Blogit
Sanakirja
Reseptit
Tietovisat
Vaihtoautot
Horoskooppi
Viihde
TV-ohjelmat tänään
29
La 29.11.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.20
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
08.00
Yle Uutiset
08.05
Kiehtova maailma: Eksoottiset junamatkat
09.00
Yle Uutiset
09.05
Ylen aamu-tv
10.00
Yle Uutiset
10.05
Ykkösaamu
10.45
YleLeaks
11.00
Yle Uutiset
11.05
Sodasta rauhaan
12.25
Oddasat
12.40
Sydämen asialla
13.25
Löytöretkiä maailmaan
13.40
Dokumenttiprojekti: Neljäs kuolema
14.30
Strada
15.00
Yle Uutiset
15.05
Yle News
15.10
Pisara
15.15
Vielä virtaa
15.45
Prisma: Keho tehotarkkailussa
16.35
Päivä Ruotsissa
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Ravisuora
18.00
Yle Uutiset
18.10
Urheiluruutu
18.15
Avara luonto: Läntiset tasankogorillat
19.08
Hirvijahdissa
19.38
Ryhmä Pullman
20.30
Yle Uutiset
20.50
Urheiluruutu
21.15
YleLeaks
21.30
Uutisvuoto
22.00
Komisario Lewis
23.30
Valaistunut
23.55
Uutisikkuna
04.00
-08.00
Uutisikkuna
LIVE
2
08.36
Babar ja Badun seikkailut
LIVE
3
02.50
Voittostudio
06.00
Voittostudio
07.05
Ostoskanava Tvins.com
08.05
Littlest Pet Shop
08.35
Paavo Pesusieni
09.00
Pokémon
09.25
Gumballin mieletön maailma
09.50
Scooby-Doo! Mystery Incorporated
10.15
Hjallis
10.45
Teknavi
11.15
Ostoskanava Tvins.com
11.45
Salatut elämät
12.15
Salatut elämät
12.45
Salatut elämät
13.15
Salatut elämät
13.45
Salatut elämät
14.15
Kuningasidea: Seis maailma
14.20
Pilanpäiten
14.50
Scooby-Doo! Camp Scare
16.20
Top Gear
17.30
Posse
19.00
Seitsemän Uutiset
19.10
MTV Sport Uutiset
19.30
Putous
21.00
Amazing Race
22.00
Kymmenen Uutiset
22.10
Päivän sää
22.15
Lotto ja Jokeri
22.25
MTV Sport Uutiset
22.40
Headhunters
00.30
Southland
01.25
Kuuma laki
02.25
Isänmaan puolesta
03.30
-07.15
Voittostudio
LIVE
4
03.25
Rekkakuskit jäällä
04.25
Ennustaja-TV
05.00
Ennustaja-TV
06.00
Ostosruutu
06.30
Ostosruutu
07.00
Ostosruutu
07.30
Red Caps
08.00
Red Caps
08.30
Merieläinten pelastajat
09.00
Elixir
09.30
Elixir Sport
10.00
Villiä menoa eläintarhassa
10.40
Villiä menoa eläintarhassa
11.10
Eläintarhassa tapahtuu
11.40
Vaaleanpunainen pantteri
11.50
Vaaleapunainen pantteri
12.00
Matkaoppaat
12.30
Matkaoppaat
13.00
Matkaoppaat
13.30
Matkaoppaat
14.00
Himohamstraajat
15.00
Hulttio ja herrasmies
15.30
90210
16.30
Mitä tuli tehtyä
17.30
Vino Show
18.55
HS-uutiset
18.58
HS-sää
19.00
Olipa kerran
20.00
Hauskat kotivideot
20.57
Keno
21.00
Odottamaton ehdotus
IMDb
6.7
23.20
Under the Dome
00.20
Laitakaupungin Love Story
IMDb
5.5
02.15
Salaliittoteoriat Jesse Venturan johdolla
03.15
Jopet-show
03.50
-04.25
Jopet-show
LIVE
5
09.00
SVT: Nasse
09.05
SVT: Fixa showen
09.20
SVT: Minimello 2014
09.35
SVT: Piñata
10.00
SVT: Rapport
10.05
SVT: Strömsö
10.45
SVT: Fråga doktorn
11.30
SVT: Debatt
12.15
SVT: Vem vet mest?
12.45
SVT: Hockeykväll
14.25
Dok: Girlpower
14.27
Dok: Girlpower
14.57
Tähtäimessä triatlon: Tahtoa ja voimaa
15.26
Kylmää ja märkää
15.56
Efter Nio
16.55
The Pohjoismaat: Poliisi
17.20
Norjaa ristiin rastiin
17.25
Kollektivet
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben: Kasper ja Petra
18.30
Haaste
19.00
Sukujuuria etsimässä
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
19.40
Sportnytt
19.50
Tämä tästä
20.05
Nikolaj ja Julie
20.50
Ajankuvia Tukholmasta
21.00
Nuottien matkassa
22.00
SVT: Intresseklubben
22.30
SVT: Camelen - vår kvinna i Kairo
23.30
SVT: Veckans föreställning: Björnen i Jukkasjärvi
00.30
SVT: Här är ditt liv
02.50
-03.00
SVT: Vem?
LIVE
6
01.25
Voittostudio
06.00
Voittostudio
08.00
Ostoskanava Guthy Renker
09.00
Ostoskanava Tvins.com
11.00
Lähiöunelmia
11.30
Lähiöunelmia
12.00
Miehen puolikkaat
12.30
Miehen puolikkaat
13.00
Miehen puolikkaat
13.30
Miehen puolikkaat
14.00
Pomo piilossa
15.00
Top Chef
16.00
Dieetit vaihtoon!
16.55
Kuukauden parhaat sekunnit
17.00
Ensisilmäyksellä
17.25
X Factor UK
19.00
Naapurit-arvonta
19.05
Catching Hell
20.00
Top Gear
21.00
Tappava ase
IMDb
7.6
23.10
C.S.I.
00.05
Stig: Roy Orbison
00.10
Grimm
01.10
-03.35
Voittostudio
LIVE
7
03.45
Pakkolunastajat
04.10
Pakkolunastajat
04.35
Suhdekoukerot
07.15
Top 20 kotivideot
07.40
Top 20 kotivideot
08.30
Lasten eläinmaailma: Rakastan kissoja
09.20
Lasten eläinmaailma: Kissakuiskaaja
10.10
TV Shop Tvins
13.10
Höösäävä äiti
14.45
Dawson's Creek
15.40
Mustalaissiskot
16.35
Sisarvaimot
17.00
5D: Omituinen pakkomielteeni
17.35
Top 20 kotivideot
18.30
Tavallista elämää
19.00
Tavallista elämää
19.30
Tavallista elämää
20.00
Myyntimies Jethro
21.00
Salakuljettaja
IMDb
6.4
23.05
Dracula
00.05
Playboy esittää: Sexcetera
01.15
Kalifornian kuumat ja rohkeat
IMDb
4.2
03.15
-04.10
Ritari Ässä
LIVE
8
03.00
Ennustaja-TV
05.00
Ennustaja-TV
07.30
Ostosruutu
08.00
Ostosruutu
08.30
Ostosruutu
09.00
Arvostele mun illallinen Ruotsissa
09.30
Arvostele mun illallinen Ruotsissa
10.00
Arvostele mun illallinen Ruotsissa
10.30
Arvostele mun illallinen Ruotsissa
11.00
Sikke - Ruokaa rakkaudella
11.30
Hulluna leivontaan
12.00
James Martin ja herkkuja Välimerellä
12.30
Olet mitä syöt
13.05
Olet mitä syöt
13.35
Olet mitä syöt
14.10
Korealaisen keittiön aakkoset
14.45
Juhlasuunnittelijat
15.15
Huikeat kakut
16.15
Koirakuiskaaja
17.00
Illallissota
18.00
Kirsi ja himoshoppaajat
19.00
Sinkkulaiva
19.30
Sinkkulaiva
20.00
Sinkkulaiva
20.30
Sinkkulaiva
21.00
Valheen vangit
22.00
Ruotsin miljonääriäiti Maria Montazami
23.00
Jutta ja puolen vuoden superdieetit
00.00
Rakkauden FAQ
00.55
Sinkkulaiva
01.25
Sinkkulaiva
01.55
Sinkkulaiva
02.25
Sinkkulaiva
02.55
Ringer
03.50
-05.00
Ennustaja-TV
LIVE
9
03.50
Trigger Happy TV
04.15
Ennustaja-TV
05.00
Ennustaja-TV
07.30
Ostosruutu
08.00
Ostosruutu
08.30
Ostosruutu
09.00
Jaksa paremmin
09.25
MasterChef Australia All Stars
10.20
MasterChef Australia All Stars
11.15
MasterChef Australia All Stars
12.10
Jeff Corwin ja valtamerten salaisuudet
12.40
Jeff Corwin ja valtamerten salaisuudet
13.10
Entisöintipaja
13.40
Keräilijöiden aarreaitta
14.10
Rekkakuskit jäällä
15.05
Rekkakuskit jäällä
16.00
Gordon Ramsay maailmalla
17.00
Suomen huutokauppakeisari
18.00
Pomo piilossa
19.00
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
20.00
Rikkaiden panttilainaamo
21.00
Guinness World Records
22.00
Australian kovimmat keräilijät
23.00
Poliisit
23.30
Poliisit
00.00
Maailman vaarallisimmat tiet
01.00
JIM D Rikos: Matkalla kiven sisään
01.55
JIM D: Modern Marvels
02.50
Panttilainaamo
03.15
Panttilainaamo
03.40
-04.05
Trigger Happy TV
LIVE
10
03.55
Voice TV
06.00
Voice TV
07.00
Voice TV
08.00
Voice TV
09.00
TV Shop Tvins
12.00
Voice TV
13.00
Iskelmä TV
14.00
Radio City TV
15.00
Voice TV
16.00
Iskelmä TV
17.00
Radio City TV
18.00
6D: Coldplay
18.30
6D: Nickelback
19.00
Game of Stones
20.00
Penn & Teller: Valheet
21.00
Mielenhallinnan mestarit
21.30
Ajan hidastajat
22.00
Tuhoutunut sekunneissa
22.30
Tuhoutunut sekunneissa
23.00
Triassic Attack
IMDb
3.1
00.45
Vuokralaiset helvetistä
01.20
Vuokralaiset helvetistä
01.50
NCIS Rikostutkijat
02.40
Star Trek: The Next Generation
03.35
-06.07
Voice TV
LIVE
11
12
03.15
Alaskan poliisit
04.05
Sky News
06.00
Sky News
06.24
FOX Kids: Sketsiä!
06.35
FOX Kids: Sketsiä!
06.46
FOX Kids: Sannin taikamatka
06.59
FOX Kids: Ni Hao Kai Lan
07.23
FOX Kids: Vipo - lentävän koiran seikkailut
07.37
FOX Kids: Vipo - lentävän koiran seikkailut
07.51
FOX Kids: Pound Puppies
08.14
FOX Kids: Lalaloopsy
08.37
FOX Kids: Julius-apina
09.01
FOX Kids: Transformers - Rescue Bots
09.24
FOX Kids: Hot Wheels
09.48
FOX Kids: Gormiti
10.15
Älyvapaa veto
IMDb
5.7
11.50
Tilt
12.20
ShowHau
12.45
Jaakon matkassa
13.35
Jaakon matkassa
14.25
Jaakon matkassa
15.20
Lentoturmatutkinta
16.10
Lentoturmatutkinta
17.00
ShowHau
17.30
24Kitchen: Mummojen parhaat reseptit
18.00
24Kitchen: Sara leipoo
18.30
FOX Wild: Laumanjohtaja Cesar Millan
19.25
FOX Wild: Eläimellistä duunia
20.20
Bones
21.15
Bones
22.05
Bones
22.55
Bones
23.50
Bones
00.40
Ilman johtolankaa
01.30
Ilman johtolankaa
02.15
Ilman johtolankaa
03.00
Alaskan poliisit
03.55
-05.59
Sky News
LIVE
13
02.00
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
Upeat skandikodit
10.00
Trinny & Susannah Skandinaviassa
11.00
Trinny & Susannah Skandinaviassa
12.00
Trinny & Susannah Skandinaviassa
13.00
Trinny & Susannah Skandinaviassa
14.00
Trinny & Susannah Skandinaviassa
14.55
Jamie Oliverin Amerikan herkut
15.55
Mitä tänään syötäisiin?
16.00
Hyvästi lemmikki!
17.00
Unelmien koti
18.00
Unelmien koti
19.00
Grand Designs Australia
20.00
Kaikkien aikojen kosinta
21.00
Gran Torino
IMDb
8.1
23.20
Moderni perhe
23.50
Moderni perhe
00.25
House
01.20
-05.20
Yön AVA
LIVE
14
23.45
Californication
18.00
Drop Dead Diva
19.00
Drop Dead Diva
19.55
Drop Dead Diva
20.50
Drop Dead Diva
21.45
Sarjakurkistus: Missing
21.55
River
22.50
River
23.45
-00.20
Nurse Jackie
LIVE
15
17
20
03.55
Alaskan selviytymiskoe
04.45
Tonnikalan saalistajat
05.35
Romut rahaksi
06.00
Dmc
06.50
Lyömättömien yhteenotto
07.40
Romut rahaksi
08.05
Vaarallisen valtatien pelastajat
08.55
Ihmelaskeutuminen Hudson-jokeen
09.40
Yliluonnollinen invaasio
10.30
Huuhaa-tieteen huijarit
11.20
Dmc
12.10
Rajasota
13.05
Rajasota
13.55
Rajasota
14.45
Rajasota
15.35
Rajasota
16.30
Rajasota
17.25
Rajasota
18.20
Maihinnousun uhraukset
19.15
Maihinnousun uhraukset
20.10
Hitlerin jurahirviöt
21.05
Hitlerin menetetty taistelualus
22.00
Yliluonnollinen invaasio
23.00
Huumebisnes Oy - Parhaat palat
23.50
Tabu USA
00.40
Alue 51
01.30
Peiteprojekti Yhdysvalloissa
02.20
Vankilassa ulkomailla
03.10
Huijareiden kaupunki
04.00
-04.50
Likaiset rikkaudet
SPONSOROITU
Mun maailma
Arman Alizad käsittelee kysymyksiä nuorten maailmasta ja antaa nuorten vastata itse.
Race Across the World - Suomi
Kuusi kilpailijaa kokee elämänsä seikkailun läpi maan ja meren.
Unelmia Italiassa
Ellen ja Jari elävät todeksi pitkäaikaista unelmaansa kakkoskodista Italiassa.
Kolmiodraama
Sinkut valitsevat ulkonäön sijaan kumppaninsa pelkkien viestien perusteella.
MTV Katsomo sisältöjä missä ja milloin vain.
Katso maksutta
Näytä kaikki kanavat
Suomen monipuolisin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Erikoisjoukot
,
La Promesa - Salaisuuksien kartano
,
Salatut elämät
,
Murdochin murhamysteerit
,
Kauniit ja rohkeat
,
Ivalo
,
SuomiLOVE
,
Emmerdale
,
Rekkakuskit jäällä
,
Isä Brown ja hänen laumansa
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti