Reseptit
Tietovisat
Vaihtoautot
Viihde
Sanakirja
Horoskooppi
Blogit
TV-ohjelmat tänään
18
Su 18.11.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.15
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
07.00
Historia: Euroopan uudet tuulet 1918 - 1939
08.00
Yle Uutiset
08.05
Avara luonto: Kesytön Atlantti
09.00
Yle Uutiset
09.05
Flinkkilä & Tastula
09.55
Yle Uutiset
10.00
Hiljaisuutta etsimässä
11.00
Yle Uutiset
11.05
Yle Uutiset Viikko viitottuna
11.15
Tehtaan sankarit - Onnea etsimässä
11.45
Historia: Euroopan uudet tuulet 1918 - 1939
11.46
Hakekaa kätilö!
12.45
Laila
13.30
Kuutyttö
14.30
Sannikka & Ukkola
15.00
Yle Uutiset
15.05
Perjantai
16.05
Hyvät katsojat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Isä Brown ja hänen laumansa
18.00
Yle Uutiset
18.10
Urheiluruutu
18.15
Eränkävijät
18.45
Arto Nyberg
19.30
Perjantai-dokkari: Lihava ja onnellinen
19.45
Jäljet päättyvät Berliiniin
20.30
Yle Uutiset
20.45
Urheiluruutu
21.05
Sorjonen
22.05
Nousuvesi
22.50
Ulkolinja: Puolan jako
23.45
Ykkösaamu
00.25
Babylon Berlin
01.10
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
00.40
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 18.11.
06.53
Hyrräpäät
07.04
Anniina Ballerina
07.29
Nelli ja Iiro
07.37
Killen kimppakyyti
07.48
Mimmi Lehmä ja Varis
07.56
Uula ja Kuu
08.08
Ryhmä Hau
08.31
Pii ja Poju
08.44
Viiru ja Pesonen
08.59
Galaxi
09.01
Aappo ja Tööt
09.08
Näin meillä
09.20
Late Lammas: Sammalperän pätkät
09.21
Late Lammas: Sammalperän pätkät
09.23
Villien Toiveiden Virasto
09.33
Jessi ja Janni - etevät etsiväkaksoset
09.56
Tipu Touhukas
10.00
Uusi päivä
10.28
Uusi päivä
11.00
Alppihiihdon MC: Levi
12.15
Uusi päivä
12.45
Kotimaa Kosovo-Suomi
14.00
Alppihiihdon MC: Levi
15.15
Pelipäivä
15.50
Mäkihypyn MC: Wisla
15.55
Mäkihypyn MC: Wisla
17.50
Viki, Köpi & Henkka - tieteen armoilla
18.05
Härölä
18.30
Yliopistollinen eläinsairaala: Tullikoirien työterveystarkastus
19.00
Yle Uutiset
19.05
Urheiluruutu
19.10
Villi kortti
20.00
Sohvaperunat
21.00
Noin viikon studio
21.25
Away - Bali: Arki
21.55
Yle Uutiset
22.00
Urheiluruutu
22.10
Theroux ja alkoholin kirous
23.10
Girls
23.40
Uncle
23.55
Girls
00.25
Uncle
00.55
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
07.00
Ostoskanava Tvins.com
08.00
Monchhichi
08.15
Muumilaakson tarinoita
08.45
Muumilaakson tarinoita
09.10
Littlest Pet Shop
09.35
Viidakon veijarit
09.55
Suomen kaunein koti
10.50
Koko Suomi leipoo
11.45
Ex-Onnelliset
12.45
Sunnuntailounas
13.15
Villien jäljillä
14.15
Ota rahat ja juokse
15.15
Putous
16.50
Posse
18.50
Urheiluextra: CHL
19.00
Seitsemän Uutiset
19.10
Tulosruutu
19.20
Tanssii Tähtien Kanssa
21.00
Diili
22.00
Kymmenen Uutiset
22.15
Viikon sää
22.25
Tulosruutu
22.35
Theroux ja katukoirat
23.50
Americans
00.55
Billions
02.10
Bull
03.05
Bull
04.00
-04.54
Paimelan autoparoni
LIVE
4
02.00
Hyytävä syleily
IMDb
4.3
04.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Madagascarin pingviinit
06.25
Rusty Rivets
06.50
Sonic Boom
07.05
Ritariprinsessa Nella
07.30
Angry Birds Blues
07.35
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
08.00
Disney esittää: DuckTales
08.25
Disney esittää: Avalorin Elena
08.55
HS Lasten uutiset
09.05
Hauskat kotivideot
10.00
Jaksa paremmin
10.30
Pikakurssi kodinostoon
11.00
MasterChef Australia
12.05
MasterChef Australia
13.15
Leijonan luola USA
14.15
Leijonan luola USA
15.15
Pientä pilaa
15.20
Pientä pilaa
15.30
Hauskat kotivideot
16.30
Kauden parhaat sekunnit
16.35
Gaala
18.05
Kunnon dinosaurus
IMDb
6.7
20.00
Haluatko miljonääriksi?
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Keisari Aarnio
22.00
Keisari Aarnio Talk Show
22.30
The Recruit
IMDb
6.6
00.50
Stand Up!
01.50
Arman ja viimeinen ristiretki
02.50
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
08.15
Unna Junná
08.30
BUU-klubben
09.00
Hullunkuriset perheet
09.23
Kalsaripiraatit
09.27
Kolmikko ja Keplerin timantit
09.51
Ruohonjuuritasolla
09.56
Mysteerisaari
10.06
Lohikäärmesydän
10.20
Viidakkojytä
10.31
Kaikkea kaupan
11.00
Kotikenttä
11.53
Norjaa ristiin rastiin
12.00
Jumalanpalvelus: Puls-jumalanpalvelus
12.50
Strömsöstä poimittua
13.00
Parade
IMDb
6.1
14.25
Amplifier
14.45
Rauhankonsertti Versaillesista
16.25
RSO Musiikkitalossa
17.05
RSO Musiikkitalossa - lavan takana
17.25
Strömsö
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Operaatio Storuman
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.39
Sportnytt
19.50
Skavlan
20.49
På spåret: Erikoislähetys
21.00
Aika on meidän
22.00
-00.10
Kuninkaan päätös
IMDb
7.1
LIVE
6
03.15
BiisiBattle: Holiday
04.10
Rysän päällä
08.00
Ostoskanava Tvins.com
09.00
Villien jäljillä
10.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Kolme miestä ja tyttö
11.30
Simpsonit
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Space Chimps
IMDb
4.5
15.35
Pilanpäiten
15.50
Rakettitiedettä?
16.20
Joel vs. Heimot
17.20
Valheen jäljillä
18.20
UEFA Champions League -makasiini
18.55
Love Island Suomi
19.55
Sub.doc: 20 lasta ja lisää tulossa
21.00
Villi tusina 2
IMDb
5.5
23.00
American Horror Story: Cult
00.00
The Strain
00.55
Eloonjääneet
01.50
Eloonjääneet
02.45
Theroux ja katukoirat
03.50
-04.40
Supernatural
LIVE
7
03.15
Remonttipari
04.05
Remonttipainajainen
04.50
Sofian enkelit
06.45
Sofian enkelit
07.35
Remonttipainajainen
08.30
Suloiset eläinvauvat
09.25
TV Shop
10.25
Asunnon metsästäjät
10.55
Asunnon metsästäjät
11.20
Rajaton rakkaus
11.45
Rajaton rakkaus
12.15
TV Shop
13.15
Hengenvaarallisesti lihava
15.00
Runaway Vacation
IMDb
5.5
17.00
Asunnon metsästäjät
17.30
Mertaranta ja legendat
18.30
Jääkiekkoa: Liigaviikko
19.00
Amerikan suloisimmat lemmikit
20.00
Our Wild Life
21.00
Kohtalon valvojat
IMDb
7.0
23.15
Kova laki: Erikoisyksikkö
00.10
Tanskanlaivalla 24h
00.40
Tanskanlaivalla 24h
01.10
Hups, mikä kotivideo!
02.05
Kreisit kotivideot
03.00
Kreisit kotivideot
04.00
-04.45
Remonttipainajainen
LIVE
8
02.40
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Pikakurssi kodinostoon
09.30
Pikakurssi kodinostoon
10.00
Wedding Town
10.30
Häät sulhasen tapaan
11.45
Rempalla kaupaksi
12.50
Sinkkuillallinen
13.50
Häät sulhasen tapaan
14.55
Häät sulhasen tapaan
16.00
Vihollinen kodissani
17.00
Remppa vai muutto
18.00
Naimakaupalla alttarille
19.00
Bachelorette Suomi
20.00
Toisenlaiset teiniäidit
21.00
Criminal Minds
22.00
Liv D: Murhasta kuuluisaksi
23.00
Häät sulhasen tapaan
00.15
Sinkkuillallinen
01.15
Sinkkuillallinen
02.15
Pahan jälkeen
03.15
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.00
Ride with Norman Reedus
04.00
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Myytinräjäyttäjät
10.00
Kuppilat kuntoon, Jyrki Sukula!
11.00
Tehoneliöt haussa
11.30
Uusi elämä etelässä
12.30
Uusi elämä etelässä
13.30
Leijonan luola Kanada
14.30
Leijonan luola Kanada
15.30
Anthony Bourdain maailmalla
16.30
Anthony Bourdain maailmalla
17.30
Selviytyjät Suomi
19.00
Suomen huutokauppakeisari
20.00
Kuppilat kuntoon, Jyrki Sukula!
21.00
Hyvät ja huonot uutiset
22.00
Poliisit 2017
22.30
Poliisit 2017
23.00
Poliisit 10 vuotta
00.00
Rajavalvojat
00.30
Rajavalvojat
01.00
Ride with Norman Reedus
02.00
Ride with Norman Reedus
03.00
48 tuntia rikoksesta
04.00
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.50
Romuraudan valtiaat
04.40
Mielenhallinnan mestarit
05.05
Huutokaupan aarteet
06.40
Katujen kaaharit
07.40
Katujen kaaharit
08.35
Katujen kaaharit
09.25
Katujen kaaharit
10.20
TV Shop
11.20
Mielenhallinnan mestarit
11.50
Huutokaupan aarteet
12.15
Kultakuume: Parkerin kultareitti
13.10
TV Shop
14.10
Mielenhallinnan mestarit
14.35
Huutokaupan aarteet
15.05
Arktiset vedet
16.05
Uljas universumi
17.00
Uskomattomat rakennelmat
18.00
Mysteerikohteet
18.30
Mysteerikohteet
19.00
Wheeler Dealers
20.00
Fast N' Loud spesiaali
21.00
The Program
IMDb
6.5
23.05
Wheeler Dealers
00.05
Alaska: Viimeinen rintama
01.05
Alaska: Viimeinen rintama
02.00
Alaska: Viimeinen rintama
02.55
Alaska: Viimeinen rintama
03.50
-04.35
Alaska: Viimeinen rintama
LIVE
11
03.55
Kalliovuorten eläinlääkäri
04.40
Asunnon metsästäjät
07.45
Asunnon metsästäjät
08.15
Pomo keittiössä
08.45
Pienten perhe
09.15
Kakkukuningas
09.40
Jotain lainattua, jotain uutta
10.10
Kalliovuorten eläinlääkäri
11.00
Return to Amish
11.55
Pomo keittiössä
12.20
Jotain lainattua, jotain uutta
12.55
Kakkukuningas
13.45
Tahdon morsiuspuvun: XXL
14.15
Jon ja Kate +8
14.40
Voittoa asuntokaupoilla
15.10
Tahdon morsiuspuvun!
15.35
Tahdon morsiuspuvun: UK
16.05
Tahdon morsiuspuvun: XXL
16.30
Jon ja Kate +8
17.00
Pienten perhe
17.30
Kakkukuningas
18.00
Tahdon morsiuspuvun: Vegas
19.10
90 päivää morsiamena
21.00
Katie Pricen hullu elämä
21.30
Katie Pricen hullu elämä
22.00
Kilot pois!
23.00
This is Life
00.00
Kolme vaimoa, yksi aviomies
00.55
Tahdon morsiuspuvun: Vegas
01.50
Tahdon morsiuspuvun!
02.20
Pienten perhe
02.50
Return to Amish
03.40
-04.30
Kalliovuorten eläinlääkäri
12
02.30
Lentokone vs. tulivuori
IMDb
2.6
04.10
Sky News
06.00
Sky News
06.35
FOX Kids: Little Charmers - Lumoavat noitatytöt
07.00
FOX Kids: Dora ja ystävät
07.25
FOX Kids: Bing
07.40
FOX Kids: Blaze ja monsterikoneet
08.05
FOX Kids: Superlentokoneet
08.30
FOX Kids: Shimmer ja Shine
08.55
My Little Pony Equestria Girls Specials 1
09.15
My Little Pony Equestria Girls Specials 1
09.40
My Little Pony Equestria Girls Specials 1
10.00
Lystikkäät eläinveikkoset
10.30
Lystikkäät eläinveikkoset
11.00
Lystikkäät eläinveikkoset
11.30
Lystikkäät eläinveikkoset
12.00
Simpsonit
12.30
Simpsonit
13.00
Simpsonit
13.30
Simpsonit
14.00
Simpsonit
14.30
Simpsonit
15.00
Simpsonit
15.30
Simpsonit
16.00
Varastojen metsästäjät
16.30
Varastojen metsästäjät
17.00
Varastojen metsästäjät
17.30
Huutokaupan metsästäjät
18.00
Huutokaupan metsästäjät
18.30
Huutokaupan metsästäjät
19.00
Huutokaupan metsästäjät
19.30
Huutokaupan metsästäjät
20.00
Top Gear: Kauden parhaat
21.05
Speed 2 - vaara iskee vesillä
IMDb
3.9
23.20
Criminal Minds
00.15
Criminal Minds
01.05
Criminal Minds
01.55
9-1-1
02.45
Bones
03.35
-04.35
The Walking Dead
LIVE
13
03.50
Angel from Hell
04.15
Suurin pudottaja
05.10
Sinkkuelämää
05.40
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
Jamie Oliver's Christmas Cookbook
10.30
Kesämökkiunelmia
11.00
Kesämökkiunelmia
11.30
Olet mitä syöt
12.30
Arvostele mun illallinen Ruotsi
13.00
Kokkisota
14.00
Treffaa mun vanhemmat UK
15.00
NYC:n täydelliset naiset
16.00
NYC:n täydelliset naiset
17.00
Suomen kaunein koti
18.00
Olet mitä syöt
19.00
Bethenny & Fredrik
19.30
Arvostele mun illallinen Ruotsi
20.00
Kardashianit
21.00
New York, I Love You
IMDb
6.2
23.10
999: Mikä hätänä?
00.10
NYC:n täydelliset naiset
01.10
NYC:n täydelliset naiset
02.10
Koko Suomi leipoo
03.05
Arvostele mun illallinen Ruotsi
03.35
-04.30
Supernanny kiertueella
LIVE
14
10.15
Anoppi on pahin
IMDb
5.2
11.55
Step Up: Revolution
IMDb
6.4
13.35
Fathers & Daughters
IMDb
7.1
15.30
Alan Partridge: Kukkona tunkiolla
IMDb
6.9
17.00
The Cold Light of Day
IMDb
4.9
18.55
Margin Call
IMDb
7.1
21.00
Lovelace
IMDb
6.2
22.45
Deep Impact
IMDb
6.0
01.00
Katastrofin anatomia
01.45
Temptation Island Suomi 4
02.30
Temptation Island Suomi 4
03.15
-03.45
Temptation Island Suomi 4 Extra
LIVE
15
03.40
Ghosts Of Shepherdstown
04.30
Haamutiimi
07.20
Grillimestari maailmalla
07.50
Alaskan eläinlääkäri
08.40
Ehdonalaisvangit koirankouluttajina
09.35
Kissa ja koira vastakkain
10.25
Tv Shop
11.25
American Dreamz
IMDb
5.4
13.25
Tv Shop
14.25
Grillimestari maailmalla
14.55
Tiny House, Big Living
15.25
Lottovoittajan unelmakoti
15.50
Ehdottomasti ehkä
IMDb
7.1
18.00
Apua, mikä tauti!
19.00
Kadonneet
20.00
Murha pikkukaupungissa
21.00
Home Alone
22.00
Kova laki: Erikoisyksikkö
23.00
Täydellinen murha
00.00
Uhkaava hiljaisuus
01.00
People Magazine Investigates
01.55
Murha menneisyydestä
02.55
Kadonneet
03.50
-04.35
Murhaaja kotonani
17
20
03.30
Likaiset rikkaudet
04.20
Yliluonnollista
05.10
Laivanrakentajat
06.00
Huumebisnes Oy
06.55
Vankilassa ulkomailla
07.50
Vaarallisimmat saalistajat
08.45
Uskomaton eläinlääkäri Pol
09.40
Science of Stupid
10.05
Science of Stupid
10.35
Science of Stupid
11.00
Science of Stupid
11.30
Paljastava 2000-luku
12.25
Lentoturmatutkinta
13.20
Lentoturmatutkinta
14.15
Inside: Amerikan mafia
15.10
Inside: Amerikan mafia
16.05
Inside: Amerikan mafia
17.00
Inside: Amerikan mafia
18.00
Inside: Amerikan mafia
19.00
Vuosikymmenet uudestaan
19.30
Vuosikymmenet uudestaan
20.00
Lentoturmatutkinta
21.00
Cosmos: kaikki elämästä
22.00
Inside North Korea's Dynasty
23.00
Inside North Korea's Dynasty
00.00
Ufojen perässä
00.55
Cosmos: kaikki elämästä
01.50
Inside North Korea's Dynasty
02.40
Inside North Korea's Dynasty
03.30
-04.20
Autonraadot rahaksi
SPONSOROITU
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Rillit huurussa
,
Salatut elämät
,
The Voice of Finland
,
Hockey Night: Ilves - KalPa
,
Rekkakuskit Suomi
,
Farmi Suomi
,
Miehen puolikkaat
,
Emmerdale
,
Suuri seikkailu
,
Lemmen viemää
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti