Viihde
Horoskooppi
Tietovisat
Sanakirja
Vaihtoautot
Reseptit
Blogit
TV-ohjelmat tänään
23
Pe 23.11.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.40
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
05.55
Akuutti: Tarina itsemurhasta
06.25
Ylen Aamu-tv
09.30
Puoli seitsemän
10.00
Sydänlääkärin syöksykierre
10.50
Näin Norjassa
11.00
Yle Uutiset Uusimaa
11.07
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.14
Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.21
Yle Uutiset Häme
11.28
Yle Uutiset Pirkanmaa
11.35
Yle Uutiset Keski-Suomi
11.42
Yle Uutiset Itä-Suomi
11.49
Yle Uutiset Pohjanmaa
11.56
Yle Uutiset Pohjois-Suomi
12.03
Yle Uutiset Lappi
12.10
Yle Oddasat
12.12
Oddasat
12.30
Murhia ja kantrimusiikkia
13.20
Kartanon naiset
IMDb
4.3
14.50
Arkistokuvia: Risto Ryti
15.00
Yle Uutiset
15.05
Yle Uutiset selkosuomeksi
15.10
Ylen aamu-tv: Tänään otsikoissa
15.50
A-studio: Talk
16.45
Yle Oddasat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.06
Yle Uutiset alueeltasi
17.10
Sydänlääkärin syöksykierre
18.00
Yle Uutiset
18.23
Yle Uutiset alueeltasi
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Durrellin perhe
19.46
Mittatilaustyönä
20.00
Sannikka & Ukkola
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.05
Perjantai
22.00
Vera Stanhope tutkii
23.30
Yle Uutiset
23.35
Yle Uutiset Uutis-Suomi
23.45
Oddasat
00.00
Outlander - Matkantekijä
00.55
Puoli seitsemän
01.25
Uutisikkuna
04.00
-07.00
Uutisikkuna
LIVE
2
23.55
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 23.11.
06.52
Timppa
07.03
Kim ja Kai
07.10
Satuja Soitosta
07.22
Ninni ja Nestori
07.35
Pikku Kakkosen posti
07.41
Postimies Pate, erikoislähettipalvelu
07.56
Ilmojen kunkut
08.04
Anton Siilinen ratkaisee
08.19
Galaxi
08.20
Viidakkojytä
08.25
Villi tulevaisuus
08.47
Tipu Touhukas
08.50
Näin Norjassa
09.00
Holby Cityn sairaala
10.00
Casualty
11.00
Petra saa vauvan
11.30
Away - Bali: Arki
12.00
Hulluna moottorikelkkailuun
12.30
Vanhasta uudeksi - kierrätysvinkkejä
13.00
Team Bachstad idänreitillä
13.40
Ikuisesti nuori
14.15
Kerran viikossa
14.40
Rouva varapresidentti
15.10
Marja Hintikka Live
16.00
Härölä
16.30
Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
17.00
Pikku Kakkonen
18.00
Yliopistollinen eläinsairaala: Kuuppa-kissan syöpätaistelu
18.30
Rukan MC
18.55
Mäkihypyn MC: Rukan HS 142 karsinta
20.35
Noin viikon studio
21.00
Sohvaperunat
21.50
Yle Uutiset
21.55
Urheiluruutu
22.00
FTW Live: FTW Live x Speedrun
23.45
Taitoluistelun GP: Lyhytohjelmat
01.00
Koukussa
01.50
Kimmo
02.15
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.55
BrainDead
06.00
Aamusää
06.25
Huomenta Suomi
07.35
Huomenta Suomi: Markkinaraati
08.00
Huomenta Suomi
09.05
Mitä tänään syötäisiin?
09.10
Kauniit ja rohkeat
09.35
Emmerdale
10.05
Puolisot syynissä
11.50
Pilanpäiten
12.00
Ostoskanava Tvins.com
13.00
The Chefs' Line
13.30
Vanhan talon uusi elämä
14.25
Gok Wan: Kekseliäät kierrättäjät
15.25
Kokkisota
16.25
Heikelä syndrooma
17.25
Salatut elämät
17.55
Kauniit ja rohkeat
18.25
Emmerdale
18.55
Mitä tänään syötäisiin?
19.00
Seitsemän Uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Salatut elämät
20.00
Posse
22.00
Kymmenen Uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
F1 Extra
22.45
Kingsman: Salainen palvelu
IMDb
7.7
01.20
Heikelä syndrooma
02.15
Crazy Ex-Girlfriend
03.10
Kolme miestä ja tyttö
03.40
-04.05
Kolme miestä ja tyttö
LIVE
4
03.00
Hyvät ja huonot uutiset
04.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LEGO Friends
06.25
Disneyn esikoulu: Leijonakaarti
06.55
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
07.20
Ritariprinsessa Nella
07.45
Kung Fu Panda
08.10
Disney esittää: Avalorin Elena
08.35
LEGO Ninjago
09.05
Leijonan luola
10.00
Kotikaupunki vaihtoon
10.30
Kotikaupunki vaihtoon
11.00
LIVE: Onnenarpa
12.00
LIVE: Tiedä ja Voita
13.55
Kotikaupunki vaihtoon
14.25
Kotikaupunki vaihtoon
14.55
Selviytyjät
15.55
Neljät häät Suomi
16.55
Onnenarpa
17.00
Hyvät ja huonot uutiset
18.00
The Wall Suomi
19.00
Hauskat kotivideot
20.00
Idols
21.55
Keno ja Synttärit
22.00
Teit meistä kauniin
IMDb
6.3
00.25
The Recruit
IMDb
6.6
02.45
Suomen Tulli
03.15
Suomen Tulli
03.45
-04.15
Suomen Tulli
LIVE
5
09.00
Luontoretkellä: Pariuskollisia eläimiä
10.00
Iloa puutarhasta
10.30
Kysymyksiä kulutusvalinnoista
11.00
Kulutustavaratarkastajat
11.30
Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
12.00
Rauhankonsertti Versaillesista
13.40
Rakkauden kesä
14.35
Elävä arkisto: Vanhan valtaus
14.36
Nuoriso -69 - kuka huutaa kovemmin
14.51
Ihmisiä, vuosia, elämää Vanhalla ylioppilastalolla
15.29
A-studion raportti: Kumouksesta kulutusjuhlaan
16.00
Isä Matteon tutkimuksia
17.00
Radio Dolores
17.25
Dok: Matka kohti kapinaa
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Dok: Martina on nähnyt kaikki elokuvani
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
20.00
La otra mirada - Toinen katse
21.00
The Double - kaksoisolento
IMDb
6.5
22.30
Yle Live: Ismo Alanko
23.30
Puolikuun alla
00.30
Brian-sedän rocktarinat
01.00
-01.30
Brian-sedän rocktarinat
LIVE
6
02.05
Posse
04.00
Sub.doc: Marion Jones - Vapaalla jalalla
06.35
Chuggington
06.45
Muumilaakson tarinoita
07.10
Muumilaakson tarinoita
07.35
Leo
07.45
Paavo Pesusieni
08.10
Nuori Robin Hood
08.20
Pikku Prinssi
08.45
Viidakon veijarit
09.00
Tyhjätaskut
09.30
Tyhjätaskut
10.00
Lemmen viemää
11.00
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Emmerdale
12.30
Salatut elämät
13.00
Amazing Race
14.00
Lajinsa viimeinen
14.30
Lajinsa viimeinen
15.00
Tosimiehet
16.00
Middle
16.30
Putous
17.55
Tilt Esports
18.00
Paavo Pesusieni
18.30
Simpsonit
19.00
Ulosottomiehet
20.00
Simpsonit
20.30
Simpsonit
21.00
Ota rahat ja juokse
22.00
Hot Tub Time Machine - Kasarikankkunen
IMDb
6.4
00.00
RuPaul's Drag Race
01.00
Body Fixers
01.55
Tilt Esports
02.00
Vampyyripäiväkirjat
02.55
Vampyyripäiväkirjat
03.45
-04.40
Joel vs. Heimot
LIVE
7
03.40
Asunnon metsästäjät
04.05
Remonttipari
04.50
Remonttipainajainen
05.40
Sofian enkelit
06.50
Sofian enkelit
07.40
Remonttipainajainen
08.35
Suloiset eläinvauvat
09.30
TV Shop
10.30
Asunnon metsästäjät
11.00
Asunnon metsästäjät
11.25
Kokkaushaaste
12.15
TV Shop
13.15
Remonttipari
14.10
Our Wild Life
15.05
Kreisit kotivideot
16.05
Remonttipari
17.00
Asunnon metsästäjät
17.30
Asunnon metsästäjät
18.00
Mertaranta ja legendat
19.00
Itse ilkimys 2
IMDb
7.3
21.00
Kohtalon valvojat
IMDb
7.0
23.10
Kova laki: Erikoisyksikkö
00.05
70's show
00.35
Tanskanlaivalla 24h
01.05
Tanskanlaivalla 24h
01.40
Hengenvaarallisesti lihava
03.25
Asunnon metsästäjät
03.55
-04.15
Asunnon metsästäjät
LIVE
8
03.00
Ruotsin miljonääriäidit
04.00
Liv D: Lontoon kiistellyt miljoonakellarit
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Sinkkuillallinen
10.00
Vihollinen kodissani
11.00
Supernanny Euroopassa
12.00
Tähän aikaan ensi vuonna
13.00
Pikakurssi kodinostoon
13.30
Jaksa paremmin
14.00
Liv D: Ökyrikkaat venäläiset
15.15
Wedding Town
15.45
Tanssin superäidit
16.45
Häät sulhasen tapaan
18.00
Huvila & Huussi
19.00
Bachelorette Suomi
20.00
Toisenlaiset teiniäidit
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Napakymppi
22.00
Pako
23.00
Naimakaupalla alttarille
00.00
Liv D: Murhasta kuuluisaksi
01.00
Kumman kaa
01.35
Kumman kaa
02.10
Pappien tekopyhät tyttäret
03.00
Liv D: Ökyt lapsikullat
03.55
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.45
Poliisit 10 vuotta
04.15
Poliisit 10 vuotta
04.45
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Uusi elämä etelässä
10.00
Tehoneliöt haussa
10.30
Tehoneliöt haussa
11.00
Heikoin lenkki
12.00
Suorat sanat sapuskasta
13.00
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
14.00
Uusi elämä etelässä
15.00
Leijonan luola Kanada
16.00
Suorat sanat sapuskasta
17.00
Rikkaiden panttilainaamo
18.00
Kuppilat kuntoon, Jyrki Sukula!
19.00
Grillit huurussa
20.00
Et sä tiedä kuka mä oon?
21.00
Hyvät ja huonot uutiset
22.00
Suomen huutokauppakeisari
23.00
Stand Up!
00.00
Madventures III
00.45
Madventures III
01.30
Madventures III
02.15
Madventures III
03.00
Rajavalvojat
03.30
Rajavalvojat
04.00
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.50
Romuraudan valtiaat
04.40
Ihmiskoe
05.05
Huutokaupan aarteet
06.40
Alaska: Viimeinen rintama
07.40
Isojalan jäljillä
08.35
Katujen kaaharit
09.25
Kultakuume: Parkerin kultareitti
10.20
TV Shop
11.20
Ihmiskoe
11.50
Huutokaupan aarteet
12.20
Löytöretki tuntemattomaan
13.10
TV Shop
14.10
Ihmiskoe
14.35
Huutokaupan aarteet
15.05
Kultakuume: Parkerin kultareitti
16.00
Alaska: Viimeinen rintama
17.00
Wheeler Dealers
18.00
Kultakuume: White Water
19.00
Alaska: Viimeinen rintama
20.00
Wheeler Dealers
21.00
Operaatio Donnie Brasco
IMDb
7.8
23.45
Seventh Son
IMDb
5.5
01.35
Wheeler Dealers
02.35
Katujen kaaharit
03.25
-04.20
Isojalan jäljillä
LIVE
11
03.10
Return to Amish
04.05
Kalliovuorten eläinlääkäri
04.50
Asunnon metsästäjät
07.40
Asunnon metsästäjät
08.10
Pomo keittiössä
08.40
Pienten perhe
09.05
Kakkukuningas
09.35
Jotain lainattua, jotain uutta
10.00
Kalliovuorten eläinlääkäri
10.55
Breaking Amish
11.45
Pomo keittiössä
12.15
Jotain lainattua, jotain uutta
12.45
Tahdon morsiuspuvun Britannia
13.10
Kakkukuningas
13.40
Tahdon morsiuspuvun: XXL
14.10
Jon ja Kate +8
14.35
Voittoa asuntokaupoilla
15.05
Jättiläisnaiset
16.00
Tahdon morsiuspuvun: XXL
16.30
Jon ja Kate +8
17.00
Pienten perhe
17.25
Kakkukuningas
17.55
Tahdon morsiuspuvun
18.55
Amerikan lapsimissit
20.00
Tahdon morsiuspuvun!
20.30
Tahdon morsiuspuvun Britannia
21.00
Tahdon unelmahäät
22.00
Tahdon morsiuspuvun: Vegas
23.05
50 tonnia kauneusleikkauksiin
00.05
Kilot pois!
01.00
Sisarvaimot
02.00
Jodie Marsh ja hedelmällisyys
02.55
Breaking Amish
03.50
-04.35
Kalliovuorten eläinlääkäri
12
03.25
Criminal Minds
04.25
Sky News
06.00
Sky News
06.20
FOX Kids: Teletapit
06.50
FOX Kids: Bing
07.05
FOX Kids: Pyjamasankarit
07.30
FOX Kids: Sunny Day
07.55
FOX Kids: Popples
08.20
FOX Kids: Teini-ikäiset mutanttininjakilpikonnat
08.45
FOX Kids: Dinosaur King
09.10
FOX Kids: Yu-Gi-Oh! GX
09.30
Lystikkäät eläinveikkoset
10.00
Simpsonit
10.30
Simpsonit
11.00
Family Guy
11.30
Family Guy
12.00
Huutokaupan metsästäjät
12.30
Varastojen metsästäjät
13.00
Alanyan matkaoppaat
14.00
Lapin poliisit
14.30
Ari ja Kirsi: Kotirempat
15.00
Australian rajalla
15.30
Varastojen metsästäjät
16.00
Huutokaupan metsästäjät
16.30
Simpsonit
17.00
Simpsonit
17.30
Family Guy
18.00
Family Guy
18.30
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Numb3rs
21.00
Bones
22.00
9-1-1
23.00
Simpsonit
23.30
Simpsonit
00.00
Family Guy
00.25
RoboCop 2
IMDb
5.7
02.25
Criminal Minds
03.15
Australian rajalla
03.40
-04.05
Australian rajalla
LIVE
13
03.50
Body Fixers
04.45
Sinkkuelämää
05.15
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
07.05
Lemmen viemää
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
Rikas koti, köyhä koti
11.00
Grand Designs - unelma-asunnot
12.00
Jamie Oliverin 30 minuutin ateriat
12.30
Täydellinen kesä
13.00
Radalla
14.00
Bethenny & Fredrik
14.30
The Chefs' Line
15.00
Lemmen viemää
16.00
Unelmarempat
17.00
Häähullut
18.00
Solsidan
18.30
Moderni perhe
19.00
Tinan joulukeittiö
20.00
Suomen kaunein koti
21.00
Koko potti
IMDb
7.8
23.05
Alastomat treffit USA
23.35
Alastomat treffit USA
00.05
Gåsmamman - Naarasleijona
01.00
Rakkautta Karibialla
01.55
Suurin pudottaja
02.50
Supernanny kiertueella
03.45
-04.15
Arvostele mun illallinen Ruotsi
LIVE
14
07.45
Haapasalo ja kaverit
07.55
Haapasalo ja kaverit
08.40
Rempalla kaupaksi
09.30
Rempalla kaupaksi
10.20
Kauppaneuvos Jethro
11.05
Kauppaneuvos Jethro
11.50
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
12.40
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
13.30
Mad Cook Show
14.15
Mad Cook Show
15.00
Wedding Town
15.25
Wedding Town
15.50
Vain elämää
17.00
Ride with Norman Reedus
18.00
MasterChef Suomi
19.00
Hyvät ja huonot uutiset
20.00
Hyvät ja huonot uutiset
21.00
The Recruit
IMDb
6.6
23.15
Temptation Island Suomi 4
00.10
Kocktails with Khloé
01.00
Paratiisihotelli Ruotsi
01.45
Paratiisihotelli Ruotsi
02.30
Sarjamurhaajan äiti
03.20
Isänmaan toivot
03.50
-04.20
Isänmaan toivot
LIVE
15
03.50
24 tuntia putkassa
04.40
Haamutiimi
07.55
Grillimestari maailmalla
08.20
Chopped
09.10
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
10.00
Poikkeuksellinen raskaus
10.55
Tv Shop
11.55
Beachfront Bargain Hunt Renovation
12.45
Craft Wars
13.40
Tv Shop
14.40
Grillimestari maailmalla
15.10
Houstonin eläinpoliisit
16.05
Alaskan eläinlääkäri
17.00
Beachfront Bargain Hunt Renovation
18.00
Ghosts Of Shepherdstown
19.00
Kodin kunnostajat
20.00
Alaskan eläinlääkäri
21.00
Tosielämän gigolot
22.00
Kysy seksistä
23.00
Mystery ER
00.00
Murhaaja kotonani
01.00
Murha menneisyydestä
01.55
Murha pikkukaupungissa
02.55
Epäilyksen varjo
03.50
-04.40
Murder Calls
17
20
03.30
Autonraadot rahaksi
04.20
Turvatarkastus: Kolumbia
05.10
Laivanrakentajat
06.00
Aivopelit
06.25
Vankilassa ulkomailla
07.15
Huumebisnes Oy
08.05
Hurjat tonnikalat
08.55
Pohjoisen valtatien pelastajat
09.45
Autojen ensiapu
10.40
Kaivosten kuninkaat
11.35
Elä vapaana tai kuole
12.30
Uskomaton eläinlääkäri Pol
13.25
Eläinten teho-osasto
14.20
Antarctica
15.15
Science of Stupid
15.40
Science of Stupid
16.05
Maailmanlopun odottajat
17.00
Lentoturmatutkinta
18.00
Dubain lentokenttä
19.00
Vaarallisen valtatien pelastajat
20.00
Lentoturmatutkinta
21.00
Uskomaton eläinlääkäri Pol 5
22.00
Yukonin eläinlääkäri
23.00
Tabu
00.00
Science of Stupid
00.25
Science of Stupid
00.50
Uskomaton eläinlääkäri Pol 5
01.45
Yukonin eläinlääkäri
02.40
Tabu
03.30
-04.20
Rajasota
SPONSOROITU
Kolmiodraama
Sinkut valitsevat ulkonäön sijaan kumppaninsa pelkkien viestien perusteella.
Race Across the World - Suomi
Kuusi kilpailijaa kokee elämänsä seikkailun läpi maan ja meren.
Unelmia Italiassa
Ellen ja Jari elävät todeksi pitkäaikaista unelmaansa kakkoskodista Italiassa.
Mun maailma
Arman Alizad käsittelee kysymyksiä nuorten maailmasta ja antaa nuorten vastata itse.
MTV Katsomo sisältöjä missä ja milloin vain.
Katso maksutta
Näytä kaikki kanavat
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Timanttiliiga: Xiamen
,
Isä Brown ja hänen laumansa
,
Syke
,
Rekkakuskit jäällä
,
Haluatko miljonääriksi?
,
Sanansaattajat
,
Flatshare - Kimppakämppä
,
La Promesa - Salaisuuksien kartano
,
Simpsonit
,
Frendit
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti