Vaihtoautot
Blogit
Sanakirja
Reseptit
Viihde
Tietovisat
Horoskooppi
TV-ohjelmat tänään
28
Su 28.04.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.30
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
07.20
Luontoretkellä: Sopeutuminen
08.00
Yle Uutiset
08.05
Avara luonto: Ihmeellinen Tasmania
09.00
Yle Uutiset
09.05
Flinkkilä & Tastula
09.55
Yle Uutiset
10.00
Jumalanpalvelus
11.00
Yle Uutiset
11.05
Yle uutiset Viikko viitottuna
11.15
Kansan liike: Mikä autoiluissa maksaa?
12.00
Valontuojat
13.08
Melkein totta
13.30
Uhrit
14.30
Sannikka & Ukkola: Mitä tekee pudonnut, mitä haluaa uusi kansanedustaja?
15.00
Yle Uutiset
15.05
Perjantai
15.50
The Musketeers
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Bletchleyn nelikko
18.00
Yle Uutiset
18.10
Urheiluruutu
18.15
Luontohetki: Maa, tarunhohtoinen planeetta
18.45
Arto Nyberg
19.30
Suden hetki
20.30
Yle Uutiset
20.45
Urheiluruutu
21.05
Invisible Heroes
21.55
Yle Uutiset
22.00
Urheiluruutu
22.05
Soturi
22.55
Ulkolinja: Kreml vs. nuoriso
23.50
Ykkösaamu
00.30
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
00.25
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 28.4.
06.53
Sasu
07.04
Olivia
07.26
Ruskea pikkukarhu
07.33
Killen kimppakyyti
07.45
Oktonautit
07.58
Enni ja Roi
08.10
Ryhmä Hau
08.35
Jarin ja Karin kesäloma
08.45
Pii ja Poju
08.59
Galaxi
09.01
Näin meillä
09.12
Ville ja Lousku vauhdissa
09.23
Villien Toiveiden Virasto
09.38
Belle ja Sebastian
09.51
Skede!
10.00
Muumilaakso
10.25
Uusi päivä
10.53
Uusi päivä
11.21
Uusi päivä
11.49
Uusi päivä
12.20
Kioski Show
12.45
Käsipallon SM : Naisten 1. loppuottelu
15.00
Rallin MM: Argentiina, ek 16 - live
16.00
Sportliv
16.10
YleXPop 2018 : Mikael Gabriel
17.10
Villi kortti
18.00
Rallin MM: Argentiina, Power Stage
19.30
Sohvaperunat
20.20
Sportliv
20.30
Jääkiekon U18 MM: loppuottelu
23.15
Rallin MM: Argentiina, päiväkooste
23.45
Mitä mietit, Ronja Salmi?
00.15
Silicon Valley
00.45
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.25
Bumtsibum
04.50
Taikuuden tuolla puolen
07.00
Ostoskanava Tvins.com
08.00
Puuha-Pete
08.10
Puuha-Pete
08.25
Muumilaakson tarinoita
08.45
Muumilaakson tarinoita
09.10
Legendat
09.35
Paavo Pesusieni
10.00
Koiralle koti
10.30
Koiralle koti
11.00
Kotoisa
12.00
Kenen kotona?
13.00
Supernanny Suomi
14.00
Formula 1 Ennakkotunnelmat
14.30
Teknavi
15.00
Pitääkö olla huolissaan?
16.00
Onnela
16.30
Rimakauhua ja rakkautta
17.25
Putous
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Tulosruutu
19.20
F1 Extra
19.30
Gladiaattorit
21.00
Jahti
22.00
Kymmenen uutiset
22.15
Viikon sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Studio
23.35
Formula 1 kooste: Azerbaidzhanin osakilpailu
00.35
Uutisvuoto
01.30
Rouva Ministeri
02.25
Rizzoli & Isles
03.20
-04.25
Billions
LIVE
4
03.55
Panttilainaamo
04.25
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Rusty Rivets
06.25
Littlest Pet Shop: Meidän oma maailma
06.40
Disneyn esikoulu: Leijonakaarti
07.05
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
07.30
K3
07.45
LEGO Friends
08.10
Disney esittää: DuckTales
08.35
Peukaloisen uudet retket
08.50
HS Lasten uutiset
09.00
Mitä lapsesi tekisi?
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Asuntokaupat sokkona
11.30
Ozzy
IMDb
5.2
13.20
Pientä pilaa
13.30
Neljän tähden talkoot
14.00
The Wall Suomi
15.00
Gordon Ramsay: Kuppilat kuntoon 24 tunnissa
16.00
Näin tehtiin Valmentaja -elokuva
17.00
Napakymppi
18.00
Huvila & Huussi
19.00
Haluatko miljonääriksi?
20.00
Selviytyjät Suomi
21.30
Selviytyjät Suomi Extra
22.00
Keno ja Synttärit
22.05
Star Wars: The Force Awakens
IMDb
8.0
00.50
Suomen huutokauppakeisari Epsanjassa
01.50
-04.15
Nightcrawler
IMDb
7.9
LIVE
5
08.00
Minä, Hugo Käld
08.01
Minä, Hugo Käld
08.07
Hevostila Mistral
08.30
BUU-klubben
09.00
Zorro the chronicles
09.21
Kamppailu
09.29
ZombieLars
09.44
Helium
10.00
Petra saa vauvan
10.30
Kaikkea kaupan
11.00
Matematiikan taikaa
11.15
Vettä sakeampaa
12.00
Rouva Hyde
IMDb
5.4
13.35
Elvis ja tyttö Wienistä
14.35
Netrebko ja Hvorostovski
16.20
RSO Musiikkitalossa
17.25
Strömsö
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Dok: Nyt riittää! #dammenbrister #metoo
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.48
Sportliv
20.00
Daniel Olin
20.30
Egenland
21.00
Petos
22.00
Girl in return
22.55
-23.55
Dagny - jos jään istumaan, kuolen
LIVE
6
02.40
Telia Esports Series
04.40
Myytinmurtajat
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Jahti
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Middle
11.30
Simpsonit
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Arthur ja kaksi maailmaa
IMDb
5.5
16.00
Gladiaattorit
17.30
Top Gear
18.30
UEFA Champions League -makasiini
19.00
Aaveiden jäljillä
20.00
Sub.doc: Maailman isoin poika
21.00
Rita Hayworth - avain pakoon
IMDb
9.3
23.55
Salvation
00.50
Salvation
01.45
Tilt Esports
01.50
112
02.45
Scorpion
03.40
-04.35
Scorpion
LIVE
7
03.35
Asunnon metsästäjät
04.05
Asunnon metsästäjät
04.35
Kokkaushaaste
06.15
Asunnon metsästäjät
06.30
Asunnon metsästäjät
07.05
Kiinteistöveljekset
08.05
Alastomat selviytyjät
09.05
Asunnon metsästäjät
09.35
TV Shop
10.35
Asunnon metsästäjät
11.15
Alastomat selviytyjät
12.10
Alaskan erakot
13.10
Myyntimies Jethro matkoilla
14.05
Our Wild Life
15.00
Jumanji
IMDb
7.0
17.00
Lapin Sampo ja kauppiaan rouva
18.00
Kokovartalomies
18.30
Jääkiekkoa: Liigaviikko
19.00
Onnenpyörä
20.00
Tuurin kyläkauppias ja kesäapulaiset
21.00
Tanskalainen tyttö
IMDb
7.1
23.25
Kova laki: Erikoisyksikkö
00.30
Onnenpyörä
01.25
Ride Along
IMDb
6.2
03.25
-04.20
Myyntimies Jethro matkoilla
LIVE
8
03.35
Remppa vai muutto
04.35
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Rempalla kaupaksi
10.05
Rempalla kaupaksi
11.05
Australian Huippumalli haussa
12.10
Maailman övereimmät ehtoollisasut
13.10
Sinkkuillallinen
14.10
Sinkkuillallinen
15.10
Toisenlaiset teiniäidit Special
15.40
House Rules Australia
16.50
House Rules Australia
18.00
Kadonneen jäljillä
19.00
Greyn anatomia
20.00
Huvila & Huussi
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Vain elämää
22.30
Vieraissa
23.30
WAGS
00.30
Maailman övereimmät ehtoollisasut
01.30
Liv D: Murhasta kuuluisaksi
02.30
Rempalla kaupaksi
03.30
-04.30
Rempalla kaupaksi
LIVE
9
03.30
Suomen huutokauppakeisari
04.30
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Kauppaneuvos Jethro
09.55
Suomen huutokauppakeisari esittää: Markku hoitaa
10.55
Suomen huutokauppakeisari esittää: Markku hoitaa
11.50
Rakkaudesta lajiin
12.20
Amerikan huikeimmat keksinnöt
12.50
Amerikan huikeimmat keksinnöt
13.20
Amerikan huikeimmat keksinnöt
13.45
Amerikan huikeimmat keksinnöt
14.15
Amerikan huikeimmat keksinnöt
15.10
Amerikan Gladiaattorit
16.05
Amerikan Gladiaattorit
17.00
Kummeli esittää: Kontio & Parmas
18.00
Hyvät ja huonot uutiset
19.00
Gordon Ramsay: Kuppilat kuntoon 24 tunnissa
20.00
Suomen huutokauppakeisari Epsanjassa
21.00
Rillit huurussa
21.30
Rillit huurussa
22.00
Rillit huurussa
22.30
Poliisit 2019
23.30
Arman ja Suomen rikosmysteerit
00.30
Stand Up!
01.30
Suomen huutokauppakeisari esittää: Markku hoitaa
02.30
Suomen huutokauppakeisari esittää: Markku hoitaa
03.30
-04.30
48 tuntia rikoksesta
LIVE
10
03.05
Bitchin' Rides
04.00
Alaska: Viimeinen rintama
04.55
Kullan sukeltajat
06.00
Ruokamatkalla USA:ssa
06.10
Ruokamatkalla USA:ssa
06.40
Ruokamatkalla USA:ssa
07.10
Ruokamatkalla USA:ssa
07.40
Ruokamatkalla USA:ssa
08.10
Remonttikilpailu Teksasissa
09.05
Kultakuume
10.05
Hengenvaarallinen saalis
11.00
Ed Stafford: Matka tuntemattomaan
12.00
Tiedejekut
12.30
Tiedejekut
13.00
TV Shop
14.00
Morgan Freeman ja kosmoksen arvoitukset
15.00
Elämää Tsernobylin jälkeen
16.00
Menneisyyden mysteerit
17.00
NASAn salaiset kansiot
18.00
Amerikan rajavartijat: Meksiko
19.00
Aaron Kaufmanin kaarat
20.00
Wheeler Dealers
21.00
The Book of Eli
IMDb
6.8
23.15
Maistissa maailmalla
00.10
Fast n' Loud: Hauskat videot
01.05
Wheeler Dealers
02.05
Bitchin' Rides
03.05
Alaska: Viimeinen rintama
04.00
-04.55
Kullan sukeltajat
LIVE
11
03.00
Apua! Tyttäreni on raskaana
04.00
Buying Alaska
04.35
Kissakuiskaaja
06.10
Tahdon morsiuspuvun!
06.45
Kissakuiskaaja
07.45
90 päivää morsiamena
08.50
90 päivää morsiamena
09.45
Unelmien hääpuvut
10.20
Unelmien hääpuvut
10.50
Unelmien hääpuvut
11.25
Unelmien hääpuvut
11.55
Unelmien hääpuvut
12.25
Jotain lainattua, jotain uutta
13.00
Jotain lainattua, jotain uutta
13.30
Jotain lainattua, jotain uutta
14.05
Jotain lainattua, jotain uutta
14.35
Jotain lainattua, jotain uutta
15.05
Kokkaushaaste junior
16.05
Kokkaushaaste junior
17.00
Kokkaushaaste junior
18.00
Kokkaushaaste junior
18.55
Kakkukuningas: Kaksintaisto
20.00
Kakkukuningas: Kaksintaisto
21.00
Sisarvaimot
22.55
Apua, mikä tauti!
23.55
Tuhatkiloinen perhe
00.55
Intohimon uhrit
02.00
Apua, mikä tauti!
03.00
Apua, mikä tauti!
04.00
-05.00
Kissakuiskaaja
12
06.05
Villeimmät videot
03.35
Family Guy
04.00
Family Guy
04.25
Australian rajalla
04.50
Australian rajalla
05.10
Australian rajalla
05.35
Australian rajalla
06.00
Lystikkäät eläinveikkoset
06.20
Lapin poliisit
06.45
Lapin poliisit
07.05
Lapin poliisit
07.30
Lapin poliisit
07.55
Lapin poliisit
08.15
Alanyan matkaoppaat
09.00
Moderni perhe
09.30
Moderni perhe
10.00
Lystikkäät eläinveikkoset
10.30
Lystikkäät eläinveikkoset
11.00
Lystikkäät eläinveikkoset
11.30
Lystikkäät eläinveikkoset
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Simpsonit
14.30
Simpsonit
15.00
Simpsonit
15.30
Simpsonit
16.00
Varastojen metsästäjät: Iso-Britannia
16.30
Huutokaupan metsästäjät: Teksas
17.00
Huutokaupan metsästäjät: Teksas
17.30
Huutokaupan metsästäjät: Teksas
18.00
Huutokaupan metsästäjät Suomi
18.30
Huutokaupan metsästäjät Suomi
19.00
Kymppitonni
20.00
Top Gear
21.05
Vettä elefanteille
IMDb
6.9
23.25
CSI: Miami
00.20
CSI: Miami
01.20
CSI: Miami
02.15
Proven Innocent
03.10
9-1-1
03.55
-04.20
Australian rajalla
LIVE
13
03.15
Body Fixers
04.10
Sinkkuelämää
04.50
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.25
Ostoskanava Tvins.com
09.25
Jamien pikaherkut
10.05
Koiralle koti
10.30
Younger
11.00
Younger
11.30
Fitistä fätiksi ja takaisin
12.30
Arvostele mun illallinen Ruotsi
13.00
Kenen kotona?
14.00
Gok Wan: Kekseliäät kierrättäjät
15.00
The Real Housewives of New Jersey
16.00
The Real Housewives of New Jersey
17.00
Los Angelesin luksuslukaalit
18.00
Crazy Ex-Girlfriend
19.00
Supernanny Suomi
20.00
Kardashianit
21.00
The Counselor
IMDb
5.4
23.30
Empire
00.30
The Real Housewives of New Jersey
01.25
The Real Housewives of New Jersey
02.25
Sinkkuelämää
03.15
Arvostele mun illallinen Ruotsi
03.50
-06.00
Yön AVA
LIVE
14
03.40
Paratiisihotelli Tanska
10.00
Step Up: Revolution
IMDb
6.4
11.40
A Story of Love
IMDb
6.3
13.40
Rautarouva
IMDb
6.4
15.25
Hours
IMDb
6.4
17.00
Kolme muskettisoturia
IMDb
6.3
19.05
The Way Back
IMDb
7.3
21.35
Scary Movie 5
IMDb
3.5
23.20
Kielletty kiintymys
IMDb
5.7
01.00
Matkalla kiven sisään
01.45
Matkalla kiven sisään
02.30
Paratiisihotelli Tanska
03.05
Paratiisihotelli Tanska
03.40
-04.15
Paratiisihotelli Tanska
LIVE
15
03.20
Salaisuus haudan takaa
04.20
Aikuisviihdettä Miamissa
06.15
Nuoret äidit
06.25
Nuoret äidit
06.55
Nuoret äidit
07.25
Kate +8
08.25
Koirat kilpasilla 2019
09.25
Tähdet ja pelastetut lemmikit
10.25
Eläinten auttaja
11.25
Sokkotreffit
IMDb
5.7
13.20
TV Shop
14.20
Mimmien tatuointistudio
15.25
Tahdon unelmahäät
16.25
Kiinteistöhuutokauppa
16.55
Lottovoittajan unelmakoti
17.25
Hätäpuhelut hölmölästä
18.00
Apua, mikä tauti!
19.00
Valheellinen nettimaailma
20.00
Pahan verkosto
21.00
Poliisien matkassa
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.00
Pahan äärellä
00.00
Murhaaja kotonani
01.00
Tappavat synnit
02.00
Verisukulaisia
03.00
People Magazine Investigates
04.00
-04.59
Tappava houkutus
17
20
03.40
Rajasota
04.25
Veriset tarinat
05.10
Vankilassa ulkomailla
06.00
Huumebisnes Oy
06.45
Syntynyt Afrikassa
07.30
Uskomaton eläinlääkäri Pol
08.15
Yukonin kultamaat
09.00
Kiina lintuperspektiivistä
09.45
Aivopelit
10.40
Ihmeellinen planeetta Maa
11.35
Vuosikymmenet uudestaan
12.00
Vuosikymmenet uudestaan
12.30
Lentoturmatutkinta
13.25
Lentoturmatutkinta
14.20
Syntynyt Afrikassa
15.15
Syntynyt Afrikassa
16.10
Syntynyt Afrikassa
17.05
Viimeiset eläimet
19.00
Meret ilman vettä
20.00
Lentoturmatutkinta erikoisraportti
21.00
Hostile Planet
22.00
Morgan Freeman: Monet jumalat
23.00
Salattu Pohjois-Korea
23.55
Teksasin kuolemaantuomitut
00.50
Hostile Planet
01.45
Morgan Freeman: Monet jumalat
02.40
Kokeile tai kuole
03.05
Lentoturmatutkinta
03.50
-04.30
Likaiset rikkaudet
SPONSOROITU
Mun maailma
Arman Alizad käsittelee kysymyksiä nuorten maailmasta ja antaa nuorten vastata itse.
Race Across the World - Suomi
Kuusi kilpailijaa kokee elämänsä seikkailun läpi maan ja meren.
Unelmia Italiassa
Ellen ja Jari elävät todeksi pitkäaikaista unelmaansa kakkoskodista Italiassa.
Kolmiodraama
Sinkut valitsevat ulkonäön sijaan kumppaninsa pelkkien viestien perusteella.
MTV Katsomo sisältöjä missä ja milloin vain.
Katso maksutta
Näytä kaikki kanavat
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Lemmen viemää
,
Haluatko miljonääriksi?
,
Ulosottomiehet
,
Unelma-asunto auringon alta
,
Tabu
,
Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
,
Farmi Suomi
,
Emmerdale
,
The Voice of Finland
,
Miehen puolikkaat
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Käyttöehdot
Tietosuoja
Evästeasetukset