Viihde
Tietovisat
Reseptit
Vaihtoautot
Sanakirja
Blogit
Horoskooppi
TV-ohjelmat tänään
14
Pe 14.09.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
01.55
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
05.55
Elossa 24h
06.25
Ylen Aamu-tv
09.30
Puoli seitsemän
10.00
Isä Brown ja hänen laumansa
10.45
Some Deep Story: Ulkopuolella
11.00
Yle Uutiset Uusimaa
11.07
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.14
Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.21
Yle Uutiset Häme
11.28
Yle Uutiset Pirkanmaa
11.35
Yle Uutiset Keski-Suomi
11.42
Yle Uutiset Itä-Suomi
11.49
Yle Uutiset Pohjanmaa
11.56
Yle Uutiset Pohjois-Suomi
12.03
Yle Uutiset Lappi
12.10
Yle Oddasat
12.12
Oddasat
12.30
Koukussa: Klassikkohuonekalut
13.00
Reinikainen
13.30
Miesmalli
IMDb
4.7
15.00
Yle Uutiset
15.05
Yle Uutiset selkosuomeksi
15.10
Ylen aamu-tv: Tänään otsikoissa
15.50
A-studio: Talk
16.45
Yle Oddasat
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.06
Yle Uutiset alueeltasi
17.10
Isä Brown ja hänen laumansa
18.00
Yle Uutiset
18.23
Yle Uutiset alueeltasi
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Poika joka katosi musiikkiin
20.00
Sannikka & Ukkola
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.05
Perjantai
22.00
SuomiLOVE
23.00
Yle Uutiset Uutis-Suomi
23.10
Yle Uutiset
23.15
Oddasat
23.30
Outlander - Matkantekijä
00.30
Puoli seitsemän
01.00
Uutisikkuna
04.00
-08.00
Uutisikkuna
LIVE
2
01.30
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
06.50
Pikku Kakkonen
06.51
Nimipäiväonnittelu: 14.9.
06.53
Taikakaruselli
07.04
Millä mennään
07.08
Sanni Sateenkaari
07.23
Ninni ja Nestori
07.36
Pikku Kakkosen posti
07.41
Postimies Pate, erikoislähettipalvelu
07.56
Runoja & rusinoita
08.03
Anton Siilinen ratkaisee
08.18
Galaxi
08.19
Late Lammas
08.26
Villi tulevaisuus
08.50
Näin Norjassa
09.00
Casualty
10.00
Holby Cityn sairaala
11.00
Au pairit Lontoossa
11.27
Au pairit Lontoossa
12.00
Tanskalainen maajussi
12.30
Vanhasta uudeksi - kierrätysvinkkejä
13.00
Rakkauden koodi
13.30
Marja Hintikka Live
14.35
Boy Machine
15.00
Ratsastuksen MM: Kouluratsastus
16.30
Lentopallon MM: FIN - CUB
19.00
Rytmisen MM: Neliottelu
20.35
Noin viikon studio
21.00
Sohvaperunat
21.50
Yle Uutiset
21.55
Urheiluruutu
22.00
Banshee
22.49
Banshee
23.36
Banshee
00.22
Banshee
01.20
Kimmo
01.45
Uutisikkuna
04.00
-06.50
Uutisikkuna
LIVE
3
03.05
Arrow
04.00
Rikoksista pahin
04.50
60 päivää kiven sisässä
06.00
Aamusää
06.25
Huomenta Suomi
07.35
Huomenta Suomi: Markkinaraati
08.00
Huomenta Suomi
09.05
Mitä tänään syötäisiin?
09.10
Kauniit ja rohkeat
09.35
Emmerdale
10.05
Kaappaus keittiössä
11.00
Samassa liemessä
12.00
Ostoskanava Tvins.com
13.00
The Chefs' Line
13.30
Rakas, ostin meille kodin
14.30
Gok Wan: Kekseliäät kierrättäjät
15.25
Jahti
16.25
Enbuske, Veitola & Salminen
17.25
Salatut elämät
17.55
Kauniit ja rohkeat
18.25
Emmerdale
18.55
Mitä tänään syötäisiin?
19.00
Seitsemän Uutiset
19.20
Päivän sää
19.25
Tulosruutu
19.30
Salatut elämät
20.00
Posse
22.00
Kymmenen Uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
Tulosruutu
22.35
F1 Extra
22.45
Aliens - paluu
01.30
Arrow
02.25
Crazy Ex-Girlfriend
03.15
Last Man on Earth
03.45
-04.10
Last Man on Earth
LIVE
4
03.05
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
Hisse Hoksausmaassa
06.10
Hisse Hoksausmaassa
06.25
Transformers Rescue Bots
06.50
Angry Birds Blues
06.55
Angry Birds Blues
07.00
Kung Fu Panda
07.25
Vili Vilperin seikkailut
07.40
Sonic Boom
07.50
Ritariprinsessa Nella
08.15
Rusty Rivets
08.35
Disney esittää: DuckTales
09.00
Heikoin lenkki
10.00
Remppa vai muutto
11.00
LIVE: Onnenarpa
12.00
LIVE: Tiedä ja Voita
13.55
Remppa vai muutto
14.55
Merinäköala haussa
15.25
Amerikan Gladiaattorit
16.25
Onnenarpa
16.30
Kaikki vastaan 1
17.55
Tulossa: Gaala
18.00
Et sä tiedä kuka mä oon?
19.00
Hauskat kotivideot - uudet jaksot
20.00
Vain elämää
21.55
Keno ja Synttärit
22.00
Kauhea kankkunen 2
IMDb
6.5
00.05
Tulossa: Arman ja viimeinen ristiretki
00.10
Stand Up! - SPESIAALI: Naurupartio
01.10
Vice
IMDb
4.2
03.05
-05.00
Astral-TV
LIVE
5
23.50
Elämä Mansonin jälkeen
09.00
Puutarhakausi
10.00
Unelmien puutarhat
10.30
Kysymyksiä kulutusvalinnoista
11.00
Perheyrityksen sukupolvenvaihdos
11.30
Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
12.00
Norjan RSO: Sibeliuksen toinen sinfonia
13.00
Historia: Kulttuurien juurilla
13.55
Elävä arkisto: Syömishäiriöitä
13.57
Arkistovieraana: Leea Klemola
14.11
Kuinka katosin karkkimaahan
15.16
Saaristo sci-fi
15.40
Syötävän hyvä Espanja
16.25
Pikku Kakkonen
17.25
Kuka, mitä, milloin?
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben
18.30
Dok: Diagnoosi
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
20.00
Isä Matteon tutkimuksia
21.00
Suljettu piiri
IMDb
6.2
22.35
Yle Live: Vesta
23.35
Amplifier
23.55
-08.50
Säälistäjät
LIVE
6
03.15
Posse
05.05
Ensitreffit alttarilla Australia
06.35
Muumilaakson tarinoita
06.55
Chuggington
07.10
Pikku Prinssi
07.35
Muumilaakson tarinoita
07.55
Leo
08.06
Leo
08.10
Paavo Pesusieni
08.35
Kaisu Kuu
08.45
Supernelikko
09.00
Mike & Molly
09.30
Villi ja vapaa
10.00
Lemmen viemää
11.00
Ostoskanava Tvins.com
12.00
Emmerdale
12.30
Salatut elämät
13.00
Ruotsin surkein kuski
14.00
Walker, Teksasista
15.00
Ihmemies MacGyver
16.00
Simpsonit
16.30
Fort Boyard Suomi
17.55
Tilt Esports
18.00
Paavo Pesusieni
18.30
Simpsonit
19.00
Middle
19.30
Rillit huurussa
20.00
Simpsonit
20.30
Simpsonit
21.00
Niilin jalokivi
IMDb
6.1
23.05
Viettele vaatteilla
23.35
Body Fixers
00.35
112
01.30
Tilt Esports
01.35
Superior Donuts
02.05
Superior Donuts
02.30
Catfish - deittihuijarit
03.30
-04.20
I Dated a Psycho
LIVE
7
03.35
Sisustajat Nate ja Jeremiah
04.25
Sisustajat Nate ja Jeremiah
05.15
Sofian enkelit
06.20
Sofian enkelit
07.20
Remonttipainajainen
08.10
Seinfeld
08.45
Seinfeld
09.15
TV Shop
10.15
Asunnon metsästäjät
10.40
Asunnon metsästäjät
11.10
Seinfeld
11.35
Seinfeld
12.00
TV Shop
13.00
Sisustajat Nate ja Jeremiah
14.00
Hups, mikä kotivideo!
15.00
Kreisit kotivideot
16.05
Sisustajat Nate ja Jeremiah
17.00
Asunnon metsästäjät
17.30
Asunnon metsästäjät
18.00
Will & Grace
18.30
Will & Grace
19.00
Myyntimies Jethro matkoilla 2017
20.00
House
21.00
Sami Hedberg esittää: Techno Babushka
21.05
Mr. Bean lomailee
IMDb
6.4
22.55
Jääkiekkoa: Liigailta
23.25
Kova laki
00.25
Sinä, minä ja Dupree
IMDb
5.6
02.35
70's show
03.05
Asunnon metsästäjät
03.40
-04.10
Asunnon metsästäjät
LIVE
8
03.05
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Sinkkuillallinen
10.00
Huvila & Huussi
10.55
Tulossa: Gaala
11.00
Kadonneen rakkauden jäljillä
12.00
Rempalla kaupaksi
13.00
Merinäköala haussa
13.30
Jaksa paremmin
14.00
Huvila & Huussi
15.00
Huippumalli haussa
15.55
Tulossa: Hyvät ja huonot uutiset
16.00
Ruotsin miljonääriäidit
17.00
Sinkkuillallinen
18.00
Rempalla kaupaksi
19.00
Huvila & Huussi
20.00
Neljät häät Suomi
20.58
Keno ja Synttärit
21.00
Napakymppi
22.00
Tulossa: Hyvät ja huonot uutiset
22.05
Naimakaupalla alttarille
23.00
Liv D: Murhasta kuuluisaksi
00.00
Tulossa: Gaala
00.05
Sinkkuillallinen
01.05
Rempalla kaupaksi
02.10
Häät sulhasen tapaan
03.25
-05.00
Astral-TV
LIVE
9
03.45
Astral-TV
05.00
Astral-TV
06.00
LIVE: Astral-TV
09.00
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
10.00
Leijonan luola Kanada
11.00
Uusi elämä etelässä
12.00
Tehoneliöt haussa
12.30
Tehoneliöt haussa
13.00
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
14.00
Ride with Norman Reedus
15.00
Leijonan luola Kanada
16.00
Anthony Bourdain maailmalla
16.55
Tulossa: Hyvät ja huonot uutiset
17.00
Rikkaiden panttilainaamo
18.05
Alaskan vaaralliset sähköurakat
19.00
Grillit huurussa
20.00
Et sä tiedä kuka mä oon?
21.00
Poliisit
21.30
Poliisit
22.00
Tulossa: Gaala
22.05
Suomen huutokauppakeisari
23.05
Stand Up!
00.05
Tulossa: Gaala
00.10
Madventures I
00.45
Madventures I
01.20
Madventures I
01.55
Madventures I
02.30
Villit nettivideot
03.00
Villit nettivideot
03.30
-05.00
Astral-TV
LIVE
10
03.40
Sinua on varoitettu
04.30
Tuhoutunut sekunneissa
04.55
Amerikan kamalimmat tatuoinnit
06.40
Alaska: Viimeinen rintama
07.40
Sinua on varoitettu
08.35
Katujen kaaharit
09.25
Kultakuume
10.20
TV Shop
11.20
Tuhoutunut sekunneissa
11.50
Amerikan kamalimmat tatuoinnit
12.20
Löytöretki tuntemattomaan
13.10
TV Shop
14.10
Tuhoutunut sekunneissa
14.40
Amerikan kamalimmat tatuoinnit
15.10
Kultakuume
16.05
Alaska: Viimeinen rintama
17.00
Wheeler Dealers
18.00
Devil's Canyon
19.00
Alaska: Viimeinen rintama
20.00
Wheeler Dealers
21.00
The Book of Eli
IMDb
6.9
23.25
Löytöretki tuntemattomaan
00.25
Legion
IMDb
5.2
02.20
Wheeler Dealers
03.25
-04.20
Katujen kaaharit
LIVE
11
03.50
Täältä tulee Honey Boo Boo
04.15
Asunnon metsästäjät
06.50
Hotellit kuntoon
07.40
Asunnon metsästäjät
08.10
Pomo keittiössä
08.35
Pienten perhe
09.05
Kakkukuningas
09.30
Jotain lainattua, jotain uutta
10.00
Täältä tulee Honey Boo Boo
10.55
Kakkukuningas: Paras leipuri
11.45
Pomo keittiössä
12.15
Jotain lainattua, jotain uutta
12.40
Hääpukuja kurvikkaille
13.10
Kakkukuningas
13.40
Tahdon morsiuspuvun: Kaasot
14.05
Jon ja Kate +8
14.35
Voittoa asuntokaupoilla
15.05
Meet the Putmans
16.00
Tahdon morsiuspuvun: Kaasot
16.25
Jon ja Kate +8
16.55
Pienten perhe
17.30
Kakkukuningas
18.00
Tahdon morsiuspuvun
19.00
Tahdon rippijuhlahameen
20.00
Tahdon morsiuspuvun!
20.30
Hääpukuja kurvikkaille
21.00
Prameat mustalaishäät
22.00
Tahdon morsiuspuvun: Hääpäivä
23.00
Jodie Marsh: Postimyyntimorsiamet
00.05
Kauneusoperaatio helvetistä
01.05
Sisarvaimot
03.00
Pienten perhe
03.40
-04.25
Rakkauden perässä etelään
12
03.35
Australian rajalla
04.00
Australian rajalla
04.25
Sky News
06.00
Sky News
06.35
FOX Kids: Little Charmers - Lumoavat noitatytöt
07.00
FOX Kids: Dora ja ystävät
07.25
FOX Kids: Sunny Day
07.45
FOX Kids: Horseland - heppajengi
08.05
FOX Kids: Kong - Apinoiden kuningas
08.30
Lystikkäät eläinveikkoset
09.00
Lystikkäät eläinveikkoset
09.25
Simpsonit
09.50
Simpsonit
10.15
Simpsonit
10.40
Simpsonit
11.05
Family Guy
11.30
How I Met Your Mother
12.00
How I Met Your Mother
12.30
How I Met Your Mother
13.00
New Girl
13.30
New Girl
14.00
Lapin poliisit
14.30
Australian rajalla
15.00
Australian rajalla
15.30
Huutokaupan metsästäjät: Teksas
16.00
Huutokaupan metsästäjät
16.30
Simpsonit
17.00
Simpsonit
17.30
Family Guy
18.00
Family Guy
18.30
Simpsonit
19.00
Simpsonit
19.30
Simpsonit
20.00
Top Gear
21.05
CSI: Miami
22.05
9-1-1
23.05
Simpsonit
23.30
Simpsonit
23.55
Family Guy
00.20
Veljemme idiootti
IMDb
6.4
02.00
CSI: Miami
02.50
True Crime: Pahasta pelastuneet
03.45
-04.10
Australian rajalla
LIVE
13
03.10
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
07.05
Lemmen viemää
08.00
Ostoskanava Tvins.com
10.00
Ensitreffit alttarilla Australia
10.50
Pilanpäiten
11.00
Crazy Ex-Girlfriend
12.00
Jamie Oliverin 30 minuutin ateriat
12.30
Sara La Fountain Australiassa
13.00
Paimelan autoparoni
14.00
Life of Kylie
14.30
The Chefs' Line
15.00
New Yorkin luksuslukaalit
16.00
Lemmen viemää
17.00
Rakas, ostin meille kodin
18.00
Sara La Fountain Australiassa
18.30
Remontilla rahoiksi
19.55
PUTOUS: Nyt juhlitaan!
20.00
Rouva Ministeri
21.00
Maria Wern: Pahan aikeet
23.00
Remontilla rahoiksi
00.15
PUTOUS: Nyt juhlitaan!
00.25
Rakas, ostin meille kodin
01.25
Body Fixers
02.20
I Love You.. But I Lied
03.10
-06.00
Yön AVA
LIVE
14
10.45
Rempalla kaupaksi
11.35
Rempalla kaupaksi
12.25
Remppa vai muutto: Lomakodit
13.15
Pappien tekopyhät tyttäret
14.00
Pappien tekopyhät tyttäret
14.45
Säpinää kannen alla
15.30
Säpinää kannen alla
16.15
Supernanny Euroopassa
17.00
Supernanny Euroopassa
18.00
MasterChef Suomi
19.00
Selviytyjät Suomi
20.25
Rantavahdit
21.00
Basic Instinct 2
IMDb
4.3
23.15
Kyttäputki: Havaiji 5-0
00.10
Kyttäputki: Havaiji 5-0
01.00
Paratiisihotelli Norja
01.45
-02.30
Paratiisihotelli Norja
LIVE
15
03.05
Oikeuden puolustaja
04.00
24 tuntia putkassa
04.50
Intohimon uhrit
07.50
Asunnon metsästäjät
08.20
Kokkaushaaste
09.10
Kalliovuorten eläinlääkäri
10.00
Äkkirikkaat
10.55
Tv Shop
11.55
Remonttipainajainen VIP
12.45
Ravintolapainajainen
13.40
Tv Shop
14.40
Asunnon metsästäjät
15.15
Houstonin eläinpoliisit
16.10
Alaskan eläinlääkäri
17.05
Remonttipainajainen VIP
18.00
House
19.00
Ruotsin luksusasunnot
20.00
Alaskan eläinlääkäri
21.00
Iso ja kaunis
22.05
Kysy seksistä
23.05
Seksileikeistä ensiapuun
00.05
Murhaaja kotonani
01.00
Murha menneisyydestä
01.55
Suomurhat
02.50
Murha pikkukaupungissa
03.45
-04.35
Murhamysteeri: Pamela Smart
17
20
03.00
Lentoturmatutkinta
04.00
Superautojen rakentajat
05.00
Huumebisnes Oy
06.00
Vankilassa ulkomailla
07.00
Hai vs. saalistaja
08.00
Vaarallisen valtatien pelastajat
09.00
Superautojen rakentajat
10.00
Kaivosten kuninkaat
11.00
Hirviökala
12.00
Uskomaton eläinlääkäri Pol
13.00
Tri K:n eksoottiset eläimet
14.00
Paljastava 2000-luku
15.00
Science of Stupid
15.30
Science of Stupid
16.00
Kaivosten kuninkaat
17.00
Lentoturmatutkinta
18.00
Hurjat tonnikalat
19.00
Pohjoisen valtatien pelastajat
20.00
Lentoturmatutkinta
21.00
Uskomaton eläinlääkäri Pol 5
22.00
Yukonin eläinlääkäri
23.00
Huumebisnes Oy
00.00
Science of Stupid
00.30
Science of Stupid
01.00
Uskomaton eläinlääkäri Pol 5
02.00
Yukonin eläinlääkäri
03.00
Huumebisnes Oy
04.00
-05.00
Yukonin kultamaat
SPONSOROITU
Mun maailma
Arman Alizad käsittelee kysymyksiä nuorten maailmasta ja antaa nuorten vastata itse.
Kolmiodraama
Sinkut valitsevat ulkonäön sijaan kumppaninsa pelkkien viestien perusteella.
Unelmia Italiassa
Ellen ja Jari elävät todeksi pitkäaikaista unelmaansa kakkoskodista Italiassa.
Race Across the World - Suomi
Kuusi kilpailijaa kokee elämänsä seikkailun läpi maan ja meren.
MTV Katsomo sisältöjä missä ja milloin vain.
Katso maksutta
Näytä kaikki kanavat
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Hakekaa kätilö!
,
Tulossa: Haluatko miljonääriksi?
,
Tulossa: Elisa Viihde -alkuperäissarja Toinen tuleminen
,
Kuppilat kuntoon, Ville Haapasalo ja Pipsa Hurmerinta!
,
Syke
,
Lemmen viemää
,
Syyttäjä Imma Tataranni
,
Kummeli
,
The Voice of Finland
,
Stadi vs. Lande
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti