Reseptit
Viihde
Vaihtoautot
Sanakirja
Blogit
Tietovisat
Horoskooppi
TV-ohjelmat tänään
11
Ti 11.11.
Kanavat
Koko päivä
Korostukset
Suosikit
Kirjaudu
Valitse ohjelmataulun kanavat
Omat kanavat
Kaikki
Ilmaiset
Antenni
Suoratoisto
Elokuvat
Urheilu
Lapset
MTV
Viasat
Muokkaa omia kanavia
Ohjelmataulun aikarajaus
Vain tulevat
Koko päivä
Seuraavat 3h
Ilta
Korosta ohjelmia aihepiirin mukaan
Elokuvat
Urheilu
Uutiset
Fakta
Kotim. fiktio
Ulkom. sarjat
Viihde
Lapsille
Muut
Suosikkiohjelmia ja -listoja
Omat korostukset
Käyttäjien suosikit
Elokuvat
Urheilu
Sarjat
Tuunaa Telsusta näköisesi
Pystynäkymä
Vaakanäkymä
Vaalea ulkoasu
Tumma ulkoasu
LIVE
1
00.35
Uutisikkuna
04.00
Uutisikkuna
05.45
Aamusydämellä
06.25
Ylen aamu-tv
09.30
Puoli seitsemän
10.00
Murdochin murhamysteerit
11.00
Yle Uutiset
11.05
Yle Uutiset Uusimaa
11.15
Yle Uutiset Kaakkois-Suomi
11.25
Yle Uutiset Lounais-Suomi
11.35
Yle Uutiset Häme
11.45
Yle Uutiset Keski-Suomi
11.55
Yle Uutiset Itä-Suomi
12.05
Yle Uutiset Pohjanmaa
12.15
Yle Uutiset Pohjois-Suomi
12.25
Oddasat
12.40
Sydämen asialla
13.30
Tähtisumua
IMDb
4.9
15.00
Yle Uutiset
15.05
Yle News
15.10
Yle Oddasat
15.15
Ylen aamu-tv: Tänään otsikoissa
15.50
A-studio
16.20
Kuningaskuluttaja
16.50
Novosti Yle
16.55
Yle Uutiset viittomakielellä
17.00
Yle Uutiset
17.10
Murdochin murhamysteerit
18.00
Yle Uutiset
18.22
Yle Uutiset alueeltasi
18.25
Yle Uutiset sää
18.30
Puoli seitsemän
19.00
Kiehtova maailma: Koti aavikolla
20.00
Prisma Studio
20.30
Yle Uutiset
20.55
Urheiluruutu
21.00
Downton Abbey
21.50
Erikoisryhmä Stuttgart
22.35
Prisma: Neandertalilaisten arvoitus
23.30
Yle Uutiset
23.35
Ulos luontoon
00.05
Uutisikkuna
04.00
-05.55
Uutisikkuna
LIVE
2
22.05
-23.50
Fair Game
IMDb
6.8
LIVE
3
02.00
Voittostudio
05.30
Aamusää
06.00
Studio55.fi
06.25
Huomenta Suomi
09.05
Studio55.fi
09.30
Huomenta Suomen Uutiset
09.40
Mitä tänään syötäisiin?
09.45
Kauniit ja rohkeat
10.10
Emmerdale
10.40
Emmerdale
11.10
Lääkärit
12.05
Ostoskanava Tvins.com
13.35
Pomo piilossa
14.35
Moderni perhe
15.05
Alueellinen sääennuste
15.10
Mitä tänään syötäisiin?
15.15
Jamie Oliverin herkullinen Iso-Britannia
16.15
Suomen kaunein koti
17.15
Uutiset
17.20
Päivän sää
17.25
Kauniit ja rohkeat
17.55
Mitä tänään syötäisiin?
18.00
Emmerdale
18.30
Emmerdale
19.00
Seitsemän Uutiset
19.20
Päivän sää
19.30
Salatut elämät
20.05
Kaikkien aikojen kosinta
21.00
Mentalist
22.00
Kymmenen Uutiset
22.20
Päivän sää
22.25
MTV Sport Uutiset
22.35
MTV Sport: CHL Extra
22.45
C.S.I. New York
23.45
Pukumiehet
00.45
Glades
01.45
Luuserit
02.15
-05.30
Voittostudio
LIVE
4
02.05
Ennustaja-TV
05.00
Ennustaja-TV
06.30
Ostosruutu
07.00
Disneyn esikoulu: Mikki Hiiren kerhotalo
07.25
Disney esittää: Lilo ja Stitch
07.50
Lazy Town
08.20
Onnea matkaan, Charlie!
08.50
MasterChef Suomi
09.50
Kodikkaasti vuokralla
10.20
Unelmien talo
10.50
Ennustaja-TV
11.20
Ostosruutu
11.50
Ostosruutu
12.20
LIVE: Tiedä ja Voita
13.50
Unelmien talo
14.20
MasterChef Suomi
15.20
Matkaoppaat
15.50
Beverly Hillsin lastenhoitajat
16.50
Deittikamera
17.20
Frasier
17.55
Panttilainaamo
18.25
Panttilainaamo
18.55
HS-uutiset
18.58
HS-sää
19.00
Kuppilat kuntoon, Jyrki Sukula!
20.00
Haapasalo Goes America
20.57
Keno
21.00
Vain elämää
22.30
Hotellit kuntoon, Jyrki Sukula!
23.30
NCIS Rikostutkijat
00.30
Asema 62
01.30
NCIS Rikostutkijat
02.30
Frasier
03.00
Holmes NYC
03.55
-04.25
Elämää halpalentoyhtiössä
LIVE
5
07.25
SVT: Gomorron Sverige
13.00
SVT: Dokument utifrån: Rövarna
14.00
SVT: Vem vet mest?
14.30
SVT: Hitlåtens historia
15.55
Haaste
16.25
Efter Nio
17.25
Närbild
17.55
Yle Nyheter TV-nytt
18.00
BUU-klubben: Äidin pikku apulainen
18.30
Elämäni eläimet: Eläinsairaalassa
19.00
The Pohjoismaat: Sukupuoliroolit
19.30
Yle Nyheter TV-nytt
20.00
Spotlight: Miljoonan euron nyrkinisku
20.30
Jahtikumppanukset Lotta ja Leif
20.45
Oddasat
21.00
Sportmagasinet
21.30
Solsidan - Onnea onkimassa
21.53
Katse avaruuteen
21.57
Yle Nyheter TV-nytt
22.00
Mammona
23.00
SVT: Sportnytt
23.15
SVT: Korrespondenterna
23.45
SVT: Diktatorn
00.15
SVT: Aktuellt
00.55
SVT: Kulturnyheterna
01.00
SVT: Mittnytt
01.10
SVT: Nyhetssammanfattning
01.15
SVT: K-märkt form
01.20
SVT: Det söta livet
01.30
SVT: Gomorron Sverige sammandrag
02.00
SVT: Lilla Aktuellt
02.05
SVT: Fångad
02.30
-03.00
SVT: Hjärtevänner
LIVE
6
02.20
Voittostudio
06.00
Voittostudio
08.00
Astral TV
10.00
Lemmen viemää
11.00
Ostoskanava Guthy Renker
12.00
Ostoskanava Tvins.com
14.00
Suurperhe Bates
14.30
Capones
14.55
Myytinmurtajat
16.00
Walker, Teksasista
17.00
Lemmen viemää
18.00
Dieetit vaihtoon!
19.00
Naapurit-arvonta
19.05
Big Brother Extra
19.30
Miehen puolikkaat
20.00
Rillit huurussa
20.30
Simpsonit
21.00
Catfish
22.00
Big Brother
23.00
Nikita
00.00
Hävyttömät
01.10
Simpsonit
01.39
-06.00
Voittostudio
LIVE
7
03.30
Spartacus: Areenan kuninkaat
06.15
Lasten eläinmaailma: Kaikki koirista
06.30
Lasten eläinmaailma: Kaikki koirista
07.20
Ihmemies MacGyver
08.15
Matlock
09.10
TV Shop Tvins
12.10
Tallinna
12.40
Tahdon morsiuspuvun!
13.10
Kadonneet
14.05
Ihmemies MacGyver
15.00
Matlock
16.00
Suhdekoukerot
16.30
Kaikki rakastavat Raymondia
17.00
Pulmuset
17.30
Pulmuset
18.00
Kellarin kunkku
18.30
Kellarin kunkku
19.00
Lindsay
20.00
Tavallista elämää
20.30
Suomen rumimmat tatuoinnit
21.00
Vaimoni on noita
IMDb
4.8
23.00
Chicago Fire
23.55
Kysy seksistä
00.55
Fame
01.55
Chicago Fire
02.45
-03.14
Suhdekoukerot
LIVE
8
03.30
Supermarjo ja tytöt 2
04.25
Ennustaja-TV
05.00
Ennustaja-TV
07.30
Ostosruutu
08.00
Ostosruutu
08.30
Ostosruutu
09.00
Hulluna häämekkoihin Atlantassa
09.30
James Martin ja herkkuja Välimerellä
10.00
Olet mitä syöt
10.30
Emilyn sisustussalaisuudet
11.00
Leila leipoo Ranskassa
11.30
Kiinalaisen keittiön herkut
12.00
Elixir
12.30
Arvostele mun illallinen Ruotsissa
13.00
Pikakurssi kodinostoon
13.30
Tuhluriprinsessat
14.00
Hulluna häämekkoihin Atlantassa
14.30
Isännän ja koiran käytöskoulu Amerikassa
15.30
Nätti nakuna
16.30
Olet mitä syöt
17.00
Kaisa ja puoli valtakuntaa
18.00
Manhattanin äitiyskonsultti
19.00
Hurja remontti
19.55
Sinkkuelämää
20.30
Sinkkulaiva
21.00
Rikkaat rakkaat ystävät
IMDb
5.9
22.45
Kumman kaa
23.15
Kumman kaa
23.50
Sinkkuelämää
00.30
Sinkkulaiva
01.00
Illallissota
01.55
Rullaavat tytöt
02.30
Pappien tekopyhät tyttäret
03.25
-04.20
Supermarjo ja tytöt 2
LIVE
9
03.40
Ennustaja-TV
05.00
Ennustaja-TV
09.40
Ostosruutu
10.10
Ostosruutu
10.40
Ostosruutu
11.10
Ennustaja-TV
11.40
Tomin keittiö
12.05
Tomin keittiö
12.35
JIM D Henkilökuva: Näyttelijätär Linda Blair
13.30
LA Ink
14.25
Leijonan luola UK
15.20
MasterChef Australia
16.15
JIM D: Modern Marvels
17.10
LA Ink
18.05
MasterChef Australia
19.00
Leijonan luola UK
20.00
Suomen huutokauppakeisari
21.00
Martina ja hengenpelastajat
22.00
Poliisit
22.30
Poliisit
23.00
Leijonan luola UK
23.55
Rekkakuskit jäällä
00.55
Vankilapoliisit
01.25
Metsien miehet
02.15
JIM D Rikos: Matkalla kiven sisään
03.05
LA Ink
04.00
-05.00
Ennustaja-TV
LIVE
10
01.50
Voice TV
06.00
Voice TV
07.00
Voice TV
08.00
Voice TV
09.00
TV Shop Tvins
12.00
Voice TV
13.00
Iskelmä TV
14.00
Radio City TV
15.00
Voice TV
16.00
Iskelmä TV
17.00
Radio City TV
18.00
Kultakuume
19.00
Wheeler Dealers
20.00
Rods n' Wheels
21.00
Fast n' Loud
22.00
6. päivä
IMDb
5.9
00.20
C.S.I.
01.20
Las Vegas
02.10
Star Trek: The Next Generation
03.05
-06.01
Voice TV
LIVE
11
12
03.55
Sky News
06.00
Sky News
06.30
FOX Kids: Vipo - lentävän koiran seikkailut
06.45
FOX Kids: Pound Puppies
07.09
FOX Kids: Ni Hao Kai Lan
07.38
FOX Kids: Power Rangers
08.02
FOX Kids: Transformers
08.26
FOX Kids: Hot Wheels
08.51
FOX Kids: Timmy ja haltijakummit
09.10
Wipeout
10.00
Karita, raakaa ja makeaa
10.05
Ari ja Kirsi: Kotirempat
10.35
24Kitchen: Mummojen parhaat reseptit
11.00
24Kitchen: Kapinakokki Santeri Hämäläinen
11.30
Miehen paikka
11.55
Karita, raakaa ja makeaa
12.00
How I Met Your Mother
12.25
How I Met Your Mother
12.50
Hullut tiedemiehet
13.15
Totta vai tarua?
13.45
Maailmanlopun odottajat
14.35
Lentoturmatutkinta
15.25
How I Met Your Mother
15.50
How I Met Your Mother
16.20
American Dad
16.45
Family Guy
17.10
Karita, raakaa ja makeaa
17.15
Suomen vartijat
17.40
Huutokaupan metsästäjät
18.05
Paksut poliisit
18.30
Lyödään ällikällä
19.00
Suomen vartijat
19.30
Cops
20.00
Huutokaupan metsästäjät: Kanada
20.30
Huutokaupan metsästäjät
21.00
Bones
21.55
Criminal Minds
22.50
Ilman johtolankaa
23.50
Cops
00.15
Nolot vartalot
01.05
Nolot vartalot
02.00
Hain saalistajat
02.50
Hain saalistajat
03.40
-04.05
Suomen vartijat
LIVE
13
01.00
Yön AVA
06.00
Aamun AVAus
08.30
Ostoskanava Tvins.com
09.30
Jamie Oliverin 30 minuutin ateriat
10.00
Suurin pudottaja
11.00
Ostoskanava Guthy Renker
12.00
Beverly Hillsin panttilainaamo
12.30
Makuja & Elämää
12.50
Lääkärit
13.40
Lily Cole taiteen parissa
14.40
Muodin huipulle
15.40
Jamie Oliverin 30 minuutin ateriat
16.10
Makuja & Elämää
16.30
Suurin pudottaja
17.30
Salatut elämät
18.00
Trinny & Susannah Skandinaviassa
19.00
Hansin matkassa
20.00
Erilaiset äidit
21.00
Kaikkien aikojen kosinta
22.00
Rakkautta ensitreffeillä
23.00
Rimakauhua ja rakkautta
00.00
Trinny & Susannah Skandinaviassa
01.00
-06.00
Yön AVA
LIVE
14
23.15
Dexter
18.05
Drop Dead Diva
19.00
Happy Endings
19.30
Happy Endings
20.00
Havaiji 5-0
21.00
-23.00
21 Jump Street
IMDb
7.2
LIVE
15
17
20
03.55
Alaskan selviytymiskoe
04.45
Tonnikalan saalistajat
05.35
Kokeile tai kuole
06.00
Salakuljettajat satimeen
06.50
Romut rahaksi
07.10
Lyömättömien yhteenotto
07.55
Aivopelit
08.20
Hurjat mökkiurakat
09.05
Dubain lentokenttä
09.55
Salakuljettajat satimeen
10.45
Rajasota
11.35
Toisen maailmansodan mahtavimmat hyökkäykset
12.30
Toisen maailmansodan mahtavimmat hyökkäykset
13.20
Toisen maailmansodan mahtavimmat hyökkäykset
14.10
Toisen maailmansodan mahtavimmat hyökkäykset
15.00
Toisen maailmansodan mahtavimmat hyökkäykset
15.50
Toisen maailmansodan mahtavimmat hyökkäykset
16.45
Romut rahaksi
17.10
Romut rahaksi
17.35
Alaskan poliisit
18.30
Rajasota
19.25
Supertehtaat
20.15
Kokeile tai kuole
20.40
Tyhmyrien tiedettä
21.05
Alue 51
22.00
Hasselhoff vs. Berliinin muuri
22.55
Huumebisnes Oy
23.45
Tabu
00.35
Amerikan kovimmat vankilat
01.25
Hasselhoff vs. Berliinin muuri
02.15
Vankilassa ulkomailla
03.05
Huijareiden kaupunki
03.55
-04.45
Alaskan selviytymiskoe
SPONSOROITU
Race Across the World - Suomi
Kuusi kilpailijaa kokee elämänsä seikkailun läpi maan ja meren.
Kolmiodraama
Sinkut valitsevat ulkonäön sijaan kumppaninsa pelkkien viestien perusteella.
Unelmia Italiassa
Ellen ja Jari elävät todeksi pitkäaikaista unelmaansa kakkoskodista Italiassa.
Mun maailma
Arman Alizad käsittelee kysymyksiä nuorten maailmasta ja antaa nuorten vastata itse.
MTV Katsomo sisältöjä missä ja milloin vain.
Katso maksutta
Näytä kaikki kanavat
Suomen suosituin TV-opas.
Pinnalla juuri nyt:
Unelma-asunto auringon alta
,
SuomiLOVE
,
Latelan Laurin hurja remontti
,
Lemmen viemää
,
Murha paratiisissa
,
Gran Hotel
,
Roy Grace
,
Emmerdale
,
Hiljainen todistaja
,
La Promesa - Salaisuuksien kartano
Ota yhteyttä
Käyttövinkkejä
Tietosuojaseloste
Käyttöehdot
Evästeet
Mainosmyynti