan luola USA
20.00
Leijonan luola USA
21.00
Näin ystävien kesken
IMDb
6.2
23.10
Ray Donovan
00.25
Amerikan rajavartijat
00.55
Himos Juhannus: Tunnelmia vuodelta 2018
01.00
Stand Up!
01.45
Paratiisihotelli Norja
02.30
-03.15
Paratiisihotelli Norja
LIVE
15
03.00
Murhaaja kotonani
04.05
Someone You Thought You Knew
05.05
Tiny House, Big Living
06.05
Viestejä tuonpuoleisesta
07.05
Nuoret äidit
08.05
Kaikki koirista: rotuopas
08.35
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
09.40
Phoenixin eläinpoliisit
10.40
Kokkaushaaste junior
11.40
Asunnon metsästäjät
12.10
Caribbean Life
12.40
Tiny House, Big Living
13.15
TV Shop
14.15
Tiny House, Big Living
14.50
Tahdon morsiuspuvun!
15.20
Tahdon morsiuspuvun!
15.55
90 päivää morsiamena
16.55
Remonttipainajainen VIP
17.55
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
19.00
Kissakuiskaaja
20.00
Eläinlääkäri maailmalla
21.00
Koukussa kehonmuokkaukseen
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.00
Sisters
IMDb
6.0
01.20
Täydellinen murha
02.25
Melkein täydellinen rikos
03.20
-04.25
Murha menneisyydestä
17
20
03.45
Alaskan poliisit
04.30
Inside: Kokaiinisodat
05.15
Huumebisnes Oy
06.00
Vankilassa ulkomailla
06.45
Tonnikalan saalistajat
07.30
Saari ilman lakeja
08.15
Maailman kovimmat korjaushankkeet
09.00
Autojen ensiapu
09.50
Morgan Freeman: Monet jumalat
10.45
Muinaisen maailman arkkitehdit
11.35
Vaarallisen valtatien pelastajat
12.30
Uskomaton eläinlääkäri Pol
13.25
Afrikan kuolettavimmat
14.20
Aleksanteri Suuren kadonnut hauta
15.15
Rajasota
16.10
Lentoturmatutkinta
17.05
Saari ilman lakeja
18.00
Tonnikalan saalistajat
19.00
Pohjoisen valtatien pelastajat
20.00
Meret ilman vettä: Kohti syvyyksiä
21.00
Parhaat palat: Uskomaton eläinlääkäri Pol
22.00
Buckeye Bottomsin seikkailut
23.00
Vankilassa ulkomailla
23.55
Hetki ennen tuhoa
00.50
Parhaat palat: Uskomaton eläinlääkäri Pol
01.45
Buckeye Bottomsin seikkailut
02.35
Lyödään ällikällä
03.00
Turvatarkastus: Peru
03.45
-04.30
Tabu
SPONSOROITU
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Valta
,
Taivaan tulet
,
SuomiLOVE
,
Chelsean etsivä
,
Emmerdale
,
Mahdoton tapaus
,
Elävä arkisto: Eilispäivän iskelmä
,
Kauniit ja rohkeat
,
Lähiöbotox: African Metal Tour
,
Salatut elämät
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti