Blogit
Sanakirja
Tietovisat
Reseptit
Viihde
Vaihtoautot
Horoskooppi
TV-ohjelmat tänään
12
La 12.01.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.40
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
07.10
Rakkaudesta puutarhaan
08.00
Yle Uutiset
08.05
Kiehtova maailma: Joanna Lumley Intiassa
09.00
Yle Uutiset
09.05
Ylen Aamu-tv
10.00
Yle Uutiset
10.05
Ykkösaamu
10.45
Oddasat
11.00
Yle Uutiset
11.05
Yle Uutiset Uusimaa
11.13
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.21
Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.29
Yle Uutiset Häme
11.37
Yle Uutiset Pirkanmaa
11.45
Yle Uutiset Keski-Suomi
11.53
Yle Uutiset Itä-Suomi
12.01
Yle Uutiset Pohjanmaa
12.09
Yle Uutiset Pohjois-Suomi
12.17
Yle Uutiset Lappi
12.20
RSO Musiikkitalossa
12.25
Yle Oddasat
12.30
RSO Musiikkitalossa
13.30
Pisara
13.40
Pisara
13.45
Rakkautta vain
14.15
Hiihdon MC: Dresden
16.00
Eläinten ystävät
16.15
Elossa 24h
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Flinkkilä & Tastula
18.00
Yle Uutiset
18.10
Urheiluruutu
18.15
Avara luonto: Luonnon parhaat tanssijat
19.15
Bletchleyn nelikko: San Francisco
20.00
Elossa 24h
20.30
Yle Uutiset
20.50
Urheiluruutu
21.15
Noin viikon studio special
21.45
Yle Uutiset
21.50
Urheiluruutu
21.55
Babylon Berlin
22.40
Syrjäinen maa
00.10
Uutisikkuna
04.00
-07.00
Uutisikkuna
LIVE
2
00.05
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 12.1.
06.52
Hau Hau, Piip ja Veli
07.04
Dinojuna
07.29
Arvaa kuinka paljon sinua rakastan
07.39
Tilkkupeiton tarinoita
07.43
Oktonautit
08.06
Tete ja Mama
08.13
Pikku Kakkonen: Seikkailukone
08.33
Petteri Kaniini
08.45
Retki-Roope
08.59
Galaxi
09.02
Otso ja sopulit
09.08
Meidän luokka
09.34
Urheilustudio
09.35
Mäkihypyn MC: Sapporo
10.55
Yhdistetyn MC: Val di Fiemme
11.45
Alppihiihdon MC: Adelboden
13.15
Urheilustudio
13.40
Ampumahiihdon MC: Naisten takaa-ajokilpailu
14.30
Alppihiihdon MC: Adelboden
15.15
Yhdistetyn MC: Val di Fiemme
15.55
Ampumahiihdon MC: Miesten takaa-ajokilpailu
16.45
Urheilustudio
16.55
Mäkihypyn MC: Val di Fiemme
18.50
Urheilustudio
19.00
Hiihdon Ski Classics
19.30
Lumilautailun maailmancup: Kreischberg
20.20
Luottomies 2
20.29
Luottomies 2
20.40
Luottomies 2
20.49
Luottomies 2
21.00
Ride
IMDb
5.7
22.30
Freestylen maailmancup: Calgary
23.45
Koukussa
00.40
Markus vs. maailma
01.05
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.50
Pukumiehet
04.45
Kolme miestä ja tyttö
05.10
Kolme miestä ja tyttö
07.00
Ostoskanava Tvins.com
08.00
Palomies Sami
08.10
Puuha-Pete
08.20
Muumilaakson tarinoita
08.45
Muumilaakson tarinoita
09.10
Littlest Pet Shop
09.35
Winx-klubi
10.00
Ostoskanava Tvins.com
10.30
Koiralle koti
11.00
Koiralle koti
11.30
Koiralle koti
12.00
MEGHAN & HARRY: Ensimmäiset 100 päivää
13.00
Kokkisota
14.00
Silta salaiseen maahan
IMDb
7.2
15.55
Rakettitiedettä?
16.20
Myyrä
17.50
Jäinen planeetta: Eeppinen matka
19.00
Seitsemän uutiset
19.10
Uutisextra
19.25
Tulosruutu
19.30
Myyrä
21.00
Uutisvuoto
22.00
Kymmenen uutiset
22.10
Lotto, Jokeri ja Lomatonni
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Wallander: Velkoja
IMDb
6.5
00.25
Metsästäjät
01.25
Hävyttömät
02.35
NCIS: New Orleans
03.35
Fameless - tuplajäynät
04.00
-04.29
Fameless - tuplajäynät
LIVE
4
03.00
Suomen Tulli
04.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Vili Vilperin seikkailut
06.15
K3
06.30
Ritariprinsessa Nella
06.55
LEGO Legends of Chima
07.20
Disneyn esikoulu: Leijonakaarti
07.45
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
08.10
Littlest Pet Shop: Meidän oma maailma
08.25
LEGO Ninjago
08.50
Angry Birds Piggy Tales
08.55
Angry Birds Blues
09.00
Remppa vai muutto
10.00
Remppa vai muutto
11.00
Vain elämää
13.00
Kotikaupunki vaihtoon
13.30
Bachelor Suomi
14.30
Bachelor Suomi
15.30
Supertähdet
17.00
Konttori
17.30
Urhea
IMDb
7.2
19.30
The Voice of Finland
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Rocky
IMDb
8.1
23.25
Mud
IMDb
7.5
02.05
Suomen Tulli
03.05
-04.05
Suomen Tulli
LIVE
5
08.20
Porukan parhaat
09.01
På spåret
10.00
Tulevaisuuden urheilutähdet
11.00
Perhe näytön orjana: Hulluus
11.45
Maailman vahvin Bella
12.00
Egenland
12.30
Vallan linnake
13.28
Vallan linnake
14.26
Vallan linnake
15.25
Kaksi kirjailijaa, kaksi maailmaa
16.10
Francon jälkeen - Alcantaran perhe
17.25
Treffeille ympäri maailmaa
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Parasta pulinaa
18.45
Mercur
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.49
Uudista minut
20.00
Teemalauantai esittää
20.01
Elvis ja tyttö Wienistä
20.56
Seitsemän kertaa Elvis
22.25
Laulava sydän: Agents is rock!
23.00
Kuninkaan miehet
23.30
David Bowien viimeiset vuodet
01.00
The black box
01.04
Cootie Catcher
01.05
-01.10
Vernissage
LIVE
6
03.30
Suomen surkein kuski
04.20
Kauhukeittiö
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Burgerimies
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Crazy Ex-Girlfriend
11.50
Pilanpäiten
12.00
Pilanpäiten
12.15
Simpsonit
12.45
Simpsonit
13.15
Simpsonit
13.40
Simpsonit
14.10
Simpsonit
14.45
Kingi
16.15
Vedetään hatusta
16.45
Ulosottomiehet
17.45
Ulosottomiehet
18.45
Myytinmurtajat
19.50
Top Gear
21.00
X-Men: Days of Future Past
IMDb
7.9
23.35
Die Hard - vain kuolleen ruumiini yli
IMDb
8.2
02.10
Elämää Philadelphiassa
02.40
Elämää Philadelphiassa
03.10
-04.20
Kuolen nauruun
LIVE
7
03.40
Remonttipainajainen
04.40
Remonttipari
06.05
Sofian enkelit
07.05
Remonttipainajainen
08.05
Akvaariomestarit
09.05
TV Shop
10.05
Asunnon metsästäjät
10.35
Asunnon metsästäjät
11.05
Sofian enkelit
12.05
Kokkaushaaste
13.00
Remonttipari
14.00
Kadonneet
15.00
Hups, mikä kotivideo!
16.05
Jääkiekkoa: Liigailta
16.35
Bronxin eläintarha
17.05
Asunnon metsästäjät
17.35
Asunnon metsästäjät
18.05
Onnenpyörä
19.05
Hop
IMDb
5.5
21.00
Spider-Man - hämähäkkimies
IMDb
7.3
23.20
Kova laki: Erikoisyksikkö
00.25
Exän jäljillä
IMDb
5.5
02.30
Remonttipainajainen
03.30
-04.25
Remonttipari
LIVE
8
03.40
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Rempalla kaupaksi
10.00
Rempalla kaupaksi
11.00
Häät sulhasen tapaan
12.15
Häät sulhasen tapaan
13.25
Tulossa: Selviytyjät Suomi
13.30
Sinkkuillallinen
14.30
Neljät häät Suomi
15.30
Neljät häät Suomi
16.30
Neljät häät Suomi
17.30
Tulossa: Hyvät ja huonot uutiset
17.35
Toisenlaiset teiniäidit Special
18.05
Unelmien poikamiestyttö
20.00
Huvila & Huussi
21.00
Holmes NYC
22.00
Pako
23.00
NCIS Rikostutkijat
00.00
Liv D: Ökyrikkaiden häät
01.05
Kieroutunut suhde
01.55
Suhteessa selviytyjät
02.50
Suhteessa selviytyjät
03.40
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.55
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Uusi elämä etelässä
10.00
Uusi elämä etelässä
11.00
Jaksa paremmin
11.30
Pientä pilaa
11.35
Pientä pilaa
11.45
Suorat sanat sapuskasta
12.40
Suorat sanat sapuskasta
13.35
Leijonan luola Kanada
14.30
Leijonan luola Kanada
15.30
Anthony Bourdain maailmalla
16.30
Haapasalon Suomi
17.30
Talent USA
19.25
Tulossa: Hyvät ja huonot uutiset
19.30
Rillit huurussa
20.00
Rillit huurussa
20.30
Rillit huurussa
21.00
Selviytyjät
22.00
Stand Up!
23.00
Pientä pilaa
23.05
Arman Pohjantähden alla
00.00
Arman Pohjantähden alla
01.00
JIM D: Totuus Alcatrazista
02.40
Matkalla kiven sisään
03.35
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.50
Hotellit kuntoon
04.45
Maailman oudoimmat ruoat
06.10
Ruokamatkalla USA:ssa
06.45
Ruokamatkalla USA:ssa
07.15
Ruokamatkalla USA:ssa
07.45
Ruokamatkalla USA:ssa
08.10
Remonttikilpailu Teksasissa
09.05
Kultakuume
10.05
Hengenvaarallinen saalis
11.05
Löytöretki tuntemattomaan
12.05
Escobarin miljoonat
13.00
TV Shop
14.00
Erikoiset hait
14.55
Tuhoutunut sekunneissa
15.25
Ammattina sankari
16.00
Amerikan salatut virastot
17.00
Jenkkilän japsiautot
18.00
Uskomattomat rakennelmat
19.00
Maailman huipulla
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Riivattu 2
IMDb
6.6
23.10
Maistissa maailmalla
00.10
Fast n' Loud
01.10
Wheeler Dealers
01.40
Wheeler Dealers
02.15
Beyond Bitchin' Rides
03.15
-04.10
Löytöretki tuntemattomaan
LIVE
11
03.05
Return to Amish
04.00
Kalliovuorten eläinlääkäri
06.00
Pomo keittiössä
06.25
Voittoa asuntokaupoilla
07.00
Asunnon metsästäjät
07.25
Pienten perhe
08.00
Kakkukuningas
08.30
Tahdon morsiuspuvun!
09.05
Kalliovuorten eläinlääkäri
10.05
Return to Amish
11.05
Pomo keittiössä
11.35
Tahdon morsiuspuvun!
12.05
Tahdon morsiuspuvun: Australia
12.45
Kakkukuningas
13.15
Tahdon morsiuspuvun: Kaasot
13.50
Jon ja Kate +8
14.20
Voittoa asuntokaupoilla
14.50
Little Life on the Prairie
15.50
Tahdon morsiuspuvun: Kaasot
16.25
Jon ja Kate +8
16.55
Pienten perhe
17.25
Kakkukuningas
18.00
Pernilla Wahlgrenin maailma
19.00
Tervetuloa kuutoset
20.00
Hääpukuja kurvikkaille
20.30
Hääpukuja kurvikkaille
21.05
Hengenvaarallisesti lihava: Mitä heille kuuluu?
23.00
Little Life on the Prairie
00.05
Pernilla Wahlgrenin maailma
01.00
Tahdon morsiuspuvun!
02.00
Pienten perhe
02.30
Voittoa asuntokaupoilla
03.00
Return to Amish
04.00
-04.56
Kalliovuorten eläinlääkäri
12
03.40
Australian rajalla
04.05
Australian rajalla
04.30
Sky News
06.00
Sky News
06.35
New Girl
07.00
New Girl
07.20
New Girl
07.40
New Girl
08.00
How I Met Your Mother
08.25
How I Met Your Mother
08.45
How I Met Your Mother
09.10
How I Met Your Mother
09.35
Lystikkäät eläinveikkoset
10.00
Lystikkäät eläinveikkoset
10.25
Lystikkäät eläinveikkoset
10.50
Lystikkäät eläinveikkoset
11.15
Lystikkäät eläinveikkoset
11.40
Australian rajalla
12.05
Australian rajalla
12.30
Australian rajalla
12.55
Australian rajalla
13.20
Australian rajalla
13.45
Australian rajalla
14.05
Australian rajalla
14.30
Family Guy
14.55
Family Guy
15.20
Family Guy
15.45
Family Guy
16.10
Family Guy
16.35
The Cool Kids
17.00
Single Parents
17.30
Moderni perhe
18.00
Moderni perhe
18.30
ToosaTV
19.00
The Orville
20.00
Simpsonit
20.30
Simpsonit
21.00
Simpsonit
21.30
Simpsonit
22.00
Simpsonit
22.30
Simpsonit
23.00
Simpsonit
23.30
The A-Team
IMDb
6.7
01.40
The Gifted
02.30
The X-Files - Salaiset kansiot
03.20
The X-Files - Salaiset kansiot
04.00
-04.45
Hiljaisuuden salaliitto
LIVE
13
03.55
Kasvun paikka
05.00
Sinkkuelämää
05.35
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
Sara La Fountain Australiassa
10.00
Ruokaritarit Jamie ja Jimmy
11.00
Kaappaus keittiössä
12.00
Joe Wicks: kroppakoutsi
13.00
Muodin huipulle
14.00
Lapsivanhemmat
14.30
Lapsivanhemmat
15.00
Häähullut
16.00
Häähullut
17.00
Jamie Oliverin etniset herkut
18.00
Gok Wan: Kekseliäät kierrättäjät
19.00
Koko Suomi leipoo
20.00
Makumuistoja
21.00
Stolen
IMDb
5.5
23.05
Kova laki
00.05
Alastomat treffit USA
00.35
Alastomat treffit USA
01.05
RuPaul's Drag Race: All Stars
02.00
Tappajanaiset
03.00
Tappajanaiset
03.55
-04.30
Sinkkuelämää
LIVE
14
09.30
Leijonan luola
10.15
Leijonan luola
11.00
Talent Suomi
11.45
Ruotsin miljonääriäidit
12.30
Ruotsin miljonääriäidit
13.15
Tähän aikaan ensi vuonna
14.00
Tähän aikaan ensi vuonna
14.45
Hyvät ja huonot uutiset
15.30
Hyvät ja huonot uutiset
16.15
Vain elämää
17.00
Rikkaiden panttilainaamo
18.00
Idols
19.00
The Next Three Days
IMDb
7.4
21.40
Hours
IMDb
6.4
23.30
Tulossa: Selviytyjät Suomi
23.40
Justified
00.40
Mad Cook TV
01.00
Ride with Norman Reedus
01.45
Paratiisihotelli Norja
02.30
-03.15
Paratiisihotelli Norja
LIVE
15
03.00
Verisukulaisia
04.00
Murhaaja kotonani
04.45
Eläintodistaja
06.10
Viestejä tuonpuoleisesta
06.45
Viestejä tuonpuoleisesta
07.15
Nuoret äidit
07.50
Nuoret äidit
08.20
Synnytysosastolla
09.15
Alaskan eläinlääkäri
10.15
Miamin eläinpoliisit
11.15
Tunnelbanan
12.10
Asunnon metsästäjät
12.40
Asunnon metsästäjät
13.15
TV Shop
14.15
Caribbean Life
14.50
Caribbean Life
15.15
Tahdon morsiuspuvun!
15.45
Tahdon morsiuspuvun!
16.20
90 päivää morsiamena
17.15
For a Good Time, Call...
IMDb
6.0
19.00
Viestejä tuonpuoleisesta
20.00
Painajainen naapurissa
21.00
Maailman julmimmat sarjamurhaajat
22.00
Tavallinen murhaaja
23.00
Murha Presidiossa
IMDb
5.3
00.50
Täydellinen murha
01.50
Painajainen naapurissa
02.50
Verisukulaisia
03.50
-04.40
Gypsy's Revenge
17
20
03.45
Tabu
04.30
Pohjoisen valtatien pelastajat
05.15
Turvatarkastus: Peru
06.00
Tabu
06.45
Autonraadot rahaksi
07.30
Kesyttämätön Amerikka
08.15
Alcatrazin hait
08.55
Aivopelit
09.45
Lyödään ällikällä
10.15
Lyödään ällikällä
10.45
Kuuma 80-luku
11.40
Lentoturmatutkinta
12.35
Lentoturmatutkinta
13.30
Autojen ensiapu
14.25
Autojen ensiapu
15.20
Autojen ensiapu
16.15
Autojen ensiapu
17.10
Äärimmäinen selviytyjä
18.05
Aivopelit
19.05
Japani: maan ja taivaan välissä
20.00
Monsuunisaaret
21.00
Nascan linjat: muinaiset salaisuudet
21.55
Mars
22.55
Kaltereiden takana
23.50
Veriset tarinat
00.45
Nascan linjat: muinaiset salaisuudet
01.40
Inside North Korea's Dynasty
02.35
Aivopelit
03.00
Alamaailma Oy
03.45
-04.30
Rajasota
SPONSOROITU
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen monipuolisin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Frendit
,
Mikaelin naiset: Johanna Iivanainen
,
La Promesa - Salaisuuksien kartano
,
Hockey Night Live
,
Hakekaa kätilö!
,
Hiljainen todistaja
,
Syyttäjä Imma Tataranni
,
Miehen puolikkaat
,
Taivaan tulet
,
Simpsonit
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti