Sanakirja
Blogit
Horoskooppi
Viihde
Tietovisat
Vaihtoautot
Reseptit
TV-ohjelmat tänään
7
Su 07.10.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
23.55
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
08.00
Yle Uutiset
08.05
Avara luonto: Suuret eläinvaellukset
09.00
Yle Uutiset
09.05
Aamusydämellä
09.40
Eläinten elämää maalla ja merellä
09.55
Yle Uutiset
10.00
Jumalanpalvelus
11.00
Yle Uutiset
11.05
Viikko viitottuna
11.15
Naisten etsivätoimisto nro 1
13.00
Operaatio Mannerheim: World is strange
13.29
Operaatio Mannerheim: Lost in Africa
13.58
Operaatio Mannerheim: How does it sounds?
14.26
Operaatio Mannerheim: Muddy hell
14.54
Operaatio Mannerheim: This is insane!
15.21
Operaatio Mannerheim: Final last words
16.00
Hercule Poirot
16.50
Näin tehtiin Stalkkeri
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Seitsemäs taivas
18.00
Yle Uutiset
18.10
Urheiluruutu
18.15
Parittomat
18.45
Löytöretkiä maailmaan
19.00
Suomen Marsalkka
19.45
Arto Nyberg
20.30
Yle Uutiset
20.45
Urheiluruutu
21.05
Risto
22.05
The Spiral
23.00
Ykkösaamu
23.40
Uutisikkuna
00.00
Uutisikkuna
04.00
-06.25
Uutisikkuna
LIVE
2
08.44
Katinkontti
23.40
-00.05
Päätapaus
LIVE
3
02.35
MTV3 Deitti
06.00
MTV3 Deitti
07.05
Ostoskanava
07.30
Formula 1: Ennakkotunnelmat
08.00
Chuggington
08.10
Smurffit
08.40
Scooby-Doo
09.05
Tom & Jerry Kids Show
09.35
Pilanpäiten
09.45
Hansin matkassa
10.45
Jokakoti.fi
11.15
Koiran elämää
11.45
Kirjapiiri
12.15
Salatut elämät
12.45
Salatut elämät
13.15
Unelmien resepti
IMDb
7.1
15.25
Menestyksen takana - Liikepankit
16.30
Samaa sukua
17.25
Formula 1: osakilpailu
18.25
Formula 1: Extra
18.35
MM-ralli
18.45
Tulosruutu
19.00
Seitsemän Uutiset
19.10
Tanssii Tähtien Kanssa
21.00
Vedetään hatusta
21.30
Uuno Turhapuro armeijan leivissä
22.00
Kymmenen Uutiset
22.15
Viikon sää
22.20
Tulosruutu
22.35
Wallander: Perintö
IMDb
5.9
00.25
Formula 1: Extra
00.35
Formula 1: osakilpailu
02.05
MM-ralli: Ranska
02.35
-05.15
MTV3 Chat
LIVE
4
03.20
Älypää-TV
07.20
Ostosruutu
08.20
My Little Pony: Ystävyyden taikaa
08.45
Chuckin ja ystävien seikkailut
09.00
Chuckin ja ystävien seikkailut
09.15
Jaksa paremmin
09.45
Sikke - Ruokaa rakkaudella
10.15
Hurja remontti
11.15
Elixir
11.45
Eläintenpelastustiimi
12.15
Eläintenpelastustiimi
12.45
Eläintenpelastustiimi
13.15
Eläintarhojen elämää
13.45
Eläintarhojen elämää
14.15
Frasier
14.45
Frasier
15.15
Frasier
15.45
Frasier
16.15
Talent Suomi
17.15
Vain elämää
18.45
Nelosen uutiset
18.55
Nelosen sää
19.00
Hauskat kotivideot
19.55
Tulossa: Olipa kerran
20.00
Junior MasterChef
20.57
Keno
21.00
Transformers: Kaatuneiden kosto
IMDb
5.9
00.00
Nelosen uutiset
00.10
Nelosen sää
00.15
Mad Men
01.15
Pulkkinen
01.45
Team Ahma
02.20
Usko tai älä
03.20
-06.20
Älypää-TV
LIVE
5
03.00
SVT: Fridlyst
08.15
Ulda
08.30
BUU-klubben: Muumien maailma
09.00
SVT: Fem myror är fler än fyra elefanter
09.30
SVT: Grej och mojäng
09.40
SVT: Cirkus Imago
10.00
SVT: Rapport
10.05
SVT: Estetjävlar
11.00
SVT: Gudstjänst
12.05
Solsidan - Onnea onkimassa
12.27
Solsidan - Onnea onkimassa
12.50
Solsidan - Onnea onkimassa
13.12
Solsidan - Onnea onkimassa
13.35
MGP - Melodi Grand Prix 2012
15.05
Arkisto: Jumalanpalvelus Mustasaari 1992
15.35
Liikkeellä luonnossa: Herrasmiesten kala
16.05
Jälkivääntö
16.45
Kirjaohjelma
17.15
Purtavaa Pohjolasta
17.45
Kuvakirjeitä maailmalta
17.55
TV-nytt
18.00
BUU-klubben: Muumien maailma
18.30
Intissä
19.00
Riistametsällä
19.30
TV-nytt
19.40
Sportnytt
19.49
5 minuuttia
19.55
Närbild
20.23
Taiotaan tähteistä
20.30
Taivaallista menoa: Rea Anner
21.00
Solsidan - Onnea onkimassa
21.25
Kosto
IMDb
7.6
00.10
SVT: Babel
01.10
SVT: Bland kungar och kejsare
02.05
SVT: Seriestart: Sam tar över
02.25
SVT: Seriestart: Värsta bråket
02.30
SVT: Djursjukhuset
03.00
-04.00
SVT: Moraeus med mera
LIVE
6
02.00
SubChat
06.00
SubChat
07.00
Ostos-tv
10.00
Frendit
10.30
Frendit
11.00
Frendit
11.30
Frendit
12.00
Frendit
12.30
Miehen puolikkaat
13.00
Miehen puolikkaat
13.30
Miehen puolikkaat
14.00
Miehen puolikkaat
14.30
Kolme miestä ja tyttö
15.00
Iholla
15.30
Iholla
16.00
Iholla
16.30
Iholla
17.00
Martina & Esko: Isku Kolumbiaan
17.30
Ylläs - huipulla tuulee
18.25
Jamie Oliverin herkullinen Iso-Britannia
19.20
Virittäjät
19.55
Myytinmurtajat
21.00
Big Brother Talk Show
22.30
Alcatraz
23.30
Lain varjossa
00.25
Harry & Paul
01.00
Cleveland Show
01.30
-07.05
SubChat
LIVE
7
03.30
Jersey Shore
04.20
Ihmemies MacGyver
06.00
Hale ja Pace - hauskat pojat
06.30
Hale ja Pace - hauskat pojat
07.00
Hale ja Pace - hauskat pojat
07.30
Hale ja Pace - hauskat pojat
08.00
Diivakoirat
08.50
Tvins
09.20
Tvins
09.50
Tvins
10.20
Tvins
10.50
Best Direct
11.50
LauantaiForum: Koti ja sisustaminen
12.15
Hulppeat hääkakut
13.10
Matlock
14.05
Matlock
15.00
Taikatemput paljastuvat
15.50
Pikku-Britannia
16.20
Franklin & Bash
17.10
Kiikkutuolit kumoon
17.45
Tootsie - lyömätön lyyli
20.00
NCIS: Los Angeles
21.00
Perhe on paras
IMDb
6.6
23.30
Num3rot
00.25
Runaway Vacation
IMDb
2.7
02.10
-03.07
Ihmemies MacGyver
LIVE
8
02.15
Älypää-TV
05.40
Ostosruutu
07.10
Ostosruutu
08.40
Neulontakerho
09.10
Vanessa ja pikkuväki
09.40
Inno
10.10
Inno
10.40
Inno
11.10
Inno
11.40
Yhteinen taloprojekti
12.10
Kodikkaasti vuokralla
12.40
Sarahin sisustusvinkit
13.10
Sisustus uusiksi miehen tapaan
14.25
Lapsiperheen taloprojekti
14.55
Tanssi peppu pieneksi
15.55
Ruotsin miljonääriäidit
16.55
Ullan unelmakakku
17.25
Koirien turvakoti Espanjassa
17.55
Koirakuiskaaja
19.00
Arvostele mun illallinen Suomessa
19.30
Arvostele mun illallinen Suomessa
20.00
Arvostele mun illallinen Suomessa
20.30
Arvostele mun illallinen Suomessa
21.00
Supermarjo ja tytöt 2
22.00
Asiaa seksistä
23.00
Liv D: Teiniseksiä, osa 2
00.00
-05.10
Älypää-TV
LIVE
9
03.45
Älypää kuvavisa
06.00
Älypää kuvavisa
07.05
Ostosruutu
08.05
Navigare
08.35
Kuuluisat kuppilat
09.05
MasterChef Australia
10.05
MasterChef Australia
10.35
Tomin keittiö
11.05
Arktiset vedet
11.35
Appivanhemmilla kylässä
12.05
Brady Barrin vaarallinen luonto
13.05
Amerikan kovimmat keräilijät
14.00
Maailman rankimmat korjausurakat
15.00
Muuttajat
15.30
Muuttajat
16.00
Muuttajat
16.30
Muuttajat
17.00
JIM D Historia: Maailman historia, osa 2
18.00
Apua avajaisiin
19.00
Kuuluisat kuppilat
19.30
Tomin keittiö
20.00
Anthony Bourdain maailmalla
21.00
Suomen Tulli
21.30
JIM D Henkilökuva: Murhaaja Arthur Shawcross
22.30
Mestariampuja
23.30
Joukkopilat
00.00
Villit nettivideot
00.30
Krokotiilimies
01.00
JIM D Rikos: Salattu kaupunki
01.55
Likaisen työn sankarit
02.25
Likaisen työn sankarit
02.55
Likaisen työn sankarit
03.25
Likaisen työn sankarit
03.55
-04.25
Likaisen työn sankarit
LIVE
10
03.00
Me Rakastamme Musiikkia
06.00
Me Rakastamme Musiikkia
07.00
Me Rakastamme Musiikkia
08.00
Viikonloppu Voicella
09.00
Viikonloppu Voicella
09.30
Best Direct
10.00
Viikonloppu Voicella
10.30
Best Direct
11.00
Tvins
11.30
Tvins
12.00
Tvins
12.30
Tvins
13.00
Viikonloppu Voicella
14.00
Viikonloppu Voicella
15.00
Heräämö Best of
16.00
Pop
17.00
Latauslista
18.00
Mobbed
19.00
Just for Laughs
19.30
Just for Laughs
20.00
Seinfeld
20.30
Huonosti käyttäytyvät miehet
21.00
Paparazzi vasten tahtoaan
21.30
Nanny
22.00
Num3rot
22.55
Num3rot
23.50
Num3rot
00.40
Num3rot
01.25
Seinfeld
01.55
Huonosti käyttäytyvät miehet
02.25
Paparazzi vasten tahtoaan
02.55
Nanny
03.20
-06.00
Me Rakastamme Musiikkia
LIVE
11
12
06.30
Mr & Miss ShowHau
06.55
FOX Kids: Sannin taikamatka
07.07
FOX Kids: Ni Hao Kai Lan
07.30
FOX Kids: Ni Hao Kai Lan
07.53
FOX Kids: Avatar
08.16
FOX Kids: Prätkähiiret
08.39
FOX Kids: Prätkähiiret
09.02
FOX Kids: Monsuno
09.25
FOX Kids: Transformers
09.48
VO2: Suomenmestarit
10.15
Ari ja Kirsi: Kotirempat
10.40
Mr & Miss ShowHau
11.10
Luonnon salaiset kansiot
12.00
Ally McBeal
12.45
Ally McBeal
13.30
Tanssi peppu pieneksi Suomi
14.20
Tanssi peppu pieneksi Extra
14.50
Jättimäiset rakennusurakat: Etelä-Afrikan stadionit
15.40
Supertehtaat: Dodge Challenger
16.30
Historian salaisuudet
17.20
FOXdoc: Juhli kuin Rooman keisari
18.10
Lentoturmatutkinta: Kohde tuhottu
19.05
Huutokaupan metsästäjät: Special 2
20.05
Maailmanlopun odottajat
21.00
Amerikan kovimmat vankilat
21.55
Super Troopers
IMDb
6.9
23.40
The Walking Dead
00.30
The Walking Dead
01.20
-03.00
Arizona Baby
IMDb
7.5
LIVE
13
00.45
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.10
Ostoskanava
09.10
Rachael Ray Show
10.00
Rachael Ray Show
10.50
Jamie Oliverin keittiössä
11.45
Ravintolat syynissä
12.35
Viimeinen sauma
13.30
Bukowskin aarteet
14.20
Grand Designs - unelma-asunnot
15.15
Stylisti Rachel Zoe
16.10
NYC:n täydelliset naiset
17.05
Beverly Hillsin täydelliset naiset
18.00
Maajussille morsian
19.00
Smash
19.55
Erilaiset äidit - ajatuksia kulissien takaa
20.00
Ravintolat syynissä
21.00
Kallista kipua
21.55
Pilanpäiten
22.00
Muodon vuoksi
22.55
AVA Dokumentti: Isä on syntynyt
23.55
Pariterapiaa
00.45
-04.45
Yön AVA
LIVE
14
LIVE
15
17
20
SPONSOROITU
Mr. Bates vs. The Post Office
Minisarja Britannian historian suurimmasta oikeusmurhasta.
The Valley
Ystävykset vaihtavat Hollywoodin glamourin uuteen ja rauhalliseen elämään Valleyssa.
MM-ralli Kenia
Suomalaiskuskit ajavat tällä viikolla eksoottisissa Kenian MM-rallin maisemissa.
Hautalehto: Rakennus 31
Katseluennätyksiä rikkoneen sarjan koko kausi nyt katsottavissa.
Tervetuloa koko Suomen kokoiseen katsomoon!
Tutustu nyt
Näytä kaikki kanavat
Suomen näppärin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Simpsonit
,
Miehen puolikkaat
,
Elävä arkisto: Eilispäivän iskelmä
,
Latelan Laurin hurja remontti
,
La Promesa - Salaisuuksien kartano
,
Valta
,
Rillit huurussa
,
Farmi Suomi
,
The Voice of Finland
,
The Spanish Princess
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti